Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jablcko1982
13. apr 2014

Ahojte dievcata. Je tu prosim aj niekto, kto vie pomoct? Ci sme tu len "pacientky"? Mam depresiu. minimalne 7rokov. Nic neberiem. U nikoho som zatial nebola, ale zacinam to citit fyzicky. Apatia sa strieda s vybuchmi hnevu. Som nonstop unavena, nervozna, nevladzem rano vstat z postele... Je tu niekto, kto by mi vedel poradit, pomoct?

marecekavendulka
13. apr 2014

@jablcko1982 no tak jestli si nikde nebyla,u žádnýho doktora,,tak tady to fakt nevyřešíš..

172
13. apr 2014

@esselte @anina63 @lucinka0921 @savanna ahojte baby ako vam dnes je?? mne nic moc ..stale mam tlak 140/99 bojim sa a kazdu pol hod si ho meram ...v hlave to mam zas ako mimozemstan..kruci.....zajtra mam kontrolu...

esselte
13. apr 2014

@172 prečo máš taký vysoký tlak, to nie je dobre, možno z liekov, skús magné B6, ten to znižuje, ja ho preto ani nemôžem, ja mám zas problém, že som pribrala a mám strašnú chuť na sladké a hlavne na koláče, včera som si upiekla pudingový s parížskym krémom, už som zožrala asi 6 kúskov, bože , čo mám robiť, aby som nepriberala?Aj u mňa to ešte nie je stopercentné

esselte
13. apr 2014

@jablcko1982 no moja, musíš k lekárovi, ak to chceš zabrzdiť, choď čím skôr

3009
13. apr 2014

@jablčko1982 ako tu už bolo vyššie písané, treba sa objednať u niektorého psychiatra.Môžeš vyskúšať na prírodnej báze Deprim, tam je čistý ľubovník bodkovaný, ale ak to máš takto dlho tak sa objednaj radšej u dr. , lebo ak máš silnú depresiu tak ti to už nepomôže.

jablcko1982
13. apr 2014

...ked ja nechcem ist k doktorovi... Viem, ze porucha nervovej sustavy je choroba ako kazda ina, ale aj tak... Poznate nejakeho psychiatra v Nr? Keby nahodou..
@3009
@esselte
@marecekavendulka

marecekavendulka
13. apr 2014

@jablcko1982 hlavně doktor tvůj stav správně vyhodnotí,nemusíš mít strach,že tě nacpe otupujícíma lékama..někdy stačí terapie bez farmak,aby se stav zlepšil..

danielagabriela
13. apr 2014

Ahojte babule, zajtra pojdem k dr, lebo m je este stale blbo. Je normalne, ze beriem lieky uz 3 mesiace, z toho asi mesiac zvysenu davku a teraz mi az zacalo byt zle , akoby mi neucinkovali? Mam take stavy ako na zaciatku, dokonca sa mi niekedy zda, ze este horsie☹ clovek si myslu, ze uz bude len lepsie a teraz toto

dewyn
13. apr 2014

@jablcko1982 skus hladat pricinu preco mas depresie. a potom sa mozes rozhodnut ci chces ist k Dr. Napr. kineziologia alebo v NR mate jednu pani co robi EFT terapiu.

marlenka75
13. apr 2014

@danielagabriela Mne je dnes o niečo lepšie, ale tiež nič moc.Myslím si že je to aj preto, že sme všetci doma, zajtra už zostanem sama s malou, určite to bude zase zlé.Tebe čo viacej prospieva, keď si s niekým, či sama?

marlenka75
13. apr 2014

@esselte Mám presne ten istý Xanax ako ty, len nechápem, že ty ho berieš večer a ja ráno.Ja vstávam ráno s hroznou depresiou, tak že by pre to? Okrem neho beriem AD Sertralin 50 mg tiež jednu tabletu ráno.Liečim sa tretí týždeň,no zatiaľ nič moc.

danielagabriela
13. apr 2014

@marlenka75 no mne je v podstate jedno ci som sama alebo s niekym, teda pokial som doma, ked mam niekde ist, tak radsej s niekym...a ja tiez cely tyzden s malou sama, este som sa dala aj na pecenie kolacov pre susedov, tak tetaz neviem ako tozvladnem, ak mi zajtra zmeni lieky....☹ a tebe to ako viac vyhovuje, ked si sama, alebo s nieky,m?

3009
13. apr 2014

@jablcko1982 v NR nepoznám žiadneho lekára, ale zadaj si do googla psychiater alebo psychoterapeut v NR a určite tam nájdeš. Možno by ti stačil psychoterapeut a uvidíš. Určite ti poradí, či ti stačia sedenia u neho alebo treba ti psychiatra. Len treba aby si s tým niečo robila, lebo depresia ak trvá dlhšie sama od seba neprejde.

sikea
13. apr 2014

@esselte ahoj uz je to lepsie ....mala by som uz dostat mz tak dnes som si musela dat polku neurolu sa citim nejako divne .....a ano napisem ti to do ip......a ty sa ako mas ?

lenka3330
13. apr 2014

@danielagabriela Ahojte. Ja sa liečim tiež 3 mesiace a minulý týždeň sa mi pohoršilo, a to som si myslela, že už bude iba lepšie. Vôbec neviem, čím to je.

lenka3330
13. apr 2014

@esselte Baby a čo Vám radí terapeutka, keď máte úzkosť? Dá sa tomu nejako predísť? Nikdy som na terapii nebola.

anina63
13. apr 2014

@172 Ahoj,ja som mala pracovný den.Z rána som bola akási nevyspaná,ale potom sa dalo 🙂 akosi často mám také živé sny a potom som akási unavená.

ja1980
13. apr 2014

@jablcko1982 ja som návštevu psychiatra odkladala dlho a teraz viem, že som urobila veľmi dobre 😔 bola som na tom každým rokom horšie a horšie, nepripúšťala som si že som "zrelá" na psychiatra 😒 ale cítila som že ak to neurobím a budem to ešte odkladať, jedného dňa sa zosypem a to som nechcela. Ak píšeš že už toľko rokov máš depresie, myslím že nemáš na čo čakať a psychiatra predsa len navštíviť.Ale samozrejme, je to na tvojom rozhodnutí.

@lenka3330 ja sa liečim tiež 3 mesiace ale ja sa cítim dobre, nechcem to zakríknuť ale dúfam že bude len lepšie.

@esselte ja som schudla 5 kg odkedy beriem lieky 😉

danielagabriela
13. apr 2014

@lenka3330. No ja som zvedava, co mi zajtra na to povie dr. Potom ti napisem ci to bolo z pocasia alebo coho... ale mne je teda hrozne a takto sa fungovat neda, ani doma, tak uvidime....
A myslis, ze to tvoje zhorsenie suviselo s pocasim, alebo?

savanna
13. apr 2014

@172 ahoj, ani mne nic moc veru... bola som dnes opat na jednej akcii -prednaske ale nic moc, dala som si aj lexaurin predtym a bola som cely cas nervozna a potom sa mi nafuklo brucho a mala som krce ako mavam ked som nervozna.
baby vy chodite medzi ludi - do kina, divadla, na nejake prednasky alebo tak? ja sa snazim sa prekonavat a chodit ale ta uzkost ma teda moc neopusta.
a teraz sa citim blbo ako ked mam depku, taka slaba ako bez ducha, asi tym pocasim hlupym to bude ... ,fakt mam riadne vykyvy, jeden den super dalsi hroza, ako na kolotoci, uz nech sa to stabilizuje ...

savanna
13. apr 2014

@esselte zarucena rada na nepriberanie je nepiect kolace 😀 to sa clovek potom neudrzi, ked uz to vidi na plechu. ja som tiez na sladke neskutocne pazrava, preto nepeciem 😝 😀 alebo naozaj len vynimocne. a urcite aj tie lieky ti sposobuju chute 😝 ja som na mirtazene stale vyzierala nieco hlavne po veceroch, nevedela som to ovladat a seroxat je tiez znamy priberanim. tak bud nepiect a nemat doma vobec sladkosti alebo zmenit lieky nic ine ma nenapada 😝 😝

marionmarion
13. apr 2014

@jablcko1982 pomoct ti vie dobry psychoterapeut, ziadne kamaratske reci depresiou nepohnu, lebo ta ma korene tak hlboko, casto zatlacene do podvedomia, ze to stade dostane oba clovek, ktory vie na to. Najorv si poloz otazku ake si mala detstvo a mozno ti vela veci docvakne uz pritom...no jednoznacne treba ist za psyychologom a pripravit sa na to ze to nebude vyriesene za tyzden ako nadcha, budes museit makat na sebe a niekedy to bude tazke, ale oplati sa...

marionmarion
13. apr 2014

@ jablcko1982 psycholog nemusi byt nutne lekar...moze mat aj filozoficke vzdelanie

savanna
13. apr 2014

@jablcko1982 ak mas pocit, ze rano nevladzes vstavat z postele, tak sup k psychiatrovi 😉 naozaj to dalej neodkladaj a nechcem nikoho urazit, ale s tymto ti podla mna psycholog moc nepomoze 😝 😝 poznam tie stavy, na toto ti AD mozu zabrat do par dni a budes mat skvely pocit len tak rano vstat a nic neriesit a normalne fungovat.

jablcko1982
13. apr 2014

@savanna
@marionmarion
presne... mam pocit, ze psycholog nepomoze a tiez tym nikoho nechcem urazit. Sama mam vysokoskolske vzdelanie, aj ked o to ani nejde... myslim, ze mi ziaden terapeut nepomoze. Nemam sklony k samovrazde, nemam stavy uzkosti, resp. viem si vsetko odovodnit, viem sa ovladat... teda skoro vzdy. Nie je u mna ziaden dovod k depresii, ziadne zle detstvo, ziadna trauma. Bezne veci, s ktorymi sa bezny clovek dokaze a vie vyrovnat. Citim sa ale zle fyzicky a viem, ze mi nic nie je, ze ide o nervovu sustavu. Nechce sa mi k tomu psychiatrovi, ale uz takto nevladzem. Stale sa doma hadame. Bud som apaticka, alebo kricim... aj na moju malinku krasnu princeznu. Je dokonala a ja ju len nicim. Nemam vobec trpezlivost, som stale nervozna... Mozno som len zly clovek a len si to nejakou chorobou odovodnujem...

marionmarion
13. apr 2014

@jablcko1982 nechcem sa ta dotknut, ale na to ze mas VS, sa na to divas ako pstros co si pcha hlavu do piesku. Ja nehovorim, ze si mala zle detstvo ale co je zle detstvo? to ze si nemala rodicov alkoholikov a nikto ta nemlatil este neznamena ze ti rodicia dali po citovej stranke to co si potrebovala na zdravi rozvoj a dusevnu rovnovahu, to veru zdaleka nie. A tu nehovorim o ziadnych veciach co si ako dieta vnimala negativne, lebo deti vnimaju vsetko cez clonu lasky voci rodicom a nedokazu vnimat a posudzovat tie veci realisticky. Je milion veci co moze zranit detsku dusu, cez (casto nahlas ani nevyslovene ) naroky rodicov, porovnavanie s inymi detmi, nedostatok objati a inych laskyplnych dotykov, ci pozornosti..kazde dieta je ine ha ma ine potreby, ale MA ich a rodic casto netusi ake tie potreby su, cize icj zakonite ani nenaplna...
Vela veci si z detst va ani nepamatame, prave preto, ze su pre nas prilis bolestive, hoci by sa mohli vseobecne zdat ako banalne...a preco ti to pisem? Ja som mala pekne detstvo, rodicia ma mali radi, kupili mi vsetko co som len chcela, mama ma stale objimala. Aspon takto som si to pamatala. Trpela som depresiami od puberty a trvalo mi 6 dlhych rokov, kym som konecne pochopila a priznala, ze sama s tym nepohnem a isla som za psychologom. Nic lepsie som urobit nemohla, lebo az jeho pomocou som zacala vidiet ake v skutocnosti bolo moje "pekne" detstvo a co to zo mna nakoniec spravilo. Nie si zla, lebo NIKTO nie je zly, sme iba zrkadlovym obrazom vychovy nasich rodicov a oni zase tych svojich. Ak cakas, ze ti tu niekto napise zazracny recept ako sa sama z depresie dostanes, tak budes dufat marne. Nic ine ti nepomoze, nez sa konfrontovat sama so sebou v spolocnosti nezaujateho cloveka a tym je kvalitny psychoterapeut, ktory je skoleny prave na to, aby vedel ako ti pomoct. Ak si to nepripustis budes sa citit zle az do konca svojho zivota a bude to iba a iba tvoje rozhodnutie.
Myslim ze nie som sama, kto ti radi ist za psychologom ( nie psychiatrom, lebo ten ti iba predpise lieky a tie pricinu nevyriesia ) a spolocne prist na koren veci, na pricinu co tvoje tazkosti sposobuje. NIC ine ti nepomoze

jablcko1982
13. apr 2014

@marionmarion. ..to je to, coho sa bojim najviac. ze robim zle mojmu dievcatku. Ja to vlastne viem, ale nedokazem to ovladat. Pozera sa na mna to krasne 2,5r pupatko a ked si mysli, ze sa budem hnevat, hned povie, ze ma stjasne lubi. Boji sa, ze budem kricat. Presne ako pises, ona ma miluje a vnima cez "clonu" lasky... Ja nechcem, aby sa niekedy v zivote citila tak, ako ja teraz.

marionmarion
13. apr 2014

@jablcko1982 tvoje dieta sa uz teraz citi vinne, uz teraz je presvedcene o tom, ze keby bolo lepsie, tak by si sa nehnevala. A pravdepodobne ked vyrastie bude mat take iste problemy ako ty teraz. Nechaj ma hadat, nie su to prave pocit viny a strach, co ta sprevadzaju cely zivot? a bude tam nemala davka hnevu, vsak? Teraz mas pocit viny, ze ublizujes svojej dcere, no zaroven aj obrovsky strach to ist riesit...preto ignorujes nase rady aby si isla za psychologom, lebo sa bojis co vsetko sa o sebe este dozvies...malokto tuzi byt konfrontovany so svojou temnou strankou, ale ak sa to stane neuveritelne sa ti ulavi a vsetko sa v tebe zmeni k lepsiemu...

lenka00
13. apr 2014

@mimok Ahojky, jen Ti chci napsat, ze i ja jsem uzivala leky v tehotenstvi, take se mi ty stavy poprve objevily po porodu meho syna a u druheho tehotenstvi se to projevilo uz behem nej...serlift je tusim sertralin ucinna latka a ten je nejvice prostudovany v ramci tehotenstvi...uz budes koncit 1.trimestr a to je fajn, ze jsi to zvladla bez leku a ted uz se nemusis moc bat, miminko uz je skoro hotove a uz se jen zvetsuje 😉 ja brala 50-75mg sertralinu behem tehotenstvi a narodila se mi krasna a zdrava holcicka, nekteri lekari doporucuji 14 dni pred porodem vysadit AD kvuli dychacim potozim u miminka, ja se necitila dobre a nepovedlo se mi vysadit, tak jsem rodila s 50mg sertralinu a nastesti vsechno v poradku a mala byla uplne v pohode...drzim ti moc palce, je to velmi citlive obdobi, ale pokud to trva dele, nepodcenovala byych to...aai jsme citlive na zmenu hormonu a me to teda dost cele vykolejilo....drz se..apap

Jinka zdravim vsechny kocky tady, sem tam si Vas ctu, ale uz moc nestiham...prichazi jaro a vice slunicka, tak nam to snad aspon trosku pomuze...vsechny se drzte..papa