Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
24. máj 2013

@mexiko_16 ano, aj ked som sa liecila 1.x aj teraz 2.krat. Par krat som zvysila na 45 mg a pomohlo. 🙂

janka1012
24. máj 2013

@mexico_16 citalopram teva to tu nikto nebere ale ziadny ucinok tusim som tu do tejto chvili ine hovadiny zase riesila takze podla toho usudzujem ze ziadne zlepsenie staci si precitat moje prispevky uvidis sama 😀 bveriem uz asi dva tyzdne mozno viac ja ani neviem

janka1012
24. máj 2013

@hroska tak to vazne az tolko mam cakat????tak to som teda prekvapena myslela som ze max mesiac!!!! 😠 v pohode tak este par mesiacov poriesim toho mojho priatela a potom sa snad ukludnim 🙂 ak daju sa niako mazat prispevky???

hroska
24. máj 2013

@janka1012 no neviem,ci je to dlho alebo kratko 😨 Ale asi na tej dobe nieco bude,lebo keby depresia trvala tyzden ako chripka,tak by to nikto neriesil ,spapal by AD a za 7 dni by bol zase vysmiaty.ale o depresii sa zakladaju fora,ako toto nase,pise sa o nej v novinach,psychiatri maju plne cakarne,tak ......asi to za ten tyzden ako ta chripka nebude......no logika,nie???? 😕 😉

mata37
25. máj 2013

@janka1012 Janaka ja som brala Citalopram actavis, myslím, že je to to isté, mne zabral ca po 6 týždňoch, musíš ešte vydržať, je to beh na dlhé trate. po 5 rokoch som ich mala zmenené, momentálne užívam Eliceu, je to nové a moderné antidepresívum. Bereiem ju od novembra 2012, ale vždy keď mi skončí menzes mám výkyvy, ale už som si zvykla hodím neurol a fungujem. Tak sa drž a vydrž moja, bude dobre, neboj..... Ak budeš mať potrebu popísať viac, napíš do internej pošty a pokecáme...
🙂 k

janka1012
25. máj 2013

@mata37 a ako sa tam pise???rada by som popisala ale neviem ako si to myslela som tu nova a neviem kde ti nam napisat 🙂

hroska
25. máj 2013

@inkinka jeeeeeeej stara dobra znama,pamatam si ta spred par rockov tu na fore 😉 🙂 ,dik za ten lajk.ako mas,nenapises?
@mata37 ta Elicea vyzera fakt velmi dobre AD,je to SSRI a som pozerala,ma aj siroku indikaciu,je na depresiu aj temer vsetky uzkostne poruchy...mati za kolko sa ti na nej ulavilo?a liecis sa na depresiu,ci uzkosti,ci obe? 🙂

janka1012
25. máj 2013

@hroska ano asi mas pravdu teda urcite 🙂 dnes rano som vstala a zase som myslela na to iste normalne sa uz smejem beriem to ze je to chyba v programe a nejdem to riesit nejdem mu volat uz ho nechcem obtazovat musim s tym prestat radsej to budem mat v hlave ale uz mu o tom nebudem rozpravat dnes som mu zase povedala rano ze dufam ze uz budes posluchat atd...proste si neodpustim niaku mensiu pripomienku... 😀 dnes som tu mala jednu pani taka uletena zenska 32 rocna a totalne sa spravala ako 20 a sme sa zakecali samozrejme ako zacala temu manzel zase som zacala riesit toho svojho povedala ze to nemam riesit ze to nic nebolo niake pisanie atd ja neviem preco mam potrebu to stale riesit som ako zaseknuta paska na jednom mieste nikdy som si nemyslela ze toto su depresie...mavala som to aj davnejsie ale vzdy ma to preslo aj bez liekov lebo ma nenapadlo ze je to choroba....inak stale len o mne a ty sa ako citis tiez mas to co ja ze riesis jednu vec dokola ???alebo vekom tie veci pribudaju??? 😀 lebo ja mam zatial dve uzkost riesim a chlapa inak fungujem normalne a riesila som davnejsie ze aky bude otec ze istotne bude taky a taky a vsetko zle som si o nom myslela tle som mala v hlave ze je zli ale sem tam ma to preslo a potom som sa nevedela rozhodnut ci ho teda chcem alebo nie 🙂 je mile po tych rokoch prist na to ze vlastne mam len skresleny pohlad na veci.... 😅

hroska
25. máj 2013

@janka1012,ano presne tak-chyba v programe,alebo zaseknuta paska - no a odbornici hovoria,ze to je nedostatok serotoninu v mozgu,proste chemia v hlave zlyhala.a tak mame nase AD,tie pomozu a potom uz budeme vnimat aj ine veci,ako pekne cvirikaju vtaciky,ako pekne svieti slniecko. 😉 ja som este taka nemasna neslana,ano tiez furt nejake blbe myslienky,ja vacsinou riesim aj viac veci,nie len jednu 😝 ,zatial som dost unavena,taka ustrachana,do veci sa musim nutit .....no co uz,chce to este cas.hadam,ked som sa z toho dostala 1.x,tak to pojde aj 2.krat.pekny vikendik 🙂

janka1012
25. máj 2013

@hroska inak vidno to na cloveku vtedy ked je casto zamysleny moja mama ked som ju niekde vymav meste tak som si vsimla ze je vzdy zahladena niekde a rozmysla ako keby chodila len tak bez duse...boze ja sa musim naprogramovat na hrnce niaka rada???? 😀 adsej bbudem ratat hrnce ako riesit satel ze ci ma nenecha ci ma frajerky ci ma nelame atd proste to potom kludne mozem rozbit vztah a to nechcem...inak a co ludia co stale upratuju dokola??,co je to tiez deresia???poznam par ludi co musia mat stale poriadok dokonca to az prehnaju...vsetko musi byt na svojom mieste atd co je to za problem ci len pedanstvo???alebo tiez niaky druh choroby??ja to zatial nerobim ani nemam ziadne podobne tiky...inak mne sa tie nalady stredaju jeden den riesim viac druhy den meneja tak ako ja zabudnem aj na dve hodiny pokial sa mam s kym zabavat smiat atd al potrebujem poradit ako mam prestat rozoberat toto s kazdym ved nechcem az vsetci riesia ze co ja mam za problem samozrejme im nevravim ze jem niake lieky a pod ale ze co ma sere na tom mojom chlapovy musim sa ovladat???ved nemozem to stale kazdemu hovorit potomm ma to aj hneva ze vsetko o mne vedia a istotne nechapu co to stale riesim....myslim ze rok dozadu som toto iste robila len som riesila jeho zle vlastnosti a ze ho nechcem... 😝 jasne ze sa s toho dostanes ako aj ja napr. mna to trosku povzbudilo ze mozno tie moje obavy su len vyplod mojho terajsieho myslenia takze sa menej zneroznujem lebo si poviem ked ma to napadne je to blud 😀 a tesim sa ze neriesim uzkost zvlastne je ze vzdy riesim len jedno chvala bohu neriesim dve veci naraz uzkost ad chlapa o by bolo uz moc 😀 viete co mi pomaha robit si s toho srandu 😀 poviem si moja pekna zase len bluznis a riesis dokola 😀 inak davnejsie som vsetko naozaj videla cez ruzove okuliare a prave smiech mi pomahal ja verim tomu ze smiech lieci tak sa smejme baby a este jedno pozitivum mam kolko ludi s tym zije cely zivot niekto sa vylieci niekto je stabilizovany na liekoch a funguje az do konca zivota tak nieje to povzbudzujuce????a lieky zaberu a ked nie lieky tak presvedcim tu pasku az preladi na inu strunu 😀

hroska
25. máj 2013

@janka1012 ale inak,ono to nie je u teba az take nenormalne,vsak kocky v tvojom veku nemozu riesit hrnce a pod. 😉 ,si mlada,mas chalana,tak riesis jeho,no a co.problem vznika len vtedy,ked uz ti to vyvolava neprijemne pocity.No a to si uz zacala riesit,ze sa liecis.Inak ti co rataju hrnce,umyvaju si ruky,kontroluju 10x sporak maju tzv.OCD,obsedantnokompulzivnu poruchu,tiez sa zaraduje medzi uzkost.ale myslim,ze to ty nemas, 😝,aj ked ja nie som psychiater.
😝

janka1012
25. máj 2013

viete co je zvlastne na depke vsimli ste si to??podla mna aspon u mna to tak funguje pride a je tu a potom zase odide a zase sa vrati a odide na niaky cas a niekedy sa nevrati uz nikdy a niekedy sa vracia cely zivot ale pozitivne je ze da pokoj aspon na chvilu teda aspon mne ved ja takto fungujem uz dlhsie a zatial nemozem povedat ze by som nechcela zit ved zazila som tolko peknych chvil takze oplati sa to vsetko...vela ludi ma depresie ale malo ludi o tom vie ze su silnejsie a slabsie a z tymi slabsimi ktorymi som trpela aj ja asi uz dlhsie cas tak tie nevnima polka populacie...a tie silne liecime uz liekmi ale ja uz necakam ze sa vyliecim ze budem od rana vysmiata ako slniecko a roky zivot gobbicka tak to proste nefunguje pridu aj tazke dni a tie maju vsetci ludia aj ty co netrpia depresiou...takze netreba si hned mysliet ze pokial mam dva dni blbe depka sa vratila proste mam len dva dni blbe to je vsetko a preto zase vide slnko ako hroska spominala u mna vychadza stale rano zaslo teraz vyslo aspon vieme ze zijeme nie???ja si uvedomujem ze riesim nepodstatne veci ale kto dnes neriesi blbosti musime stale fungovat viete co nam chyba?????ist do lesa pocut spev vtakov sledovat a vnimat prirodu pocut sum listia vonu kvetov toto vsetko clovek potrebuje pretoze toto je pre neho prizodzene toto clovek potrebuje aby bola dusa stastna vravi sa ze depresia je vlastne to ked je dusa nestastna niekedy staci obiavit to co dusa potrebuje a hlavne musi citit ze je milovana.depresia a uzkost je teraz akasi popularna choroba a preco???zamysleli ste sa na tom????obchoidne centra panelaky nudne prace pocitac stale menej prirody stale viac povinnosti stresu ludia su klamany a manipulovany mediami reklamami a tak manipuluju vlasne vase myslenie ved take auto drahe oblecenie atd co moje dat cloveku je to len klamny obraz toho ze toto su veci co nas roby stastnimi ale to nieje tak pretoze ludia nemaju na to peniaze a clovek potom setri niekolko rokov a kupi si to dajme tomu vytuzene auto ale potom zisti ze je stastnejsi????podla mna nie mna hmotne veci tesia tak par dni a potom mi zase cosi chyba a to su tie nehmotne podla mna tato doba nam meni myslenie a najviac su zahojeny psyciatri a psychologovia...viete co moze aj pomoctnajst si cloveka ktory je dusevne vyrovnany ja viem je ich malo ale ked ho najtede tak sa ho treba drzat ako kliest taky ludia dokazu robit zazraky pretoze taky inak vnima svet je pokojny stastny atd a mat takeho cloveka pri sebe ked clovek trpi depresiou naozaj dokaze pomoct len tym ze je a ludia sa vzajomne ovplivnuju a posobia jeden na druheho 😉 dnes mam chvilku poezie 🙂 pekny vykendik vam prajem vsetkym 🙂

janka1012
25. máj 2013

@hroska nie tak to teda nemam zatial 😀 a mam skor vo vsetkom bordel a upracem az vtedy ked uz dojdu taniere a pohare 😀 😀 ale tak snazim sa teraz viacej starat o domacnost ako neprehanam to ale zase svincik nemam mam dni ked fakt sa mi velmi nechce radsej idem von a kaslem na to ale tak o dva tri dni ma to neminie a musim upratat ci chcem alebo nie ale tak za pol dna je tam zase bordel proste som bordelarka odlamicka ale cim som starsia upratujem stale viac az sa nezahanbim keby k nam niekto prisiel 🙂 inak prepac sem tam vynechavam pismenka ale mam uz taky starsi notebook 😎 a niekedy blbne .inak skoro vsetky baby v mojom veku riesia chlapov len s tym rozdielom ze ja to riesim az prilis rano naobed vecer a mam s toho zle pocity sak som uz spominala ale dnes je jeden s tych lebsich dni tak mam radost 😝 hroska??nic nieje stratene nech je ako je bude to lebsie bude a hotovo...vyskusame aj nemozne a vzdy sa nieco najde co pomoze...

hroska
25. máj 2013

@janka1012,depresia je uplne vyliecitelna,to znamena,ze ked uz budes zaliecena dostanes sa do takeho stavu,ze ju nebudes mat vobec,nebjdes mat ani jeden den s depresiou,mozno bude horsia nalada,ale depresia uz fakt nie.a ma to este jednu vyhodu,ked uz budes kompenzovana,budes na tom este lepsie ako normal,proste lepsieako kedykolvek predtym.Toto striedanie dni,ze jeden den na p@d a dva dni dobre,potom tri dni na p@d a 1 den dobry,to su tie zaciatky,ze lieky pomalinky zacinaju ucinkovat.ale potom bude stale dobre,az sa budes cudovat 😉

hroska
25. máj 2013

@janka1012 napisala som ti internu postu,IP, pozri hore k menu a vedla je obalocka,klikni na nu 😉

janka1012
25. máj 2013

este jedna myslienka ludia na salasoch malch osadach oripadne este niaka dedina nepoznam vela ludi s takych prostredi co by trpeli depresiami uzkostami a osatnimi civilizacnimi ochoreniami cim to asi bude????to v spravach nedaju co???tam nam len ukazu vrazdy nasilie a vela inych strasnych veci a potom sa cudujem svetu ze preco mame uzkosti depky cim vecsie mesto tym ´plnsie cakarne u psychiatra a ludi stale pribuda cim to asi bude???ludia toto robia sami je tazke sa prisposobit takemuto prostrediu plnom nasilia choroby strachu a vsade naokolo ked clovek vidi co sa deje tak ako sa mozme cudovat ze mame depresie vsak???jedlo sama chemia,telefony same skodlive vlny ako aj wifi co je v dnesnej dobe zdrave???ludia uz ani nepestuju sak vsetko lupia v nakupnych centrach ze??ale to ako to bolo vyrobene pripadne vsekiak umelo s chemiov to uz zakaznik nevie to do sprav nedaju vsak???rodiny z detmi kedysi deti brali do prirody moderne boli opekacky prechadzky a deti sa hrali vonku...ja ked dnes idem po ulici nevidim ani jedno dieta na preliezkach pomaly vsetko je doma za internetom to je kul asi v tejto dobe ludia sa tiez menej stretavaju a radsej pisu cez facebook pracujeme len preto aby sme vyzili kazdy to vidi ako nieco co musi robit nie ako nieco co ho bavi co chce robit...a reklami v telkach a media spravy by ste sa cudovali co robia z vasou psychikov niekedy vas presvedcia o tom ze po tom tuzite az si to kupite ale pritom to je len davova psychoza...dalo by sa pisat xy veci o tomto ale naco kazdy vieme v akej dobe zijeme a preto aj tie depresie uzkiosti toto nieje cloveku prirodzene...velka ludi je chorych na rakovinu cievy srdce a 1000 dalsich chorob a stale ich pribuda takze mi to pride cim vecsi pokrok do predu tym chorsi clovek a neklamme si chory clovek rovnasa peniaze pre stat...takze netreba cakat zazraky od doktorov ale v sebe samom treba sa vyvarovat niektorych veci a konecne prist na to po com srdce tuzi viacej treba byt v porirode slniecko zvieratka vyhybat sa cele dni stravene len upratovanim a vysadavanim v nakupnych centrach nesledovat stale tie spravy lebo prave to robi vela neplechy....ja neviem ako to vysvetlit ale som sice mlada ale radsej by som precalen bola tak o par rokov dozadu ludia sa viacej bavili viacej si vazili rodiny nesli len za poeniazmi a nechcel kazdy len hmotne veci...dnes to funguje naopak ludia maju milne predstavy o tom ze ked mam peniaze auto a tak budem stastny budu ma mat viacej radi budem vazenejsi a toto si mysli vela ludi a potom ked to vsetko maju tak nechapu preco su nestastny....ako je mozne ze clovek ktory nic nema len tolko aby prezil je niekedy stastnejsi ako taky miliardar???mozno prisiel na to co je v zivote dolezite a co potrebuje jeho dusa kazdy musi prist na to sam co ho robi stastnym.roymyslame nad negativnimi vecami lebo su vsade okolo nas a clovek sa ako potom moze citit bezpecne???pride mi to tak ze nie vsetci triapia koli tomu depresiami uzkostami fobiami ale skor taky vnimavejsi ludia k vrodenej schopnosti viac rozmyslat takze to kludne moze byt aj vyzsim iQ ved taky hlupacik istotne neriesi taketo veci 🙂 takze mi vnimavejsi a citlivejsi ludia ktory viacej premyslaju tak mozno je nam tazsie sa prisposobit tejto dobe...a vela vzdelanych ludi co poznam od maliarou socharou starostou tak trpia depresiami...takze skor ma vecsi predpoklad vnimavejsi inteligentny clovek niekde som to tusim aj citala ale podla mna je to tak 😉 jasne ze ludia maju depky ked dns je dolezita kariera a bum jedna vypoved a depka je na svete moze za to to ze clovek ma niake hodnoty co su pre neho dolezite a niekedy nie tie spravne to moze za vznik uzkosti a depresii...ale to je vsetko len moj nazor ked sme boli deti ta radost zo zivota tesit sa ze idem von ze idem za priatelkou ze pride mama domov z pprace ze ideme opekat tesit sa na vianoce atd a zrazu clovek dospeje a uz ho zacne ovplivnovat spolocnost mesto v ktorom zije a prave koli reklamam sa nam pomalicky menia hodnoty v zivote a na prve miesto vela ludi dava prave peniaze majetok a potom v kustiku duse tyto ludia su nestastny a nevdia preco...ja sa len snazim pochopit depresiu uzkost atd a viem ze za to moze spolocnost a doba v akej zijeme preto by kazdy z nas mal hladat niekde vo vnutry co je to co nam chyba...ja som mozno este tiez na to neprisla ale ked na to pridem tak sa toho chytim a uz nikdy nezidem c cesty a potom uz mozno ani lieky nebudu potrebne... 😉

mata37
25. máj 2013

@hroska ahoj moja pekná áno stará známa. Elicea zabrala po troch týždnoch, je oyaj super, len po menyese ako napr. dnes mam vykyvy. som bez nalady, nechutí jest atd. že vraj je to normalne, trva to cca 3 dni a potom je dobre. inak sa mam fajn, dcéra už je piatačka učí sa na samé jednotky, sem tam pečem nejaké rezy na objednávku a chodím do práce. a ako sa máš ty?

hroska
25. máj 2013

@mata37 super,ze ti lieky tak skoro zabrali.ja to mam zas opacne,3 dni pred menzesom totalne vykyvy.kedysi som to riesila,tak, ze som si tych par dni pred menzesom zvysila AD a pomohlo. Teraz berem AD nieco vyse mesiaca,zatial zaber nic moc,tak cakaaaaaaaam,kedy bude lepsie 😵

mata37
25. máj 2013

@hroska nomoja aj ja už som pri týchto výkyvoch rozmýšlala, že zvýšim o polku dávku AD, ale vždy to nejako predýcham. ale sú to strašné stavy,nechuť totálna niečo robiť, vôbec vyliezť z postele, chvílami do revu, čo ked sa mi to vracia, no čo ti budem hovoriť, určite to poznáš. no dnes som odpísaná totál. iba čo som navarila a prádlo vyvesila. dúfam, že sa z toho vyspím, lebo od utorka zasa do práce. neboj ešte dva týždne a bude 5Ti lepšie moja a čo teraz užívaš? po akom čase sa ti to vrátilo, prepáč nečítala som veľa príspevkov, tak nie som v obraze. 🙂

hroska
26. máj 2013

@mata37 ja beriem Seroxat,patri tiez do skupiny SSRI,ako tvoja Elicea. No veru 3 roky bolo super a potomsom bola velka frajerka,ze vysadim,aj sa mi to pekne podarilo a za 3 mesiace buuuuum. Mati,myslim,ze to dobre riesis s tym neurolom pri tych vykyvoch,ale ked uz budes tu Eliceu brat dlhsie aj roka viac,tie vykyvy budu miernejsie a miernejsie.Inak aj ja som po M. total vykotena,takze ono je to aj take prirodzene.no pokoj bude uz len asi v prechode 😀

lenilu
26. máj 2013

Ahoj všichni,
chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s antidepresivem Miraklide, v otázce přibírání na váze. Začala jsem je brát nově, tak ať mám trošku přehled 🙂 co mohu čekat.

hroska
26. máj 2013

@lenilu Ahoj. To tvoje AD ma ucinnu latku escitalopram,takze kocky prihlaste sa co berete Cypralex,Escitil,Esitalopram teva a pod. To by malo byt to iste ako Miraklide,len iny vyrobca.Ja mam ine AD,ale pokial viem ten escitalopram nie je nejaky vynimocny na priberanie.A to priberanie je individualne,niekto pribere,niekto aj schudne,takze nie je to nejake pravidlo,ze po AD musis pribrat. Kolky den beries? Asi si nova,vsak,tak sa kludne pripoj medzi nas.napis nieco o tvojej diagnoze.

lilinka111
26. máj 2013

@hroska ahoj,,,,ja berem escitil,,,,,,,,,,

mexico_16
27. máj 2013

Baby čaute.. Mam zvysenu dávku o 10mg dnes 7.deň a pocitujem castejsie mocenie a potenie.. Moze to byt z toho ? Mali ste to niekto ? Diky 😉

hroska
27. máj 2013

@lilinka111 pytal sa jedna kocka-@lenilu,ci sa z neho pribera,ona ma sice iny nazov lieku,ale ucinna latka ta ista
@mexico_16 to potenie urcite moze byt,ja som sa strasne potila najma v noci

janka1012
27. máj 2013

ahojte a nepribera sa z liekov prave pre to ze clovek ma kludnejsie nervy a akosi mu viacej chuti??? 😉 a tym padom niektore lieky mozu aj tlmit takze nie kazdy ma chud potom niako extra lietat atd...ja ked si idem zabehat tak si frontin dam az po behu pretoze nechcem zaspat niekde na po ceste 😀 inak po frontine som si vsimla ze po 15 minutach vzdy zyvam tak cca pol hodinu nemozem povedat ze by som bola unavena uplne ale proste zyvam 🙂 ja som pri prvom lieceny pribrala ale koli tomu ze som prestala cvicit a fakt mu chuilo papat take nocne rabovanie ziadna novinka 😅 takze asi samotny liek to nesposobuje ja teraz cvicim a s neprejedam sa takze ak zacnem priberat dam vam vediet 🙂

janka1012
27. máj 2013

@mexico_16 potenie je skoro na kazdom pribalovom letaciku tychto liekov od psychiky...takze sa nestrachuj to vymizne casom ale ja tie vedlajsie uz radsej ani necitam lebo potom by som sa moc sledovala ze ktory vedlajsi pocitujem....ja mam citalopram teva tie mi asi nerobia nic aspon som nespozorovala ale pred dvoma mesiacmi tusim mi dala serlift a ten som brala davnejsie asi dva roky dozadu a uplne mi sadol len som vraj podla mojho priatela bola taka ze mam vsetko na salame zamyslena a trosku som sa citila taka omamena ale ziadne depky uzkost a tak takze bolo fajn a vysadila som ho na rok a super ale ked sa mi zhorsil stav a dala mi ho znovu sak vravy raz vam uz pomohol tak ja som sa z neho sase riasla cela bolo mi horuco ani som neobsedela uplne take euforicke stavy a zaroven si to vsimlo okolie ze som hnusna akasi upne som bola hnusna ku kazdemu a velke zrenice som s neho mala uplne cierne oci 😀 tak mi dala tento citalopram....tak zatial ani neviem ze cosi beriem lebo fyzicke veci ziadne nepocitujem ale nalady su rozne ale hadam sa to uz bude len a en zlebsovat... 🙂 drzim palceky to potenie prestane uvidis alebo ber to pozitivne aspon pocas noci chudnes 😀 sak pockaj tyzden a uvidis malo by to prejst a keby nie zavolas doktorke

janka1012
27. máj 2013

@hroska inak hroska mna napadlo ze ci si ten frontin tiez nemam davat len ked mi je horsie lebo vsetky tu pisete ze si ho davate len prilezitostne ci uz frontin rivotril xanax atd je to to iste ale mne doktorka povedala ze to mam jest kazdy den a ziadne haky baky tak asi vie ze preco nie???inak sem tam ma napadne co ked mi ho da prec a bude mi chybat ze by sm jej povedala az mi ho predpise a ako vy len v nudzi pre dobry pocit nosit v kabelke???keby cosi??? 😀 sak si ho uz nkdy potom ani nemusim dat ale hlavne pocit tam bude ze prva pomoc je tam....

lubka1983
27. máj 2013

ahojte chcem sa opytat ze ci potrebujem aj papier od obv.,dok.,ku psych.,alebo psiachatr... dakujem

mata37
27. máj 2013

@lubka1983 nepotrebuješ, ked máš problém len pekne chod, nečakaj, nie je to žiadna hanba...