Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

cuttina
16. mar 2011

@andy.a Tak snad to este do buduceho tyzdna vydrzim a potom padam k doktorke a idem na AD.
Moj problem je v tom, ze vsetko sa mi teraz v zivote pos....a, s ex som zase bola ☹ a vcera v noci mi tak buchala srdce a potila som sa, ze som sa bala, ze dostavam infarkt.
Asi je to naozaj PP.
Vcera vecar som si nakoniec dala 3 a pol tabletky Elenia, ale zabralo to teda az za nejaku chvilu. Nechapem, chvilami vobec nemusim a potom, ked to pride musim si dat 😕 tak vela....

katarinka1818
17. mar 2011

holkyyyyyyy 🙂 konečne mi začali zaberat lieky a ja sa citim užastne 🙂 už chodim aj domesta medzi ludi a tak a wobec sa už netrasem 🙂 xi neuweritelne dneska osm boal na kontorle u doktorky a powedala mi žeeeee musim ich ale stale ešte brat na spanie už nie lebo už spinkawam normalne ale ten riwotril musim ešte brat 🙂 ale konečne som kludna a usmiewam sa a začinaju ma weci bawit

anka12
17. mar 2011

@katarinka1818 to je supeeer, uzivaj si kazdy den a neboj uz to bude len dobre

katarinka1818
17. mar 2011

@anka12 dakujem si strašne zlata 🙂 užiwam welmiw elmi dneska os si bola kupit kwietočky wšeliake farebne w kwetinači premalowala som si izbu aaaaa už bud elen dobre 🙂

miasari
17. mar 2011

ahojte, uzivam ad dva tyzdne. zatial nic moc, kolko to este bude trvat kym zaberu? uz som vycerpana sama zo seba...

filipal
17. mar 2011

@katarinka1818 to som rada! 🙂 a tie kvietky je dobry napad.... 🙂 🙂

@miasari este take 2 tyzdne musis vydrzat. uplne prve zlepsenie som citila po mesiaci, ale take skutocne az po 2-3 mesiacoch....ale to najhorsie uz mas za sebou. 😉

aninakr
17. mar 2011

Ahoj holky, jsem mamča na MD, mám úzkostnou poruchu a skoro 7 týdnů beru AD, první Zoloft jsem barala měsíc a absolutně mi nesedl, mám nové Cipralex 10mg, ten mám teď 3 tí týden, je to lepší než u Zoloftu, ale nejsem pořád ve svý kůži, připadám si jak na houpačce, jeden den dobrý a 3 nic moc, nejhorší je to ráno a při sebemenší stresové situaci, bojím se i absolutních maličkostí, do krámu, autobusem...překonávám se ale nejraději bych se zakopala doma, jsem zvědavá, kdy mi to konečně zabere. Snažím se myslet vždy na malou a dělat to jakoby kvůli ní, ale to nepůjde asi věčně.
Jsem ráda, že si o tom mohu s někým popovídat, kdo ví o čem je řeč.
A všem vám držím palečky ať je vám brzo fajn. 😉

radulinka00
18. mar 2011

@aninakr Ahojky, beru taky Cipralex, ale už 7mý měsíc a je to celkem v pohodě. Dostal mě z nejhoršího. 3týdny jsou ještě krátce, on ze začátku jakoby tu úzkost ještě zvětší, ale to už máš za sebou, je to tak 2týdny,pak se to začne zlepšovat. Každým týdnem ti bude líp a líp 🙂 Po dvou měsících se budeš cítit úplně normálně, budeš jezdit autobusem, do obchodů, budeš se radovat z dcery 🙂 Výkyvy můžou ale být i po půl roce, že třeba na pár dní se to jakoby zhorší, ale někdo to nemá a je to třeba na 2-3dny, že tu náladu mám jakoby horší. Mně to dělá hodně premenstr. s.
Tak se drž, te´d je tvoje heslo VYDRŽET. 🙂 😉

anka12
18. mar 2011

@janulkama ahoj Janka, citala som tvoj pribeh v Mama a ja, mala si toho dost.prajem tebe aj Martinkovi,uz len vela zdravia a spokojnosti.

aninakr
18. mar 2011

@radulinka00 Ahojky, moc děkuju za podporu, věřim, že to zvládnu, jen je to trochu zdlouhavý a občasný ty stavy....vždyť to znáš 😉 Chtěla bych pak časem ještě druhý mimčo, ale to si asi ještě počkám, Máme doma pěknou divošku, potřebuje furt mít někoho u sebe pokud možno 99% ze dne a k tomu diktátorku, ale na druhou stranu, mě zas pěkně zabaví 😀 potvůrka. A co ty jak si to zvládala s prťousema 😵

Holky, jste fakt skvělý, že se takhle podporujete, všem držím palečky.

dadka_11
18. mar 2011

@katarinka1818 ahoj mohla by som sa opytat ake lieky uzivas?? lebo sa citim tak isto ako ty predtym.. ja som uzivala lieky este pred otehotnenim,teraz som ich vysadila a citim sa zle..
aj si isla s tym k dr.?? a uzivala si lieky aj pocas prveho trimestra?

radulinka00
18. mar 2011

@aninakr ano, je to nadlouho... 😢 . Je dobře, že si věříš, to znamená, že nejsi na tom zase tak špatně 🙂 Z dětma jsem to v nejhorším stadiu nezvládala, babička pomohla, když mi naplno zabraly léky, tak už jo. Jsem vděčná, že mě to postihlo až po dětech, že mám děti. Protože,jak říkáš, člověk se má kvůli komu z toho hrabat. Ty to máš taky poprvé?

janulkama
18. mar 2011

@anka12 ďakujem 🙂 Momentálne je zasa chorý,tak nám to obdobie ešte neskončilo...

aninakr
19. mar 2011

@radulinka00 Ahojky, mám to poprvé, bylo to šílený, ležela jsem třeba i 3 hodiny a myslela jsem že budu mít infarkt, nemohla jsem nikam chodit, nic dělat a byla jsem hodně podrážděná, protože jsem se bála. Šla jsem k psychiatrovi sama, protože před 3/4 rokem jsem byla na všech možných testech, kvůli stejným příznakům a nic mi nezjistily, trochu mě to uklidnilo, ale měla jsem to pak čím dál tím častějš, tak jsem šla. Po těch prvních AD jsem na tom byla ještě snad 100x hůř a vydržela jsem to měsíc, mezitím jsem doktorovi volala asi 3x, chytala jsem z nich i totální deprese.... Vysadil mi je a mám teď ten Cipralex a je to oproti tomu Zoloftu lepší, ale...Jinak s tím, že je to horší před m.... jsi měla pravdu, taky to mám, ale přejde to, vždycky se uklidňuju tím, že to přejde. Nám babičky bohužel nefungujou, choděj ještě do práce a maj toho sami dost, na jednu stranu je chápu, páč naše Andulka je fakt živel. 🙂
Jinak jsem do toho teď dostala střevní virozu, takže paráda, mám jí 4 den, uuuáááá, ale snad už konečně dieta a léky zaberou.
Jak jsi k tomu přišla ty?

janulkama
19. mar 2011

@aninakr ahoj,aj ja beriem Cipralex 20mg už 5 mesiacov.Tiež mi né lieky nezaberali,ale tento mi pomohol.Začiatky sú ťažké,aj ja som sa tak cítila a chodila som po vyšetreniach...dievčatá tu samé vedia,ako som tu stále písala,ako mi je zle a podobne,ale spolu s nimi som to super zvládla a teraz je celkom dobre 🙂

katarinka1818
19. mar 2011

@dadka_11 ahoj ja užiwam len riwotril a cwičim hlawne jogu 🙂

katarinka1818
19. mar 2011

@filipal ahoj zlatko no citim sa owela lepšie ten riwotril mi pomaha len amm ešte problemi z dychanim ale začala som cwičit jogu tak časom by to malo prestat wšetko rozišla osm s as priatelom idme sa odstahowat od rodičou a chcem mat klud 🙂 pijem wela čajikou na ukludnenie a žiadne ad nepotrebujem wyplačem sa ale hlawne je že ma už pomali začinaju bawit weci 🙂 kwietky rybičky každe rano chodim behawat a cwičim jogu ja sa newzdam 🙂 dokažem to

katarinka1818
19. mar 2011

diewčatka hlawne hlawu hore prejde to werte mi ja som prikladom boal som natom tak strašne že somchcela spachat samowraždu ale pak som si powedala dost a bojujej a každy den je krajši a krajši 🙂)))) hlawne potrebujete wela wela lasky 🙂 a pozitiwne weci okolo seba farebne nič čierne aby sa waša aura naprawila a waše čakri wyčistili 🙂 držte sa babiky moje 🙂

inkinka
19. mar 2011

@katarinka1818 to su strasne silne slova...

aninakr
19. mar 2011

@janulkama ahojky, tak to jsem ráda, že mám před sebou slibnou budoucnost a tobě přeji ať je ti jen líp a líp a moc děkuji za podporu 🙂 . A pokud jsem správně pochopila z tvého mota, máš nemocného chlapečka, tak ať se brzo uzdraví. Nemoci u dětí nebrat, raději vzít všechno sama na sebe....

janbari
20. mar 2011

ahojte...
žienky, ja som sa po narodení detí (2 kusy 🙂 ) začala všetkého báť....a najmä ľudí...
Trochu ma to v poslednom čase prešlo ale....o teké dva tri mesiace ma čaká veľká obhajoba pred publikom...a ja som z toho už teraz hotová. Ja jednoducho pred ľudí nevystúpim, (vždy sa mi podarilo z toho vykľučkovať, ale teraz ma to neminie)
Poraďte, ako to mám zvádnuť? Poznáte metódu biofeedback? Pomáha to?

janulkama
20. mar 2011

@janbari ahoj,no na ten biofeedback som chodila ja a aj Lubka odtiaľto....zo začiatku som myslela,že to nepomáha,ale po čase som zistila,že mi to celkom pomohlo.Dokážem sa uvolniť ako nikdy predtým,nemám v hlave tolko myšlienok...tak isto to brala aj Lubkla,že jej to pomáhalo,bola kludná a vyrovnaná,keď tam bola... 😉
@aninakr ďakujem,aj Tebe prejem nech je ti čo najskôr dobre,určite bude 🙂

janbari
20. mar 2011

žienky.....viete čo som práve urobila??? Objednala som si biofeedback cez net.
Kým mňa vyjde jedno sedenie na 20 eur a sedení treba aspoň 15-20...tak si to zrátajte (400 eur!!!) tak na internete ponúkajú feedback za 119 Eur a viac. Čo vy na to?

lehotka
20. mar 2011

Ahojte kocky, som tu nova🙂 dufam, ze mi poradite 😉 trpim velkou depresivnou poruchou s uzkostnymi stavmi, momentalne som v 4 mes. tehotenstva, prve 2 mes. uplne super, bez liekov, bola som na seba neskutocne pysna ako to zvladam, az raz v noci sa to vsetko zmenilo 😝 pocity beznadeje, busenie srdca, pocity straty zdaveho rozumu, bolo mi na umretie, zial musela som zacat brat lieky, ktore som uzivala pred otehotnenim, nakolko ezoprex a oxozepam mi vobec nezaberali, jedine na ukludnenie lexaurin, teraz beriem Rivotril 0.5 mg, polku rano a polku vecer, plus rano Alventu, nemate niekto skusenosti s tymi liekmi? pred otehotnemim som brala raz taku davku a bolo mi uplne super a teraz to este stale nie je ono 😝 uz by som si to tehotenstvo chcela konecne uzivat! radovat sa , zatial su to len neprijemne a zmiesane pocity , strach , aby bolo babatko pri mne v poriadku , co ak s nim budem sama doma a pride mi zle? co budem robit? som z toho nestastna, plus sestra mala poporodnu psychozu, co ma ako dieta dost poznacilo, lebo bola uplne mimo a bojim sa toho az chorobne, budem rada, ak nejaka dobra dusicka odpise 🙂

radulinka00
20. mar 2011

@aninakr Ahoj,tak to tě lituju, ještě do toho střevní viroza 😝 😝 jinak já jsem to měla taky poprvé, měla jsem úzkostně depresivní poruchu,ale o příčině se už rozepisovat nechci.Nedělá mi to dobře 😕 Doufám, že teda naposled,hodně mi pomohla i psychoterapie.Tak,ať si brzo zdravá! 🙂

@janbari Ahoj,s BF zkušenosti nemám, osobně mu moc nevěřím. obecně pomáhá doma trénovat vystoupení nanečisto. Těstě před si popř. vzít nějaký ukliďńovák.

@lehotka Ahojky,chodí sem děvčata s léky jako máš ty,tak snad se ti ozvou. 🙂

radka.m.
20. mar 2011

Ahoj kočky 😉 🙂 ,tak jsem tady zase po delší době,abych vás zase trochu poinformovala,u mně to nevypadá dobře 😒 ,po tom xanaxu a dolmagitu mně začalo být krásně,tak fajn jsem se už dlouho necítila,dokonce jsem si našla i u známých občasnou brigádu-chodím jim prodávat do značkového oblečení,baví mě to,nikdo mě nebuzeruje,dělám si podle svýho a není tam žádný frmol a hlavně vypadnu aspon na chvíli mezi lidi 😉 a penízky se k důchodu taky hodí 😉 ,ale je to už asi tři týdny,co se mi ty moje stavy zase vrátili a to ještě v horší podobě,než ty původní,nevím,čím to je způsobené-jestli tím,že toho ted mám o mnoho víc,tím že jsem začala občas chodit vypomáhat,i přesto,že mě to baví,tak těch povinností,abych to doma stíhala,tak jako předtím,tak jsem daleko ve větším tempu,ale mě teda přijde,že mi to nevadí,že kolikrát nevím,co dřív,anebo ten spouštěč mohlo být to,že starší dcera byla zase v nemocnici ☹ ,našla jsem ji jednu noc nad ránem ležet u záchoda,chtěla jít v noci na záchod a zkolabovala,měli podezření,že je někde zase nějaké ložisko,ale naštěstí se to nepotvrdilo,ale ten týden,než byly veškeré výsledky,bylo prostě hrozně psychické vypětí,takže asi tak jedno k druhému,takže mě doktorka posílá k hospitalizaci na 6týdnů na otevřenou psychiatrickou léčebnu,mám z toho rozporuplnné pocity-na jednu stranu se mi tam nechce,kvůli dětem,domácnosti a tak,ale na druhou stranu se těším,protože mám pocit,že to doma už fakt nevydržím... 😒 byla jste některá z vás,prosím,na takové hospitalizaci?

janulkama
21. mar 2011

@radka.m. ahoj moja,ja si nemyslím,že by ti tá liečebňa pomohla...po pravde,ešte som nepočula,že by to niekomu pomohlo...keď tam pôjdeš,ok,oddýchneš si od každodenných povinností a tak,ale na druhú stranu,stále sa budeš trápiť,čo je doma,čo keby si ostala,či by si to zvládla...ja si skôr myslím,že by si mala zmeniť liečbu,ak sa ti to vrátilo.A určite to má spoločné niečo s tvojou dcérkou,každá mamina by to zle znášala a keďže si citlivej povahy,tak ty viac .Ja som taká istá,ale aj keby mi bolo neviem ako,rodinu by som neopustila,práve tá ma najviac drží...Skôr by ti pomohlo,keby si mohla niekam na víkend vypadnúť,na nejaký wellnes pobyt,alebo niečo také.Potrebuješ oddych,ale nie si na tom tak,aby ťa museli dať na psychiatriu... 😉

filipal
21. mar 2011

@radka.m. ja viem, ako to Janulka myslela....ale v tomto pripade si myslim, ze by si mohla tu liecebnu skusit.
po prve, este stale nemas nasadenu liecbu antidepresivami, snad ti ich nikekto osvieteny v liecebni naordinuje, po druhe, aspon tvoj muzicek uvidi, ze aj tak sa da, ze jednoducho ty odpadnes a bude sa musiet postarat on.
a po tretie, je sanca ze si oddychnes. takze na tvojom mieste by som do toho sla. 😉

@lehotka ak ti mozem poradit, tak par stranok dozadu som davala link na odborny clanok lieciv, ktore je mozne uzivat aj v gravidite a pri dojceni....prestuduj si to. chodili sem aj maminy s podobnymi problemami ako ty, len neviem ci sa teraz ukazu...niektore sem chodia velmi nepravidelne. skus si precitat par stran a napis im pripadne priamo.
drzim ti palce 🙂

lehotka
21. mar 2011

filipal- dakujem za clanok 🙂

dadka_11
21. mar 2011

@katarinka1818 juj, to si tak pekne napisala, ze ozaj musim dat hlavu hore.. ale su to strasne pocity.. ta uzkost, ze sa nemôzem nadychnut, to je strasny pocit :(