Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lelkeska
4. júl 2013

@mary1995 Ahojček,až dnes som sa dostala k lekárke,takže povedala som jej že sa to zhoršilo,hlavne tie závrate z otvorených priestorov,zatial mi dala 50mg+xanax 0,25mg na prvé dva týždne,Fevarin mám postupne vysadzať.Potom sa jej mám ukázať o dva týždne.Však takto som už nedokázala fungovať,najhoršie to bolo v robote,nikomu som nechcela nič hovoriť,tak som trpela,ale ked som si dala xanax tak to prešlo.Dufam že mi zabere 🙂

natalyt
4. júl 2013

@lucinka0921 mala som to iba par dni a potom to samo od seba prestalo, tak lieky beriem dalej a dufam, ze sa to uz neobjavi, na letaku je napisane, ze mas kontaktovat lekara, aj som skusala volat, ale nebol tam a potom to prestalo, tak som to nechala tak.....myslim, ze ja som zo zaciatku mala skoro vsetky neziaduce ucinky, ktore su v letaku, tak ale musela som tych par tyzdnov vydrzat a teraz sa to uz pomaly chvalabohu zlepsuje,

hroska
5. júl 2013

@janka1012 @lucinka0921 kocky ako sa mate? U mma to ujde nejdem nejako od stastia z koze vyskocit 😝 ,ale zda sa ze to pomalinky ide k lepsiemu.O tyzden mam zacat znizovat Lexaurin,toho sa trosku bojim,ale dufam,ze za ten tyzden Sertralin urobi zas pokrok,tak hadam to zvladnem 😎

@lelkeska no ako zvladas moja? Uz si nasadila ten Serlift? 😨 😵

lucinka0921
5. júl 2013

@hroska ja sa mam super 😀 Neboj moja,zvladnes to znizovanie lexaurinu v pohode,uvidis 😉

lelkeska
5. júl 2013

@hroska Ahojček moja,ešte nie mám strach,či mi nebude zle 😒

hroska
5. júl 2013

@lucinka0921 to som uprimne rada,ze si super 😉 . A hlavne si mladucka,zivot mas este len pred sebou,tak len pekne dalej ako doteraz,dobre ti to ide,sikulka jedna. 😉 🙂

@lelkeska neboj mojko,vsak ta tu budeme povzbudzovat a mas aj ten Xanax,tak prinajhorsom vykryjes tym,ja tiez berem este kAD Lexaurin.tak daj potom vediet,ako to ide a drziiiiim palce 😉

lucinka0921
5. júl 2013

@lelkeska neboj nebude zle 😉 Ja som nedavno tiez brala serlift,inak beriem sertralin,ale to je to iste,len by som povedala,ze po serlifte som bola taka zivsia 🙂 Takze neboj,bude dobre 😉
@hroska no mlada mlada,ale uz od 20 tich sa to so mnou tiahne 😠 Ale ja tej uzkosti,strachu a agorafobii nakopem zadok 😀 😀 😀

hroska
6. júl 2013

@lucinka0921 no asi u vacsiny z nas sa to zacalo v mladosti,resp. aj v detstve,takze tonech ta nestve,ze sa tos tebou tiahne od 20tich. Pred 22 rokmi,ked som ja mala 20 este to nebolo tak, ze AD frcali,ze si zasiel k dr. A dostal lieky. Ja ked som vtedy mala strach a uzkost z niecoho,bud ma klepalo ako ratlika alebosom si svihla par frtanov alebo pivo.A este si pamatam,ze ked som isla na skusku,som myslela,ze tonezvladnem,vtedy bol taky akoze popularny Guajacuran,vsak este je aj dnes, a som si myslela,ze bohvieco si davam 😀 .teraz to viem porovnat s takym Frontinom,tak ten Guajacuran bol na urovni placeba oproti Frontinu.
Takze ked uz budes v mojom veku,budes davno vyliecena a hlavne uz budes mat tu skusenost aj s AD aj s liecbou,myslim, ze je to vyhoda. 😉 a vsade pisu,ze ked sa liecba zacne vcas je ovela mensie riziko recidivy. 🙂

lucinka0921
6. júl 2013

@hroska dakujem si zlata 😉 No len ja uz som mala raz recidivu,tak snad uz nebude 😠 Ale ja verim,ze uz nebude 😉

mariemmka
6. júl 2013

@hroska ahoj, ty ako dlho citiš zhoršenie počas M ? a ake máš vtedy pocity,alebo ako sa to zhoršenie prejavuje ? mne je už 6.den dosť na figu, pritom dnes to už asi konči....predtým mi už bolo celkom fajn, beriem valdoxan 50mg, čo je max.dávka 6.týžden, z toho 3.týžden má zvýšene.....a stale je to take, že pár dni dobre, potom zasa horšie ☹ no teraz sa zasa citim ako na začiatku... strach, slabosť,nevolnosti, hnačka, hlava sa mi točí ☹

hroska
6. júl 2013

@mariemmka ahoj,no u mna uz tak 5-7dni pred M. pride zhorsenie,citim sa velmi uzkostna,placem, mam take napatie-tenziu,zhorsi sa mi vsetko depresia aj uzkost,potom ked dostanem,akoby na par hodin to napatie ustupilo.Ale ja mam dost M dlhy a silny,takze potom som dalsi tyzden este strasne vycerpana.Jeeeej to bereme priblizne rovnako,ja 5. tyzden Sertralin. No veru si este musime chvilu pockat,kym sa nam to ako tak zostabilizuje,je to stale este malo. Ale pozitivne je,ze uz mas niektore dni dobre 😉 ,to znamena,ze liek ti sadol a pojde to stale len a len k lepsiemu.Tie horsie dni musime nejako vydrzat. 😝 Beries este k AD nejaky pomocny liek Frontin,Xanax,Lexaurin a pod.....?

@lucinka0921 ja viem,musis to podchytit teraz dlhsie aj 5 r. brat,aj dlhsie ked bude treba. 😉

mariemmka
6. júl 2013

@hroska ano, beriem ešte lexaurin ako ty 🙂 no nie vysoku dávku, zo začiatku 1,5tabletky a teraz som bola už len 1/4 za den.....kým neprišlo toto zhoršenie ☹

lucinka0921
6. júl 2013

@hroska tak,aj keby som mala brat dozivotne,mne je to jedno,len nech mi je dobre 🙂

kacenka1111
6. júl 2013

Ahoj....Od porodu trpim silenyma depresemi. Zacalo to v obdobi kojeni. Nepustilo se doted. Az ted jsem si byla schopna priznat, ze mam problém. A veliky. Dost to souvisi i s nelecenou celiakii. Ale. Problém mam nejspis s manželem. Toho jsem vytahala z vsemoznych i nemoznych pruseru, na všechno byla sama. To si samozrejme vybralo svou dan. Doslo to tak daleko, ze na nej každý druhy den vytahuju rozvod. Manzel se s chovanim srovnal, vse by i fungovalo, jak ma, krizi jsme ustali. Jenze dnes me zarazil jeho postoj. S brekem jsem se mu svěřila, ze mam asi problém. A jaky. A on se k tomu zachoval velmi zvlastne. Mlcel. Pobidla jsem ho v vyjadreni, zda mi pomuze. Mam si pry zajit k doktorovi. Coz samozrejme udelam. Ale cekala jsem nejake pochopeni. Jako: "To zvladneme, zlato, neboj". Nic takového ovšem nenastalo a ja opet vytahla rozvod. Dost jsme se pohadali a jeho odpověď, kterou jsem ovšem musela pacit jak z malého decka: " Nejdriv si zajdi k doktorovi a pak se uvidi. Ja nevim, ale uz me nebavi každý den poslouchat o rozvodu." To bych chapala, ale když on chodil domu s prohranou výplatou, sedela jsem u nej, brecel mi na kline. Tahala jsem ho z toho co jsem stacila. Uz nevim, kde je chyba vetsi. Jestli u mych stavu, nebo v jeho chovani.

hroska
6. júl 2013

@kacenka1111 ahoj,po precitani tvojho prispevku som sa v nom videla,presne to co pises bolo a je aj u mna.Akurat,ze mna slovo rozvod nikdy nenapadlo.Ostatne sedi na chlp. 😨 Presne to co popisujes,tahanie manzela z pruserov, vsetko bolo na mne....a ked prisla choroba,nic,ziadna podpora,naopak,este akozeaka som ja chudera,troska. ☹ Uplne ta chapem a necudujem sa ti,ze mas depresie.Kolko sa ti to uz taha? Mala si s tym problem aj pred porodom,ci teraz je to 1.krat? Rozhodla si sa velmi dobre,ze ides k lekarovi,achod hned,cim skor,to trapenie je strasne.Drzim ti palce. 😉

@mariemmka a ty mas teraz M? Lebo ak ano,tak to zhorsenie na 99,99% suvisi s tym.Velmi vela kociek to tu popisovalo,zhorsenie stavu vtedy.ale zase dobra sprava je,ze vacsina AD su indikovane aj na predmenstruacny syndrom,a mne sa to aj potrvrdilo pri prvej liecbe. Do 1/2 roka vzdy cez M vykyvy a potom som uz ani nevedela kedy mam vlastne dostat,nic som necitila. 😉 .A ten Lexaurin si brala 1,5 tbl.kolko miligramovej 1,5mg,ci 3mg?Nebol problem s vysadzanim, lebo jaza tyzden mam uz vecer znizit z 3mg na 1,5mg? Zatial beriem na obed 1,5mg a vecer 3mg.

@lucinka0921 niet co dodat,len -Amen, uplne sa stotoznujem. 😵 🙂

kacenka1111
6. júl 2013

@hroska Dekuju🙂 Jsem od přírody introvert, i když jsem pracovala v restauraci atd., porad s lidmi...Takze nejaky stavy jakoze nechci mezi lidi jsem mela dřív, ale spis to bylo asi povahou. Rozhodne se to vse spustilo v tehu a po porodu. Vyjely mi i ruzne nemoci. Proste spoustec.
JInak k doktorovi se objednam hned v pondělí.
A k muzi - před chvilkou jsem ho zastihla v koupelne, chtěla jsem si preci jen zkusit stesti, ze uz snad bude chtit mluvit. Asi se jen před tim bal, protože nez jsem stihla cokoliv rict, chytil me za ruce, vyzvedl do naruci a ja uz jen brecela. Sedela jsem na vane, stridave brecela a vypravela a on me poslouchal, drzel me u sebe a chlacholil.
Snad bude lip.

hroska
6. júl 2013

@kacenka1111 jeeeej,tak to je nadherneeeeee 😵 .Tak vidis,ma ta stale rad a urcite bude stat pri Tebe. 😉 vies,ked je clovek v depresii vsetko vidi cierne,tak mozno si sa na muza divala cez cierne okuliare a skutocnost je ina.Mozno aj on potreboval svoj cas,aby sa k tomu vedel spravne postavit. A s tym rozvodom mu to uz nehovor,ja viem,cloveku niekedy kadeco vybehne z ust,ale skus si vtedy radsej zahryznut do jazyka. 😉 😝

lucinka0921
6. júl 2013

@kacenka1111 ahoj.Dobre si sa rozhodla,treba to riesit a cim skor navstivit dr..Drzim palce 😉
@hroska no ja som si pekne pospala teraz a mozem sa ist dalej nudit 😀

mariemmka
7. júl 2013

@hroska ahoj, ja som mala tento týžden M, dnes už koniec a citim sa trošku lepšie 🙂 lexaurin beriem 1,5mg, zo znižovaním som problem nemala, začala som sama znižovať ked mi bolo lepšie,aj dnes som si dala 1/4 tbl. z 1,5mg a zatial dobre....no ale bude možno problem z vysadenim, lebo ho beriem už 3mes. 😝 no lekárka o tom vie, a povedala, že ked som nebrala vysoke dávky,, tak by nemal byť problem a pri každej kontrole mi predpíše dalšie balenie....a predstav si, že mi ho predpísala obvodná, a vobec ma neupozornila, že je návykový a nemám ho brať dlhodobo a pravidelne.. 😠mohla mi povedať že ked ťažkosti neustupia, mám vyhladať odborníka.....a vlastne len vdaka vám a tomuto foru som zistila, že on ma z kaše nevytiahne, a vyhladala som potom psychiatričku...

hroska
7. júl 2013

@mariemmka fuuuuu,tak to teda fakt si mala stastie,ze si nasla toto forum,ten Lexaurin by ti veru sam nepomohol,akurat by si mohla nan ziskat zavislost. 😝 Ale si ma velmi potesila,ze si ho brala 3 mesiace a s vysdzanim nemas problem. 😉 Tak hadam to aj ja zvladnem. A ty si mala problemy asi aj so spankom,ked mas ten Valdoxan? Inak som citala,ze to je jedno z najnovsich AD. A neboj sa cez ten M sa ti to postupne upravi,len chce to cas,este beries AD malo,ale tak do pol roka by sa to malo spravit 😉

janka1012
7. júl 2013

@hroska 1,5 mg poobede a vecer 3mh lexaurinu beries teraz akuratne citam dlho som tu nebola ved to je ako frontin nie nie to si predtym brala???a nieje toho lexaurinu niako vela??? 🙂

hroska
7. júl 2013

@janka1012 no veru si dlho nebola,tak asi si dobre 😉 🙂 No mne moja dr. Nikdy nepredpisala ziadny benzodiazepin,ten Frontin som mala len tak po znamosti a dala som si ho,ked bolo najhorsie.ale na poslednej kontrole,som sa rozrevala,ze to proste uz nezvladam,tak mi predpisala tento Lexaurin.ano beriem 1,5 mg na obed a 3mg vecer,to je spolu 4,5mg denne a na letaku je,ze najvyssia povolena davka je 60mg 😨 Tak dufam,ze ho neberem nejako vela 😀 😀 .jani to davkovanie je ine ako pri Frontine. Ale, ked to porovnam tak ten 3mg Lexaurinu zodpoveda priblizne 0,5mg Frontinu. Rozdiel citim v tom,ze ten Lexaurin mi pripada taky lahodnejsi,jemnejsi,Frontin je taky tvrdsi. 😕

janka1012
7. júl 2013

@hroska ahoj hroska ano mam sa dobre aha tak davkovanie je ine skoro som sa zlakla 😲 tak potom je to v poriadku 😉 takze lahodnejsi je ti po nom lebsie?frontin ta tak utlmi vsak? ale vidim ze robis pokroky 🙂 akae lexaurin ma zlozenie podobne ako frontin nie?ako frontin pomoze ale clovek je ako mechom prasteny ak do buducna vyskusam ten lexaurin ak mi ho dakto predpise ale len v krajnej nudzi ale frontin uz vobec nejem stale tam mam este tie dve tabletky ani som sa ich nedotkla ale pripad nudze chcem mat

hroska
7. júl 2013

@janka1012 jeeeemine ty si zlata 😀 😀 ,to faaaakt tam mas este stale tie 2 tbl. Frontinu? 🙂 si to setris ako sporenie na dochodok 😀 som rada,ze si dobre,uz len to,ze na Frontin si ani nespomenies je super.len sa pekne drzkaj 😉 .Ano ten Lexaurin je tiez anxiolitikum,teda liek na uzkost,ale napr. Sa dava aj ludom po infarkte,aby boli taky pokojnejsi a tak sa im chranilo to srdiecko,alebo aj ludom,ktori maju taku zaludocnu nervozitu. Ja som ten Lexaurin nikdy neuzivala,vzdy len Frontin,tak to teraz mozem porovnat a ten Frontin je taky priamejsi,tvrdsi,Lexaurin je jemnejsi,lahodnejsi. Ale najlepsie ani jeden,ani druhy 😀

janka1012
8. júl 2013

@hroska hej setrim to do nemecka keby nahodou 🙂 len taky dobry pocit ze proste mam keby cosí...ale radsej ten lexauurin by som skusila ale nemozem dojst ku doktorke a povedat jej viete co dajte mi lexaurin 🙂 on mi podla mna nepredpise uz nic lebo ani mne to nechce davat ale mne by to vydrzalo aj rok a kludna by som bola ze take cosi mam v pripade nudze.inak vidim ze si dala na moju radu treb tam vzdy urobit daku scenu ako zufalstvo plac a potom doktorka predpise 😀 ja som teraz ok klop klop zase blbnem v praci ako kedysi a pribrala som kilecko a pol a sportujem ahlavne stale nakupujem veci ako mechom prastena a v stredu idem na vyplnenie pier tusim mi harasi ale je to len kyselina hyauronova telu vlastna latka do roka sa vstrebe...takze takato som odvazna 😎 prave vegetim na deke a prazim sa a relaxujem hadam ma tu nikto nevycmucha to je take moje tajne miesto hlboko v lesiku v 2metrovej trave 😀 hroska pises ovela optimistickejsie ako predtym tusim ti ten sertalin sadol skus este pockat mesiac dva ako sa to vyvinie a potom ak by si mala pocit ze ti je treba tak by som este raz zasla na zvysenie na 150.este chvilku pockaj 😉

janka1012
8. júl 2013

@hroska ja sm mala pri serlifte 100 bez problemou a to som nemala ani zdaleka take depresie skor uzkost.mozno ta chce stabilizovat na tej 100vke a nechce ta hned dupovat vyzsimi davkami secalen este si neni na zahodenie a si v najlebsiom veku a vzdy je dobre ked fungujes na primeranej davke mozno ak budes starsia a uz teraz by si mala vysoke davky v 50siatke by si musela brat konske davky aby vobec zabrali niesom doktorka ale myslim ze dobry doktor je ten co sa rnazi vyliecit pacienta najprv nizsimi davkami ako hned ho napchat vysokymi totiztno co bude potom v starobe telnd si zvykne a ...preto ked uz sa raz niekto liecil druhy krat lieky zaberaju pomalsie zatial co ty cnd antidepresiva jedia prvy krat liecba zabera velmi rychlo nieco na tom asi bude nie? 😉

hroska
8. júl 2013

@janka1012 dakujem ti za rady,hoci si mladucka tvoje rady boli vzdy super,aj s tou scenkou.... 😉 a muslim,ze mas pravdu aj ohladom tych davok,asi aj doktorka tak zmysla,ze nechce ist so mnou do vysokych davok. Ona nema cas,tak nepozera uz datumynarodenia,ja vyzeram vraj mladsie,tak typuju mi 30 r.,ale vzdy jej poviem,ze ma nemusi setrit,ze ja uz som stara korcjla. 😀 Jasne Jani pockam este ten mesiac,dva,jasne ze ten sertralin uz nieco urobil,je to o krocik lepsie,hlavne co sa tyka depresie.uzkosti este mam,tie sa zial liecia dlhsie a pomalsie. 😝 Tak tysi uplna kocka,ked uz takto sa sebe venujes,len v tom pokracuj,to je super,dviha to sebavedomie,ved sa hovori,ze kto ma rad seba,ma rad aj ostatnych. A ten Lexaurin by ti mohla predpisat aj obvodna,skus sa vyhovorit,ze mas strasnu zaludocnu nervozitu a ze ides na dovolenku a bojis sa......Lebo tie 2 Frontaky to mas malo,nech mas lepsiu zasobu,keby cosi a budes aj ty kludnejsia 😉 ....alebo mozno mamina by mohla vypytat u svojej dr.....no vsak uz nieco vymysli 😀

lenka00
8. júl 2013

Ahojky holky, moc Vas tady zdravim...po asi 4 letech jsem opet zavitala na tyyhle stranky...me zacala uzkost po porode, dlouho jsem s tim bojovala a pak mi zabral zoloft 150mg a presla jsem na Argofan 150mg a takhle to brala ty 3 roky...no, a pak jsem neplanovane otehotnela, leky jsem hned vysadila a byla dobra....jenze jsem ted v 30tt a uzkosti a myslenky jsou zpatky, mam takovy sileny strach, ze nemyslim na nic jineho, porad dokola, myslim, ze uz jsem si to asi privolala...dnes jsem byla u dr. tak jsem dostala 25mg zoloftu a mozna pujdeme na 100mg, ale pak to musim pred porodem vysadit....holky ja se tak bojim, ze se vse vratilo, ze s tim zase budu tak dlouho trapit... 😔

Hroska...myslim, ze jsme si hodne psaly v tom roce 2009...je to tak? mas ted taky nejake horsi obdobi?

Drzte se a snad spolecne budeme uspesne bojovat...

hroska
8. júl 2013

@lenka00 jeeeeej leni ahoj,no jasne r. 2009,to bola kriza.... 😝 ja som sa porom rak za rok stabilizovala bola som o.k.vyse 3 rokov.potom som lieky vysadila,velmi pomalicky,ale bohuzil,do 3 mes. sa vsetko vratila.Teraz beriem ten isty liek ako ty ten Zoloft,len moj sa vola Sertralin Actavis,je tam ta ista ucinna latka sertralin. Beriem 100mg 5 tyzden,ale zatial nic moc, ajked je to predsa len trosku lepsie. V stvrtok som bola u dr.,aj som prosila,ci mi neda 150mg,ale nechcela,tak sa trapim. 😝 . No tak sme mali krizovy rok 2009 a teraz 2013 😝 Ale som rada,ze si opat tu. 😉 ,leste mozno si pamatas na @svija a veru z tej partie z r. 2009,uz asi nikto nie je. A gratulujem k druhemu tehotenstvu. 😉

lenka00
8. júl 2013

Dekuju, akorat jsem ted porad tak vylekana a strasne se bojim, ze to zase bude jako pred tema 4 rokama ☹ procitam si tu nasi diskusi a vidim, ze se v tom patlam zase jako v 2009...myslim, ze tosouvisi s blizicim se porodem a ze ke me dosla uzkost, ze to zase vsechno bude stejne 😒
Hroska..taky jsem pak byla 3 roky uplne v pohode, mas ted jine leky? a jak dlouho beres davku 100mg - 5 tydnu? nebo dohromady...a jak se to u Tebe projevuje..u me nekonecne myslenkky, ktere nezastvim, nedivam se na tv ani si nectu, snad jen ten net, ale to stejne porad dokola ohledne deprese...A prislo ti to jen tak? Jsem rada, ze tu jsi, i kdyz za Tebe vlastne asi ne, protoze mas taky problem ☹ me zabral sertralin az opravdu na te150 a pak jsem presla na Argofan a uz skoro dobry...tak nevim jak to bude ted...muzu jit max. na 100 a pak ale zase vysazovat kvuli porodu...jsem doufala, ze uz tohle nebudu nikdy resit....