Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka00
22. máj 2014

@babetkomoje ano, tak to jsme si opravdu hodne podobne 😀 a s tim detstvim je to tezke..myslim, ze kazdy si neco zazil a u nekoho to nic nevyvola a u neekoho psychickou poruchu...urcite bych ve svem detstvi nasla toho spoustu, ale zaroven jak jsem ted sama mama, tak jsem uplne zacala chapat svoji mamu 😉 a kolikrt jsi vysazovala a kolikrat se to vratilo?

lenka00
22. máj 2014

@adnil1927 persen si urcite muzes dat, nicemu tim neublizis 😉

lenka00
22. máj 2014

@mimok ano, musis to brat i tak, ze ted jsou hormony na horske draze...a na zacatku lecby je caste, pocity jako na houpacce..jeden den je dobre a dalsi zase hrozne a tak se to strida a casem si vsimnes, ze tech lepsich dni pribiva a pomalu se vse zlepsuje...to o popisujes je silna uzkost, tak si kdyz tak radeji dej trosku toho diazepamu

adnil1927
23. máj 2014

@lenka00 Ahoj,prosím tá keď si vysadila AD,mala si aj úzkosti?Lebo ja ich začínam pociťovať;(

gretyka
23. máj 2014

@lenka3330 mne sa to tiez stava, ze zrazu ma to prepadne, ale ja vzdy viem pricinu, teda vzdy viem, co ma rozrusi...

lenka00
23. máj 2014

@adnil1927 tak ja se priznam, ze uzkosti jsem nepocitovala...ale hodne se doctes, ze pri vysazovani muze byt abstinencni priznak uzkost a ta taky pomalinku ustoupi, spise jsem citila nervozitu...

adnil1927
23. máj 2014

@lenka00 ďakujem,no musím to vydržať ☹

babetkomoje
23. máj 2014

@lenka3330 jasne mavam presne to iste . Obcas si poviem ze vau mne uz je supeeeer a po pol hodine pride myslienka a za nou dalsia a dalsia a uz som zasa tam :D poviem priklad. Minule mi bolo fajn a tak si hovorim ze parada mne je uzasne a potom ze ty vole mne je az zahadne moc fajn... Nemam ja nahodou manicku fazu z tych liekov? Kokos asi hej asi mam vlastne maniodepresiu. Boze co ak mam vazne maniodepresiu a nieco nevyspytatelne urobim... Urcite si vsetci vsimli ze straaasne vela rozpravam :( atd atd atd :D

babetkomoje
23. máj 2014

@lenka00 4x vysadila a zakazdym po 3-4 mesiacoch nasadila :( teraz uz nevysadim ostanem na udrziavacej davke aj cele roky...

babetkomoje
23. máj 2014

@mimok ahoj moja. Mne veeeelmi dlho trvalo kym som sa zbavila tychto myslienok. Ono AD funguju tak ze najskor zaberaju na depresiu cize budes mat lepsiu naladu a lepsie to zvladat... Az po par mesiacoch zaberaju na uzkost a ked zaberu na uzkost uplne tak postupne vymiznu aj myslienky... U mna to bolo takto 4x zakazdym ked som nasadila lieky najskor sa mi zlepsila nalada a az potom uzkost...

babetkomoje
23. máj 2014

@sono2 ahoj no mas aj nemas pravdu. Ja som mala sice oboch rodicov a podobne ale ze by som mala stastne detstvo sa neda povedat. V rodine bola mimoriadne prisna vychova... A dalsia vec je ze uzkostou trpi moj otec a trpela nou aj jeho mamina ktora to nakoniec vzdala a spachala samovrazdu :( dalsia vec je ze uz cele generacie sa v ich rodine vyskytuje dost silny alkoholizmus... Psychiater mi na to povedal ze je to akoby nejaka rodinna karma. Vsetko ludia s velmi citlivou a nachylnou povahou... Ja osobne som si ista ze mam geneticky zaklad. Moje sestra ma ineho otca ako ja. Vychovavane sme boli rovnako a ona je uuuplne v pohodke a ja nie:( jej psychika to zvladla moja psychika je zrejme slabsia a nachylnejsia...

sono2
23. máj 2014

@babetkomoje veru. To máš úplnú pravdu a to som chcela aj ja presne povedať. A genetika nepustí. Tam keď je takýto predpoklad si musí človek dávať nesmierny pozor., žiaľ vidíš že to neni jednoduche. Môj manžel, tam veľkú ulohou zahrala matka. Ja to vidím a som z toho smutná a je aj génovo citlivý po nej a ona to svojim prístupom a správaním len prehlbuje a neuvedomuje si to... On je paradoxne z celej rodiny harmónie. Ja som prežívala v rodine peklo od narodenia a som silná ako kameň. To mám silnú povahu po otcovi a veľa počúvam telo. Môj manžel to nerobil. Telo si nevážil a to sa mu takto odvďačilo 😖

norikk
23. máj 2014

ahojte, mam taky problem....mame vazne manzelske problemy a uz tri noci sa zobudim okolo tretej....idem spat normalne , zaspim a o tretej som zrazu hore, cula...a nemozem zaspat....uvidim, co dnesna noc....neviem,ci to uz nemam v podvedomi niekde...nechodim ani spat s placom, ani rozrusena...... svokra mala podobne problemy a tiez mala dlhe obdobie,ze sa zobudi o jednej a je hore do tretej....sestra sa ma pred tymi troma dnami pytala, ci spim dobre, ja ze hej, lebo som spala....ale noc na to sa to uz zacalo....momentalne spavam u sestry....horsie bude, ked uz budem sama v byte.. :/

babetkomoje
23. máj 2014

@sono2 no prave presne o odhaleni velkych chybach a preslapoch vo vychove bol ten seminar s terapeutmi na ktorom som bola. Skutocne odporucam vsetkym s nasimi problemami, vsetci ktori sme tam boli a prezili spolu tyzden intenzivnej terapeutickej prace sme odchadzali so slzami v ociach .... A kazdy si spomenul na davno vytesnene spomienky :(

kachita
24. máj 2014

@babetkomoje Co to bol za seminar ? Ja si tiez nesiem svoje z detstva plus moja mamka ma psych. problemy ale nechce ich riesit a preto u nas v rodine bol casty alkohol.
Ja som teraz vysadila AD tritico, lebo zrejme ono mi robilo problem (okrem toho beriem aj eliceu) - cele dni strpnuty jazyk, hrdlo (take mravcenie, meravenie) a az v prieduskach som to citila. 3x som bola na pohotovosti, a neviem, nejako som usudila ze to je z tritica tak som ho vysadila ale poviem vam, nie je me prave najlepsie, triaska tela, nechutenstvo a polouzkost ci polodepresia. Doktorka ma prijme az o tyzden a nejako to musim vydrzat a o mesiac mam svadbu, dufam ze to bude ok

mimok
24. máj 2014

ahojte dievcence. Ako nechapem ale dost ma morduje , neviem ci psychika alebo hormony. Total strach, divne citim hlavu, sa bojim ze mi uplne prepne. Ako uz aj porobim, ale stale mam take stavy, teraz mi je z toho aj doplacu, ked tak citim.

lenka3330
24. máj 2014

@kachita Ahoj, ako dlho užívaš AD? Prečo máš až dvoje?

lenka3330
24. máj 2014

@babetkomoje Ja si tiež myslím, že keď sa nám to ochorenie stále vracia, tak by sme mali asi tie lieky stále užívať. Veď najhoršie sú vždy tie začiatky liečby.

kachita
24. máj 2014

@lenka3330 Ja uzivam lieky od januara a brala som dvoje AD lebo miich tak nasadila doktorka. A s urcitostou mozem povedat ze to je Tritica, mam na mysli tie neziaduce ucinky. Ja som na pohotovost lietala, doteraz mam strach nieco ine zjest nez zemiaky, lebo sa bojim alergickej reakcie, ktoru son nemala!!! Viem, je to smiesne, ale pre mna momentalne velmi realne. Prezivam nejako na Ataraxe. A ja som cely cas podorievala Eliceu.
pekny den prajem

mimok
24. máj 2014

Dievcence opat Vam pisem. Dnes cely den strach, doplacu mi je, busenie asi uzkost. Mozno to je horsie aj z toho, ze manzel ide zajtra do Francuzska pracovne a tak mam strach, aby stastlivo doletel a aj sa nam vratil. Doma s malou nebudem, idem k rodicom. 16.5. bol mesiac co beriem serlift - 50 mg, ako naladu mam uz lepsiu, len dnes mi je doplacu, dufam ze tie lieky uplne zaberu.Moc sinechcem davat diazepen aj kvoli babu.

kachita
24. máj 2014

@mimok Je to stale o hlave, o vyvrcholeni uzkosti. Lieky ti zaberu, uvidis, pomalicky to bude lepsie. Teraz sa mozno spoliehas na lieky, neskor ked budes kludnejsia, sa naucis ovladat svoje fyzicke prejavy a nedovolis im, aby sa spustil uzkostny kruh. Je to super, ze nebudes sama.

timea179
25. máj 2014

zienky nebrali ste niektora aflamil od zapalu?? mam ho brat ale bojim sa neziaducich ucinkov ktore su este horsie akomaju ad 😀

adnil1927
25. máj 2014

@lenka00 ahoj, mozem sa este opytat, ci ti chutilo jest, ked si vysadila ad?Lebo ja vobec nemam chut, mam akoby zovrety zaludok a uz som aj schudla za 8 dni skoro dve kila :(

adnil1927
25. máj 2014

Ahojte, ja som uz deviaty den bez AD a mam strasne abstaky, uzkost, nervozita, hnacky bez bolesti brucha, zavraty uz presli, ale aj tak sa necitim ok, dokedy este to bude trvat?Zblaznim sa z toho ☹

lenka00
25. máj 2014

@adnil1927 ne nemohla jsem jist, protoze me porad natahovalo a bylo mi hrozne tezko od zaludku...tak si dej neco na zklidneni, at se to Telo trosku uklidni...prejde to, ale musis vzdrzet 😉
@babetkomoje wow, 4x tak to jsi dobra a vzdy dostanes venlafaxin? 150mg? no, ja jsem ted na tech 225mg...strasne jsme si podobne s tou uzkosti...to jak si psala s tou manii - to jsem se silene smala, protoze presne to stejne jsem jednou mela ja...porAad dokola me napadaji uykostne myslenky...a za jak dlouho bys rekla, ze Ti to na tu uzkost zabira? a zapomela jsem, jestli si beres nejake bezace?

lenka3330
25. máj 2014

@adnil1927 Ahoj, neviem Ti poradiť lebo je keď som vysádzala escitalopram tak som nemala žiadne také stavy ako opisuješ. Vysádzala som ho veľmi pomaly, čiže aj dva mesiace o štvrtinku menej a ďalšie dva mesiace zase o štvrtinku menej obdeň a tak. Bolo mi dobre. Neprestala si to užívať zo dňa na deň? Lebo to sa nesmie.

adnil1927
25. máj 2014

@lenka00 uz mi je lepsie, to vzdy rano do obeda mam uzkosti a lietam na wc, uz som aj volala mojemu psychiatrovi, a vravel, ze nech to vydrzim.No jemu sa to lahko povie, ja pocitam kazdu hodinu a dni, nech je uz dobre, lebo mam niekedy pocit, ze mi prepne.

adnil1927
25. máj 2014

@lenka3330 ahoj, no niekto mi tu pisal, ze si kapsule vysypaval do kupenych cistych kapsul, kedze tieto tablety sa nedaju polit, tak jedine to uz musim vydrzat, ale je to na zblaznenie.

kachita
25. máj 2014

@adnil1927 a nemas nejaky ukludnovak ? urcite by ti to pomohlo.

kachita
25. máj 2014

Mala niektora z vas uzkosti z toho ze sa zadusi ? Ja som mala problemy z jednych AD, konkretne z Tritica. Hnusne vedlajsie ucinky, ktore som si vysvetlila ako alergicku reakciu. Teraz som Tritico vysadila, ale uzkost s mi este drzi v hrdle. Strach cokolvek zjest, stale taka kontrolka, ako ma dusi alebo nie....ide vlastne len o stiahnute hrdlo, typicky uzkostny priznak...pozna to niektora? Ako ste to riesili ? Este mam jedno AD, Elicea, ale asi slaba davka lebo to Tritico chyba.