Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
2. jún 2016

@apolka77 presne roro mi hovori psycholog ze si sama ten strach zivim a dovolujem zvacsovvat sa 😊

janka_banka
2. jún 2016

@domkaaaa ahoj domka, ja odo dnes na PN...ráno som isla do práce, ale neskutočná migréna ma chytila, tak dnes celý den v posteli + depky tiež ale ale pri tej bolesti hlavy nemám vlastne na ne ani čas 😉...uvidíme co bude zajtra...snáď prežijem...ale mám pocit zlyhania, že som to v praci nezvládla, čakám že ma prepustia, moja lekárka mi nariadila 4 týždne byť foma a povinný oddych...jaaajha...som z toho nešťastná 😥

domkaaaa
2. jún 2016

@janka_banka janúka nebud pekne si oddychnes a naberies sily 😊😊 teraz je to hrozne s tymi robotami nemaju pochopenie ked je clovek chory ... Kto ti dal pn? Zienky povecte mi ako zvladate starostlivost a deticky? Ka sa velmi bojim ako to zvladnem bo mam len 24 rokov

umabell
2. jún 2016

@apolka77 ja by som isla na endokrinologiu urcite tam aj sono urobia... Aj ja zahanam myslienky mas pravdu.. Niekedy az kricim zmizni zmizni!
@domkaaaa ahoooj a vies co vcera bol hnus den dnes ustalena ale bola som stale niekde vonku tak mi bolo dobre.. Dokonca som si zohnala pracu na 4 hodiny od septembra tak sa tssim lebo mne uz doma doslova drbe len rozmyslam nad kravinami...

umabell
2. jún 2016

@janka_banka hlavu hore treba aj oddychovať neobvinuj sa to zato nestoji este viac buds v depkach...

umabell
2. jún 2016

@domkaaaa inac to je pravda my dovolime strachu aby nas ovladal a ked si to logicky vysvetlis aka hlupost to je zapodievat sa doslova somarinami niekedy si pripadam ako malé dieťa c by malo dostat po riti.... Skoda ze nebyvame v jednom meste to by boli stretka 😀 😀

janka_banka
2. jún 2016

@umabell
@domkaaaa ďakujem dievčatá moje, som naozaj rada, že Vás mám 🙂 ...dnes som celý deň ležala a veru je lepšie .... a práca? Odkedy robím cca 8 mesiacov v tej firme som mala tri dni dovolenky a to ešte pri dvoch deťoch ... a že keď chcem dovolenku cez prázdniny, mám snivať, no stojí mi takáto práca zato??? Oddýchnem, užijem si deti, naštartujem sa, budem ešte pekne na PN a potom sa pustím do hľadania novej práce ... budú stresy, ale už viem čomu sa vyhnúť ... sme silné, my to zvládneme 🙂 ... cmuk

lenieta25
2. jún 2016

BABY prosim poraďte mi, môj manžel chodieva k psychologovi, na večer uživa triticco - chcem sa opytať u manžela je hlavny problem ten že sa strašne zamyšla nad všetkym, proste niekedy až nereaguje na okolie čo je taky zamysleny...neviete mi poradiť či na toto existuju nejake lieky? on sa napr. aj snaži na niečo sustrediť ale nejde to :(

janka_banka
2. jún 2016

@lenieta25 fúha, tak toto by som určite riešila s psychiatrom, ja som to mala také podobné z jedného lieku, konkrétne z Valdoxanu, keď som ho mala vo vyšších dávkach .... stále som bola zamyslená, nedokázala som sa sústrediť a v práci totál chaos, nesústredenosť .... treba naozaj konzultovať s lekárom ... držím palčeky ...

lenieta25
2. jún 2016

@janka_banka no presne on sa vobec nevie sustrediť a myšlienkami stale kdesi uteka, podnikal desať rokov a teraz nu to prerastlo tak cez hlavu že až a nahodou skusenosti s triticcom nemate?

janka_banka
2. jún 2016

@lenieta25 ach, to mi je ľúto, môj manžel tiež podniká a jemu sa stresy prejavili zvýšeným krvným tlakom, ale on sa toho dokázal zbaviť jednou psychoterapiou ... a nemusel brať žiadne lieky ... ale môj ocino berie Triticco a môžem sa ho zajtra spýtať, že ako on na neho reaguje .... dnešná doba je fakt na prd ... on možno ani tak nepremýšľa, ako jeho mozog môže byť v tzv.oddychovej fázy, prípadne môže byť zhoršenie depresie, ale ja nie som lekár, on musí presne povedať svojmu psychiatrovi čo cíti a on už určite bude vedieť čo s tým, koľko berie tieto lieky?

lenieta25
2. jún 2016

berie ich len necely týždeň, prosim opytajte sa mi ešte vašho ocina ako nanho posobia

janka_banka
2. jún 2016

@lenieta25 no týždeň je máličko ... to ešte môže pretrvávať depresívny stav, prípadne oddychuje mozog, ak bol predtým príliš zaťažený,preťažený, nechala by som ešte tak, lebo AD zaberajú až po mesiaci a viac ... ale každopádne sa s ním treba rozprávať, ako sa cíti a prejavovať mu spolucítenie a empatiu, to je viac ako lieky ... sama to dobre poznám a som rada, že máte taký záujem o manžela .... veľmi veľmi držím palce a určite to spolu zvládnete ...

jema_suri
2. jún 2016

Nemá niektorá z Vás skúsenosti s Magrilanom?

domkaaaa
2. jún 2016

@janka_banka baby a ste niektora nervozna? Proste na ludi z okolia? Lezu mi niekedy na nervy lahko ma nieco vytoci som vztahobacna a hadava ked mi niekto nieco povie ... A potom hned pride uzkost a zamyslam sa nad kravimami ci to mam z tej mojej neurozy alebo som vzdy taka bola a bla bla

umabell
3. jún 2016

@domkaaaa aj ma vsetko vytaca Dimi.... A nechapem uz by nám mali tie adecka zaberat a stale mame pantu... Druhy týždeň idem k dr a musim s nou rec hodit... Moja lekarka je taka ze si.mam pomoct aj sama ale ona to v živote nemala. Je rano vsetko mi zase trpne taks mam nervy nato. Musim sa dat dokopy. Prajem vam krasny den bez uzkosti... Nepripadate si baby akoby len prežívame a nežijeme? Chemicke bomby bez emocii ci?

domkaaaa
3. jún 2016

@umabell ten pocit uz nastastie nemam ale mala som aj ten ... Kks ja potrebujem uz urgentne vnutorny pokoj a nie stale len nervozitu ... To je tiez z tej PP?

umabell
3. jún 2016

@domkaaaa áno z toho... Aj ja chcem uz pokoj klud elán do zivota...

janka_banka
3. jún 2016

@umabell
@domkaaaa to veru chceme všetky 🙂 ... ten pocit vnútornej pohody, vyrovnanosti, elánu a radosti do života ... viem, že niekto povie "potlač tie svoje pocity, úzkosti, smej sa a užívaj si" ... ale úprimne dievčatá ruku na srdce, len my, čo prežijeme čo je skutočná depresia, vieme, že to nie je také jednoduché a nejde to tak ľahko ... ale na druhej strane si povedzme, že tieto pocity čo máme momentálne nás určite raz prejdú, je dôležité mať kvapôčku nádeje, že bude dobre a my ak už toto prežijeme, tak potom sa z nás stanú ešte silnejšie osobnosti, ktoré si budú vážiť skutočne každý jeden deň, každé ráno, každý rozkvinutý kvet a tešiť sa z maličkostí ... toto nás musí dievčatá len posilniť, preto nám Boh dal do cesty toto trápenie a chorobu ... dievčatá pri tejto chorobe nič nekončí, ale práve začína ... sme silné už len preto, že prežívame túto chorobu, lebo viem, že málokto zvládne toto utrpenie .... a bojujeme ... určite robíme každý deň krôčik po krôčku pokroky, my ich možno nevidíme, ale ako hovorí moja lekárka, ona vidí tie úžasné zmeny aj keď to ide pomaly, je to choroba, ktorá neodíde za týždeň ale liečba je dlhšia ... mne je dnes na prd, ale mám nádej ... viem, že my to dáme ... posielam Vám srdiečka 🙂

simka1454
3. jún 2016

@umabell aj ja mám taký pocit že nežijem ale iba prežívam,stále mi myšlienky behajú že mám už toho dosť,som z toho už velmi unavená,normálne už nevládzem a také myšlienky že načo som tu keď sa len trápim a nemá to konca. No ja mám doktora takého že som tam maximálne 10 minút aj to je niekedy vela a napíše len lieky a aj to ani neviem či mu mám niečo hovoriť lebo on je stále ticho nič nehovorí iba píše. Tieto dni mávam od rána taký pocit na nič, potom neskôr poobede sa to troška upraví a na druhý deň to isté. Tak veľmi že prajem kľud a pokojnú dušu až sa mi zdá že je to nereálne,keď sa sama neviem dať dokopy.

simka1454
3. jún 2016

@janka_banka veľmi pekne si to napísala až som si poplakala nad tým ako by to bolo všetko krásne keď by sa mi skončilo toto trápenie a vedela by som sa aj usmievať a tešiť zo života a nie iba prežívať.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
umabell
3. jún 2016

@simka1454 presne kazde ráno cakam co bude.. Pokial sa rozhybem ach joooo. Jeden den super druhy kpak... Aj moje rana su zle poobede uz je lepšie a vecer najlepsie...ALE MUSIME VERIŤ ZE BUDE DOBRE.

umabell
3. jún 2016

@kutuska ja som schudla z citalecu 7kg potom mi dala escitil co je to iste prehanalo ma aj 7 krat za den otras a dokopy som schudla doteraz 16kg!! Teraz mam prothiaden a vahu si drzim. Mne vtedy nechutilo jest jedla som len preto ze musim jest... Mozno uz neschudnes ale ak by si chudla dalej behni k lekárke.

simka1454
3. jún 2016

@kutuska ja som schudla 10 kg ale ja mávam aj také dni že skoro nič nejem a aj keď sa najem tak nie tolko ako keď som nemala lieky, nechutí mi veľmi jesť,potom mi je zle

lenieta25
3. jún 2016

@janka_banka ďakujem no je to pre nas niečo nove s čim skusenosť nemame no uvidime, on napr. my dnes hovoril že by už ani to triticco nechcel jesť ale zas neviem či je to dobry napad,

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrika19
3. jún 2016

@simka1454 Neboj sa aj tebe bude lepšie. Nepostrehla som ako dlho užívaš AD? A aké? Musíš veriť, že bude lepšie. A tak ako sa cítime počas tých našich "stavoch" bezcenné tak potom keď nám už je ok, si vážime seba oveľa oveľa viac. Aspoň ja to takto cítim.

simka1454
3. jún 2016

@adrika19 od marca užívam citalopram, xanax ale ten som si moc nedávala lebo sa mi od neho driemalo cez deň ale dievčatá písali aby som aj ten zanax brala tak si ho dávam. No a na spanie som mala sanval a teraz triticco. Cez deň sa mi vždy od toho xanaxu driemalo ale nespala som cez deňaby som večer zaspala a aj tak som mala problém so zaspaním.
Ja mám stále ten pocit bezcennosti,zbytočnosti a aj moje sebavedomie je na bode mrazu,proste stále sa cítim že som nič že nič nedokážem. Mávam aj také dni že sa cítim dobre ale tých je strašne málo.

umabell
3. jún 2016

@kutuska no taketo som mala ja to ho... O ale 7 krat denne to boli neziaduce ucinky mne nepasuju tieto adecka na esciloprame terat mam 30rocne adecka a ok. Nic odsleduj si to a ak by si chudla behni k lekárke.