Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
11. feb 2014

@soniada tak to je teda lekarka na urovni , ja by som taka nikdy nechcela byt , ja sa chcem snazit pochopit pacienta, pomoct mu. Ale to je aj tym, ze ked clovek nieco podobne prezije, vie sa vcitit do druheho, to je moje plus v tomto :P Ja mam ale strasne super doktorku , strasne mila , vo veku priblizne mojej mamy, ale s nou kecam uz o vsetkom :P

simka1111
11. feb 2014

@slavka1307 Tak to je tak v dnesnom svete, nie vsetci lekari su rovnaki . A mala by si zmenit potom dr, hadam sa najde nejaky dobry.

172
11. feb 2014

@lucinka0921 jj uz som pritomna Luci 🙂 ..uujde to dokonca mam v piatok randee uf co sa robi na takom randeni??boze to bude trapaaas 😀

lucinka0921
11. feb 2014

@simka1111 si sikovna,neboj vzladnes vsetko v pohode 😉

anina63
11. feb 2014

@slavka1307 ahoj,tak lenivá určite nie si,ked ti zaberú lieky, tak bude dobre.A svojmu manž.povedz,aby si neprial, len raz zažiť také stavy.Drž sa...

lucinka0921
11. feb 2014

@172 to teraz myslis vazne,ci si robis srandu,ze mas v piatok rande? 😲 😉

lucinka0921
11. feb 2014

@slavka1307 este sa ta opytam,kedze beries AD uz par rokov,mala si niekedy obdobie,ze si bola uplne v pohode,ako niekedy predtym????Podla mna to nie je dobra dr.,ked nevie co s tebou a hned do nemocnice ta posiela....Kolko ludi je s depresiou a neviem ci a liecia sa ambulantne...Podla mna by bolo lepsie asi zmenit dr.,aja som uz mala jednu zlu skusenost s dr....Neuvazovala si nad tym?

172
11. feb 2014

@lucinka0921 vazne mam rande...len asi to do vtedy aj zrusim...

lucinka0921
11. feb 2014

@172 ale prestan,nad takym ani neuvaz moja....Ved aj tebe patri....A co sa robi na takom rande?Ono to zalezi na situacii ako sa to bude vyvijat,ale uvidis dopadne to dobre 😉 A je to niekto koho poznas,alebo ako ste sa zoznamili,poznate sa uz dlhsie? 🙂

soniada
11. feb 2014

@lucinka0921 presne ako pises

172
11. feb 2014

@lucinka0921 praveze sme sa este nevideli na zivo...piseme si na pokeci asi rok a stale som sa vyhovarala na nieco a aj ta kamoska depka ked sa vratila som to odkladala...ed ja som luci stresmeeen..

lucinka0921
11. feb 2014

@172 uz rok si pisete?Tak dlho?Vsak za to nic nedas a uvids ako to dopadne....Ber to tak,ze si este mlada a aj ty si este musis uzivat 😉 A kam idete?A coho sa bojis alebo preco uz rozmyslat,ze to zrusis???Len to nerob,budes to potom lutovat 😉

172
11. feb 2014

@lucinka0921 veru rok az sa cudujem ze to nevzdal 😝 ..bojim sa ze sa rozklepem ale ako pises budem to brat ze o nic nejde ,ze si iba vyrazim...Dohodli sme stretko v Partizanskom vraj oslavime tie moje kulatiny 🙂

lucinka0921
11. feb 2014

@172 no vidis,musis to brat z tel lepsej stranky a ked je taky trpezlivy,tak by si mu snad kosom nedala nie 😉 A uvidis ako sa to vyvinie.A neboj sa,ze sa zorklepes a ak hej,tak len z toho,ze budes z neho nervozna 😀 a zober si zo sebou lentilku keby nahodou,ale uvidis,ze ti nic nebude 😉

amalia32
11. feb 2014

@soniada ahoj, nie dlhodobo, asi mi ho už budu vysádzať. v piatok už pôjdem na kontrolu 😒

amalia32
11. feb 2014

@slavka1307 no môj muž to isté! nie si sama... sme dve čo im šibe a nevedia o čom ta naša hlava je 😀

soniada
11. feb 2014

@amalia32 a nechces vysadit?

amalia32
11. feb 2014

@soniada myslíš frontin? chcem, ja chcem byť bez liekov, len lekár mi má znižovať dávky
ty berieš čo?

amalia32
11. feb 2014

baby, vy ste iste šišiiiiiiiii, toľko popísať 😕 nestíham čítať ☹

kachita
11. feb 2014

@lech82 Ja som niekedy brala Alventu 75mg a robila mi dobre. Teraz som mesiac na Elicei 10 mg a zda sa, ze mi to dobre funguje.

kachita
11. feb 2014

@esselte Ja nastastie reagujem dobre na najnizsie davky. To som si uvedomila az neskor, lebo na zaciatok sa mi vsetko zdalo vela. Ale snazim sa nezahalat, a pracovat na sebe. Ale hlavne si uzivam svoje vlastne JA. Baby, nebojte sa skusat liecbu a zvysit, hladajte si svoju davku, svoj liek, ten dobry pocit a pohoda stoja za to!!!

lenka00
11. feb 2014

@172 aha, to zni jako dobra kombinace a jak uzivas? rano venlafaxin+ten esoprex odpoledne? ja mam depku taky + se mi zda, ze mam vsechno mozne...mela jsi taky treba takove hloupe myslenky,obsese, napr. ze jsi nebezpecna, nebo ze muzes neco divneho udelat apod? me to potom silene srazi na kolena a mam depku jako blazen 😝

lenka00
11. feb 2014

@simka1111 ahojky, no ja ted nic moc...prijde mi, ze mi ty ad ze zacatku zaberou a pak je to na me malo, nevim, mam podobny prubeh...u 75mg po nejakem case jsem se citila takova klidnejsi a vice veci me bavilo a apka se to za nejaky cas zaclo zhorsovat, tak jsem sla na tu 150mg - to uz jsem vazne verila, ze jsem na dobre ceste, ale bohuzel ted 14dnu se necitim zase tak dobre, zase uzkost, uz se na nic moc netesim, jsem hodne podrazdena...uz bych chtela byt stabilizovana, dnes jsem sla behat, jestli se mi neco nevyplavi, ale nejak nic se nevyplavilo 😝

anina63
11. feb 2014

@esselte kočky,žiadne pacientky 😀 Simka nech pekne študuje a my sa stretneme na inom fore.Niečo ako sme prežili depresie a budeme sa už len zabávať na tom ako nám bolo zle.Nechcete sa snád toľko liečiť 😀 😀 😀 😀

172
11. feb 2014

@lenka00 velaxin beriem hned rano a esoprex tabletku 10mg vecer...a presne ako pises zo zaciatku ked som zacala brat velaxin 150mg v pohode a za dva tyzne opat uzkost panika..tak som isla k dr hned a pridala mi ten esoprex...tie myslienky som nemala iba som si pripadala ako blazon 😀

lucinka0921
11. feb 2014

@anina63 mas pravdu 😉 ziadne pacientky 😀

172
11. feb 2014

@anina63 alebo stretneme sa osobne a zalozime klub - no nazov vymyslime potom 🙂 ..ja osobne by som sa s vami straaasne rada raz stretla 😉

lenka00
11. feb 2014

@172 ja prave ted pocituju takovy naval uzkosti, bezmoci, desu - uplne se mi rozbusi srdce a hned me napadne, co kdyz neco udelam a asi za pul min az min. me to prejde a pak jsem z toho nervozni - je to panicka ataka? ja to nemivala az psledni dobou, mam pocit, ze taky musim mit vsechno 😒

anina63
11. feb 2014

@lenka00 Leni,ako dlho sa liečiš?

172
11. feb 2014

@lucinka0921..lentiliek ja naberiem veru..ja to uz aj doma nosim stale pri sebe 😀 ..v piatok napisem urcite ako to dopadlo hehe..