Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

laily
2. jún 2012

laily  Ahojte som tu nova a zistujem kolko ludi ma s touto pliagou skusenosti. Mna to prepadlo z niciho nic v noci pred pol rokom, myslela som ze mi odbila posledna hodina ale vsak to poznate. Potom pol roka klud a posledne 3 tyzdne peklo, uz sa to stavalo niekolko krat denne, takze som odhodila veskeru hanbu a zasla za pscychiatrickou. Predpisala mi Paroxetin prve 4 dni 10mg a potom som mala zvysit na celu tabl co je 20 mg, k tomu anxyolitikum Frontin rano 0,25 a na vecer celu 0,5 ... Prve dva dni parada a potom to prislo, je mi od vtedy zle, nic nevladzem, nechuti mi jest triasky pocit na zvracanie a tak je to uz cely tyzden co to berem, vratili sme sa na 10 paroxetinu ale aj tak mam strasne vedlajsie ucinky a nezvladam to a to mam doma dve deti, dokina mi k tomu pripisala 10 dnovu kuru apaurinu 10 mg injekcie, pol dna prespim a ten zvisok sa trapim, najradsej by som to vsetko vysadila... Mal niekto podobne stavy a upravilo sa to alebo iba ja som taka nemozna???

marcela91
3. jún 2012

@laily ja som mala prve dva tyzdne toto iste a pritom som bola len na 5 mg Citalecu, teraz som 2 tyzdne na 10 mg, mylslea som, ze bude lepsie, ale toto, co sa so mnou deje od vcera je katastrofa.
Kamoska mala svadbu a ja som cely den prezila do svadby v krcoch uzkostnych, ktore vyvrcholili 2 silnymi atakmi, dala som si 2 xanaxy, ale pomoc len slaba , celu svadbu som bola akoby v krci, tlak v hlave, ,odpojena, vnutorne vlny uzkosti a takto dopadla cela svadba, prisli sme domov, po troch hodinach spanku od pol siedmej som uz zasa hore zobudena strasnym stavom, dusi ma, sucho v ustach, vlny uzkosti, strach, tak som si svihla dasli xanax a citim sa, akoby som vcera riadne pila, hoc nepila, lebo lieky. Myslela som, ze to po tej svadbe zo mna opadne a je to este horsie, paneboze ako sa da s tymto zit dalej, tak som si uvedomila, ze pred rokom na kamosovej svadbe mi to nejak tak zacinalo, tam som si uvedomila medzi ludmi, ze mam ozaj uz vazny problem a tato kamoskina svadba bola taka méta pre mna, ze do roka sa z toho vyhrabem a vynahradim si tie svadby kamosov minuleho leta ich bolo hojne, ale tato bola najhorsia asi, mozno to ma uplne zlozilo, vsetci stastni v partii, same svadby, tehotenstva a ja v takejto prdeli riadnej takto intenzivne uz rok. Som rada ze je tato tema, dovtedy som ani nevedela, kolko ludi taketo hnusne stavy zaziva, lebo som mala pocit, ze som len ja nenormalna, kedze vsetci kamarati a ludia s ktorymi sa stykam su v pohode, mylslela som , ze som uz len ja + par tazkych psychiatrickych pacientov z nasho mesta na ktorych to vidno uz na prvy pohlad a mam strach, ze tak skoncim uz aj aj ja. Ach, nech uz pride ten den, kedy bude lepsie a na dalsi den este lepsie a ja si poviem, ze vitaj spat z pekla a zasa to budem ja... 😢

laily
3. jún 2012

Marcela91 .. Do riti ako s tym treba zatocit ved som bola donedavna plna elanu usmievava stastnu rodinku mam sama spokojnost financne v pohode co je na dnesne pomery ak je niekto spokojny normalny luxus ... A behom 3 tyzdnov je zo mna troska za 5 dni som schudla 5 kg co sa mi za tri roky od porodu pri vsemoznej snahe nepodarilo ani deko ... Radsej by som mala zlomenu nohu, fakt kto toto nezazil nepochopi a mozte vysvetlovat ako chcete :( eyte ze sa da pokecat s niekym kto to preziva ....

anait
3. jún 2012

@laily ahoj, ja som na začiatku tiež brala paroxetín a nerobil mi dobre - tuším mi bolo ešte horšie ako predtým - tak po mesiaci uznala, ze asi fakt nezaberie a zmenila mi ho za cipralex, ten m izabral veľmi dobre...tak neviem ako u teba, ale tie cca 3 týždne treba vydržať, skôr ti ich nevymení...na začiatku užívania AD sa vždy pohorsí, cca 14 dní to trvá, kým nastúpi účinok...

laily
3. jún 2012

Hmmm tak skusim vydrzat a uvidim, hlavne sa bojim toho ze o mesiac ideme na dovolenku a ja v takam stave nebudem schopna, je to v prdeli vsetko...

marcela91
4. jún 2012

@laily tak moj muz tiez tlaci, aby sme niekam sli, ale ja mam problem teraz vyjst aj z domu, akosi sa mi vsetko pohorsilo a nemozem sa ani najest, aj ten Xanax je uz na mna prikratky, uvidim, co povie doktor, ale na to , aby som sla niekam na dovolenku, sa musim nato citit, inak by dosla taka panika, zeby som nebola schopna vyjst z domu...

evagy
4. jún 2012

@laily musíš vydržať, len užívaj poctivo lieky, určite sa ti to upraví. ja som mala strašné vedl. účinky z velaxinu, mala som vyrážky na jazyku nemohla som jesť poriadne asi dva mesiace, hlava bola v čudu a ani fyzicky nie som ok. Už som myslela že sa z toho nedostanem a že vysadím prášky, som myslela že bez nich mi bude lepšie ale našťastie som vydržala a teraz som konečne po dlhej dobe spokojná, ešte chcem schudnúť a už budem šťastná. držím palce. 😉

laily
4. jún 2012

Musim povedat, ze uz druhy den mi je znesitelne, nevravim, ze fajn ale da sa to, hadam ze uz bude len lepsie... Len ten nocny spanok nic moc....

evagy
5. jún 2012

@laily super..že sa máš lepšie, ale chce to ešte dosť času než to bude suprové, treba vydržať.. 🙂

marcela91
6. jún 2012

Babule tak dnes som bola u psychiatra zas, povedala som mu, ze tyzden sa mam tak zle, ako mi uz nebolo cele mesiace, ze musim davat denne aj 2 x Frontin /xanax/ 0,25 mg k tomu Citalecu 10 mg co beriem mesiac a ledva prezivam...Cakala som, ze mi zvysi tu davku Citalecu, lebo ako som citala 10 mg je skor udrziavacia davka. Vymenil mi liek za Coaxil 3 x denne a mam si davat ten Frontin /xanax/ 3 x denne az 0,5 mg, co sa mi zda strasne vela, ved to budem len spat, vraj kym to neustupi. Citalec mam behom 3 dni vysadit a zacat uz vecer s tym Coaxilom. Vravel, ze divne, ze takto reagujem na tie lieky, co ma moc nepovzbudilo v dalsej liecbe, velmi sa toho Coaxilu bojim, ako ho budem znasat, lebo vcera som mala take stavy, ze uz som vahala volat si zachranku, len som sa bala, zeby ma odviezli do blazninca...Brali ste niektora ten Coaxil? Ja sa uz bojim, ze mi nic nezaberie, ved brala som Mirzaten 15 mg denne 4 mesiace,, potom Citalec 10 mg denne, teraz idem ten Coaxil, uz som zufala, niektorym sadne prvy liek a citia sa cim dalej lepsie a ja mam strach , ze uz mi nic nepomoze ☹ ☹ ☹ ☹

vavo1
6. jún 2012

marcela 91,

Mam depresiu uz vkuse 1 aj pol roka. Moj otec je psychiater, takze ,mam aj nejake zakulisne informacie. Coaxil je sice najlepsie znasane antidepresivum, ale zaroven aj najslabsie. Nic si z toho nerob, ze Ti nezabrali prve antidepresiva. Mne uz ich stihli vyskusat 20 a ani jeno AD mi ani trochu nazabralo. Ja mam tiez strach, ze uz mi nic nepomoze, lebo som uz vsetko vyskusal a nic. Bol som aj 3 krat hospitalizovany na psychiatrii a absolvoval som 10 elektrosokov - nic mi nepomohlo.

marcela91
6. jún 2012

@vavo1 tak to uz by ma vazne nasralo s prepacenim...co tak vykaslat sa na lieky a skusit nejaku alternativnu medicinu, ved to uz nie je mozne aby nic nezaberalo??? Pocula som dobre referencie na Lubu Albertovu z BA, mozno by si mal skusit,dala vraj dokopy takych ludi ako tvoj pripad, co som citala na diskusiach, presne toto pisala jedna kocka, vystudovana pravnicka a 10 rokov bola takto zle, elektrosoky, lieky, nic, len vraj netreba cakat zazraky hned, niekedy zacne liecba zaberat aj po pol roku, ale co je to pol roka oproti trapeniu sa cely zivot? Sama som u nej bola, dufam, ze pomoze aj mne a odporucila mi na zaciatok nachvilu brat tie AD, s ktorymi teraz neuspesne zapasim...

mimok
7. jún 2012

ahojte dievcence. Tak sa Vam ozyvam. Este som mala chvenie a mravcenie a sem tam strach, tak mi doktor namiesto prothiadenu dal amitriptin. Mate niektora s nim skusenosti? Bereim ho vecer pred spanim polku ale citim sa otrasne, nehorazny strach opat, bojim sa aby malej nieco neurobila.

marcela91
7. jún 2012

@mimok ten Prothiaten som kedysi brala, nemala som ziadne neziaduce ucinky,
akurat som sa rano nemohla 2 hodky prebrat...Ja teraz prezivam peklo uz tyzden,
takto mi nebolo uz cele mesiace, asi si citala vyssie, budem sa ladovat vysokymi davkami Xanaxu 3 x denne 0,5 mg....aj tak mam pocit, ze mi to malo pomaha...od tretej uz som nespala take stavy..
A ty mas problemy so spankom? Ja som brala v lete Mirzaten 15 mg a celkom tom zabralo hned.

mimok
7. jún 2012

@marcela91 mala som a uz nemam, tak mi prothiaden vysadil a dal mi namiesto toho amitriptin

monfat9
7. jún 2012

Juj baby..ked vás tu čítam... ☹ som rada..že mne zabrali hneď...a nemusela som sa takto trápiť dlhšiu dobu.... 😖 ....
@marcela91 aká to pani Albertová z BA? a čo robí..akože ona...je nejaká ľudová liečiteľka..alebo fytoterapeutka...?

vavo1
7. jún 2012

Zabi sa, Zabi sa, Zabi sa!
Prihovara sa mi hlas. Uz si trpel dost. Uz je to nad ludske sily. Necitlive a bezcitne ruky martinskych lekarov splnili svoju ulohu. Podla zastaralych sposobov vsetok rivotril naraz vysadili. Ako odpustit tym netvorom. Viem, ze im musim odpustit, tym netvorom, co ma obrali o vsetko, co som na tomto svete mal. Lebo ked neodpustim im, ani Boh neodpusti mne. Lahka matematika, ale tazko sa pocita.

timea179
8. jún 2012

ahojte,stalo sa aj vam ze po 5mesiacoch , vas napadaju uzkostne myslienky,alebo sa stav trochu zhorsil??zas tie hnusne tlaky a kadeco mozne???

monfat9
12. jún 2012

@vavo1 ty nemáš len depresiu, že? dufam...že si neurobil nič také ako píšeš...☹ a že ti je snad lepšie..dlho tu nikto nebol...atak ti nik neodpovedal....je to skutočné také zlé..že s tým neide žiť? ako ti mohli liek vysadiť len tak zo dňa na deň..myslím ten rivotril? zosypal si sa z toho vysadenia? alebo? tak trochu píšeš v hádankách..tak neviem..

ktore
13. jún 2012

@barborkark ahojko.chcela by som sa opytat teba alewbo kto to este cita ci nevies ci sa moze brat cipralex v tehotenstve?

bonaqua111
13. jún 2012

@vavo1 si bol dobry zavislak na rivotrile, je to nechutne, ja som to brala 8 rokov vkuse.
Takze to prezijes, ja som to prezila.

Nechcem byt sprosta, ale my sa tu snazime nejako sa prebojovat, pozitivne motivovat, prekonat to.

@ktore ja som brala 2 x 10mg denne. teraz pri tretom tehotenstve.
@timea179 mne sa niekedy prechodne zhorsi ale z celkoveho hladiska to ma zasa tendenciu k lepsiemu. Mne teda asi fakt pomohlo to nekojenie, ze som po roku prestala kojit. Aj ked som sa tomu branila a snazila sa kojit, tak som si tym ublizovala. Teraz dokazem ist aj do mesta, sama existovat.

bonaqua111
13. jún 2012

@marcela91 Cica a Tebe ten xanax nepomoze???
Lebo ja si obcas pri uzkosti velkej dam 10 mg oxazepamu alebo aj 20 mg a do hodinky mam pocit, ze som si slahla džointa. Mi je dobre, zivot je gombicka, uplna mania ma chyta, co si kupim, usijem, upracem, ozehlim, pocvicim 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 .

timea179
14. jún 2012

@bonaqua111 najhorsie je to ze lexaurin som pomaly vysadila,ale doktorka mi nedala nic co by mi rychlo pomohlo ☹ bez lexa som to pekne zvladla,tak dufam ze mi nieco da co rychlo zabera 😠 zajta idem ku psychologicke po treti raz,ale zatial nebadam ziadny vysledok aj ked viem ze je to beh na dlhu trat................

laily
14. jún 2012

@marcela91 cauky ja viem presne co prezivas, ja som myslela ze skapem ked som zacala brat Paroxetin to sa ani nedaju popisat tie stavy a to som k tomu brala rano 0,25 Frontin a vecer cely 0,5 ked so to povedala psychine tak mi nasadila k tomu vsetktmu este 10 dnovu kuru apaurinu injekcne a dva tyzdne som bola v absolutnej pohode teraz uz treti den neberem i jekcie a uz to citim, opät sa citim nie bohvie ako. Vlastne ani netusim ako tie AD maju zabrat nikdy som to nebrala, su to moje prve na uzkosti a paniku, nemam s tym skusenosti. Preziva kazdy neziaduce ucinky na zaciatju licby alebo ako to je, upravi sa to vobec? Vraj Paroxetin je jeden z najlepsich liekov tak neviem... Tazko sa zije s takymi stavmi a to o tri tyzdne ideme na dovolenku mam z toho strach, hadam slniecko pomoze 🙂

monfat9
14. jún 2012

joj babenky moje..lieky konečne vysadené..od minulého týždňa...a teraz som bez ADčiek...som šťastná...ale zároveň..mi dnes prišlo zle po dlhej dlhočiznej dobe 😝 čo som už aj zabudla že ako to je...trochu tlak na hrudi...búšenie srdca...mravenčenie...ale rozdýchala som to...dufam, že sa to nebude opakovať.... 😖 lebo ma asi porazí....držte mi palce 😵 aach.....či to už nikdy neskončí????...neverim tomu...krásny deň..babeny

ktore
14. jún 2012

@bonaqua111 dakujem lebo jedna babenka je tehotna a nevedela o tom a brala doteraz cipralex a bala sa.potom isla k psych a ta jej okamzite vyradila lieky...dobre co?zrazu sa nesmie vynechat nic.

monfat9
16. jún 2012

🙂 🙂 čaute moje dievčataaa...od rano som pri záchodovej mise...myslela som že nejaká viroza..☹ prd! potom prišiel ten neutíšiteľný plač..plač bez príčiny..výčitky svedomia..robím čo možem...opakujem si vety z knih..čitam bibliu..snažim sa mysslieť pozitivne...ale ťaha ma to dolu ☹ tak neviem čo mam urobiť...v pondelok pojdem ku doktorke...a ona mi asi znovu nasadi lieky... 😒 zlyhala som už po druhýkrat na plnej čiare! 😒

monfat9
16. jún 2012

neviem čo bude..ale viem len jedno..že takto sa žiť nedá!!! 😒

inkinka
16. jún 2012

@monfat9 to je mi ľúto, ale neber to ako zlyhanie, nič si nevyčítaj, skúsila si to, ešte si asi nebola pripravená vysadiť.

monfat9
17. jún 2012

@inkinka no..a dnes mi je už dobre..takže som nič nenasadila ..............takže zatiaľ pokračujem...v boji !!!! 😀