Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lilinka111
20. nov 2013

ahojte kočky,chcem sa spýtat po skoro roku brania ad mám po odbere krvi zvýšený cukor a cholestero,moze za to nejako uzivanie ad???,dakujem

janka1012
20. nov 2013

@lenka00 ahoj.Lenik,ja som netrpila nikdy depresiou,nikdy som nebola depresivna,skor uzkostliva a to zatial nieje ok.Ano poznam tvoj nazor.pa tebe sa ako dari?

hroska
20. nov 2013

@janka1012 tak ale dokazes to posudit, ci ti je lepsie ako ked si AD neuzivala? ja si myslim, ze si ovela lepsie. tie fora , co su na nete, necitaj. ludia su kadejaki, nedisciplinovani, neuzivaju lieky ako maju, predcasne vysadzaju, piju na ne alkohol....len tvrda disciplina a spolupraca s dr. ti moze priniest uspech. pozri take veci ako sport, to behanie to je fantasticke, to rob dalej, aj uprava vyzivy je vyborna, to ti vsetko pomaha.ale nemozes sa vzdat liecby, este je skoro, treba aspon 3, 4 roky.ak sa necitis este uplne ok a mas uzkost aj napriek tomu,ze mas AD, porad sa s dr., ved sme to tu casto preberali, ze AD ti musia sadnut ako topanky, takze dr. ti urcite nieco poradi na tie uzkosti, ktore ti strpcuju zivot,len musis jej o tom hovorit, hovorit.ja som sa mojich uzkosti uplne zbavila aj depresie,absolutne uplne, odisli niet po nich ani stopy, uz len neprijemna spomienka. a straaaaasne si to vazim, strasne, kazdy den sa podakujem bohu, ze som sa z toho dostala, ze som natrafila na moju dr. a ze mozem zase normalne zit.vazim si zivot ovela viac ako pred tym, ked som chorobu nepoznala. a nehazardujem s nim.

janka1012
20. nov 2013

@lenka00 ahoj.Lenik,ja som netrpila nikdy depresiou,nikdy som nebola depresivna,skor uzkostliva a to zatial nieje ok.Ano poznam tvoj nazor.pa tebe sa ako dari?

hroska
20. nov 2013

@janka1012 pozri, tieto nase choroby sa liecia AD ale aj psychoterapiou. zalezi od typu cloveka, od hlbky choroby atd. samozrejme, ze pokial sa jedna o lahku depresiu prip. uzkost je namieste zacat psychoterapiou. pokial je ale choroba tazsia treba jednoznacne v akutnej faze lieky a ked je clovek stabilizovany dobre je kombinovat s psychoterapiou. to je vlastne najlepsia liecba- lieky a k tomu psychoterapia. takze takymto smerom by si sa mala uberat, skusit doplnit liecbu psychoterapiou. tiez to nie je jednoduche najst dobreho psychoterapeuta.

janka1012
20. nov 2013

@hroska Hroska ty si poklad,dufam ze aj ja sa s toho uplne dostanem...Tebe tusim krasne zabrali,nechcem hazardovat so zdravim,ale ked to stale nieje ono,snazim sa najst niake ine metody liecby.Chcem verit,to je jedine co mam,viera ze to bude uplne fajn...Cvicit neprestanem, a verim ze strava robi tiez svoje,no uvidim co dalej...Su iste veci co mi velmi pomahaju a su dni ked sa chtim skvele,no sem tam ma chyti mierna uzkost a je to neprijemne,ale nie take ze by som bezala k doktorke...

lenka00
20. nov 2013

@simka1111 zatim jeste nezvysuji, ale jsem k tomu odhodlana kazdy den, pokud se to bude trosku drzet, zkusim jeste chvilku vydrzet, ale od dr. jsem si nechala napsat 150mg a jsme domluveni, ze nejake vetsi zhorseni a jdu hned na 150mg a ukoncim kojeni..jinak mala roste, uz ma pres 5kg a je cim dal tim hezci 😀 ja myslim, ze ten wellbutrin to fakt dotukne, rozumim, ze se bojis, ja se bojim, ze ukoncim kojeni, pujdu na 150mg a nic se nezlepsi a ja pak budu silene zklamana, ale to nas mate jen nas mozek, porad mu neco chybi, tak si vymysli a strasi nas 😉
@janka1012 me se dari v ramci moznosti, jsem porad na houpacce, ale nejak s tim pocitam, protoze nemam poradnou ucinnou davku...myslim si, ze je dobre, ze hledas i jine moznosti, jak si pomoci, ale souhlasim s @hroska , ze neni dobre, pokud jeste nejsi stabilizovana, snizovat davku, at se to cele nejak nerozhodi...AD nejsou bez NU, to tady vime vsichni, ale ze by to byly leky pekelne, to snad taky ne 😝 opravdu delaji svou praci, ale chce to cas a trpelivost a opravdu musi pasovat...

hroska
20. nov 2013

@janka1012 ja ta chapem, uplne ta chapem. 😉 vies, ale aj uplne zdravi ludia pocituju uzkosti, je to ludom prirodzene, ako ked pocitujes hlad a smad. ide o to, ze ci su tie uzkosti este adekvatne k danej situacii alebo su uz chorobne. urcite sa zo vsetkeho dostanes a dojdes do bodu, ked uz budes presne vediet, co chces od zivota, co je pre teba priorita a co mozes vypustit z hlavy. ta psychoterapia by ti podla mna pomohla, nevyskusas?

janka1012
20. nov 2013

@hroska uz som hladala,ale moja psichologicka nic moc a ostatne co som kukala stoja kopu penazi...Niekedy uz ani sama neviem ci mam chorobnu uzkost,alebo normalnu co pocituje kazdy clovek...Ja uz len ked znervozniem,zneistim uz stresujem ci ma nechyta uzkost,ale mas pravdu,psychoterapia by to mohla spravit...Vies ja len stale skusam vsetko mozne,len aby som nemusela lieky jest.Ja verim ze sa to da a neviem preco som zanevrela na lieky,tolko citam,tolko roznych nazorov,potom comu verit?Jedine odskusat na vlastnej kozi,no hazardovat so zdravim nechcem.Tou stravou nic nepokazim,viem ze to pomoze nielem po psychickej stranke ale aj fyzickej a dalej uvidim co ako,ale strasne chcem byt uplne ok bez toho aby som sa musela bat a strachovat do buducna a chcem aj verit ze lieky su super aj ked pomahaju isto,ale pravda je taka,ze aj maju svoje minusi a ja hladam sposob ako to zvladnut bez nich a byt uplne vyrovnana a spokojna.Bojim sa ze neskor si to odnese moja pecen,pripadne iny organ,bojim sa ze pri dlhodobom uzivani mi to moze sposobovat ine zdravotne problemi,rozvinut daku diagnozu,pre mna je to stale len chemia,nic prirodzene telu a snazim sa liecit inak,teda by som to chcela skusit...Je to tazke,no verim ze na konci tunela bude svetlo 🙂

martule20
20. nov 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat - během půl roku od začátku užívání AD /arketis/ jsem přibrala deset kilo. Ptala jsem se v lékárně na něco na hubnutí, paní mi řekla, že to je vyhazování peněz, protože mi léky zpomalují metabolismus a tudíž bude hubnutí problematické.. co s tím? Změnit preparát??? Je šance, že pak kila půjdou líp /ideálně samovolně 😀 dolů? / Děkuju za rady! 🙂

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hroska
21. nov 2013

@jaruska12345 nieco tu smrdiiiiiii 😠 ......asi samochvala.vies co ti poviem? za sikovneho cloveka hovoria VYSLEDKY jeho prace a nemusi sa znizovat k takym ubohym praktikam ako je kritizovanie prace druhych. zamysli sa nad sebou, nad tym co robis, ludsky zivot je dar a je velmi krehky a tvojim nezodpovednym a amaterskym sposobom mozes zapricinit ludom naozaj zdravotne problemy a ohrozit ich na zivote, ba dokonca ich poslat na druhy svet. mozes ludom pomahat,ale zodpovednym pristupom k ich liecbe, ktoru im naordinoval lekar. mozes vyuzivat tvoju vyzivu popri klasickej liecbe a s tym mozes mat pekne vysledky. za takychto podmienok by som aj ja navstivila tvoje studio,ako tomu ty hovoris. 😉

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hroska
21. nov 2013

@martule20 ano, ucinna latka je paroxetin. veru pri tomto lieku sa zvykne dost pribrat ☹ na druhej strane je velmi ucinny. je to aj tym, ze clovek sa zalieci, skludni , citi sa dobre a aj papkat mu chuti. ja som ho tiez uzivala 3,5 roka a pribrala som cca 5 kg, co je teda u mna rekord. po vysadeni somto rychlo dala dole. Ale zase oplati sa vysadit dobry liek kvoli pribratiu? to je tazka otazka, lebo radsej mat par kg naviac a cititsa fajn, ako byt chudy a chory. skor by som skusila pravidelne cvicenia a upravu stravy, urcite sa podari zhodit kilecko, mozno aj dva, tri. 😉 drzim palce

hroska
21. nov 2013

@jaruska12345 tak ja bojovat o klienta (resp. pacienta) nemusim. 😀 uzivim sa korektnejsim sposobom a hlavne neohrozujem zdravie ludi 😵 inak vphodke, relax.....take it easy bejby 😅

hroska
21. nov 2013

@jaruska12345 jaaaaj, ten smrad co si ty citila, mas pravdu,ten isiel odo mna a volasa depresia 😲 a pozor prenasa sa aj cez net. A ja mavam tazku, neprijemnu 🙄 ,tak neriskuj 😉

janka1012
21. nov 2013

@hroska Hroska ty si inak ozila 😀Ked tak kukam tvoje prispevky k pani Jaruske,je vidiet ze ustrachanost a uzkost uz pominula 😉 Mne sa tiez nepaci ked ide len o biznis.Ta pani si tu asi robi reklamu...Ako simpatizujem s tym ze bunkova vyziva atd,ved sama skusam vsetko mozne,ale prist na toto foru s ucelom najst si dalsich klientov a zarobit je tak trochu...

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svija
21. nov 2013

@jaruska12345 - hlavně, že máš čas otravovat tady na koníkovi 😕 😝 .

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svija
21. nov 2013

@jaruska12345 - já bych tu taky mohla dělat přednášky o prospěšnosti tradiční čínské medicíny a nedělám. Jednak proto, že ten člověk o mou pomoc musí stát a musí být sám přesvědčený, že chce jít touto cestou. Někoho tu natvrdo přesvědčovat nemá cenu. A pak především proto, že toto fórum čte plno lidí, kteří mohou být opravdu v těžké depresi, a když si to pak přečtou, tak místo, aby běželi k lékaři pro AD budou ztrácet čas zkoušením jiných metod, z nich některé mohou být značně pochybné. Jinak já taky věřím tomu, že za vznikem psychických poruch je nějaká nerovnováha v organismu, antidepresiva srovnají tu nerovnováhu v mozku, ale pokud se nevyřeší ty jiné okolnosti, pak se třeba deprese vrací a tak. Ale je potřeba spolupracovat s lékaři a ne si z nich dělat srandu a snažit se je obejít alternativou 😉.

janka1012
21. nov 2013

@jaruska12345 kebyze nestihas,tak nemas cas tu vypisovat...Postaras sa o domacnost,praca,decka a samotna robota by ta tak zamestnavala ze by si tu naozaj nemala cas vypisovat 😀 Ale tak prezrad kolko sa u teba plati...Ked tak pomahas,istotne to robis nezistne aleco sa mylim? 😎

hroska
21. nov 2013

@jaruska12345 teda to su primitivne reci co tu vedies..... 😝 😝 vsak si precitaj svoje trapne prispevky. a takyto clovek radi ludom, ako byt zdravy, ved ty nevies ani komunikovat, ako mozes liecit. hanba! a kritizovat druhych len pretoze ze je lekar, ved to je ubohe. myslela som, ze ked uz nemas v sebe korektnost a inteligenciu, ze budes mat aspon nejaku prirodzenu uctu k ludom......

baby tu mate jasny priklad pochybnych praktik a pochybnych ludi, ktori nemaju ani zakladnu uctu k ludskemu zivotu a zdraviu a nehanbia sa ryzovat na chorych ludoch, vyuzivajuc pri tom, ze topiaci sa aj slamky chyta

simka1111
21. nov 2013

@jaruska12345 ja s tebou vobec , ale vobec nesuhlasim.. Kazdy rozumny liecitel alebo clovek, co sa zaobera rastlinkami a kadecim moznym , by mal byt natolko rozumny, ze nebude zatracovat lieky , tym moze vazne ohrozit zivot pacienta. Lieky na to vyvinuli, aby pomahali ludom , nie nadarmo chudaci vedci presedeli vo svojich laboratoriach polku zivota, aby potom nejake osoby sirili o tychto liekoch totalne bludy.. Vies kolko prace ich to stalo, kym daco take ucinne objavili, vynasli a ty tu take somariny pises, na tvojom mieste by som sa hanbila. Nepoviem, ako pridavok liecby, proti tomu fakt nic nemam, prave naopak . A odbocim od temy trosku, mohla by si si trosku pravopis zopakovat, lebo mne normalne oci nemozu uverit, tomu, co citam , normalne az sa mi preto tlak dviha, ako moze niekto pisat s tolkymi chybami ...Asi ste nemali dobru slovencinarku na zs alebo v tom bude asi nieco ine 🙂

inkinka
21. nov 2013

@jaruska12345 poprosim ta, kde si sa dozvedela, ze Ignarro je kardiolog? Lebo ja ako googlim, tak googlim, stale mi nachadza len tolko, ze nie je kardiolog, dokonca ani lekar, ale profesor farmakologie. Kedze sa tu uz ohanas, ze treba mat vsetky informacie, tak ano, ale pravdive. lebo ked tu das nieco, co nie je pravda (a je to jednoducho overitelne) nevyznievas doveryhodne ani v dalsom.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inkinka
22. nov 2013

@jaruska12345 kocurik, ok teda, tak klikni sem http://faculty.pharmacology.ucla.edu/institutio... a tam dole pod foto si precitaj : Professor, Molecular & Medical Pharmacology 😉

demo
22. nov 2013

@jaruska12345 Poznam dvoch alternativnyh liecitelov. Jeden je dokonca mudr. Internista. Obaja maju skvele vysledky a obaja su v zasade proti AD a liekom typu lexaurin. Ani jeden by sa vsak neznizil k takemuto arogantnemu komunikovaniu svojej pravdy. Robis medvediu sluzbu alternativnej medicine a sposob akym pises je velmi nedoveryhodny.