Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

inkinka
21. mar 2012

@kornelia nech sa ti podari presvedcit ho 🙂

kornelia
22. mar 2012

@inkinka pisala som ti IP, a dakujem za cenne rady a tipy.

evagy
22. mar 2012

@kornelia ano mám mačku velkú a malú, kt. už tiež podrástla. ja len pozitívne viem povedať na mačky, skutočne mi pomáhajjú pri liečbe, ale odporúčam ak chceš mať mačičku v byte, zohnať nejakú bytovú mačičku, lebo vonkajšia sa nebude vnútri cítiť tak dobre ako bytová. neviem či bývaš v dome, či bytovke, treba sa podľa toho zariadiť a vybrať si ideálne zvieratko. mačky pomáhajú pri strese, pomáhajú uvolniť sa, skutočne sa hodia k ludom čo majú nejaké psych. ale aj fyzické problémy. ja by som Abbynku a šmudlinku nedala nikomu, pretože sú súčasťou môjho života, a rada sa o ne starám, nezaobrám sa svojimi problémami, ale naopak snažím sa myslieť na to čo treba urobiť a tiež mám strašne vela zálub, to tiež pomáhá. 🙂 manžel by ti mal dovoliť zvieratko, menej by si myslela na svoj zdravotný stav.

evagy
22. mar 2012

@lialia7 ďakujem ano je krásna, aj ocenenie 2. misto získala na výstave, bola som s nou 2x na výstave, kvôli tomu že som chcela čisstokrvné mačiatka, ale bohužial nemohla som ju dať nakryť s čistokrvným kocúrom lebo mala niečo s krvou pozitívne, neviem presne čo ale nedalo sa. čo bola velká škoda, lebo ona je fakt krásna. tak som ju dala nakryť s nečistokrvným brit. kocúrom. a z toho vzniklo sedem mačeniec, z ktorých sme si nechali šmudlinku. 😀
Aj ta tvoja cica je krásavica 🙂

evagy
22. mar 2012

@inkinka ani som nevedela že sa ta terapia s mačkami tak volá. dobre že si dala link. preštudujem ju. 🙂

inkinka
22. mar 2012

@evagy ja som sa to tiež len nedávno dozvedela 😉

mikarlova
25. mar 2012

@marcela91 ja som si zato mohla asi trosku aj sama,lebo som si medzitym sama vysadila lieky.......

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lialia7
26. mar 2012

Ahojte, tak na mna dnes opat vybehla kolegyna, cakala som na to mesiac, kedy sa nezdrzi a zacne vyvadzat a dnes to tu bolo ako na koni.. Dovod bol uplne trivialna vec a dosla na mna do kanclu vrieskat ako zmyslov zbavena, ze ako to ze chceme sefovi kupit darcek na narodky zvlast a nie s nimi dokopy, pretoze sme kupili CD za nas usek a povedali im ze nech dokupia flasu, lebo je to maly darcek. Proste sukromna zalezitost, ak by som chcela predsa niekomu nemusim dat dar vobec alebo mozem ho dat i sama, ved to ide z mojho vrecka.... Ja uz asi podam vypoved, to sa takto neda :(

A vy ako? Vidim ze tu je ticho na pesince, tak asi si vsetci uzivate slniecko.

lialia7
26. mar 2012

@inkinka Ano, ja som vedela len o canisterapii ale nedavno to bolo na Markize, ukazovali starych ludi v domove a dusevne chorych ako im macicky a starostlivost o ne pomaha k lepsiemu zdraviu a aktivite atd...

kornelia
26. mar 2012

Ahoj tak som sa tesila zo slniecka konecne,no treti vecer sa mi vracaju uzkosti znova.Ja tomu nemozem uverit.Ved beriem Eliceu uz dva mesiace a nadherne mi zabrala uz po tyzdni. Ked som brala seroxat pred troma rokmi,nikdy mi nebolo zle.Nerozumiem.mali ste to uz niekto,ze vam bolo horsie ked vám uz lieky pekne zabrali?Dala som si pred hodinou xanax,ale este nezabral,mam SR typ.Tak cakam a pisem aby som si zatial nenavodila zle pocity.Som trosku sklamana a neviem ako je to mozne.

A druha vec,ze napriek tomu,ze sa nadalej stravujem podla update,som neustale hladna a nesmiernu chut mam na sladke,co ja som nikdy nemala...Citim sa nestastna z toho,lebo citim ze priberam a citim sa ako balon,akoby som mala deformovane telo,take nafuknute,zacala som aj viac sa hybat,chodim na zumbu,sem tam beham.Citim,ze sa kvoli tomu citim zle,lebo nie som so sebou spokojna,hlavne ze 9 mesiacov som bojovala,aby som zhodila konecne 10kg,taka som bola stastna a pokial som nezacala brat lieky pekne som si vahu drzala. Uf... pisem z mobilu,prepacte za preklepy.

daniela1974
26. mar 2012

@kornelia mozem Ta potesit, lebo mna slnko neskutocne irituje, doslova ho nenavidim, vadi mi a navodzuje mi paniku, lebo pred nim neviem ujst.
Co sa vahy tyka, tak ja som si odzila svoje, pred tehu som mala cca 60-65 kilo neviem presne lebo som sa nevazila ale ked som sla v 6 tt k doktorke, uz som pekne bola vypapana z prvych priznakov tehotenstva a uz som mala 71 kilo. Ked som odchadzala z porodnice mala som 96 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Velryba potiaca sa smrdiaca plieskajuca sadlom.
9 mesiacov som vyzerala ako velryba, slo to strasne pomaly, 9 mesiacov to slo dole na 86 kilo, ani do vykladu ani do zrkladla som nekukla, nastastie moj muz to vobec neriesil, nemal problem s tym ze vyzeram ako domaci tucny hroch, ale postupne pustal take hlášky ako ze ma krasnu malu dceru a dobru kamosku (akoze mna !!!!!!!!) a to hovoril tak ze si to neuvedomoval, ze co vlastne hovori, on bol akoze happy.
Mne okamzite zahucala v hlave cervena velka kontrolka a tak som zacala cvicit a drzat dietu ze dnes mam o 9 menej. Sice ani 77 neni eňoňuňo ale rit uz mam svoju a nie cudziu vec narastenu na mojej riti a ksicht uz nemam bravcovy.
A to beriem valpro, cipralex a oxazepam.

evagy
27. mar 2012

@kornelia aj ja bojujem neustále s váhou a je to ťažké prekonať chute, hlavne večer, vtedy by som jedla všetko. teraz je také obdobie na úzkosti, skús zvýšiť dávku, ináč neviem ako poradiť. držím palce. 😉

kornelia
27. mar 2012

@daniela1974 No moja ja som tiez pribrala pri kazdom tehu cca 15kg, tie posledne kila som sa ani nevazila a ani nepriznala lekorvi, takze mozno to bolo viac. Minuly rok v januari som zmenila zivotospravu , viac pohybu a bolo dobre, zhodila som 10kil a uz som bola stastna ako blcha, manzel viac zakazal, ze uz nema za co chytat, ale ja som chcela este 5kg na moju povodnu pred prvym tehu, no viem, ze to telo uz aj tak bude vzerat inak ,no ale aj tak. Az teraz ked som zacala jest tu Eliceu, je to uuuuplne desne, tie chute, to si neviem kontrolovat, stoji ma to velmi vela usilia, ze som neustale hladna a nejem, teda jem iba to co predtym, ale ja som hladna aj medzi jedlami a hlavne na sladke, co som rok predtym na sladke ani nepomyslela, je to ubohe a velmi ma to trapi. Viem, ze som pribrala aj zo Seroxatu, ale vtedy si nepamatam tie chute, alebo mozno mi bolo tak zle, ze som bola rada, ze jem vobec, lebo v poslednom stadiu, co som isla k lekarovi som schudla za dva tyzdne 5 kil, to uz bol koniec.
No neviem, uvidime, skusim viac pohybu a zasa som si objednala papanie z UPDATE a budem len podla toho, uvidime, snad sa dostanem do formy opat, lebo normalne mam z toho depku.
Pred chvilou odisla kamaratka a vravi, vyzeras uzsne, zasa si schudla???Ja nu nu kukam, co ti????? Ale nic som nepovedala. Mam sice menzes prave, tak aj z toho som nafuknuta ako balon, ale ja zmenu vidim vzdy na stehnach a napaci sa mi pohlad, tak uz viem, ze je zle, ze idem smerom hore, takze pridat pridat pridat a jedine ma zachrani asi ten pohyb 😝 😝 😝 😝 😝

lialia7
27. mar 2012

@kornelia Mozno mas slabsie davky, kedze ti dali lieky 2x. Ved uvidis co v poradni. Ja som to mala tiez tak, ze po mesiaci opat zle a ako mi pridali dalsi liek citim sa skvele.
Co sa tyka priberania, tiez som pribrala ze prve 3 mesiace uzivania liekov a teraz uz chudnem z Update. Drzim to fakt strikne a schudla som 3 kila, cize este 5 a mam svoju predchadzajucu vahu. Neboj sa, aj tebe to pojde dole, staci jest podla nich. Ja si dam od nich aj strudlu, aj keksik, aj maces a kadeco a nepriberam, pritom fakt zerem.

Ja som dnes bola na tie polypy - vysledky a mam tam metaplaziu - cize predrakovinovy nalez. Cize stastie v nestasti ze mi ten polyp nasli, v buducnosti to uz nemusel byt takyto nalez.. O rok zase gastro, takze ma potesili..

kornelia
27. mar 2012

@lialia7 Dik za utesenie, ved hej, zacala som znova strikne update, inak sa to neda, dfuam, ze sa mi to podari, no netesi ma ten liek, uvidim, inac dobre je, ze mna lekarka nikdy nevola na kontrolu, furt tam idem sama, ked citim, dala mi lieky a povedala ked nebude dobre, mam prist, inak nic ze sa mam ukazat o pol roka ci tak. Tak neviem, ked to bude horsie, zajdem za nou asi, ale bodaj by som nemusela. A ty co to beries prosim ta? Uz som zabudla a napamatam sa na kazdeho tu.
A co bude s tymi polypmi, budu ti to vyberat, alebo uz aj vybrali? Ja som nejak asi prehliadla toto tvoje pismo. 😒

monfat9
27. mar 2012

@kornelia ja som uplne fit 🙂 ale sem tam pride na mňa jeden-dva dni...vynechávka 😒 vtedy nabehne trochu uzkosť ☹ ale viem že to len vynechavka...ked si dakedy dam pohar piva...vina...alebo pred menzesom...alebo ked sa pre niečo strachujem..stresujem...tak o dva dni mi vynechá učinok...tak to možno je iba take chvíľkové..neber to tragicky 😉

monfat9
27. mar 2012

baby ja neviem ja beriem Citalec...a ja z neho chudnem...akože jem...všetko a furt aj chuť mam na všeličo...ale akoby to všetko nejako spaľovalo...mam sice problem aj so štitnou žľazou..tak možno preto... 😒

marcela91
28. mar 2012

@mimok ako sa to dari? lieky zabrali konecne? dlho si sa neozvala...

havja
28. mar 2012

Baby ja beriem alventu, je to venlafaxín 150mg denne a tiež stále chudnem, a jem, furt v kuse sa nadžgávam...vážila som 60 kg, teraz 54,5kg až mi je zle, otras..fuj!!!!má to niekto takto???ked tu píšete, že vy z ad priberáte??

kornelia
28. mar 2012

@havja no keby si tusila, jak ja by som z liekov rada schudla, xixi, len srandujem, ale viac by ma tesilo keby bol ucinok opacny, aspon na chvilu, och jaj.

kornelia
28. mar 2012

@monfat9 ano tiez mam pocit, ze ked je vacsi tlak, objavi sa to a teraz je to tak, vsimla som si, vzdy ked mam stres kvoli peniazom, vtedy je to najhorsie, no holt, podnikanie nie je jednoducha vec, ale zatial mi najviac vyhovuje, uvidime co prinesie buducnost. 😉

lialia7
28. mar 2012

@kornelia Priberania sa fakt neboj, chapem ta, ja som sa bala, ze budem ako balon a dala som update a krasne to ide dole. Fakt, som stastna, aj veci su mi dobre, nie som v nich nadata ako po mladsej sestre. Proste nie je to liekmi, je to tou pazravostou a kludom ktory clovek ma.
Ked mas este uzkosti, iste k Dr chod, nech zmeni davkovanie alebo ti prida este liek, kym mas uzkost, tak sa neliecis...
Ja beriem Seroxat 20 mg a Sulpirid 1x denne rano. Je mi uplne fajn, mam jediny problem, ze som mala 8 dni teraz menstiku a 2 dni nic - skoncila a dnes opat zacala.. Blazninec, toto som nikdy nemala... V utorok idem k gynekologovi nech mi nasadi Mirenu - vnutromaternicove, lebo uz ma tieto utrapy nebavia.
Stale ma nafukovalo a ked mi dr povedala ze to moze byt tetania - cize nedostatok mineralov - tam je jasne ze to je bud zo stitky alebo z travenia, tak som sla za gastrosom, pretoze uz davnejsie mi zistili silny zapal zaludka. Ten mi urobil endoskopiu a zistili, ze mam polyp a silny zapal stale, ktory vlastne zabranuje vstrebavaniu vitaminov a zivin, pretoze vsetko ide zo mna von... Pocas endoskopie mi polyp odstranil a poslal na histologiu, takze teraz uz nic, jedine ma budu sledovat a kazdy rok ma caka sonda.

kornelia
28. mar 2012

@lialia7 Aha uz rozumiem, tak to je super, ze uz je to prec, drzim palceky, aby bolo vsetko ok aj buduci rok. Pockam eset chvilu, ako sa to bude vyvijat, pretoze ked citim tlak, hlavne kvoli peniazom, tak je to vzdy horsie, no co narobis, neda sa zit pre peniaze, ale bez nich bohuzial nevyzijes, je to des, odkedy mame euro, nikdy nemam prachy 😝 das dvacku do penazenky a v obchode uz mas len same drobne spat, uplne hrozne a to bolo kedysi 600sk, co bolo teda vela, dnes ti tych 20€ vystaci na par dni, mozno na tri, nemam rada ten peniaz 😠
Potom mam z toho tie uzkosti, ci bude tych peniazkov dost, ach jaj, tazka to doba.....

mimok
28. mar 2012

@marcela91 ahoj. Lieky zabrali ale este to neni ono, este pred menzesom mi byva otrasne, ako aj teraz a aj zaludok ma zacal bantovat, lebo ja mam chronicky zapal a tazko nieco zjem a ked zjem tak mi je tazko a ja si namyslam vseljake chujoviny, ze co to mam a mam strach a ten mi teraz nepomaha, tak mam este vacsie chvenie

lialia7
28. mar 2012

@havja To sa mas, ja od kedy mam lieky priberem aj ked slinu prehltnem :D

lialia7
28. mar 2012

@monfat9 Ja som to tak tiez mala, ze ako som sa stresovala, o 2 dni uz tu bola uzkost a pripadne zachvat slabsi.Teraz to uz vymizlo 🙂

lialia7
28. mar 2012

@mimok Tak to su dobre spravy, ze sa citis lepsie! Drzim palec, aby bolo uplne dobre.

monfat9
28. mar 2012

🙂 🙂 🙂

timea179
28. mar 2012

zienky,ktore uz beriete nieco dlhsie,myslim AD alebo podobne,mate este stale tie otrasne telesne priznaky ako tu ma pichne tam ma pichne,navaly do hlavy a teplo na hrudniku?a uz treti den mam strasny odpor k jedlu napriek tomu ze beriem AD z ktorych som nastastie pribrala,doktor mi hovoril ze je normalne nemat chut na jedlo ale ja akoby som stratila uplne chutove pohariky,ci ako to nazvat,