Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

poisonblu
13. mar 2012

@daniela1974 :D nie som..ale ked tam sa objednava, takze ked nepridem, tak mi mozno aj zavolaju, ze preco som neprisla..no skusim jej nejak navrhnut, aby som uz nemusela chodit, ze sa uz citim dobre..ja som tam chodila kvoli praci, ale uz som dala vypoved, tak je to ok

daniela1974
13. mar 2012

@poisonblu preco mas taky stres povedat doktorke ze uz tam nechces chodit, ved to nie je Tvoja povinnost tam chodit.
Ja mojej vzdy zavolam a 3 x prehadzujem terminy a nemam z toho stres, pride mi to normalne, ved je to moja zodpovednost.
Normalne tam zavolaj, ze uz nebudes chodit, ze uz si v poriadku a nemas povinnost im skladat ucty, ze preco.

poisonblu
13. mar 2012

@daniela1974 ja len kvoli liekom, ze ci ich nemam vysadzat postupne....mala by som brat sulpirid a lenauxin (ci ako sa to vola) a na noc trittico....ja tie lieky neberiem, a nechcem aby vedela, ze som ich nebrala

daniela1974
13. mar 2012

@poisonblu moja dr vie, ktore neberiem, lebo jej hned poviem, ze mi nerobili dobre. Vzdy jej poviem, toto mi nepredpisujte, toto nechcem a ona ze OK.
Kasli na to a nechod k nej, a nemysli na to uz.

lialia7
14. mar 2012

@kornelia Ten marhulovy som si kupila, je parada. Aj ten orechovy krem je super z vlasskych orieskov!

lialia7
14. mar 2012

Ahojte kocky, tak ja som dnes bola u gastro na sonde a vysledky mam o 2t. Nechutne hnusne vysetrenie. Nasli mi polyp, ktory hned aj odstranili, ide na rozbor. Vyzeral na 90% ako nezhubny nalez, tak dufam ze to tak aj bude...

lialia7
14. mar 2012

@poisonblu Ahoj, treba sa opytat novej psychiatricky, ci treba odhlasku z inej ambulancie. Ja ked som pri vstupe vypisovala dotaznik, tak sa ma pytala ci som v evidencii aj inde, kvoli poistovnam.
Inak nemusis brat lieky, ktore ti predpisu, mne dr povedala, ze ona mi moze odporucit lieky a nie nakazat brat a ja ich mam brat tak, aby to vyhovovalo mne.
Drzim ti palce, aby vsetko dopadlo podla tvojich predstav!

poisonblu
14. mar 2012

@lialia7 dakujem...ja nebudem mat novu psychiatricku...

daniela1974
14. mar 2012

@poisonblu a ja len dodam, stastna to zena 😉 😉 😉 😉 😉

lialia7
14. mar 2012

Inak este som zabudla najdolezitejsiu vec, mam chronicku gastritidu, cize zapal zaludka, ktory spolu s inymi vecami sposobuje, ze mi odchadzaju ziviny z potravin z tela bez toho, aby latky ostali v tele, inymi slovami ich tak na 80% vykadim nestravene.. Z toho moze plynut aj tetania, malo mineralov ako magnezium, calcium, kalium.. Preto mi zabera dobre sulpirid, ktory lieci aj zaludok... Takze tolko mudreho som sa dozvedela.. Bodaj by pan Boh dal, aby mi zabrali lieky na gastritidu a mala by som pokoj...

poisonblu
14. mar 2012

@daniela1974 ja som ok, len som potrebovala dostat sa z prace na par mesiacov...a teraz som uz dala vypoved...ja som bola psychicky zdeptana zo sefa, takze ked som s nim neni v kontakte, tak je to ok....a teraz aj cakam babatko, takze som uplne v pohode

kornelia
14. mar 2012

@lialia7 to som este neskusala, chutil ti?
Tak vyskusam.

kornelia
14. mar 2012

@poisonblu Preco si dala vypoved ked si tehu????Ja by som to nerobila. Mohla si sa dat vypisat na PN a byt az do porodu doma a potom by si nastupovala akoze z prace na matersku, neviem ci takto nevyjdes horsie s financiami moja. Pytala si sa?? Vypoved by si dala az po skonceni rodicovskej dovolenky o tri roky, alebo by si sa mohla vratit, ak by tam bol novy sef. Za tri roky sa vela zmeni. No skoda podla mna. ☹

poisonblu
14. mar 2012

@kornelia to mam jedno, ja teraz idem na UP, a potom zivnost..financne to horsie nebude, lebo mam rozne zdroje prijmu, takze mne tej prace luto nebude..a sef sa nevymeni, lebo je to sukromnik...a nechcem zostat na PN, kvoli vychadzkam..

lialia7
14. mar 2012

@kornelia Je fakt paradny a dobry! Ja ho jedavam lyzickou. Maju aj taky s cokoladou ale ten cisty vlassky orech je lepsi.

omnia23
15. mar 2012

Ahoj dievcata,mozem sa k vam pridat?Neviem,ci mam stavy uzkostne alebo depresivne ale viem,ze uz dlhu dobu mi vsetok stres a obavy idu na zaludok...Mali ste podobny problem?

lialia7
15. mar 2012

@omnia23 Ahoj Omnia - mimochodom moja oblubena vona. 🙂 Vitaj!
Ano, mali sme taku skusenost :( Stres, depresie, uzkosti, vsetko sa prejavy aj somaticky ako napr pocit zovreteho zaludka :(

lialia7
15. mar 2012

Eva ako ide dieta? Uz si schudla? Co si mala dnes? Ja opat tie bolonske spagety a poobede ich strudlicku 🙂

omnia23
15. mar 2012

@lialia7 dakujem za privitanie 😉

Prave premyslam nad tym,ci mam navstivit odbornika...Navstevovala som sice psychologicku,ale nepomohla mi...

Ako sa to u Vas vsetko spustilo?Ja ani neviem,ci trpim uzkostou.V poslednych mesiacoch mam obavy ist niekam dalej od domova.Bojim sa,ze sa mi tam nieco stane,kazde rano mam obavu ist do prace,bojim sa,ze tam odpadnem,casto ma prepadne strach zo smrti,neuveritelna slabost,malatnost,bolest klbov,bolest zaludka...

Pritom zdravotne som vraj v poriadku

Myslite,ze toto je uzkost?

evagy
15. mar 2012

@lialia7 ahoj, na dnes som neobjednávala, zatial nič neschudla, ale od utorka v tom pokračujem. včera som mala lasane.. boli fajn, zatial najlepšie od nich. a tiež si od nich kupujem pečivko, tak snáď bude to mať nejaký efekt. potrebovala by som dať dole 5kg aspon, je to fakt ťažké, aj tie lieky robia tie chute, hlavne na sladké. u teba nie?

lialia7
15. mar 2012

@omnia23 Omnia podla mna tie obavy a to ze si nasla toto forum znamena ze sama citis, ze mas psychicky problem. Najma ked sa bojis vzdialit od domova.. :( Skus oslovit psychiatra, objednaj sa na konzultaciu a uvidis co ti povie.

lialia7
15. mar 2012

@evagy 🙂 No ani ja stale nic 🙂 Ale papam a papam a verim ze sa telo nastartuje a same zacne chudnut.. Juj, len nech to je. Ja mam tiez mega chut na sladke, ale riesim to ich sladkostami. Nastastie aj take veci su. Teraz som nakupila ich muku a cukor, dzem a tie kremiky uz mam a urobim cez vikend palacinky 🙂

evagy
15. mar 2012

@lialia7 ja musím sladké každý deň, neviem tu chuť prekonať

havja
15. mar 2012

Ahojte dievčence, a páni, ak tú nejakí sú 😉 😉 chcela by som sa vás spýtať, keď ste zvyšovali dávky AD,mali ste niektorá problém s tým, že sa vám odkrvili ruky, a nohy, ja som to mala pri záchvatoch, alebo aj na začiatku depky, ale teraz, veď ich mám úplne modré, necítim si prsty na nohách ☹ ☹ a mala som aj stuhnutú šiju, ale toto, úplné spazmy, točí sa mi hlava, krk mám ako z kameňa, nevidím dobre, hmlí sa mi pred očami a tááák...je to normálne,a lebo sa mám ozvať Mudr.?Nechcem robiť zbytočne paniku, tak ak to niektorá má až v takejto intenzite ako ja, dajte mi radu 🙂 🙂 🙂

kornelia
15. mar 2012

@evagy mam dojem, ze to bude z liekov, ja som nemusela sladke vobec ale co beriem lieky to je des. 😒 😖

kornelia
15. mar 2012

@lialia7 Cakajte trpezlivo, ja som dva mesiace nic neschudla apotom to slo rapidne dolu, takze trpezlivost ruze prinasa, telo si musi navyknut na iny typ stravovania. 😉
Mna dnes caka zumbaaaa s malou, tak sa uz tesime. Vyrazame o pol hodky.

daniela1974
15. mar 2012

ja drzim od utorka pred vyse 2 tyzdanami moju oblubenu a vyskusanu dietu a uz som schudla z 86 na 78. Pred porodom som mala 65 - 70 (chuda65 a normalna70 🙂 takze este 8 musi ist dole.

omnia23
15. mar 2012

@lialia7 ty si mala tiez podobne problemy?

evagy
16. mar 2012

@daniela1974 ahoj, aká je ta dieta? ja som skúšala dukanovu ale vydržala som len 8dní.

lialia7
16. mar 2012

@kornelia Wow, zumba super, uzite si to!