Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
4. nov 2013

@mary1995 Vidíš , ja som na tom opačne, ja sa doma cítim zla, pretože sa len hádam s manželom, on ma v chorobe vôbec nepodporuje, v práci som s deťmi a kolegyňami, tak nejako na problémy z domu zabudnem, a nemysli si, že keby si bola stále doma , bolo by to ok, po čase by ťa to prešlo, je lepšie, keď si medzi ľuďmi,doma budeš na dôchodku, ak sa ho pri našej vláde vôbec dožijeme

saeda
4. nov 2013

ahojte baby, ja som prave 5ty den na AD .. ako ste prezivali zaciatok liecby, kym vam to zabralo? Beriem Alventu a ku tomu kym zaberie Neurol .... ale uz ť dni neviem nic robit...cele dni lezim v posteli, vecer sa mi trocha rozjasni ...som z toho zufala.... 😒

esselte
4. nov 2013

@corvetka tak čo ti povedala lekárka? Ja som tiež dnes bola, dala mi k AD na prechodnú dobu nový liek podobný neurolu rudotel, aby som ho teraz užívala, kým sa mi stav znova neupraví.ja si myslím, že ti tá Alventa nesadla.Neberieš až takú veľkú dávku, aby ti spôsobovala také problémy, ja som pri začatí liečenia AD brala celý mesiac xanax, kým nabehnú účinky AD, pretože u mna nabehol účinok asi až po mesiaci.No som zvedavá, čo ti povedala lekárka

esselte
4. nov 2013

@saeda Neboj sa , AD berieš veľmi krátko, ja som užívala k AD na začiatku mesiac xanax, neurol je utlmujúci, ale pomôže .Akú dávku neurolu berieš?

alyssa.anna
4. nov 2013

holky, můžu se zeptat, jak začít deprese řešit? Jít k obvoďačce?

simka1111
4. nov 2013

nemusis ist k obdvodnej doktorke, mozes ist rovno k psychiatricke :P netreba ti vymenny papier

andy231
4. nov 2013

@janka1012 ahoj uplne sa stebou zhodujem ja som tiež mala najprv navštívit psychologičku a nie jest xanax a potom som sa dostala tam kde som teraz ja som aj chodila ale to až potom neskôr ked mi to začalo po nejakých 4 mesiacoch brania xanaxu ku psychologičke no nemala som štastie nič mi nedala tak som to nechala tak chodila som tam dva mesiace a nič somnou nerobila a ja som z dediny tak som musela dochádzat do mesta a ked chcem dáku lepšiu tak musím aj 50 km dochádzat každý týžden a to je dost finančne aj s detmi to sklbit je zlé tak idem čítat nejaké knihy o tom a skusit relaxovat ja viem že je to všetko v hlave proste ona ked ti bude hovorit že to nič neexistuje že to je len v hlave že nič také neni tak ludia skorej uveria ked im to povie druhý človek ako ked si to hovoria asi sami. 😝 len keby aspon tie lieky zabrali ako maju trochu a hned sa človeku inak na to pozerá a pochopí to takto ked mu je každý den zle tak si nedáva nádej 😝

hroska
4. nov 2013

@simka1111 poslala som, tak za 2-3dni to dorazi, potom daj vediet 😉 😉 a inak si ako? Uz ta potesi nieco? Ano, tato uzival dlho ten Anafranil,vsak vtedy, pred 30 rokmi ani moc toho na vyber nebolo. Ale potom mu doktor zmenil akoze na "modernejsie" a najviac mu vyhovuje prave tato Cymbalta, tu si fakt dost chvali.

@esselte vsak kludne mozes prist sa vyplakat aj "naostro", budem len rada 😉 😅 😅 a z vykzvov si nic nerob, teraz v tomto hnusnom obdobi ma vykyv asi kazdy 😝 a ked mas do toho este aj vztahove problemy, to sa ti ani necudujem....treba len vydrzat a bude lepsie 😉 🙂 🙂 ja dnes do toho este aj M, takze dnes som uuuuuplne grogy 🙄 😝 a tiez mi nevyhovuje, ked uz o 17h tma, slniecko mi moc chyba 😢

hroska
4. nov 2013

@saeda ahoj, ja tiez uzivam Alventu 150mg. Je to velmi ucinne AD, tak treba len trpezlivost a coskoro sa budes citit ok. 😉 ja mam uzkostnodepresivnu poruchu. To lezanie v posteli mi je doverne zname 😝 , tiez mi tak bolo v case depresie, nebolasom schopna nic ine robit, nedalo sa mi na nic sustredit, nemohla som pracovat, citat knihu, plakala som, nechcelo sa mi zit.....ked ti AD zaberu, ulavi sa ti a postupne sa budes dostavat do normalu. Prvy ucinok by si mala pocitit tak do tych 2 tyzdnov. Teraz v tych zaciatkoch, ak ti je velmi zle, na to mas tie druhe lieky, ten Neurol, to je anxiolktikum a ucinkuje tak do pol hodiny. Liecis sa 1. Krat?

@allysa.anna je to na tebe.u koho sa budes lepsie citit. Moze ist aj k obvodakovi aj k psychiatrovi.zalezi aj od toho ake vazne problemy mas. S tymi lahsimi depresiami by si mal poradit aj obvodak a ak si netrufne sam ta odosle k psychiatrovi. 🙂

hroska
4. nov 2013

@corvetka no aj mna veru zaujima, co ti dr. Povedala, ale podla mna je este skoro hodnotit. 😨 Alventu beries este velmi kratko a co ja mozem porovnat, ma velmi malo neziaducich ucinkov oproti inym AD. Este by sa podla mna oplatilo vydrzat. 🙂

simka1111
4. nov 2013

@hroska Dakujem este raz :P a co ja viem , ako sa mam , raz lepsie raz horsie .. a ta radost dajako nie a nie prist.. Neviem no ,co si mam o tom celom mysliet uz fakt. Mozno by bolo jednoduchsie zmenit ad, len ked ja mam stale pocit, ze tie lieky robia svoju pracu len to dlho trva. strasne a ako som pisala potrebujem nejaky silny impulz, zatial ale neprichadza nejako , co zabrani tomu serotononu sa odburat zlikvidovat a prinuti ho naviazat sa na receptor a preniest vzruch a potom to pojde... je to tak prosto.. lebo ako sa vie, ad ti nic nedodaju do mozgu , oni len umoznia aby ten serotonin mal dlhsiu moznost sa naviazat na receptor... cize budem este cakat , kebyze to bolo nieco nevydrzatelne, ze by som nevedela rano z postela vstat , mala silne uzkosti tak je jasne ze nerozmyslam a idem za dr. nech zmeni ale dajako to zvladam zatial aj takto , a ked pride ten impulz a potesim sa, hned to tu dam vediet 😉

lenka00
4. nov 2013

@lubica64 ano, v noci nejak spim, ale i toho se bojim, abych spala. bojim se uz vazne vseho...ve str jdu na gynekologii a proberu to s dr. to ukonceni, sice mi to rve srdce, ale abych brecela u kazdeho kojeni, neni uplne v poradku...sice resim co rict rodine, proc nekojim, protoze o mych problemech vi jen pritel nikomu jinemu o tom nevypravim, takze nevim co vymyslet, protoze ptat se budou urcite...
@simka111 no, uz se taaky dlouho trapis, ja taky nejak nepocituji radost, ale nekdy se chvilku objevi a je to krasny pocit, ale pak se zase nekam schova a me je to oo to vice lito...ja bych u tebe popremyslela, zda ti nechybi i jiny neurotransmiter nez jen serotonin...ale i ta psychlozka mozna hodne pomuze 😉

lenka00
4. nov 2013

@simka1111 jsem ti psala prispevek vyse, ale dala jsem tam omylem o jednu jednicku mene 😝

simka1111
4. nov 2013

fakt? pozeram a neviem ho nejako najst 😒

lenka00
4. nov 2013

@simka1111 hned nad tim druhym prispevkem cas 20:07

simka1111
4. nov 2013

@lenka00 aha jasne, sa vravi, ze pod lampou najväcsia tma, neviem ci sa to aj u vas tak vravi 🙂 🙂 hej uz sa dost trapim , ja to dobre viem 😒 a mozno chyba iny neurotransmiter, ja neviem, len viem ze viac liekov ako beriem nechcem proste brat , uz toho aj tak dost vela je a som mlada... a psychologicka mi povedala, ze sa s mojim problemom vraj bude pekne pracovat ... si to aj zapisala do svojho diarika , ze proste ozivit emocie, aby som nerobila veci tak ako robot 😀 a povedala, ze u mna by to mozno aj islo bez liekov , len na to treba cas a trpezlivost .. tak dufam ze ma pravdu , chcem velmi tomu verit , strasne takze dufam, ze sa to este da , dakedy mam taku ciiernu chvilu, ze si poviem , ze sa to neda uz, ze to proste bude tak nafurt, ale spomeniem si na to ked som od nej prvykrat vychadzala, vtedy mi bolo naozaj dobre .. tak verim a ta psychologicka vyzera zatial nadejne.. dalsie stretnutie mam 14.11 a uz sa neviem dockat.. teraz je to zatial dost tak nepravidelne, lebo este nemala ine volne miesta ale od7.1 uz mam pravidelne dohodnute stretnutia.... teraz zatial to budu kazde 2 tyzdne dovtedy... ale nemam sa na co stazovat .... a ty ako? tiez pocujem, ze nie velmi dobre.. ja by som na tvojom mieste asi prestala kojit a nasadila vyssiu davku , fakt... lebo uz sa tiez velmi dlho trapis a nema to podla mna cenu , ked je ina moznost.. viem, ze chces malu kojit, kazda mama chce, ale ked sa neda, tak sa neda a radsej aby si bola ok po psychickej stranke to je pre dieta najdolezitejsie, aby citilo babätko pokoj z teba, 😉

lenka00
4. nov 2013

@simka1111 tak to mas dobre s tou psycholozkou, to by opravdu mohlo jit, clovek potrebuje podporu, ze mu nekdo rrekne, ze to bude dobre, ze to pujde a kdyz je t clovek, ktery tomu rozui dodava to spoustu nadeje...no, s tim kojenim mas pravdu, rve mi to srdce, ale taky si rikam, budou VAnoce a chtela bych byt dobra pro obe svoje deti, premyslim, ze uz to opravdu ukoncim a nasadim 150mg a mozna nejakou dobu bych si davala i neco na uklidneni 😝 a pak bych chtela zkusit cvicit apod. ale ted mi to zatim porad nejde, jeste se k tomu nemuzu donutit 😖

simka1111
4. nov 2013

@lenka00 urcite musis zvysit tu davku ale zasa ani to neurobi hned zazraky, tiez to vsetko chce vela casu ..ale urcite je to rozumnejsie takto, viem ze ti je to luto, ale musis byt trosku v tomto egoista a zasa mas aj druhe dieta a manzela, aj oni ta chcu stastnu a vyrovnanu 😉 cize sup k dr. .. lebo aj to kojenie suvisi s hormnalnymi zmenami ... A mas pravdu, ja potrebujem osobu ktora ma vypocuje , usmerni, doda nadej , namotivuje , vsetko dokopy.... A napr. teraz som si trosku poplakala , vies co by som tak velmi chcela, aby ma mama dakedy objala, povedala ze ma ma rada ,ze ma lubi , i ked viem , ze ma ma rada, len by som to dakedy rada pocula.....aby dakedy mi prisla do izby ked sa ucim a povedala, ze pod chvilku k nam , porozpravat sa , proste ja mozem aj pol dna byt v izbe a ju to netankne...to je mi strasne luto.. ale co uz no.... inak co sa tyka toho, ze nevies sa prinutit k cinnostiam ? Ja v tomto nemam problem, aj na bicykel stacionarny rada sadam , cize nemozem sa stazovat v tomto 🙂

savanna
4. nov 2013

@esselte :D:D:D super prispevok s tym sedenim doma a dochodkom, som sa zasmiala :D Mas pravdu, je lepsie byt v praci ako cele dni doma, aj ked sa kazde rano citim, ako keby som mala umriet, vysriabat sa z tej postele a dosuchtat sa do roboty je strasne, ale zase mam aspon nejaky rezim, ktory mi nedovoli sa opustit. Keby som bola doma a bez prace, asi by som cele dni len prelezala a rozmyslala, ako zle mi je 🙂

@lenka00 s tym cvicenim som na tom podobne, ani ja sa neviem dokopat k tomu, aby som znovu zacala. A navyse mam taku skusenost, ze ked je clovek na tom psychicky zle, to cvicenie aj tak velmi nepomaha. Ja som to takto skusala skoro cely rok bez liekov, chodila som pravidelne cvicit, proste ja tam zakazdym najchudsia medzi tymi babami, si asi museli mysliet, ze trpim nejakou anorexiou, ked tam tolko chodim :D No a co sa tyka nalady, moc mi to nepomahalo, baby odtial chodili vysmiate, ze super, ako sa im zvysili endorfiny a ja vzdy totalne znicena fyzicky, ale aj psychicky, bez nalady, pomahalo mi to na uzkosti, to ano, ale co sa tyka zlepsenia nalady nic 🙄 Lepsie pockat, kym sa trochu zaliecime a potom mozeme aj my veselo cvicit a s radostou 😵 Zatial si hovorim, ze teraz je mojou ulohou papat lieky, vykonavat kazdodenne zakladne cinnosti a liecit sa 🙂
A ja si myslim, ze ked prestanes kojit a zvysis davku, pocitis velku ulavu, takto zakazdym s placom to nie je dobre, dieta vsetko velmi citlivo vnima, aj moja dr. mi vravela, ze dieta je ako cista kniha, co tam napiseme, to tam zostane. Takze je dolezite, aby z teba citilo pokoj a radost, aj ked bez kojenia.

lenka00
4. nov 2013

@simka1111, @savanna holky moc pekne jste to napsaly a mate samozrejme pravdu, pujdu do toho a snad si to nebudu vycitat, ale uz nechci do ni dostavat dalsi leky a s vyssi davkou uz bych fakt radsi nekojila...ja si taky myslim, ze to kojeni je hormonalni zatez...ano, s tim cvicenim to mam stejne, mohla jsem se treba donutit jit behat a po ceste jsem rvala a efekt po hodine zadny i aerobik nic, taky si rikam, musim dostat chutt a pak uz to snad pujde a pak bych chtela pravidelne, at se hezky ty endorfiny vytvareji...Olga Sipkova mela pohybu az az a taky propadla depresi, takze aasi to neni takovy vse lek, jak se ruzne pise...ale pak uz pomaha...
simka - to s tvoji mamkou je smutne, to by mel byt nejblizsi clovek, ktery je tvuj ochrance, ale bohuzel vsichni to tak nemaji, ja mela maminku naprosteho andela a ted se musim prodirat zivotem bez ni i to mi mozna spustilo ty deprese...jsou nekdy ty osudy zvlastni, ale musime hrat s kartama, ktere jsme dostali...treba budes mit stesti na zlateho chlapa, ktery Ti bude tou vysnenou oporou 😉

savanna
4. nov 2013

@lenka00 aano s tou Olgou Sipkovou si to presne vystihla, ta ozaj toho pohybu mala viac nez dost a v depresii jej to nijako nepomohlo, mozno prave naopak este viac ju to vycerpavalo ... ano, musime sa dostat do pohody a pojde to 🙂 Zatial si tu energiu usetrime, aby sme sa cim skor vyliecili 🙂

simka1111
5. nov 2013

@lenka00 aj ja si myslim, ze cvicenie nie je vseliek, keby to tak bolo , nepredpisovalo by sa tolko ad . Ja tiez cvicim dost a akurat uzkost je mensia a mam ako tak dobry pocit z toho ale na anhedoniu nic. A ta Olga Sipkova je jasny dokaz . Vsak ona od rana do vecera na nohach a depresia tak ci tak . Ale ona v tom videu vravela, ze pol roka jej cca trvalo, kym znova sa zacala tesit, usmievat... tak si vravim, ze mozno to aj u mna tak bude , ci ? to s tymi depresiami a ad je fakt dost zlozite.. a to s mojou mamou je prosto tak, dakedy ma to dost trapi, dakedy to neriesim ..... a verim, stale , ze raz pride nejaky chlapec, ktory to bude patricne doplnat 🙂

lubica64
5. nov 2013

@lenka00 ahoj, tiez si myslim, ze by si to kojenie mala ukoncit a zvysit davky a pripadne si od uzkosti pomoct benzacmi,budes mat aspon kludne svedomie, ze to nedavas malej, viem , ze je to strasne tazke, ja tiez riesim take veci, ze ako to povedat rodine, uplne chapem, ale zvladat dve deti v takomto stave je strasne vycerpavajuce, mozno s manzelom nejaku dobru vyhovorku vymyslite a pokial to bude mozne nehovor ze uz nekojis 😉 😉

janka1012
5. nov 2013

@andy231 Neboj maj nadej,to bude dobre,uz len to ako pises,rozmyslas,tak si na dobrej ceste...tvoja teoria ze je vsetko v hlave je spravna a myslim si ze keby ti niekto nepovedal ze mas niaku chorobu,ani by si sa tym tak nezaoberala ako sa tym zaoberas dnes...Tie knihy,relaxacie to je naozaj dobre,urcite sa ti zlepsi tvoj stav...Skus si vyhladat aj niakeho liecitela,ktory je zaroven aj psychoterapeut a dokaze narabat s energiou...Staci mat vieru a uverit a vtedy je vsetko mozne,ved ako vravis je to v hlave...Takze ked budes mat vieru ze to funguje a ze to a to ti pomaha,zacnes sa uzdravovat...depresia je nasledok dlhodobeho bonbardovania negativnimi myslienkami mozog a ten po niekolkych rokoch uz nevladze,takze prepne do rezimu aky dostal negativitu a tym sa zmeni aj chemia v mozgu,preto ta depresia...Tu je namieste naozaj na sebe pracovat...Pokjial je niekto uz vo velmi vaznom stave,myslim ze lieky su na mieste,ale len ako nastartovat serotonin,stale na sebe treba pracovat,zmenit myslenie snazit sa o to zo vsetkych sil,prist na to preco myslis negativne,ist do hlbky kde je problem a s tym ti pomoze terapeut,dobre knihy a hlavne ty sama musis na tom pracovat.Uzkosti pochadzaju z dlhodobych nevyriesenych problemov a traum z dectva pripadne niake zle zazitky a skusenosti...Clovek ma tendenciu tieto veci v sebe potlacat,ale niekedy prave to je problem...Treba sa tym zaoberat,treba ist tiez do hlbky prist na koren veci a vtedy clovek zisti preco ma uzkosti a kde to vsetko zacalo...Na to tiez pomaha dobre terapeuticke sedenie...Ale naozaj je dobre najst si takeho co ti bude uplne vyhovovat,budes sa citit pri nom dobre...Budem sa opakovat,ale ja som nazoru ze VSETKY psychicke problemi su choroby nestastnej duse...A nie len psychycke ale aj fizycke...To ake myslienky prudia do tvojej hlavy to riadis ty sama...Ty si jazdec a rozum je len kon,ktory reaguje na tvoje rozkazy...Je to zlozite,ale intenzivnym treningom sa to da naucit a hlavne treba si najprv vyriesit osobne problemi ci uz vo vztahu,minulost...Musis najst rovnovahu a lasku k sebe samej,precalen hlboko vnutry je kazdy dospeli clovek male dieta a odporucam zacat to dieta v sebe milovat a laska dokaze robit zazraky!!!!A myslim naozaj zazraky,pretoze laska dokaze liecit aj choru dusu...Ja niesom veriaca v boha,ale verim v to co nieje hmatatelne a nieje mozne realne vidiet,v energiu ktora je vsade okolo nas...Ked clovek veri,je jedno v co ci uz v boha alebo v nieci ine,je to zaklad uspechu,pretoze viera v nieco napr v uzdravenie dava nadej a ked ma niekto nadej a vieru,odrazi sa to aj na zmyslani a mozno casom prestanes mozog bonbardovat negativitou ale pozitivitou a on sa sam znovu preinstaluje pretoze mozog ma taku funkciu samoobnova....Pekny den 😉

andy231
5. nov 2013

@janka1012 ahoj máš uplnu pravdu stiahla som si aj film secret tajomstvo a tam je to pekne prepracované ja verím tomu lebo ja ked som si prečítala čo majú daktoré baby tak uplne som si vsugerovala furt v mysli som mala tie veci že sa bojí byt doma a boom potom som to mala aj ja proste je to všetko v tej hlave.aj my každý deň chodí na mail vždy jedna pozitívna myšlienka a sú velmi dobré.pozri si stránku pozitivne mysliet.sk daj si do goggla tam je to všetko tiež pekne rozpísané.ja viem že je to boj na dlné trate ale verím že to dokážem a vyliečim sa.vyskúšam aj dákeho psychoterapeuta možno neviem aj som našla jedného že je velmi dobrý len sa platí uňho nemá zazmluvnenú žiadnu poistovnu tak hodinové sedenie 60 eur tak do je dosť. 😝 a ty sa liečiš tabletkami?? ešte stále???

janka1012
5. nov 2013

@andy231 Sestra tera cita jednu velmi dobru knizku,vraj je lepsia ako miluj svoj zivot,je napisana tak viac duchovne...Zistim ako sa vola a napisem ti nazov a chces 🙂 Inak to co pises ze ked si citala co tu baby pisu a ze coho sa boja atd ze sa ti to zacalo prejavovat,to je normalne,len si si to vsugerovala(inak ak to to robi zle necitaj take prispevky,pis si len s tym a reaguj na prispevky co ti robia dobre 😉 )Pozri sa na to takto.Ked si dokazes vsugerovat negativne myslienky a nahovarat ze boze uz ani ja nemozem vyst z domu von,tak isto sa daju vsugerovat aj pozitivne myslienky ako verim,funguje to citim sa lepsie,uzdravim sa atd 😉 Nedaj sa odradit ziadou negativnou myslienkou,ked aj pride tak aj odide,hlavne sa neboj...Ak ti pomaha modlenie,modli sa...Vyhladavaj veci co ti robia dobre...Inak tajomstvo ma cosi do seba,ale je to len taky slaby odvar,su ovela lebsie knihy.Treba robit cvicenia podla knih a usetris aj za psychoterapeuta.Ak mas potrebu sa vyrozpravat,kludne mi napis kedykolvek...Este raz opakujem viera je zaklad!!!Ja v to verim a co ty???
Lieky beriem asi sedem mesiacov,no verim ze raz vysadim...Mavam aj horsie dni,no nebojim sa ich.Ako pridu,tak aj odidu.A ked mam zlemyslienky,zahanam ich.vezmem dobru knihu a hned som ok.Odkedy sa snazim ist viac do hlbky,necakam zazraky od liekov,ale od seba od viery a lasky od vtedy je mi lepsie.Ovela lepsie...Ja viem ze je to tazke,ale treba prekonat strach.Prestat sa strachovat co bude,co ked to a to...To nema vyznam...Napr niekomu pomaha Reiky....

timea179
5. nov 2013

ahojte zienky...beriete niektora trittico??ja mam tak hnusne telesne priznaky,ze neviem ci to je z diagnozy alebo mi fakt nieco je,uz som z toho uplny magor 😀

annetta3
5. nov 2013

@janka1012 ahoj, jak jsem jednou psala, kdysi mi léky byly nasazené na stav, kdy to nebylo potřeba, jen na 2 ataky paniky, o kterých jsem ale věděla co to je, protože jsem se na ně léčila psychoterapeuticky a úspěšně. Tehdy se moje psycholožka zachovala jinak a jak jsem psala, do léků mě nutila s psychiatričkou, děsily mě, až jsem začala mít silné ataky denně. Po lécích mi bylo zle, nevěřily mi. Jak jsem s léky začala, tak jak jsi napsala, jen se vynořily další poruchy. Byla jsem po nich přestimulovaná a měla úzkosti, byly na mě silné, najednou nefungovalo nic z terapie, nešlo brečet a rozjel se kolotoč. Člověk neodžíval a neprožíval jak měl. Pak jak jsem psala mi je pro změnu vysadil primář, když jsem je nasazovala po vysazení. Pak to přešlo do deprese ve které jsem teď po druhé. Protože v květnu jsme léky změnili kvůli únavě, protože citalopram mi na potolikáté nezabíral a já upadla do deprese. Mně by dnes na deprese terapie samotná nepomohla, protože já nevěděla proč depresi mám a přesto jsem ji měla. Jak z dětství, tak myslím vlivem AD, kdy jsem věci neodžívala a kdy mi tlumila emoce a já nemohla roky brečet. Vyčítám si, že jsem se nezachránila a nechala si léky nasadit, že jsem se nezachovala jinak,stejně jako, že jsem neodešla z té léčebny, když mi to vysadil a nasliboval terapie. Kdybych si to zavinila sama, bylo by mi to milejší. Obviňuju se, že jsem k ničemu, neschopná, porovnávám se s druhými. Vím, že je blbé tu tak naříkat, ale já už nechci být. Ještě mám ženské věci. A bohužel reaguji blbě a netypicky na AD

annetta3
5. nov 2013

@andy231 já tam našla 2 nebo 3, jeden už derealizace měl a zvyšovalo mu je to. A pak ještě asi 2 lidi a že mají úzkosti. Měla jsem toto AD taky začít brát, ale z toho jsem dostala strach. Promiň, jestli teda jsem Tě uvedla v nějaký omyl. Ale jak Ti psaly holky, já bych na Tvém místě zkusila jiná AD, třeba to tak vůbec nemusí být, že Ti bude zle, třeba citalopram je na úzkosti a není to silné AD. Třeba by Ti stačila dávka 10 mg.

annetta3
5. nov 2013

@savanna ahoj, tak když Ti seděla Alventa, tak si ji nech dát zase. Já to brala jako efectin tehdy to bylo na úzkosti a hodně mi je to zvyšovalo. Já hold reaguju netypicky na AD ☹ V té smůle, kdy mám depresi ještě tu smůlu, že takhle reaguju ☹ Bohužel se to tak změnilo v průběhu let a lékařskými přehmaty, že z úzkostí jsem skončila až v depresích.