Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
13. mar 2014

@lenka00 ahoj Leni,kde si ako sa máš?

172
13. mar 2014

v skutku krasny den zacal!

anina63
13. mar 2014

@172 ahoj,rozmýšľam do čoho sa pustiť 😀 som v štádiu premýšľania,tak uvidím čo sa mi podarí spraviť,je toho dosť 😀 len ešte aby bolo toľko energie a ochoty-uvidíme do večera 😝 Všetkým krásny den 🙂 🙂 🙂

marlenka75
13. mar 2014

Ahojte kočky, dnes je krásny deň, aj moja nálada je lepšia, navarila som,poupratovala,požehlila,nakúpila, to už sa mi dlho nestalo aby som bola taká akčná.Len aby mi to vydržalo.

timino
13. mar 2014

Zdravim vsetky aj u nas velmi krasne aj ja som navarila a teraz idem robit nejaky kolac.pEKNY DEN

lenka00
13. mar 2014

@anina63 ahojky, no ja se mam stejne, jednou dobry a pak zase nic moc, takove vykyvy...zrovna dnes jsem byla u dr. mam novou a ta mi chce porad leky zmenit, ale ja nechci, beru venlafaxin 150mg a nechtela mi navysit, ze mi bude hure, ze zvysuje tenzi, coz me celkem prekvapilo, ze mi nechce navysit, kdyz mi to dost pomohlo, tak proc nezkusit vyssi davku nez leky uplne menit...a jak se mas Ty? u nas mame krasne jarni pocasi, akorat sedim s detma doma, protoze mame oba s malym ATB a maly ma podezreni na spalu a pristi tyden ma prset 😝
Jinak vsechny moooc pozdravuji a preju spostu sil, at vsechno zvaldneme a brzy nam uz jen lepe alepe 🙂

esselte
13. mar 2014

@172 áno, aj u nás krásne, ale ja som krásne ráno nemal, nejako mi nebolo moc dobre, ale dala som si rivotril a potom sa to trocha ustabilizovalo, pošlem foto, čo sme s deťmi robili na výtvarnej

anina63
13. mar 2014

@lenka00 ako môže dopredu vedieť,že ti bude horšie? To je asi blbosť,ved najprv vyskúšať a ked,tak potom meniť.Berieš aj nejaké benz. A je nás takých viac čo je raz lepšie,raz horšie.Ja po roku liečby ešte nie som ok.Teraz začínam navyšovať AD a už by som veeeľmi chcela žiť "normálne".Tak sa drž,a sem sa ozvy 🙂 Skoré uzdravenie

lucinka0921
13. mar 2014

ahojte baby.Tu som tu @anina63 😀 Mam vela prace,tak nemam velmi cas tu chodit,ale myslim na vas a citam vas.Len po celom dni za pc,uz sa mi velmi nechce pisat 😒 Snad uz len par dni to potrva ten frmol a potom uz tu budem castejsie.Inak aj u nas krasne bolo,mam sa tak ako vzdy dobre,v pondelok idem k dr. a ja som este nevzala benzak 😀 ale tak nemam potrebu a naco budem brat ked nemusim,ale ona mi povedala,ze bez toho ma nepusti na Slovensko 😝

anina63
13. mar 2014

@lucinka0921 Ahooooj 🙂 vidíš,čo robí s človekom práca? Ozaj ty si už zmenila lieky alebo až sa vrátiš?Radšej frmol ako nuda,nemáš čas myslieť na somariny 😀 Vyčarila si mi úsmev,že mám sa tak,ako vždy dobre-veľmi ti to prajem,bodaj by to tak bolo navždy 🙂

lenka00
13. mar 2014

@anina63 ano, uzivam sem tam rivotril, ale posledni dobou skoro kazdy den 😒 jinak ted vecer nez usnul maly, tak rikal jak nema rad vecery, ze uz musi jit spat, ze uz se nemuze dockat az bude rano, ze se nemuze dockat az uz bude zitra 🙂 krasny, premyslela, kdy se to u me zlomilo, ze to clovek ma naopak 😝 a ty beres nejake benz? take preji, aby to navyseni pomohlo a bylo lip 🙂 snad nam i to slunicko a prodluzovani dne pomuze...

danielagabriela
13. mar 2014

Ahojte baby, ako vidim, ze vsetky nas nabudzuje zrejme to slniecko, ked sme take aktivne...difam, ze nam to vydrzi co najdlhsie, najlepsie navzdy...
A uz sa vam dnes nechce ist ani na net🙂
Pekny vecer

danielagabriela
13. mar 2014

@anina63 a kolko si ty brala toho citalecu za den? A za ake obdobie ti bolo uz fakt dobre, alebo aspon tak, ze si mohla fungovat prijatelne. Neviem ci aj ty si mala problem ist niekde z domu, lebo mne vzdy ostane zle, aj ked to potom rozdycham, ale mam stale taky zly pocit...

lucinka0921
13. mar 2014

@anina63 joj moja,dobre sa mam ako vzdy,ked som doma 😝 Takze takto to nechcem navzdy 😉 No je pravda,ze sa aspon nenudim,predtym od nudy sa mi nechcelo nic robit,teraz sa snazim stihnut vsetko a nemusim sa ani nutit.Lieky mi bude menit,az ked a vratim,pre istotu.Tak som zvedava ako mi bude,ale ja verim,ze dobre uz konecne.Ale uz sa neviem dockat kedy pojdeme do BB,si ko konecne uzijem po roku aj nieco.Zajtra pride priatel a ideme dat ostrihat havina,potom na nakup,tak zase aspon na chvilu vypadnem z domu. 🙂

anina63
14. mar 2014

@lenka00 Ahoj,ano beriem xanax.Prajem tebe a nám všetkým,aby sme boli čím skôr v pohode.Krásny slnečný den 🙂

esselte
14. mar 2014

baby, mne nie je dobre, musím volať lekárku,ja totiž nechodím pravidelne na kontroly, iba ak je treba, ona to tak robí, beriem paretin 30 mg zvýšenú dávku dva týždne a rivoril, ale rána sú strašné, pocit na vracanie, teplo na tele, točenie v hlave, nie je to ono, po rivotrile sa to trocha stabilizuje, ale druhýkrát , keď som brala iné lieky som bola skôr stabilizovaná, celkovo beriem paretin už tri mesiace, takže už by mal byť aj nejaký výsledok, neviete mi poradiť?

esselte
14. mar 2014

@lenka00 ako sa cítiš? ja nie veľmi dobre, už bolo celkom fajn, ale nejako sa to zhoršilo, navýšili mi dávku paretinu, ale beriem navýšenú už viac ako dva týždne a necítim nejaké zlepšenie, skôr zhoršenie, hlavne ráno a poobede,predošlé lieky, čo som brala mi zabrali nejako skôr ako teraz ten paretin, no neviem, budem musieť ísť k lekárke, ja totiž nechodím na pravidelné kontroly

kachita
14. mar 2014

Dobre ranko prajem,
ak by niekto chcel tuto knihu: http://www.martinus.sk/?uItem=138607
tak mu ju predam za 5 EUR. Vcera mi prisla postou, spolu s inymi knihami a pomylila som sa, lebo som si kupila inu, a tuto som zabudla z kosika vybrat 🙂
Tak ak by niektora ju chcela, ozvite sa. Ak nie, necham to mojej doktorke, nech ju daruje nejakemu pacientovi. 😝

bronka13
14. mar 2014

Aj vy ste po AD take spomalenejsie? Mam take spomalenejsie videnie...

timino
14. mar 2014

@bronka ahoj a ake to je spomalenejsie videnie?

bronka13
14. mar 2014

@timino take ze z jedneho bodu ked pozeras na druhu tak take spomalene kak keby ma taka som aly tlak a taku tazku hlavu mam unavena som ...

timino
14. mar 2014

@bronka asi ta chapem uz ako to myslis aj ja som mavala taku tazku hlavu a taky tlak vzadu neboj bude dobre.

bronka13
14. mar 2014

@timino vies taka trocha aj spomalena to moze byt stych AD nie ? tak urcite niak AD ovplivnuju motoriku trocha by nebolp na opale ze neobsluhovat stroje a nesoferovat

esselte
14. mar 2014

@kachita ty si tu už dlho nebola, ako sa máš?Ja ešte nie celkom, a tento týždeň som mala hnusný,beriem dva týždne zvýšenú dávku paretinu a k tomu rivotril, ale zatiaľ nie je nejaké veľké zlepšenie,poobede mávam taký tlak v hlave, malátnosť, som ako oťapená a čo ty ako?

esselte
14. mar 2014

@bronka13 aj ja to mávam, a odkedy mám zvýšenú dávku paretinu, tak sa mi to zdá ešte sinejšie

timino
14. mar 2014

@bronka spomalena mozes byt aj z AD ale pomaly by to malo byt lepsie lebo telo si na to zvykne

timino
14. mar 2014

@esselte @bronka ale neviem preco to vplyva aj na zrak,to by nemalo aspon ja si to myslim

bronka13
14. mar 2014

@timino @esselte jak niekedy taku.mlhu keby mam to moze byt s liekov take no cudne...

janka1012
14. mar 2014

Ahojte,neviete ci tu este chodi hroska?

esselte
14. mar 2014

@janka1012 ja tiež na ňu čakám, ale nejako sa neozýva