Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
26. máj 2014

Dievcata, tie myslienky su len myslienky, ale privedu so sebou taku uzkost, ze az. Sama sa cudujem, ako ma vedia same prekvapit a ako im uverim a trva niekolko tyzdnov kym si to utriedim v hlave.
Je jedna veta a ta hovori, ze ked nieco nejde, robis to zle. Tiez som si pisala jednou z vas, pre mna velmi inspirujucou, ktora dokazala prekonat velky kus cesty riesenim tohto problemu celistvo, teda nielen zameranim sa na priznaky. Priznaky len o niecom hovoria a hovoria o niecom aj v tej duchovnej rovine. Dnes som meditovala a vyslo zo mna toto: Stale mam potrebu sa skryvat, utekat a bat sa, lebo nie som v milujucom prostredi. A na tomto chcem pracovat. Neustale si opakovat a hlavne tie slova precitovat, ze SOM v milujucom prostredi. Je to prijemny pocit to precitit, ale treba to trenovat a vediet to pouzit, ked to na mna pride. A tych formuliek moze byt vela. Zradne na tomto vsetkom je, prestat pracovat, ked nam je dobre, lebo sklzavame do rovnakych stereotypov.

adnil1927
26. máj 2014

Ahojte, tak musim povedat, ze rano bolo u mna dost divne, ale potom uz cely den fajn 🙂 takze na desiaty den bez ad SUPER 🙂

adnil1927
26. máj 2014

@1andrea111 Tak skus neurol nahradit melatoninom, je to cisto prirodne.

adnil1927
26. máj 2014

Este ma napadlo, ze pred rokom som bola na merani parazitov na pristroji diacom, nasiel mi skrkavky na mozgu, ktore mi sposobovali tie moje depresie, po kure s antihelmitikami , som uz nic nemala a postupne som znizovala davku ad, a az teraz som uplne bez nich, je to strasne, co vsetko sposobuju rozne parazity, ake choroby.

lenka00
26. máj 2014

@mimok uplne Ti rozumim, ja si presne tohle v tehotenstvi taky prozila, nevim cim to bylo, jestli hormony nebo ze mi sertralin moc nepomohl...asi na Tvem miste bych se spojila s lekarem a rekla mu, ze mas stale silne uzkosti, jestli by nebylo uzitecne zvysit prechodne na 100mg a ke konci tehotenstvi trosku snizovat...ano, kazda tohle zname...ja se bala, ze ublizim lidem, ktere miluji - to me silene paralizovalo a presne jak to tadyy vetsina pise, ten sileny strach, ze mi prepne a ja o tom ani nebudu vedet - rekla bych, ze to uz je skoro panika a ten napad, ta hloupa a nesmyslna myslenka je vyplodem te ohromne uzkosti - vem si sem tam diazepam - neboj pisou ho zenam nebo davaji ho v nemocnici tehotnym co se otviraji, aby byli v klidu a to davaji mnohem jine davky...drz se, klidne mi napis IP - a muzem si spolu psat - moc dobre ti rozumim, protoze uplne stejne jsem to mela ja

lenka00
26. máj 2014

@adnil1927 no, tak to je super - uz bude jen lepe a lepe...a kdo ti napsal antihelmentika a jak na to prisli, ze je mas na mozku??

adnil1927
26. máj 2014

@lenka00 ten pristroj mi ich nameral, jeden pan, co to robi, mi prezrel cele telo, a v mozgu mi te pristroj nasiel skrkavky, ludovo hlisty :( z toho som mala strasne depresie, antihelmitika som kupila od neho,a potom som bola este na jednom merani ale u jednej pani, chcela som si to overit, a nic som uz nemala, okrem adenovirusu-chripkovy virus a herpes virus-cytomegalovirus.

adnil1927
26. máj 2014

@lenka00 inac v Cechach sa tomu venuje Ing.Hana Blahova, vyliecila uz strasne vela ludi z roznych chorob.

172
27. máj 2014

Ahoj babenky ,nezistili niektorej z vas zvysene trombocyty?

anina63
27. máj 2014

@172 Ahoj, aby toho nebolo málo,tak ešte toto.Dali ti nejaké lieky alebo niečo na riedenie krvi? z čoho to môže byť?

mimok
28. máj 2014

@lenka00 Ved buduci tyzden idem k lekarovi na kontrolu, tak mu to poviem, snad vsetko dobre dopadne. Lebo neustale byt v strachu, to neni dobre.

mirulka147
28. máj 2014

Ahojte zienky začínam treti týždeň s Ad a včera večer mi bolo strašne zle na zvracanie,trpnutie zátylku a rúk pocit na odpadnutie .Dala som si neurol a magnesium našťastie to prešlo a potom som zaspala .Veľmi som sa zlakla som myslela že už lieky zabrali a teraz toto ako dlho ešte bude trvať kým zaberú?

zuhra
28. máj 2014

Ahoj holky, moje zkušenost: AD zabira az později, tusim za dva tydny. ale všichni zase tvrdi, ze je to hrozne individualni, tak certvi. na zacatku bys mela byt casteji sledovana doktorem (to plati i když jsi tehotna, pak by navstevy mely byt co mesic), je mozne, ze ti nektere prasky nesednou a budes je menit. vedlejších ucinku to ma tunu:(, je třeba hlasit doktorovi. jinak při tehotenstvi a úzkostných obtizim mi mudr. doporučila Oxazepam - pry je lepsi nez xanax nebo neurol v tehotenstvi. nezkousela jsem, nez prisla uzkost, odeslo mimi

lenka3330
28. máj 2014

@mirulka147 Ahoj, nie si sama. Ja som užívala od februára Coaxil ale vo veľmi nízkych dávkach pol tablety ráno a pol večer a inak sa má užívať 3 krát denne celá tableta lebo je to vraj slabšie AD. Teraz od mája už užívam 2x denne celú tabletu a tiež už sa mi zdalo,že mi je konečne lepšie, že mám lepšiu náladu, viac energie a včera mi bolo zase nanič, od rána depresívna nálada a pocity, že niečo na mňa ide /to takto hovorím stavom, že idem odpadnúť, je mi zle od žalúdka a pritom mám také chvenie/. Takže tiež sa pýtam sama seba kedy už mi bude konečne dobre.

babetkomoje
28. máj 2014

@lenka3330 Lenka nebude len dobre... ani v zivote bez liekov nieje vzdy len dobre. Stale budu lepsie ale aj horsie dni... ale vdaka liekom ich budes vediet lepsie zvladnut...a samorejme akonahle zaberu lieky a je lepsie treba zacat na sebe makat a nenechavat to len na lieky... Sila je v nas... v kazdom jednom... je to tazke ale navod existuje... Ja osobne odporucam zacat na sebe makat, citat, venovat sa sama sebe svojmu vnutru, svojmu telu, cvicit robit si radost... a potom ostat uz len na malej udrziavacej davke AD u mna to vzdy takto islo celkom dlho...aj viac ako rok...a potom som vysadila aj tu udrziavaciu davku a bolo to zasa nazad :D takze skusat vsetko odznovu

1andrea111
28. máj 2014

@lenka3330 ahoj, to berieš coaxil vo veľmi malých dávkach. Ja som ho brala od januára ako prvé AD 3x1, potom 1,1,2 a teraz beriem denne 1,2,2, teda 5 tabletiek denne. Mne lekárka povedala, že ho treba brať vo väčších dávkach ako píšu, lebo je slabé a že 3x1 je základ, na ktorom treba začať. Lebo inak nezaberá a vytvára sa rezistencia.

lenka3330
28. máj 2014

@1andrea111 A zabral Ti? Je Ti už lepšie? Akú máš diagnózu?

1andrea111
28. máj 2014

@lenka3330 práve som čítala, že niekedy trvá aj niekoľko mesiacov pokiaľ je stav OK. Ja som s ním spokojná, môj problém ale je nespavosť a lekárka mi diagnostikovala ľahkú depresiu. S nespavosťou to nie je ešte úplne uspokojivé - ale cítim sa podstatne lepšie (bola som taká nervozna, nespokojná, a pod. predtým ) ako keď som ho nebrala.Nemám ťažké sny a ani také nepríjemné pocity pri zaspávaní a cítim sa dobre, cez deň super - klop-klop. takú jemnú náladičku. Trvalo možno dva mesiace pokiaľ to bolo lepšie a teraz po 5 mesiacoch sa cítim fakt dobre. Len ja mám trochu iný problém, na ktorý mi zatiaľ až tak nezabral, ale náladu mi fakt robí a spokojnosť a nežiaduce účinky nepozorujem žiadne. Tak dúfam, že sa ten spánok upraví časom úplne.

esselte
29. máj 2014

@lenka3330 Vieš podľa mňa je coaxil slabé ad, brali ho tu viaceré kočky a nejako zvlášť im to nepomáhalo, prečítaj si stránky dozadu, ale o dosť dozadu, tam sa sťažovali, že sa stavy vracajú asi by si mala vymeniť ad, ja beriem paretin, predtým som brala venlafaxin a cymbaltu, ale asi nejlepší bol venlafaxín, paretin beriem ešte krátko, tak to veľmi neviem porovnať

esselte
29. máj 2014

@zuhra och, to mi je ľúto, aj ja som prišla o bábo, o druhé, potom začala moja panická porucha, podľa mňa psychika zohráva veľa, musíš byť v pohode, aspoň na čas, kým si v prvých troch mesiacoch, tie sú veľmi kritické, neboj, bude ďalšie, ale musíš sa poradiť s lekárkou, ako sa dať dokopy, aby si znova otehotnela, ale už s pokojom v duši

1andrea111
29. máj 2014

Ahojte, možno je coaxil slabé AD a tak ako ho berie lenka3330 je podľa mňa len placebo. Neviete či s coaxilom možno brať aj iné AD zamerané na spanie? Je dobré brať dvojo AD? Ja som s tým coaxilom spokojná, robí mi dobre a necítim žiadne vedľajšie účinky. Len na ten spánok akosi nezaberá. Beriem ho 5 mesiacov.

lenka3330
29. máj 2014

@esselte Lekárka mi chcela predpísať Citalec alebo niečo také, ale ja som to odmietla lebo som v minulosti užívala escitalopram a prvé týždňa ma to úplne zložilo. Bolo mi desne, nikdy v živote mi nebolo tak zle ako keď som začínala užívať tieto lieky. Preto mi dala Coaxil. Ty si mala aké začiatky s paretinom? Nechápem, že niekto tu predtým písal, že v začiatkoch užívania escitalopramu nemal žiadne nežiadúce účinky a ja som myslela, že už asi umriem z neho. Samozrejme keď mi po nejakom čase zabral, tak už mi bolo dobre. Užívala som ho asi rok a pol a iba pol tabletky.Vyššiu dávku som nepotrebovala.

lenka3330
29. máj 2014

@1andrea111 Určite sa môže kombinovať lebo naposledy mi lekárka povedala, že ak mi nezaberie tak ho skombinujeme.

3009
29. máj 2014

@lenka3330 ja som mala s užívaním escitalopramu tiež desnú skúsenosť, brala som ho len 9 dní 1/2 tabl. a potom ukončila. Ja som len ležala a nemohla som ani vstať z postele, nespala som v noci, triaška, búšenie srdca, vnútorné napätie, no des. Potom som prešla na Trittico a to je v pohode.

lenka3330
29. máj 2014

@3009 Presne aj mne tak bolo. Chvíľu triaška, nespala som asi mesiac, nemohla som nič zjesť, návaly horúčavy, neskutočná úzkosť, no horor. A to ma doktor ubezpečoval, že bude mi dobre z nich. Áno, ale že až o dva mesiace to mi nepovedal. Nikdy to už nechcem zažiť. Len ako zistiť, ktoré lieky nám najlepšie sadnú?

zuhra
29. máj 2014

@esselte diky moc..... ja proste panickymi poruchami trpim, kdyz se nahromadi stres, coz zel pred tehu bylo. naopak v tehu jsem byla spokojena a zarila jak slunicko. jj, je to boj:(

maria43
29. máj 2014

@1andrea111 mozu sa AD kombinovat, aj ja beriem dvojo. jedny rano a na vecer, prave kvoli spanku druhe.

esselte
29. máj 2014

@lenka3330 aj ja som na začiatku brala escitolopram, potom som ho tiež musela zmeniť, lebo mi bolo zle, dala mi vtedy venlafaxin, ten bol ok

gretyka
29. máj 2014

No baby, ked vas tu citam, tak ma chyta stres...☹ Ja mam tiez escitalopram a na noc mirzaten...A na ten escitalopram mi povedala, ze su jedny z najlepsich AD ak nie najlepsie, ake doktorka pozna...Ako beriem taketo reci s rezervou,ale myslela som uz, ze zaberu. A nejak extra zatial nie. Ako nie je mi horsie,ale...Beriem ich 2. mesiac.Do vsetkeho sa musim nutit, len kvoli detom robim to najzakladnejsie. A davaju mi aj deti zabrat, lebo sa vela hadaju, starsi ziarli na mladsiu, obaja maju svoje vzdor.obdobie, ja cely den sama s nimi, nechcu spat...

lenka3330
29. máj 2014

@gretyka Neboj, veď ony sú jedny z najlepších, to mi tiež povedala lekárka, ale proste každá reagujeme inak. Buď šťastná, že tebe z nich nie je zle lebo už som Ti tu písala kedysi, že mi veľmi pomohli ale prežiť tie dva mesiace bolo pre mňa hrozné. Teš sa, že teba to obišlo.