Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
5. jún 2013

@lucinka0921 jaaaj,vsak rada by som robila nejaku zmysluplnu cinnost,len ja sa akosi este vobec na nic neviem sustredit,neviem si tak vklude sadnut,pozret TV,nieco si precitat....som taka roztekana ☹ Najlepsie mi ide len to pobehovanie s tym psom,pripadam si ako taky odpojeny vagonik 😝 .si sikulka,ze cvicis,len papaj normalne,radsej castejsie a mensie porcie a po 19 h.skus obmedzit len na ovocie.drz sa 😉

janka1012
5. jún 2013

@lucinka0921 lucinka cvicenie vrelo odporucam 🙂 ja som taka odichuta vzdy a tak je super ze ta to bavi...len tak dalej ...agorafobiu?neboj aj to sa prelieci clovek musi byt v klude a v harmonii a potom vsetko je mozne lieky uz mas tak hadam ti pomozu aj s tou agorafobiou tusim aj psycholog by ti mohol s tymto pomoct...vlastne kolko jes uz lieky ked stale si netrufas vist von dlej trosku???myslim ze to by trebalo sa zamerat na tento problem u psychologa mohol by ti pomoct...ale zase ja ja do tej fobie az tak nevyznam aj ked pocity su pri nej ako pri uzkosti proste strach a lieky by ti mali zabrat aj na to si myslim...

hroska
5. jún 2013

@janka1012 jasneeee,aj ked zo zaciatku tu bolo hodne holiek tak v mojom veku,ale potom same mlade kocky aj pod 20 r.praveze mam dojem,akoby to postihovalo stale mladsich a mladsich ludi 😕 Frontin som vcera nebrala a dnes zatial nie,ale veru mam pocit,ze presne jani ako vravis,tak ma ten liek akosi ukludnuje,ze na Frontin ani moc nemyslim,ale mam ho po ruke,tak hadam klop,klop ...to pojde

janka1012
5. jún 2013

@hroska no bude musiet 😀 som si povedala tak sama pre seba ze ziadny chlap ma nemoze polozit na kolena a trapit sa koli nemu...staram sa nechtiky veci nakupujem zase vo velmom mam potom dobry pocit 🙂 beham a tak proste mam zo seba dobry pocit ked sa o seba staram a nech aj on si vazi koho ma pri sebe lebo zeby bol niaky model zase nemozem povedat 😀 radsej nech rozmysla on ako ked sa mam zamyslat ja 😉 proste som si uvedomila ze nieje jediny a ja mozem mat aj ineho mozno este lebsieho proste este niesom na zahodenie a som si povedala ze keby sa aj cosi udialo tak co svet sa nezruti mozno na mna bude cakat nieco lebsie 🙂 a keby si ma nevazil a zase by cosi vyparatil tak by som nelala za cim smutit prave naopak...

janka1012
5. jún 2013

@hroska to s tym pobehovanim so psom som nechcela komentovat ale tak vtipne to vyznie 😀 sak ked ti to pomaha...neboj ked lieky zaberu budes si vediet aj film pozriet ja teraz som doma uz 3 den a stale cosi robim bud nakupujem vecer varim kukam filmia stale cosi peroem aj tak nic nestiham dnes vravim ze aaa idem kuknut co nove a uz tu sedim vise hodinu... 😉

janka1012
5. jún 2013

@hroska vidis???on tak omamuje taka pohoda ja som si ho dala a sedela som v robote ako mrtvolka ale taky prijemny pocit neviem proste v pohode bol bola som aj taka ze co na srdci to na jazyku kazdemu som povedala vsetko a taka som bola ze nikto ma nevytoci taka skor nikto ma nezaujmal mala som vsetko na haku.nic ma nerozhodilo tak chladnejsia som bola s neho...ale prave to bolo v pohode...sak uvidis po par tyzdnoch 😎

hroska
5. jún 2013

@janka1012 juuuj super,ze uz takto rozmyslas,si mlada kocica,schopna,inteligentna a zda sa mi,ze aj s dobrym srdcom,tak veru,moze byt ten tvoj chlap rad,ze ta ma 😨 Jani vidim,ze si to to dobre pamatas,tie ucinky,tak keby Ta este nieco napadlo ohladom ucinku toho Serlifu,napis mi pls. Diki

janka1012
5. jún 2013

@hroska no stale sa lieci asi viacej mladych ludi lebo je to aj dobou a tak prote plno stresu je okolo nas...ale vecsinou u mladych to odstartuje zly vztah 😎 hlavne take labilnejsie osoby do toho niaka strata kde clovek citil bezpecie atd a uz sa vezie...

mary1995
5. jún 2013

@hroska ja beriem Zoloft / depresia, OCD/ uľavilo sa mi zhruba za 2 týždne neskôr to dosť kolísalo. Ale je rozdiel depresia a OCD. Pri OCD sa dávajú 2x také dávky ako pri depresií. Ja som teraz na 300 mg/deň. Nie som na tom úplne OK ale dá sa to.
Tebe prečo doktorka nezvyšovala dávku / alebo neaugmentovala/, zvyčajne platí, že ak zabrali lieky raz zaberú aj druhý krát, len treba vyššiu dávku / potom ak je už dobre, môže sa dávka znížiť./ Máme kamaráta v USA a tam to takto robia. O výmene lieku by som vedela hovoriť ale je to na dlhú debatu.

janka1012
5. jún 2013

@hroska este som si spomenula ze ani ten moj ma nerozhodil ked som ho jedla ten serlift bola som taka ako by som to povedala silnejsia ze proste ziadny plac skor ked ma ktosi nahneval si to odskakal teda som si nic od nikoho nenechala takato som bola vzdy ale ked prisla ta uzkost tak som bola taka labilnejsia citlivejsia taka ustrachana ale s tymi liekmi som bola taka pevnejsia a nereagovala som tak ze niake zachvaty paniky hnevu a tak proste taka mam vas na haku ci ako to povedat...nerobila som si z nikoho nic ani ma netrapilo co si o mne ludia myslia proste som kazdemu povedala do oci co si myslim a tak...vybusnejsia som bola ale ja ked som v pohode tak som taka temperamentnejsia 🙂 takze ma vratili do starich kolaji...taka aka som bola vzdy...pri tom rocnom vztahu pri ktorom sa mi prejavili silne uzkosti pretoze ten moj byvali partner bol psycho a prenasledovak ma a vyhrazal sa mi tak psychika padla aj som sa stale bala a tak ale s tymi liekmi som nabrala silu a zase som to bola ja ako kedysi pevna silna rozhodna zena co si nenecha od nikoho brnkat po nose takze dufam ze aj ty budes mat podobnu skusenost...ono vlastene som sa vratila do starych kolaji pretoze sestra vravela boze zase si taka ako si bola a ja ze si sa zmenila 😀 no a teraz v tom decembri som zase zazila sok usttachana neverila som si pretoze som sa cilila ze niesom pre neho dost dobra a este uzkost do toho a vseliake jej prejavy a bolo ale verim ze zase budem ok a tak sa citim najlebsie...a dakujem za kompliment ze si myslis ze mam dobre srdce... 🙂

janka1012
5. jún 2013

@hroska proste skratene vratil mi seba samu a ustrachanost prehnane ovavy atd zmyzli zase som bola silna a nic ma nedokazalo vyviest z mieri nic!!! a dufam ze tebe tiez pomozu a daj mi potom vediet a keby do buducna dam si ich znovu predpisat aj ja 😅

hroska
5. jún 2013

@mary1995 ahoj,som rada,ze si sa ozvala.Dakujem,tak vravis,ze asi za 2 tyzdne? A kolko uz beries Zoloft? No ja nemam tiez len cistu depresiu,to asi malo kto ma,vacsinou je to prepletene s uzkostami.takze u mna uzkostno- depresivna porucha.Cakali sme s Dr. skoro 7 tyzdnov na tom starom lieku ktory mi zabral 1.x aj na tej istej davke a stale to nebolo ono.Zvysovat uz nechcela,asi preto,ze 1.x to bolo malinko horsie ako teraz a ta povodna davka napriek tomu uz teraz nepostacovala. 😢 😖 Ani neaugmentovala,proste zmenila a ja som pekne posluchla. Mas skusenosti s vymenou liekov?Vsak napis,budem rada,vsetky rady su cenne,a najma od tych,ktori si tym sami presli.
😉

hroska
5. jún 2013

@janka1012 vsak to by mi uplne stacilo dostat sa do starych kolaji 😉 Ja som tiez taky temperamentnejsi typ,ale teraz sama seba nespoznavam, no proste uzkostna stara baba so psom na voditku,este aj ten moj pes je taky sralo,tak teraz sme jak dvaja strachopudi 😀

mexico_16
5. jún 2013

@janka1012 a mna 😀

janka1012
5. jún 2013

@mary1995 ahoj tak to s tou vymenou by aj mna zaujmalo 🙂 ked je to na dlhu debatu...a ty mas niake specialne skusenosti???

janka1012
5. jún 2013

@hroska sa ti ten psik asi prisposobil... 😀 a co ked sa z toho dostanes??zmeni sa tvoj psik na nebojacneho bojovnika a pusti sa aj do dobermana 😎 hovori sa ze pes vyciti naladu zo svojho pana tak ja som asi kazdy den bojovo naladena lebo moj pes by si s kazdym chcel syli merat 😀

mary1995
5. jún 2013

@hroska Nechcem to tu popisovať, je to zdĺhavé, v podstate mi nie je dobre od apríla 2011. 16 rokov som bola na Anafranile / bolo mi fajn/ , lekárka mi zmenila, že existujú už modernejšie lieky tak prečo brať staré TCA. Povedala, že prechod ani nepocítim . Už tretí rok fakt ten prechopd nepociťujem. Nemala som vtedy s ňou súhlasiť, ale je som jej dôverovala a tak som dopadla, že od tých čias nie je liek , ktorý by ma dal do poriadku. Brala som potom Alventu, Serlift, Zoloft. Zoloft beriem od 2.mája 2012, ale nie som na tom dobre. Možno, že by mi pomohla zmena AD ale bojím sa, že ak nové nezaberie bude mi ešte horšie.
Lekár mi povedal, že keď viem chodiť do práce a doma všetko stíham / tak tým mojím tempom/ , tak sa s tým mám zmieriť. Ale je to ťažké. Mám abnormálnu úzkosť / dakedy v robotte letím na WC a tam plačem/. Už hladám KBT terapeuta a zisťujem , že to nie je ani také ľahké. Keby si chcela podrobnejšie pokecať, daj mi súkroný mail.

hroska
5. jún 2013

@janka1012 no asi veru,kokoooooos, vies ze mas pravdu, 😲 vsak ten pes nebol az taky sralo a teraz,len ku potoku ,co je blizko a dalej ani za svet 😝

hroska
5. jún 2013

@mary1995 aaaaano stary dobry Anafranyl,moj tato bol na nom 25 rokov a nevie si ho tiez vynachvalit 😉 a zabudnut nan. Mary vsak napis IP.

janka1012
5. jún 2013

@hroska hm...vies hroska mozte to tak byt a nemusi mozno ak citi z teba neustale napatie tak ani psik sa neciti bezpecne...napr ja ked som v pohode mam naladicku aj moj psik je naladeny hravy a tak a ked mam zlu naladu tak len spi...takze nieco na tom asi bude... 😅 ale tak zase poznam vela ludi co nemaju ziadne problemi a psik je aj tak pokakany alebo naopak pokakany majitel a pes moc dominantny atd takze podla toho sa radsej neriadme 😉

lucinka0921
5. jún 2013

@hroska tak ked neobsedis,tak si zacvit 🙂 A uvidis ako ti bude dobre 😀 Aspon vybijes tu prebytocnu energiu 😀
@janka1012 beriem uz pol roka....No ta agorafobia aj predtym co som sa liecila,tak sa ma drzala ako kliest...A nechcem tlacit na pilu,nechavam tomu volny priebeh,tak ako predtym.Lebo ja som predtym chodila k psychologicke,no mne sa stavy len zhorsili....Radila mi sa prekonavat a chodit aj ked mi bolo zle,no mne to nepomahalo,skor naopak....Inak uz mi je dobre,uz len toto este musim zvladnut a bude super 🙂

janka1012
5. jún 2013

@lucinka0921 neboj to zvladnes kazdy ma niaku fobiu svojim sposobom mam jednu znamu co nechodi vytahom dalsi ludia sa bola strasne pavukov hadov atd takze kazdy mame nieco a ja sa bojim ze sa zase budem bat 😀 ale nie ale tak na fobiu sa neumiera idem si zabehat az som fit 😝 k teraz ma napadlo aky je rozdiel v tom davkovani??vyznas sa v tom??ako je mozne ze predtym som brala serlift 50 mg potom 100 a teraz co mam ten citalopram tak beriem 20 kazdy kiek ma ine davkovanie??ci ako to je??? 😎

natalyt
5. jún 2013

Ahojte, no som tu zas.....trpim depresiou a beriem AD Escitil 10mg rano 5.ty tyzden + 0.25 frontin rano, na zaciatku liecby boli vedlajsie ucinky, ale tie potom ustali, no odvcera som taka unavena, ze by som stale len spala, mate niekto podobnu skusenost?

hroska
5. jún 2013

@lucinka0921 super,ze ti je uz dobre a neboj aj na koncert cochvila pojdes,urcite 😉 .skusim to cvicenie,dobry napad,brusaky a kliky,nech spevniem,lebo tuto uz ti dochodcovia furt obzeraju,ked idem s tym psom taka vykotena,ze asi nemam co robit a ktovieco si o mne myslia. 😝 Luci a s takym tym pozorovanim a bojim,bojim,za kolko si prestala od zacatia liecby?..
@janka1012,jasneeee kazdy liek s inou ucinnou latkou ma ine davkovanie 😉 .ty teraz beres ucinnu latku citalopram a predtym to bol sertralin,takze davkovanie mas uplne ine
@natalyt a po tych 5 tyzdnoch priznaky depresie ustupili,lebo to je dolezite?ano unava moze byt aj z AD, aj ten Frontin ta moze trosinku tlmit a aj jarou je clovek unavenejsi,tazko povedat. 😨

natalyt
5. jún 2013

@hroska po takych 2 tyzdnoch bolo chvilu lepsie, ale teraz mam pocit, ze padam tam, kde som bola na zaciatku liecby, je mozne, ze je to tym, ze mi je davka 10 mg malo??

hroska
5. jún 2013

@natalyt ano,mozno ti treba zvysit davku,mas tam este rezervu.kedy ides na kontrolu?Mala by si dr. Referovat, ze to nie je ono,a asi ti zvysi alebo zmeni. Ale este aj po 5 tyzdnoch mozu byt vykyvy...a kolko dni ti je teraz horsie?

janka1012
5. jún 2013

ahojte babizne 🙂 tak ja som dosla z behu a neviem si to vynachvalit uplne supeeeer 😎 neviem asi som na nom zavisla ale ja som behavala cca 4 roky potom dva roky prestavka a teraz uz beham zase rok je to super posilni sa srdce vyluftuje hlava co je pre nas vemi dolezite uvolnia sa endorfiny potom dobre jedlo a vecer som ako v siedmom nebi super naladicka aj ked som uz 4 den sama doma ja sa tu vytesujem varim periem cvicim psikovi sa venujem nakupujem proste spokojnost zrazu akosi vsetko mam pod kontrolov a nemusim sa do nicoho nutit a este mams toho aj dobry pocit je to super ked niesom zaseknuta ako paska a nerozmyslam dookola...bud mi tak rychlo zabrali tie lieky alebo mi prospieva ten pohyb pomali uz beham 4 krat do tyzdna...aj ked sa mi nechce proste idema koniec pretoze musim prebehnut psika a ten veru potrebuje pohyb 😅 dnes som bola s mamou v lekarni a kukala ze co to mam za lieky...a ona ze to az tolko beries??ze 20??ze ona mala vzdy len desat 😅 ze mam to potom znizit ked mi bude lebsie no ale nechcem riskovat takze ak budem chcet znizit najprv to preberem s doktorkou...mama mi dnes povedala jednu peknu vetu:kazdy mame nieco...jeden je na liekoch druhy fajci treti pije stvrty fetuje atd...mama vie ako povzbudit 😉

lilinka111
5. jún 2013

awojte kočky,,,,,,málo sa tu zdrziavam v pisani ale aspom si vás prečitam,,,,,,,,,,som rada že sa vam dari,,,aj mne ako tak,,no momentalne lezim a taký tlak ma ovial že až,,,,,,neviem z čoho,,,,uplne som citila ako ma oblieva teplo,,,fuuuu,,,,,,,,neviem čo to može byt,dala som si pred polhodkou neurol,,,,,AD užívam 4mesiace,,,,,

natalyt
5. jún 2013

@hroska na kontrolu idem o 2 tyzdne, rano este beriem 0.25 frontinu

natalyt
5. jún 2013

@janka1012 Ahoj Janka a ake AD beries?