Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kukinkova
27. jún 2012

@marcela91 ja ho beriem len asi pol roka,predtým som ho brala vyše roka,potom som musela pre isté problémy vysadiť,ale musela som si ho dať späť,keďže sa mi to vrátilo.Mne sa tie stavy neopakujú až tak často a výrazne,ale nejaké to zakolísanie,tam sem tam je,može to byť aj prepracovanosťou a stresom.Takže to neberem až tak tragicky,som rada,že sa tie stavy ,hnusné stavy ako boli na začiatku neopakujú.Už by som to nikdy,nikdy,nikdy nechcela zažiť,fuj 😒
@filipal

mata37
27. jún 2012

filipal večer som volala svojej lekárke kaázala mi zvýšiť dávku na 20 mg. Ale teraz to ešte nebudem, bo od zajtra idem do práce. Inak včera aj dnes som absolvovala liečiteľku, ktorá dodáva energiu a môžem povedať, že mi to trocha pomohlo. Ešte tam idem aj v pondelok a potom ma bude liečiť na diaľku. Chcem si tú vyššiu dávku nasadiť, keď si budem v práci čerpať dovolenku. Musím fungovať teraz sama v práci, tak sa to ešte bojím nasadiť. 🙂 🙂 🙂 🙂

monfat9
27. jún 2012

@marcela91 ja som brala Citalec 10 mg..po dobu roka....a potom udržiavaciu dávku 5 mg...a po celý ten čas som nepocítila ani náznak depresie, alebo úzkosti..zaberal ako hodinky....ale každý je iný...🙂 no..s tým nič nespravíme..tak dúfam..že mati 37 zaberuuuu 😀

monfat9
27. jún 2012

@mata37 myslím si že ti to práveže polepší..ked to zvýšiš... 😉

laily
27. jún 2012

Je tu niekto kto berie Paroxetin? Mate s nim skusenosti?

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata37
28. jún 2012

@marcela91 Ahoj Marcelka ja som bola dnes prvý krát v práci po 13 dňovej PN, ráno bolo všelijaké, ale zvládla som to. Pracovala som od 8.30-18 hod. Dávku som zatiaľ nezvýšila, lebo sa bojím, že to bude so mnou mávať, nechám si to, až keď budem doma mať dovolenku. Ešte zajtra do 18 hod., v sobotu 4 hod. aj v nedeľu 4 hod. Dúfam, že budem zvládať, do 15.7. robím sama a od 16.7. mám dovolenku. Tak chúdiatko moje, toto s tým menzesom poznám. Mne tento krát meškal 5 dní, a to boli stavy, úzkosti, migrény, no čo Ti budem hovoriť. Hrôza. Neboj, prejde menzes a prejde aj tá mrcha s ním. Držkaj sa. Pa 😉

laily
28. jún 2012

Baby ja tiez kramujem a prvy krat s ADeckami a nechapala som preco ma tak desne boli hlava.. No aspon teraz uz viem 😀 a vcera mi bolo nejak divne ( prvy den menzesu) mala som pocit akoby ma mrle zrali, taka nervozita divna to som pred tym nemavala ...

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata37
29. jún 2012

@marcela91 Ahoj moja, no čo sa deje s Tebou, chúdiatko? Ja dnes druhý deň v práci a celkom v pohode. Menzes už na ústupe, zajtra robím tiež aj v nedeľu. V pondelok idem liečiteľke nech ma trocha nabije energiou. Neboj sa, mňa tiež bolí dnes hlava, ale je to asi aj tým počasím. Tak sa mi držte babenky a píšte. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mata37
29. jún 2012

@laily neboj sa nič, ja mám vždy takýto priebeh menzesu. týždeň pred tým dňom D mi ide hlavu roztrhať a zlá som, nervozna a podráždená. Ale neboj, menzes skončí a uľaví sa Ti. Len bojuj ďalej, máme to tu asi všetky rovnaké. Sme trpiteľky a bojovníčky zároveň. 😉

mata37
1. júl 2012

Tak vidím dievčatá, že ste všetky v pohode, keď neprispievate. Ja idem zasa dnes do práce - pariť sa. ale tie 4 hodky snáď vydržím. Tak sa držte a píšte. Peknú nedeľu a veľa slniečka, lebo nám dodáva dôležitý vitamín D. 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kadea
1. júl 2012

ahojte dievcata, ja by som sa chcela opytat ci nejaka nepoznate nejako dobru psychitricku vKe. Mavam brutalne vykyvy nalad a a aj tazko zvladam chodenie do prace. V podstate uz nevladzem a chcela by som vyhladat pomc,len absolutne netusim ako nato..

mata37
1. júl 2012

@marcela91 neboj sa určite sa polepší, ale ja som tiež nezvýšila, bojím sa, že to so mnou zamáva a musím chodiť do práce a fungovať. Mne je len strašne teplo. Aj v robote a zajtra sa toho desím, pretože robím od 13-17 hod. a to mi tam praží slnko. ale inak zvládam. Lekárka mi kázala dať si celú, ale zostala som na 3/4. Ráno si dávam 1xneurol 0,5 a fungujem. a keby si si zvýšila ten Citalec na polku, alebo už nechceš viac zvyšovať? aj chodíš do práce? Neboj sa tieto stavy pominú a bude lepšie. Ja idem zajtra doobeda, než pôjdem do práce sa dobiť liečiteľke, myslím, že aj to mi veľmi pomáha. Nemáš v blízkosti niekoho, kto dodáva energiu? Tak sa mi drž a mysli hlavne pozitívne.... 🙂

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata37
2. júl 2012

@marcela91 tú liečiteľku treba asi častejšie navštevovať. Ja tam idem dnes tretí krát po sebe ale ona povedala, že by to chcelo aspoň desať krát. Keby si bola niekde blízko mňa poradila by som Ti ju, ale neviem, kde bývaš. Ja už som dnes o 6 hod. venčila, lebo máme psíka. ráno som trocha roztrasená, ale inak v pohode. Len ma tiež v týchto teplách bolieva hlava, ale to asi každého. Tiež som si dala ráno neurol 0,25 aby som mohla v práci poobede fungovať. Môžem Ti povedať, že dnes tam bude ako v pekle. Ja nemusím tieto horúčavy. Aj tej liečiteľke som dohodnutá ráno o 8 hod., aby nebolo také teplo a potom ešte varuje vnuka, takže tiež jej to nevychádzaa. A máš nejakú podporu rodiny? Vieš, lebo môj manžel to nechápe doteraz, ale sťažovala som sa svokre a asi mu svoje povedala, lebo sa začína trocha otáčať viac komunikovať atď.... klop, klop. a rodičia ma strašne tiež podporujú. Ja sa Ti ozvem, keď prídem. Keby si sa potrebovala vykecať, kľudne daj t.č. môžme sa porozprávať. Tak sa mi držkaj, ja si idem ešte tiež oddýchnuť. pa a hlavu hore, bude lepšie........... 🙂

mikarlova
2. júl 2012

ahojte.mam problem,rano nastupujem do nemocnice,doktorka ma poslala na hospitaciu,ktora je nevyhnutna a nazvala to vydiferencovanim stavu.prosim vas,napiste mi ako dlho tam budem.

laily
2. júl 2012

@kadea ahoj ja som z Ke a chodim k dr beňačkovej, je velmi mila a vie upokojujuco sa porozpravat, upokojit... Ma ambulanciu na tomasikovej 8 ....a ma spravne strelenu sestricku vzdy sa nasmejem a odchadzam s dobrou naladou 🙂

kadea
3. júl 2012

@laily dakujem ti velmi pekne za tip a este jedna otazocka, viem sa tam objednat aj bez sprievodneho listka od mojej obvodnej? Mam trosku strach, lebo si to ani neviem predstavit jak ku nej naklusem prvy krat ake to vlastne bude...

mata37
3. júl 2012

@kadea nič sa neboj, sú to ľudia ako my. Neviem ako je to u Vás, ale u nás sa objednávať nemusíš, keď ideš prvý krát a ani výmenný lístok nie je treba. Aspoň to tak fungovala, ale to by Ti mala napísať laily. A nič sa neboj, hlavu hore, ja som mala tiež predsudky, keď som tam išla, ale povedz si, je to lekár ako ktorýkoľvek iný a ideš tam s tým, aby Ti pomohol. Držím palčeky. pa 😉

laily
3. júl 2012

@kadea ja som si ju nasla v zozname , zavolala tam a sestricka ma objednala, vobec netreba listok ani ja som nemala, bola som u nej prvy krat pred mesiacom, tiez mi bolo blbe ze musim skoncit u psychiatricky ale vyskyzla sa u mna panicka porucha... A okrem toho zistis, ze tam chodi viac normylnych ludi ako po ulici 😀 ...

kadea
4. júl 2012

dakujem Vam dievcata za reakcie..ja nemam predsudky ist k psychiatrovi 🙂 len skor strach otvorit sa pred nim...ja podla toho co som si nasla na googli to vidim na manio depresiu, bohuzial ako keby som citala o sebe..momentalne nemam ani chut ani silu pisat, len som sa vam chcela podakovat, ze ste si ma vsimli a venovali mi svoj cas...pekny a pohodovy vecer vam zelam

kukinkova
5. júl 2012

@kadea len sa otvor,ani by si neverila,ja keď som tam bola prvý krát,tiež som sa cítila trápne,že ja nie som psychopat,ale nie je to o tom,doktorka mi povedala,že by som sa čudovala koľký ľudia berú AD,len o tom nerozprávajú.Sú to ozaj vysokopostavený ľudia,je to proste o tom,nie žeby sme boli psychopati,ale niekedy je na nás toho moc a proste sa to prejaví depkou.Ja som začala doktorke rozprávať tiež tak so strachom,ale ona ma skor doplňala,vedela presne ako sa cítim a čo mi je.Je to super človek,ktorý ani nieje ako doktor,ale skor kamarát na rozprávanie,tak sa ničoho neboj,je to len o komunikácii a určite sa budeš cítiť lepšie,ako si to zmákla,držím palce. 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata37
5. júl 2012

@marcela91 držím Ti palce Marcelka, neboj zabere, chce to vytrvalosť a určite bude deň odo dňa lepší. Pa. P.S. ja som prišla z práce, najedla som sa, osprchovala a idem si na chvíľu ľahnúť a oddýchnuť, lebo zajtra nanovo do práce. pa 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zvolsiinylogin
7. júl 2012

ahojte kocky, ma niekto skusenosti s liecenim schizofrenie? ani neviem, ako som sa k vam dopracovala, pripadne, ak existuje tema na konikovi...dakujem 🙂

evagy
8. júl 2012

@zvolsiinylogin ja trpím na schizoafektívnu poruchu nie priamo na schizofréniu ale je to podobné. Berem na to serdolect a na depresie venlafaxin mylan. cítim sa fajn, brala som pôvodne aj 6 liekkov a teraz berem 3 . Liečim sa niečo cez 4 roky a stále sa to zlepšuje, len musím dávať pozor na jar a jeseň vtedy sa nálada kolíše. Ináč fakt super, konečne sa opäť viem tešiť.

zvolsiinylogin
8. júl 2012

@evagy ahojky, ja mam tu schizu,,,liecim sa piaty rok, tiez ma to chyta na jesen, ale inac v pohode...praveze berem inekcie a moj lekar mi neodporucuje mat dieta...len nepovedal, ako dlho mame nan cakat este...tak sa snazime aj napriek zakazu....a u vas ako? riesili ste to dajako, ked mas tabletky a chceli by ste mimi? nemozem psychiatra oblafnut, ze poctivo berem tabletky, aj keby som ich jednoducho vynechala( co urobila kamoska, ked chceli dieta a narodilo sa im aj zdrave), lebo mam tie inekcie, ktore mi pichaju na oddeleni, a ze je to horsie pre plod ako uzivat lieky...neviem , ako dalej...lekar nechce ustupit od liecby, kym to nie je iste a pritom jasne odporucuju prvy semester ich vobec nebrat..a moj gyndos krv nebere, caka len na sono (co je piaty tyzden a viac)alebo kym vynecha...neviem, ako to mam cele riesit..

zvolsiinylogin
8. júl 2012

@marcela91 ahojky, citam , ze si bola na materskej...ako ste riesili branie tabletok, ked ste chceli a nakoniec aj cakali mimi?