Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 a liecis sa na vysoky tlak?Teraz ked si ho spomenula a aj tie priznaky vsetko,tak taketo mal moj priatel pre niekolkymi rokmi...Skusali mu davat aj antidepresiva,no on ich nebral.Bol aj v nemocnici,lebo mu nevedeli nasadit spravne lieky.Teraz uz dlho berie asi dva roky dvoje lieky a uz nema take stavy.Vie mat obcas tocak a zimnicu alebo navaly tepla,ale to väcsinou pri zmene pocasia.Tak ci to nebude tym...Treba vylucit vsetky moznosti...

mariemmka
16. máj 2013

@lucinka0921 dakujem, vidím, že máš skusenosti 🙂 a tie AD nie su navykove? asi aj tie treba po čase vysadiť a čo potom?da sa vobec existovať bez liekov? a ešte by ma zaujímalo, že ked ti prave nie je dobre aké máš priznaky?

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921 ale nemyslíš že by so bolo niečo vážne podla teba nebola som na ct ani ma tam nechcu poslat vies nase zdravotnictvo trap sa ako vieš teraz niečo mam možem večer okolo 21:30 rada s tebou ešte pokecám 🙂 keby si nebola s Čiech kludne by som ti aj zavolala ak by ti to nevadilo lepšie by sa nám komunikovalo..;)

lucinka0921
16. máj 2013

@mariemmka no tak ja sa uz liecim druhykrat,tak uz nieco ovladam 🙂 Antidepresiva nie su navykove,ale tiez ich potom treba vysadzat postupne.Ale to vysadzanie AD je v pohode,ja som vysadzala 3 mesiace,zalezi na akej vysokej davke si...Niekto berie AD dlhodobo niekolko rokov,zalezi aj aj na tom co ti je a v ako rozsahu.Ja som prvy krat bola zle liecena 2 a pol roka,bola som na tom dost zle,ale po zmene psychiatra a nasadeni spravnej davky,som sa z toho dostala uplne do pol roka,no este rok som potom brala AD a potom som ich vysadila.Bola som bez liekov 9 mesiacov,no zial zase na mi to vratilo,tak zase beriem lieky...Ale mne to nevadi,lebo ja stale tvrdim,ze radsej budem brat lieky a budem v pohode,ako bez liekov a trapit sa....Takze ja som v pohode existovala bez akychkolvek liekov,sice len 9 mesiacov,ale aj to je nieco 🙂 No mne u chvalabohu je dobre,ale priznaky som mala samozrejme tocaky,navaly tepla,hlavne do tvare,busenie srdca,zle videnie,pocit na odpadnutie,celkova slabost,zle dychanie,bolesti hlavy....Ale najsilnejsie som mala tocaky,to bolo hrozne.Ak ta este nieco zaujima,kludne sa pytaj,ak budem vediet odpovedat,rada poradim 🙂

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 nemyslim,ze by to bolo nieco vazne.Ale na ct mozes ist ak chces,staci to povedat obvodnej,ona ti musi napisat odporucanie...Nedaj sa odbyt,ak naozaj chces ist na ct.Ja som tiez nebola na ct,len mi brali krv,na kadiologii som bola,neurologii,chirurgii a vsetky vysledky boli doslova ukazkove...Takze ja som uz nic ine neriesila,keby nieco,tak aj z krvy vela zistia,nie?Ale ak chces mat istotu,tak chod.Obvodna ta musi poslat ak to chces....V pohode,budem tu,chodim neskoro spavat,takze kludne napis.No byvam uz v Cechach 🙂 A tu chodim uz menej,ale ak mas fb,tak mozme pisat aj tam,tam som skoro stale 🙂 Mne je jedno kde budeme pisat,ak viem,ze tu s niekym pisem,tak tu chodim kazdy den 🙂 Volanie by vyslo asi dost draho,teda u mna urcite,mame nehorazne palky za volanie do zahranicia...

mariemmka
16. máj 2013

@lucinka0921 si zlata🙂lepšie sa mi o tom hovori s niekým, kto ma podobne problémy...a čo bolo u teba spúšťačom týchto problémov? u mna je to určite vyčerpanie, stres....som sama na 2male deti,manžel pracuje v zahraničí,dlhe týždne je preč a som na všetko sama .....vlastne sa čudujem, žo to neprišlo už ovela skor, lebo už som 5rokov na materskej a teda vačšinou sama :( vždy sa mi polepši, ked pride domov, alebo náhodou príde pomoct svokra...viem, že je to všetko vlastne v mojej hlave...najhoršie mi je vždy ráno, lebo vždy ked otvorím oči, prve je, že ako sa budem dnes cítit, čo ma bude bolieť a už to je...no ale, v utorok idem k tej psych. tak dúfam, že svita na lepšie časy.... 🙂

lilinka111
16. máj 2013

@lucinka0921 ja sa ti chcem podakovat ze si mi pomohla ked som to potrebovala,,,,,,,,dakujem 🙂

lucinka0921
16. máj 2013

@mariemmka tak to robis velku chybu,ze hned rano myslis na to,ze ako ti bude...Takto si to len privolas...Ja som tiez takto na to myslela a cakala,ze ky mi bude zle a samozrejme,ze aj bolo.Nesmies sa tak pozorovat a mysliet na to...Musis si zamestnat mysel inymi myslienkami,hlavne pozitivnymi....A aj ja som vyhladavala ludi,co maju take alebo podobne problemy,lebo kto to nezazil,tak nepochopi...Ja neviem z coho to mam,ze bud z nicoho nic alebo z toho,ze mi predtym mama doma 2 krat skolabovala...Ja to ani neriesim,ze z coho,ja som zamerana na to,aby som sa z toho co najskor dostala uplne...Ale jasne,ze to mozes mat z vycerpania,to je normalne...Potrebujes aj ty niekedy relaxovat a najst si sama na seba aspon nejaky cas,ze si oddychnes,naberies silu....Potom mi daj vediet ako si dopadla u psych....Neboj uz o par tyzdnov sa ti dost ulavi....🙂

lucinka0921
16. máj 2013

@lilinka111 jej ahoj.Ako sa mas?Verim,ze si uz v pohode 🙂 Ale,nemas mi za co dakovat,ja som rada,ze som ti mohla aspon takto,neviem sice ci pomoct,ale ak som ti pomohla,tak som naozaj rada 🙂

lilinka111
16. máj 2013

@lucinka0921 ale pomohla si mi,tym ze si to somnou pisala,,,,,,,ako sa citim??,,niekedy dobre niekedy pridu slabe stavy ,,,,hrca v krku,ake jasne že lepsie,,,som 4 mesiac na ad a asi tri mesiace bez dennej davky neurolu,snazim sa to predychat,,,,,,bola som na kontrole doktorka mi zatial davku nechce zvysit,,,,,,,,,,ale som rada ze som ich zacala vôbec brat,vdaka tebe aj ostatným tu,,,,,,,,,

lucinka0921
16. máj 2013

@lilinka111 no tak super..Ja som na AD 5 mesiacov a tiez to este nie je uplne idealne,obcas sa aj u mna dostavi nejaky ten tocak,slabost,ale uz naozaj len take minimalne a presne,predycham a za par minut ani neviem ze mi nieco bolo 🙂 A super,ze uz neberies neurol...No doktorka asi vie,preco ti nechce zvysit davku,mozno treba este fakt chvilu pockat kym to uplne odozneje,teda tie stavy,ale verim tomu,ze do dvoch mesiac si uz ani nespomenies 🙂 A este ma napadlo,nepozorujes sa velmi,nemavas myslienky,ze ci nahodou ti nebude zle alebo nieco?

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921
ahoj ja som tiež bola na neurologii aj na internom a všetko ok až na ten vysoky tlak ale to som mala vždy a mame to v rodine a krv tiež v pohode

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 a na tlak sa liecis?

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921ty si strašne zlata davas tolko optimizmu až je to neuveritelne škoda že som ta tu nenašla skor lepšie s tebou pokecam ako s rodinou

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921 ano beriem lieky pravidelne lozap

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 tak ked sa liecis na tlak a mas ho ustaleny,tak podla mna to uz bude len psychika....

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921 a teraz ma čaka tažke obdobie dcera ide maturovat mna totiž rozhodia aj take veci ja viem asi to moc preživam ale som taka

erika07
16. máj 2013

ako tak čítam dievčatá, tak radšej by som asi zvolila si trochu reštartovať hlavu, než brať tabletky. Tu som videla super video, v ktorom to nejaký odborník dobre vysvetľuje. Skúste pozrieť, snáď Vám to pomôže: http://neurorestart.cz/?a_box=qk98293p

lucinka0921
16. máj 2013

@erika07 zresteovat hlavu?Mas pravdu,pomaha zrelaxovat,oddychnut si,nabrat novu energiu...Ale nie vzdy to pomoze,ked je clovek na tom naozaj psychicky zle... Niekedy nie je ina mozno,len liecit sa antidepresivami....

lilinka111
16. máj 2013

@lucinka0921 vies co zo zaciatku som mavala myslienky ked som niekde sla ci mi nebude zle ale snazim sa nemysliet a hovorim si bude dobre,,,,,,,,musela som sa s tym naucit zit,,,,,,,,a hlavne mi pomohlo liecenie a zmenila som styl zitia,,,,snazim sa nestresovat,,,,,,,,,

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 no nemala by si si tak brat vsetky veci..Treba sa naucit pozitivne a nestresovat sa zbytocne...Urcite mas sikovnu dceru a zmaturuje lavou zadnou 🙂 Musis to brat takto a verit tomu a uvidis,ze budes v pohode...Netrap sa tym ci zmaturuje,ci nie...Aj keby to nevyslo na prvykrat,urobi na druhykrat...Nic sa nedeje...Ale ty sa nemusis trapit,urcite to zvladne tvoja dcera hned na prvykrat.Mala by si sa naucit hlavne pozitivne mysliet,mne v tomto pomohli knihy na pozitivne myslenie a naozaj to funguje...

lucinka0921
16. máj 2013

@lilinka111 to poznam velmi dobre...Staci zmenit myslienie,nemysliet na to,ze ci ti nebude nahodou zle,ale mysliet na to,ze ti je dobre 🙂 Ako myslis,ze si sa musela naucit s tym zit?Prepac,ale ja som to este asi nepochopila,ked mi niekto povie,ze sa s tym naucil zit...Ja sa napriklad s tym naucit zit nechcem,podla mna zit sa s tym neda,teda aspon s mojou agorafobiou...S tym ostatnym by sa mozno aj dalo,ale ja nechcem s tym zit,ja chcem zit bez toho.A viem co hovorim,lebo ja som uz bola bez liekov a ja ked som bola v pohode,tak ja som uplne zabudla na to,co mi bolo,na vsetky priznaky,proste ja som si to nepamätala..A vtedy som naozaj zila... 🙂 Pomohlo ti liecenie?Ake?Skvele,ze si zmenila styl zitia,nestresovat je zaklad...To je super 🙂 Som rada,ze ti je uz ovela lepsie.

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921 mala som u nas v panelaku jednu dobru kamošku ktora mala tiež psycho problemy mala alkoholika manžela bil ju a mala 7 potratov rozviedla sa u nej bol problem psycho jej manzel je 6 rokov rozvedena a dodnes sa s tym nevie vyrovnat bohuzial odstahovala sa neviem čo u mna mohlo naštartovat moje stavy

erika07
16. máj 2013

Všetko čo sa nám kedykoľvek stalo a stane, si riadime sami vo svojej mysli . Nestačí len povedať si, že myslím pozitívne, keď niečo vo vnútri nás s tým nesúhlasí ... Musíš to vedieť "oklamať" , aby si aj vnútorne bola s tým stotožnená. Pozri si to video, veľmi rozumne a polopatisticky to ten vysvetľuje. Tu je ešte raz ten link: http://neurorestart.cz/?a_box=qk98293p

erika07
16. máj 2013

zatiaľ prajem pekný večer dievčatá 🙂

lucinka0921
16. máj 2013

@erika07 ja viem,ja sa tym riadim uz dlho,co pises.Ale viem z vlastnej skusenosti,ze niekedy to naozaj nejde bez antidepresiv...Ja som si prezila naozaj svoje a bola som na tom velmi zle a pomohli mi velmmi antidepresiva.Ale antidepresiva podla mna pomahaju na 50%,druhych 50% si musime pomoct sami,napriklad aj tym presne co pises...Ale nie vzdy pomoze len to...To je proste moj nazor a je z vlastnej skusenosti...Ale dakujem za video,rada si ho pozriem.Pekny vecer aj tebe zelam 🙂

lilinka111
16. máj 2013

@lucinka0921 skratka mám tu tetániu a poviem si ze bude dobre ze lieky mi zabrali,,,,,a zit s tym v tom zmysle ze jednoducho si to nepripustam,,,,,,ano bolo to tazke znovu ist do obchodu a hovorit si klud,zvladnes to a neotocis sa a nepojdem spät bez nákupu,,,,,,,,,vsetko som sa ucila od znovu,liecenie sice pohybove kvoli chrbtici ale ten klud,pokoj od vsetkeho ,,,cas na premyslanie to mi pomhlo

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 tak to sa ani necudujem,ze sa s tym este nevyrovnala...Mne psych. povedal,ze to moze byt z nicoho nic,alebo proste aj okolo nas co sa deje a my si to velmi pripustame...Ale to je v podstate jedno,ja to napriklad neries,ze preco...Nerozmyslaj nad tym,to ti neprospieva,lebo mozno ani nezistis,ze preco...Zameraj sa na to,ze si proste v pohode,stale na to mysli a nakoniec o tom presvedcis samu seba...Aspon to skus...Viem,ze zaciatky su tazke,ja som si tym presla,ale ide to....

lucinka0921
16. máj 2013

@lilinka111 jaj,ja uz mam v tom hokej 🙂,ja som zabudla,ze ty mas tetaniu...Tak to je ine,ta sa vraj neda vyliecit,ze len priznaky sa daju zmiernit,aspon tak som o tom citala...Ale je dobre,ze nepanikaris a napriklad neodides z obchodu bez nakupu...To som ja niekedy robila,proste utiekla som,stale som pred tym utekala...teraz nie,proste predycham a idem dalej...urcite ti to liecenie velmi pomohlo,presne klud,relax,mohla si popremyslat nad vsetkym...To potrebuje obcas kazda z nam....

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921 najhoršie je niekomu o tom hovorit kto to nezažil ten ta nepochopi a možno aj vysmeje niekedy je tažke si ist do obchodu kupit niečo zjest alebo navarit obed detom