Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
1. jún 2014

GABRIEL - Božia sila - posol
Radosť extáza , živelnosť , tanec .

Pri beznádeji , depresii , žiali a negatívnych myšlienkach , pocitoch nenaplnenia .

Poznanie životného poslania a stanovenie cieľov .

Oslobodenie od všetkých obmedzujúcich predstáv a myšlienok .

Uzdravenie vnútorného dieťaťa .

Pri zmenách .

RAFAEL - BOH lieči - uzdravuje
Lieči telo a dušu , Zem a celý vesmír .

Pri vyčerpanosti , nespokojnosti so sebou samým , so životom .

Udržiavanie zdravia a oslobodenie od zaťažujúcich myšlienkových vzorov a názorov .

Regenerácia , omladenie .

Pre lekárov , liečiteľov .

Keď sa cítime vyčerpaní , bez akejkoľvek sily .

CHAMUEL - BOH je môj cieľ
Harmonizuje všetky druhy vzťahov k sebe samému , druhým , prírode , k Bohu .

Kreativita a inšpirácia .

Pri únave zo života , depresiach , napätí v rodine ,

partnerstve , neposlušných deťoch .

Znovuobjavenie vnútorného dieťaťa .

Je inšpirátorom umeleckých činností .

Keď sa už niekto nedokáže smiať .

Prosme aj anjelov............verím,že pomáhajú,len na nich zabúdame.

danielagabriela
1. jún 2014

@mmama si mi to zobrala z jazyka....mne jetiez teraz posledny tyzden zle- tazoba na hrudi, tocaky, tazoba nazaludku....syrasna uzkost....dostala som ms vo stvrtok, tak dufam, ze je to z toho, a ze to takto nebude vzdy......drz sa

mmama
1. jún 2014

@danielagabriela no ja som dostala tiez a dufam ze je to tym....i ked vzdy mi je zle cez ms ale pokazde sa velmi vylakam.No to by ma zaujmalo ci to prejde casom,ze nebudu ziadne stavy pocas ms.

mamami3
1. jún 2014

Ahojte, prosim vas, od 21.5. beriem rano a vecer po 1 tbl Helex a rano 0,5tbl Cipralexu. Co som si tak zbezne citala a ak som to teda dobre pochopila, ucinokby mal nastat po 2-3 tyzdnoch. No mne uz na druhy den bolo super. Neviem ci to tak ozaj mohlo pomoct. Uzkost uplne odisla, normalne som fungovala, len teraz posledne 3 dni, akoby sa to vratilo a dnes som mala uplne tazky den, ledva som zila,... je to normalne? Na kontrolu mam ist buduci tyzden. Dnes som aj migrenu dostala, co som mavala iba pocas tehotenstva

lenka_21
2. jún 2014

Caute baby, chvilku som tu nebola..mam toho teraz vela - organizacne zmeny v praci 😒 ...

Kocky, ked to tak citam co ste tu popismenkovali, napada ma jedna vec ... Viete napisat co robite preto, aby ste sa citili lepsie? Neriesim to, ze beriete lieky - to je zaklad, ale co ine preto robite?

lenka_21
2. jún 2014

@mamami3 ano, je to bezny jav...postupne to bude lepsie... 😉

gerci90
2. jún 2014

Ahojte dievčatá,,už som dávno neprispela ale sledujem Vas nadalej ...ako sa Vam dari a pod... Ja som užívala tu ALVENTU 75mg,a MIRTAZAPIN 15Mg..(začala som koli šialenej nespavosti) no a po roku som sa rozhodla že je načase vysadzovať..ale žiaľ nieje to take lahke ako som si myslela a dufala že nespavost je už za mnou a ja som zas ta čo predtým :/ Davky som znižila aj koli tomu že sa snažíme o druhe babatko... A tak ALVENTU uživam 37,5mg to som pekne bez následkov prekročila na tuto davku , a Mirtazapin som postupne vynechavala ob den,dva a postupne ale vždy sa dostanem na tretí deň a musim si dat čiže Mirta si davam každy tretí den tých 15mg, a Alventu každy druhy 37.5mg
Dufam že ked by sa mi aj podarilo otehotn. tieto davky by nijako neubližili babu ,nakolko vravim každy druhy -tretí den davam..ale aj tak baby mali ste aj vy take problemi s vysadením.. 😨 Ja sa tých liekov asi nikdy nezbavim... 😖

danielagabriela
2. jún 2014

@lenka_21 ahoj Leni, tak ja skusim reagovat, ak mi vie niekto poradit, co este tak sem s radami.
Ja som mala provlem, ist vin, do obxhodu..... teraz uz chodim vsade, aj ked sa velaraz musim premahat, lebo mi je zle, ale ked si nieco naplanujem, tak sa tomu nevyhybam....uz som sa naucila dychove cvicenia, tiez mi odporucila sustredit sa na nieco ine.....ale robim, co mozem...ak mi vies dat nejaku radu, ako to vsetko zvladat, budem rada

anina63
2. jún 2014

@lenka_21 Ahoj,ako premýšľam,tak premýšľam,ale si myslím,že malým víťazstvom je už to,že človek dokáže obriadiť niečo okolo domu,navariť,upratať a pod.A pomaličky ísť trebárs sama na nákup,prejsť sa po okolí....Vlani ma nebavila ani záhradôčka,teraz ako-tak......kvietočky a trošku zeleninky a tešiť sa ako to rastie.Napr.cvičenie ako také ma nebavilo ani predtým,rada som chodila k vode opekať a len tak si poležať vonku na slniečku......je to málo,alebo je potrebné zamestnať viac hlavu? Inak veľmi pekne pozdravujem a som rada,že si tu 🙂

1andrea111
2. jún 2014

@lenka_21 správne sa pýtaš, aj ja si kladiem niekedy túto otázku, keď tu čítam, ale nebude to asi v tom, že baby nič pre zlepšenie okrem liekov nerobia. Len sa viac o tom negatívnom píše. Možno by bolo super, keby sme si písali aj o tom, čo všetko preto robíme, aby sa naša situácia zmenila. Tak za seba - chodím 2x do týždňa cvičiť, denne pol hodina rýchlej chôdze po čerstvom vzduchu, snažím sa stravovať zdravo, dodržiavať spánkovú hygienu (keďže mám problém so spánkom), vstanem aj 3x za noc ak nemôžem zaspať a idem niečo robiť, snažím sa nad vecami prehnane nepremýšľať a prijať ich. Snažím sa myslieť pozitívne, mám "po ruke" smajlíka aby som vždy pri pohľade naň spomenula na niečo pekné. ale ak máš nejaké rady, myslím že všetky ich privítame.

aneta174
2. jún 2014

Ahoj ma niekto skusenosti z arketisom

lenka3330
2. jún 2014

@mamami3 Ja si myslím, že je úplne normálne, že sa Ti pohoršilo. Musíš to vydržať, pri AD na začiatku liečby sa na 2-3 týždne úzkosť i depresia zhoršia a postupne sa Ti to bude lepšiť. Držím palce.

kachita
2. jún 2014

Mne toto pocasie nerobi velmi dobre, ale uz sa pomaly ucim, ze to su mierne vykyvy, ze sa nemusim bat a uz vobec nie robit paniku, ze takto budem zit do konca zivota. Mame to mozno tazsie, lebo tazko sa rozmysla s hlavou, ktora nie je uplne ok....
A co robim ? Ucim sa to vnimat, akceptovat a zit s tym. Vzhladom na to, ze depresia je o fyzickej (rozumej na mozgovej urovni fyzickej) neschopnosti tesit sa (lebo aj na vnimanie radosti a pohody je v mozgu centrum) sa snazim vnimat zivotne krasy a ucim svoj mozog vnimat svet krajsie, snazim sa izolovat zo svojho zivota negativisticke maniere naucene od rodicov ci okolia a snazim sa proste nenechat sa uniest chorobou a akceptovat sa.
A druhou vecou je chapat nielen depresiu ale aj uzkost a to su dve odlisne mrchy, ktore sa radi pretekaju. Ja verim tomu, ze tato choroba, alebo ak chcete -mrcha - nas ma naucit vnimat zivot krajsie, pokornejsie a ludskejsie.
A vhodne by bolo zmenit pozdrav "drz sa" na "pusti sa".....coho sa mame drzat ? tabletiek? nejakych zauzivanych vzorcov? alebo drzat sa inych iluzornych barliciek?....nie, treba sa postavit sa strachu tvarou v tvar a pustit sa...
takze, babenky, pustite sa 🙂

lenka_21
2. jún 2014

@danielagabriela
@anina63
@1andrea111
@kachita Caute baby, tak toto je skvele...to ie presne to co som hladala 🙂 😉 🙂 Samozrejme sme tu preto, aby sme sa navzajom podporovali ked nam je tazko. Na druhej strane kazda z nas s tymto bojuje svojim stylom a mozno to co robi ina by pomohlo dalsej.
Ja som toho robila kopec, lebo v jednej slabej chvilke som pochopila, ze musim zacnat makat a robit nieco sama, lebo to za mna nikto iny nespravi. Ano, mala som podporu, ale zvladnut som to musela vsetko JA 😅

mamami3
2. jún 2014

@lenka_21
@lenka3330 dakujem dievcata, snad bude coskoro lepsie, drzim aj vam palce

lenka_21
2. jún 2014

Baby, mam este jednu otazku...nechceme sukromku? Mozno by sa nam tam komunikovalo lepsie a mozeme pridat kazdeho kto chce ... 🙂 hmmm....?

danielagabriela
2. jún 2014

@lenka_21 no ja by som sa urcite rada pridala, predsalen toto moze pozriet hocikto a bola by som nerada, keby to niektori ludia precitali....tak daj vediet, ak sa nejaka zalozi

lenka_21
2. jún 2014

@danielagabriela pockam to napisu ostatne kocky a ak bude viac ano tak zalozime...tiez si myslim, ze by to bolo volnejsie.... 😉 🙂

anina63
2. jún 2014

@lenka_21 Lenka,že to za mna nikto neurobí.....ale ja som tak sprostá,že si myslím,že to neurobia tak ako ja 😀 😀 😀 to je sebavedomie......ha ha ha 😀 Viem,že je to hlúposť,ale čo už nervy sú nervy 😎 😎 😎 vysvetli mi ako to funguje,ja som za každú srandu....myslím to s tým návrhom

lenka_21
2. jún 2014

@anina63 ta sukromka je jednoducha vec...vytvorime si diskusiu a budu tam moct prispievat iba clenky skupiny. Citat to budu moct tiez iba clenovia a tym padom to bude sukromne 😅
Ten moj predchadzajuci pripevok bol skor o tom, ze som pochopila, ze uzdravit sa dokazem, ale musim sa spolahnut na seba. Podpora bola sice skvela, ale odmakat som si to musela cele ja... 😀

1andrea111
3. jún 2014

@lenka_21 ahoj, ja o takú súkromnú diskusiu mám záujem

lenka_21
3. jún 2014

@gerci90 niektore AD mozes brat aj pocas tehu a aj dojcenia. Treba to konzultovat s lekarom, hlavne vsak treba najst pokrokovejsieho 😉
Lieky by sa mali vysadzat postupne a velmi, velmi pomalicky...ja som reagovala na vysadzanie velmi zle a tak sme to robili s Dr.velmi pomaly - viac ako rok...

mmama
3. jún 2014

@lenka_21 ahoj lenka...ak by si niekedy zalozila sukromnu tak sa rada pripojim.No mne ked je zle tak zacnem nieco robit i ked nevladzem,bud to prejde alebo aj nie ☹ No teraz mam kramy lepsie povedane mi koncia a necitim sa dobre.Aj som bola v zahrade pracovat ale akosi mi to nepomohlo.Tak som akasi zasa zlakana ,,prečoˇ,,?
@danielagabriela ahoj no ako uz lepsie?u mna este nie a to uz konci moja ms 😖

martinjasen
3. jún 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

gerci90
3. jún 2014

@lenka_21 Dakujem ti za tvoju odpoved aspon jedna 🙂 veru asi mas pravdu vysadzovanie AD,bude aj pre mna na dlhe lakte ...snažim sa ako vravim ob den ALVENTU najniž,davku a ten MIRTA tiež NAJNIž.davka sa mi zatial podarila nanajvýš na á3den. ale uplne to nevysadim tak lahko... Ak sa mi podarí otehotn.velmi nerada by som uživala AD.ale viem že už existuju aj take ktore su povolene..a myslim že tato minim,davka v takomto časovom rozložení by hadam neubližila babatku... 😕

babetkomoje
3. jún 2014

@lenka_21 Ahoj Leni, trpim touto pliagou uz cele roky a pochopila som po rokoch presne to iste... ziaden lekar ani lieky nam nepomozu.. pomozu zmiernit stav to ano. Ale skutocne si pomoct dokazeme len my. Kazdy jeden z nas. Je to nase vnutro nasa dusa a nikto nevie ako sa citime a nikto nevie pomoct... nik na to nevymyslel este liek ktory si das a uz bude len dobre... tato vec ma prinutila mysliet rozmyslat a patrat po korenoch dovodoch. Vychadza mi par veci po tom vsetkom. Pomaha mi viera, lebo pokial Boh existuje a vsetko na svete ma nejaky zmysel tak aj toto je pre nas zivotna skuska... Nikto v zivote to nema lahke...kedze nasa hlava dokaze dokonale kontraproduktivne bojovat proti nam, vedieme boj vlastne len a len same so sebou...a kym to neprestaneme robit tak sa nas problem nikdy nevyriesi...ziaden lekar nepomoze, ale nasa hlava ma rovnaku silu bojovat nielen proti nam ale aj za nas. A to ju musime naucit...

gretyka
3. jún 2014

Ahojte,
suhlasim so sukromnou skupinou, budem rada, ak ma pridate. 🙂
Ja sa uz ani nezamyslam nad tym (mozno zatial, neviem), ze budem dlhodobo brat lieky, hlavne aby pomohli a aby sa mi stav nezhorsil, aby som mohla v pohode fungovat, bez toho , aby si niekto vsimol, ze mi nieco je a najma ma deti potrebuju, musim to zvladnut najma kvoli nim. Budem ich brat, kolko len bude treba, nebudem trvat na vysadzani. Momentalne v suvislosti s liekmi ma trapia kila navyse, ze mi z nich strasne chuti a neviem sa ovladat, tak je tym padom tazsie chudnutie. 😅

kachita
3. jún 2014

napodobne suhlasim so sukromnou skupinou

lenka00
3. jún 2014

@babetkomoje kraasne jsi to napsala...presne takhle nad tim premyslim i ja...bojujeme vlastne sami proti sobe, co zpusobilo, ze jsme se zacaly takhle nicit??? proc si tak silene ublizujeme? to jsou otazky na ktere si musime prijit samy...a asi se zacit mit rad a clovek by neveril jak hrozne tezke to je...

babetkomoje
3. jún 2014

@gretyka Ani ja sa nezamyslam nad tym ze brat nebrat lieky... je to v podstate jedno... len viem jedno, ze pokial clovek dokaze porazit nador na mozgu vlastnou schopnostou a chutou do zivota potom dokaze zvladat aj nasu situaciu... lieky ma otupuju , lieky ti beru aj kus tvojej vlastnej identity a osobnosti, ale to je dan a tu platime vsetky... Viem ze sme sa priliz zamerali na seba + z velkej casti je to aj vlastna sebalutost lebo nevieme ako von z bludneho kruhu... ako konecne najst nejaku cestu von... a ked som si par krat naivne myslela ze vsetko je super a vysadila som lieky a ono to bolo cele nazad... pochopila som ze tadialto cesta nevedie... cesta je prestavat cele vnutro. Cele myslenie, kazdu hnusnu vydrbanu myslienku ktora nas napadne a je namierena zasa len proti sebe. aj ked tomu vnutorne neverime, lebo tie nase myslienky su v nas hlboko zakorenene ako burina ktora prerastla to zdrave v nas... a liekmi tu burinu iba kosime... kosime ale korienky ostavaju a silneju... burinu musime vediet vytrhat aj s korenmi... no dost uz filozofovanie :D
ked mi nieco pomoze tak vam to tu vsetkym napisem :D ale citim ze idem pomalinky krok po kroku a ucim sa... jedine co mi vie zatial pomoct okrem liekov je viera a nadej, to je skutocne to co umiera uz ako posledne... a este jednu krasnu vetu ma kamoska vytetovanu ze Zivota sa zacina tam kde konci strach 🙂