Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jahudka80
2. jan 2013

koukám že tu jediná píšu česky 😀

lucinka0921
2. jan 2013

@nonuska2611 neviem ja sa v tom nevyznam,ale xanax neurol a spitomin,to je skoro to iste....Tak preto,lebo kazdy co poznam,berie len jedno z toho.Preto sa mi zdalo,ze mas toho vela.A ja som niekedy davno brala neurol a potom mmi ho vymenil za spitomin,lebo mi povedal,ze to je to iste,len neurol je navykovy a spitomin vraj nie....Tak preto.No ked pojdes na ten stacionar,daj vediet ake to je,ci to pomaha

lilinka111
2. jan 2013

@lucinka0921 ten neurol mi nasadili uz davnejsie lebo som nemohla spávat,,,,,,,bravala som ho len vecer,,,,,no teraz od leta ked som mala tieto stavy brala som si ho aj cez den,,lebo ma liecili na krcnu chrbticu a lieky od bolesti neucinkovali az som prisla na to ze neurol mi zacal robit najlepsie,,,,,,potom isty cas som ho nebrala zas len vecer no boli dni ked som aj cez den musela ho zobrat,,,,,teraz pri tej tbl ad som si dala 0,25 dvakrat,,,,,,,ani ja nie som velmi zato aby som ho aj cez den brala ale kým sa to nezlepsi vezmem si ho,lebo tie tlaky by som nevydrzala

lilinka111
2. jan 2013

@jahudka80 to vobec nevadi,že píšeš česky,,,,,,,ale si tu s nami,,,,a ja dakujemosobne kočkám,ktoré mi tu pomohli a odhodlala som sa vziat tbl,dakujem vam kocky a prosim o prepacenie ak sa vela vypytujem,ale mam strach,,,,,

jahudka80
2. jan 2013

@lilinka111 to jsem ráda 🙂 já už si říkám, že mi teď bude jen a jen líp potřebovala jsem někoho kdo je na tom teď stejně jako já a tak jsem hledala ... a vypadá že i našla 😉 Díky 😉 😉

nonuska2611
2. jan 2013

@lucinka0921 ..fuu no ja už neviem ako je to s tými liekmi :-/ ..možno mi na stacionari primárka niečo zmení , sa bude čudovať že toho veľa beriem 😀 ..určite dám vedieť ako bude prebiehať ten stacionar a či vobec pomôže!!Ale mám strach a už citím úzkosť že ako to bude zajtra prebiehať a s akými ľudmi sa vlastne stretnem!!

lilinka111
2. jan 2013

@jahudka80 ja po nete som bludila pol roka a nic az na jedneho pána ktory mi trosku ukazal cestu,,,,,,,ale aj tak som sa bala a ja tiez verim ze bude dobre velmi si to zelám,lebo tie stavy ma znicili,,,,,,som ako vymenena,schudla som a nevladzem,,,,,,,,,,,

lilinka111
2. jan 2013

@nonuska2611 a daj nám vediet ako bolo,budem mysliet na teba

jahudka80
2. jan 2013

@lilinka111 já šla k obvodní lékařce a řekla jí co a jak , ona je moc hodná ... ale odhodlávala jsem se také dlouho než jsem jí něco řekla. 😅 Tak teď jen papat prášky a chodit na kontroly 🙂

lilinka111
2. jan 2013

@jahudka80 ja som nevedela co mi je,,,,,,,,myslela som ze infarkt alebo nieco z hlavou,,,,,,,,,a nakoniec toto,,,,,,

nonuska2611
2. jan 2013

@lilinka111 máš aj ty panickú poruchu??..jasné že dám vedieť a ďakujem!

lucinka0921
2. jan 2013

@jahudka80 ja pisem sice slovensky,ale byvam na Morave 🙂
@nonuska2611 no uvidis,ja som tiez zvedava 😀 takze daj potom urcite hned vediet.Neboj,bude to dobre,nemusis mat strach,ublizit ti neublizia a mozno pomozu...
@lilinka111 jasne chapem,lepsie je si vziat tabletku,lebo viem ake to je bez.Aj ked ja som pri AD nikdy neuzivala ine lieky,bala som sa,tak ja som si radsej vytrpela kym zacali ucinkovat lieky....A mna to aj preto zarazilo,lebo tieto lieky su navykove,tak preto,nemali by sa uzivat dlhodobo....

jahudka80
2. jan 2013

@lucinka0921 jé Morava 🙂 krásná oblast od tam pocházel můj děda a mě se tam moc líbí Pálava a ták 😵 já mám švagrovou slovenku po hodině mluvení chytnu ten její přízvuk 😀

lilinka111
2. jan 2013

@nonuska2611 no moja s tou PP to bolo tak ze mi psychiatricka hned ked ma zbadala povedala ze ju mám,,len liecila som sa na neurologii a doktorka somnou nic nerobila kym som nepisala na jednom nete a jeden pán mi povedal ze to moze byt tetania tak som zmenila neurologicku a ta mi spravila test na tetániu a dala AD,,,,,,,,a to som bola v soku,,,,,ako take depky nemám len strach z tych tlakov,,,,,,

lilinka111
2. jan 2013

@lucinka0921 nezvladla by som to,,,,,,,,,,,,ta tetania je vlastne nervovo svalova drazdivost a doktorka mi povedala ze to co som prezila tie roky to je ako keby som si vsetky stresy ukladala v archive a bum bac prislo to takto na mna,,,jasne nechcem brat ale kym sa nedam do poriadku,,,,budem ich brat,,,,,,potom poziadam o zmenu,,,,,,,,,a chcem sa este spytat ak ta tym neotravujem,,po zaucinkovani ad sa stav zlepsi a tie tlaky by som nemala mat??,,ako na to pridem,,,,dakujem

lilinka111
2. jan 2013

@jahudka80 to je normálne ,,,,,my máme navstevu z Moravy a po pár hodinách rikam,,,,,,,,

jahudka80
2. jan 2013

@lilinka111 no já též 😀 legrační 🙂 že?

lilinka111
2. jan 2013

@jahudka80 🙂 🙂 🙂 to jo

lucinka0921
2. jan 2013

@jahudka80 ja tu byvam uz rok a pol a stale rozpravam slovensky,len sem tam nejake slovo cesky 😀 Aj ked cesky viem,lebo moja mamina je ceska,ona pochadza od Karlovych Varov.Ja byvam v Kopřivnici....
@lilinka111 ja to chapem,ale tieto lieky sa neuzivaju dlhodobo,lebo su naozaj navykove...Uzivaju sa na zaciatku liecby s AD,lebo trva kym zacnu uplne ucinkovat a vtedy su vykyvy.AD zacinaju ucinkovat az zhruba po 2 a viac tyzdnoch.Ja beriem mesiac a myslim,ze uz ucinku celkom dobre.Zistis to tak,ze budes uplne v pohode,ziadne ataky,tlaky,strach,uzkost,nic nebude.... Aspon u mna to tak je.Ty mas tetaniu,tak neviem ako to chodi pri tom,ale asi tiez tak nejak,kedze sa to tiez lieci AD.Ale naozaj davaj si pozor na to,aby si nebola potom na neurole zavisla....Su aj ine lieky.Ja som niekedy brala neurol a potom mi ho psychiater zmenil za spitomin,ze to je to iste,ale nie je navykovy....Mozno by si sa mala opytat lekara,ci by ti nemohol dat nieco ine,co nie je tak navykove,aby si nemala potom problem vysadit neurol....A neotravujes ma tym,kludne sa pytaj na cokolvek 😉

lilinka111
2. jan 2013

@lucinka0921 velmi pekne dakujem,,,,,,to som chcela hlavne vediet ze ako zistim ze mi ucinkuju,,,,,,,tie ad,,,jasne urcite ten neurol si dam zmenit ale az kym toto zabere,,,,,,a myslis ze ucinkuju aj ked mi je nie az tak zle ako som sa bala???ja si myslim ze tie stavy co mám,,,,tak ci je to tetánia,PP alebo depresia je to podobné ked ako pses lieci sa to AD,,

lucinka0921
2. jan 2013

@lilinka111 ucinkuju urcite....Neboj sa nicoho o par dni,teda o 2 tyzdne cca ti bude urcite aspon trochu lepsie a potom sa to bude uz len zlepsovat.Viem mne sa to uz lahko hovori,ja uz taky strach nepocitujem,ale velmi dobre si pamätam ake to bolo ked som sa bala....A tiez som vtedy este nevedela,ze co a ako a tu som sa toho vela dozvedela....

lilinka111
3. jan 2013

@lucinka0921 dakujem ti za pochopenie,,,,,,bludila som pár mesiacov po nete a hladala čo a ako,,,,,,no nic som nedopatrala,,,,,vzdy ma niečo odstrasilo,a tak som si povedala ze to skusim sama,no neslo to,,,,,mám v sebe uz druhu tabletku tak verim ze tie stavy prejdu,,,,,,,,,,

lucinka0921
3. jan 2013

@lilinka111 necakaj zazraky hned po prvych tabletkach,najskor po 2 az 3 tyzdnoch,niekedy aj viac.Ale dlho si trpela,tak tych par tyzdnov naviac uz zvladnes a uvidis,ze bude dobre....

lilinka111
3. jan 2013

@lucinka0921 ano viem že zázraky sa nedeju hned,,,,,,,no ked viem že ucinok liekov je až neskor ,hlavne od takých ludi ako aj ty že si to už zažila tak ma to trošku ukludnilo,,,,vedto že trpela som dlho,preto tie moje nekonecne otazky co,a ako,co cakat a tak,,,,,,,,

simka1111
3. jan 2013

Dobry den,
chcela by som sa poradit . Liecim sa na tazku depresiu od marca a uzivam Paroxetin + Seroquel . Zmenila som psychiatricku, kedze som musela prejst od detskej na dospelu a ta mi znizila davku seroqelu na polovicku.. Predtym som uzivala 100mg a teraz 50 mg... Uz je to priblizne mesiac, no posledny tyzden ma pocit, ze som uskostnejsia a depresivnejsia, teda smutnejsia. Moze to byt tym znizenim davky lieku? Moja doktorka ma teraz volno, cize sa nemozem jej spytat. Nechcem, aby sa mi vratilo vsetko, co som v minulosti prezivala.. Som teraz v maturitnom rocniku , tak si to nemozem dovolit ... Prosim poradte , co mam robit :(

vadimka
3. jan 2013

@simka1111

ahoj, a ako dlho uz beries tu znizenu davku seroq....?
ja beriem len paroxetonin 30mg....ten druhy nepoznam...jasne, ze ti moze byt horsie tou znizenou davkou...skus sa obratit, na obvodnu, mozno ti poradi..ale prejdi znova na 100mg [ked ti bolo vtedy fajn] a ked sa ti psych. vrati, tak to s nou konzultuj..kedy znova ordinuje...

simka1111
3. jan 2013

@vadimka taak psychiatricka mi ordinuje az dalsi tyzden , tak neviem... priblizne necely mesiac beriem znizenu davku ...tak obvodnej nechcem nic vraviet, ona nevie o tom ze sa liecim u psychiatra.. ... myslos ze zvysenim davky na povoodnu nic nepokazim?

vadimka
3. jan 2013

@simka1111

no ked citis, ze ti je zle vdaka znizenej davke, tak by som povedala, ze si teraz zvys...
no opatrne..ked ste znizovali tak zo dna na den, alebo si sla postupne stvrtenim lieku na 50mg...ak postupne, tak aj teraz pridavaj postupne....sak uz je stvrtok tak to rychlo prejde....povedz jej to potom, ako sa citis....alebo skus vydrzat do tej navstevy u nej...ako je ti zle teraz? paroxetin beries ako dlho a kolko mg? ten ti nezabera?

lucinka0921
3. jan 2013

@lilinka111 kludne sa pytaj na vsetko co ta napadne.Ked budem vediet poradit,rada poradim 🙂 Ja viem ake to je,ja som tak vsetko zistovala pred 4 rokmi...

lilinka111
3. jan 2013

@lucinka0921 chcem sa teda spytat možu sa na ad brat aj nejaké antibiotiká?,vies pojdem do tych kupelov a ak dostanem anginu co zvyknem mávat ci si mozem zobrat alebo mám ist radsej k obvodnej si pýtat niečo do zasoby,,,,,