Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mir78
28. sep 2014

Ahojte dievčatá,kde/na akej stránke (tuším to bola ceska....)je poradne ohľadom depresie,uzivania liekov etc.? Uz som tam písala,len to neviem najst ☹ Dakujem za odpoved.

mija20
1. okt 2014

Ahojte dievcata, nemam sancu precitat vsetko, co tu bolo popisane, nieco som si precitala, ale nejde to preluskat. Rada by som sa podelila o moju skusenost a stav do ktoreho som sa dostala po porode, snad mi niekto poradi a pomoze. Po narodeni synceka 5.4. ma po 3 mesiacoch chytila sialena nespavasot a depresia. Stav trva uz 3 mesiace, isla som k psychiatricke, ta mi nasadila Lerivon, ale ten mi niako neucinkuje. Stale sa citim na nic, v noci spavam len velmi zle alebo po uziti Stilnoxu a proste sa to uz vlecie 3 mesiace a bez niakej zmeny. Tie AD uzivam uz 3 mesiace. Je mozne ze mi nezapasovali a nezaucinkovali ako mali? Zajtra idem na kontrolul, budem si asi pytat ine tabletky. Prosim povzbudte ma, ze bude lepsie, lebo som uz naozaj na dne, a zlepsenie stale neprichadza ☹ Kolko trva kym sa clovek zastabilizuje? Pomoze ked mi zmeni lieky? Dakujem za kazdu radu,

sandra2308
1. okt 2014

@mija20 Ahoj, no zdá sa, že ti lieky nezabrali a to sa stáva často. Ale neboj sa, určite ti zmení za také, ktoré ti sadnú, a to chce tiež čas. Ja som teraz tehotná a beriem lieky už druhý mesiac, no tiež sa to už vlečie, myslela som si, že už bude len lepšie, no mám veľa zlých dní a tiež sa bojím, že mám blbé lieky. A aké si mala začiatky užívania, nejaké nežiadúce účinky? Ja si myslím, že 3 mesiace je už dlhá doba na to, aby lieky zaúčinkovali a zbytočne sa dlho trápiš, určite choď k lekárovi, nech ti ich vymení, dnes je ich na výber dosť veľa a jedny ti určite sadnú, toho sa neboj. Držím prsty

organiqo
3. okt 2014
lenka3330
4. okt 2014

@mija20 Ahoj, keď Ti dá lekár správne lieky do mesiaca si ok. Ak zlé tak sa budeš iba trápiť. Ja som mala osem mesiacov tianeptín a stále som len čakala kedy bude lepšie. Teraz mám mesiac Seroxat a som opäť fit. Je to o správnych liekoch, každému zaberie niečo iné ale ten účinok by malo byť poznať do mesiaca. Drž sa.

mija20
4. okt 2014

@lenka3330 @sandra2308
Tak na kontrole mi pridala Valdoxan. Mal by obsahovat aj spankovy hormon a casom spanok upravit. Dnes som spala uz celkom dobre a hned sa aj citim lepsie. Dufam, ze to uz budu spravne lieky a dostanem sa co najskor do formy. Dakujem za povzbudenie a prajem vela zdravia.

anina63
8. okt 2014

@soniada, @simka1111 @hroska @marionmarion @mimok @svija @talulah27 a ďalšie kočky ako sa máte?

mexico_16
10. okt 2014

Dnes je medzinárodný den depresie 😉

kuracina791
14. okt 2014

Ahojte baby! Tak som prestala uzivat Alventu,lebo mi sposobovala neskutocnu zapchu a vymenila mi ho za Escitil 10mg najskor tri dni po polke,potom celu. Chcela by som sa spytat na znasanie tychto AD,ci nie je po nich moc zle a ci to prezijem😃.Ked som zacala s Alventou,tak som mala minimum neziaducich ucinkov. Dakujem

lenka_21
16. okt 2014

@kuracina791 bohuzial v tomto neporadim...brala som kopec liekov, ale tento nie. Skus este zadat nazov do guugla, mozno ti nieco vyhodi v inych diskusiach...skus pozriet aj ceske...

natty07
16. okt 2014

neviete mi poradit diskusiu alebo skupinu, kde sa viac pise o tychto problemoch? potrebovala by som viac informacii

kuracina791
16. okt 2014

@lenka_21 dakujem za radu

maca283
16. okt 2014

@mija20 Ahoj a skusala si aj nieco okrem liekou Niečo prirodne Napriklad medovkovu esenciu ???

mija20
16. okt 2014

@maca283 skusala som vsetko: caje, homeopatika, esencie. Zial nic mi niako nepomahalo ☹ Lieky bola posledna volba, snad sa z toho skoro dostanem, vzdy som bola veselej povahy, nicoho som sa nebala, nechapem co so mnou porod urobil. Ty mas niake dobre skusenosti s tou medovkovou esenciou?

maca283
16. okt 2014

Ano mam Ja som ale pila caj ked som bola tehotna Ked ze som mala rizikove strasne som sa všetkeho bala bo som mala zasebou dve cistenia a tak sa to prejavilo aj na mojom spanku Zaspavala som az nad ranom A teraz uz je aj medovkova esencia je to vlastne kupel Je to od firmy just

dagmar135
24. okt 2014

@maca283 Žiadne medovkové esencie, ani čaje a strava na depresiu nepomôžu. Môže to tu písať iba niekto kto nevie, čo depresia je. Depresia nie je iba občasná zlá nálada a nespavosť.

dagmar135
24. okt 2014

@mija20 Tak ako, pomohol Ti ten Valdoxan? Čo poznám niektoré žienky, čo ho brali tak im nezaberal moc a museli užívať k nemu ešte iné AD. Ty si ako na tom?

tslobik
24. okt 2014

Ahojte baby, užívala som Sertralin-actavis, ale poslednou dobou mi vôbec nezaberal, je to so mnou hrôza, tak dnes mi Dr. vymenila lieky - dostala som Escitalopram. Máte s nimi niektorá skúsenosti? Vďaka. Ja mám už strach, že mi nič nezaberie a že budeme len skúšať a skúšať 😒

tslobik
24. okt 2014

A ešte som sa vás chcela spýtať, ako je to napr. s polovičným inval.dôchodkom? Vzťahuje sa to aj k tejto diagnóze vôbec? A je to podmienené napr. koľkými hospitalizáciami alebo ako to funguje? Ďakujem.

gretyka
24. okt 2014

@tslobik Ja ho beriem, pomohol mi. ohladom toho dochodku sa spytaj doktorky

tslobik
25. okt 2014

@gretyka a za aký čas u teba nastúpil ten pozit.účinok? Lebo ja som ho len teraz začala brať a je mi akosi zle od žalúdka a aj celkovo.

tslobik
25. okt 2014

A ženy, čítala som , že AD ovplyvňujú plodnosť - negatívne? Dúfam, že sa dá pri ich užívaní otehotnieť???

misskate1
25. okt 2014

@tslobik moja mama ma invalidný aj na základe depresii. Ale nikdy nebola v nemocnici. Chodí iba ambulantne. Predtým mala polovičný a po depresiach jej dali plný. Dokonca depresie sa neberú na ľahkú váhu, infarkt má menšie obodovanie. Záleží však aký stupen depresie máš. Ale ak silnejsiu, tak z toho kľudne môže byt polovičný invalidný.

tslobik
25. okt 2014

@misskate1 ďakujem 🙂 Je to akosi čím ďalej horšie a ovplyvňuje to aj pracovný život. Niekedy rozmýšľam aj nad hospitaliz. či by ma tam nedali lepšie dokopy

misskate1
25. okt 2014

@tslobik akurát som sa pýtala mami, tak treba vypýtať žiadosť o invalidný a s tym ísť k lekárovi ktorý to vypíše a potom s lekárskymi správami to zaniest. Ale že najlepšie je keď sa do správy uvedie ťažká depresia, vtedy je možnosť dostať aj plný invalidný. V prípade, hospitalizácie je to dosť reálne dostať plný. Ja byť tebou, tak to riesim. Pri najhoršom ti to zamietnu a aj to sa mozes odvolať

tslobik
25. okt 2014

@misskate1 Lebo som bola v tom, že aj na čiastočný inv.dôch. musí byť človek hospitalizovaný aj viac krát a minim. raz. Takže dá sa to aj len na základe psychiatrickej ambulantnej liečby ano? Inak, ďakujem pekne za info 🙂 Vôbec som nevedela ako to funguje.

misskate1
25. okt 2014

@tslobik ano. mama ani raz nebola hospitalizovana. Ale ma vedene, ze ma tazku depresiu. Ma astmu s tou bola na polovicny a ked dolozila depresie tak ma plny. Takze pri tazkej ti daju min. polovicny ak nie je blba komisia. Ale kedze su tabulky na to, tak je sanca velka. Chod na socialku si vypytat tu ziadost, zanes lekarovi a ten uz ta odnaviguje co a ako. A nech sa neboji trosku zvelicit 🙂 Drzim palce

tslobik
25. okt 2014

@misskate1 Vďaka 🙂

tslobik
26. okt 2014

@misskate1 A prosím Ťa, ak by som aj mala napr. čiastočný ID, dá sa pri tom pracovať a na aký úväzok, polovičný?

misskate1
26. okt 2014

@tslobik kludne na plny