Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

necesita
1. sep 2016

@ametyst123 ahoj,neviem ci si na mna este pamatas,ale uz sem nestiham chodit,tak som teraz zasla po dlhsej dobe a citala som,ze ti psychiatricka povedala,ze priznaky musia vymiznut do pol roka.no ja s tym nesuhlasim uplne.mne vymizli az po roku aj nieco.teraz treti mesiac som "cista" a mame toho strasne vela co sa deje,panbozko ma asi skusa,a stiahne mi aj hrdlo,aj tep rychlejsi, aj ten chrbat pobolieva,ale to uz aj zdraveho cloveka postihnu pri nervovom vypati nejake priznaky.atak som mala teraz v lete,to som uz bez liekov bola,zehlila som a zrazu na odpadnutie,na zvracanie,hlava,tep atd. klasika.zlakla som sa a utekala som magnezium zapit,nadychla som sa a len som si povedala,ze jej uz davno si tu nebol,ved ja ti ukazem,ze sa nebojim,nadychla som sa a zehlila dalej a o 20 minut bol klud.skoda,ze to aj pred rokom neslo tak isto.takze podla mojho nazoru,chce to cas.

olivia77
1. sep 2016

@necesita, to co povie psychiatricka je jedno a ako zaberaju ludom lieky je druhe... kazdy je tak individualny, ze to sa ani neda zovseobecnit... preto aj dvom ludom s uplne totoznou diagnozou lieky uplne mozu zaberat uplne rozne, niekto je ok po 2mesiacoch, niekto po roku, ako tvoj pripad... a ten atak neprisiel preto, lebo uz lieky neberies? teda pokial si pocas brania uz ataky dlhsie nemala a po vysadeni prisiel, ci to nebude tym...

ametyst123
1. sep 2016

@necesita Ahojky Necesita, viem že si tu chodila, ale už som dávno nečítala o Tebe, že ako sa máš, a tak .... a som rada, že si mi napísala... 😉 . Ja viem, že lekárka môže aj nemusí mať pravdu, a už som tu aj pár krát písala, že ja osobne lekárom teda velmi neverím... po kope zlých skúseností a zážitkov..... ☹ ... ale ja už vlastne od novembra minulého roka mám pp... a asi od januára som brala 3 mesiace jedno adčko.... Tianeptin mylan... ten mi lekárka zmenila na Brintellix, ktorý som brala 5 mesiacov.... a to už je vlastne spolu 8 mesiacov.... takže lekárka to myslela tak, že vlastne mi aj druhé adčka nezabrali na 100%.... takže mi skúsi zmeniť na iné.... Ja som chcela, že vydržať, brať tie isté adčka ako doteraz.... ale tá hrča v krku mi nezmizla od toho novembra 2015... a je to fakt dosť nepríjemné s tým žiť, v kuse mám pocit, že ma čochila napne na vracanie, taký fakt hnusný pocit...a bolesť zalúdka ma stále neprešla.... tie krče niekedy zvládam iba s Nospou... lebo nič iné mi na to nezaberá.... Ale je fakt, že ostatné príznaky pp mi vymizli, to je fakt, a som rada, že som sa toho dufam zbavila.... 😉 ... Ale ked mi lekárka navrhla teraz zmeniť lieky, tak skúsim, fakt by som chcela aby mi zabrali adčka aspon do dvoch-troch mesiacov... nech sa už tolko nemusim trápiť..... s tou hrčou a tým zalúdkom.... nie až za takú dlhú dobu, lebo je to nepríjemné.. to každý den len predýchavať a prežívať.... inak je pravda, že som na tom o 60-70% lepšie ako na začiatku... 😉 . Ale tohto by som sa už fakt konečne chcela poriadne zbaviť... 😉 . Tak uvidime... ja viem, že treba aj zmenu myslenia, a fakt mi to tiež pomáha... ked občas som ešte mala nejaký atak, že som vedela že to prejde... len to prežiť predýchať, a dá sa... už z toho človek nie je až tak vystrašený ako na začiatku, ked nevie, o čo ide.... Takže ano , maximalne suhlasim že chce to aj čas, a aj zmenu myslenia a životného štýlu , menej stresov, a vyrovnať sa so všetkým, čo človek negatívne zažil, .... 😉 .. A som rada, že si sa ozvala, 😵 😉 ... a držím Ti palce, aby sa toto už viac krát neopakovalo, a bola si v pohode, a vidiš, dá sa to zvládnuť.... 😉 ... takže je to aj pre mna povzbudením... A neboj sa, že sa Ti to vrátilo.... nevrátilo, len máš proste stresové obdobie, a takto sa to odzkradlilo.... ale zvládla si to, a to je najpodstatnejšie, už to vieš ovlaádať... a to je dobré... už ovládaš svoj strach....! a to je super... 😉 . A ja dufam, že to raz zvládnem tiež, a určite aj ostatné dievčence.... 😉 . Drž sa, čauky.... 😉

olivia77
1. sep 2016

@ametyst123, takze u teba je pp vlastne necely rok? u mna zacala v 2011 a riesim ju od maja tohto roku, dobre, co? 🙂

ametyst123
1. sep 2016

@olivia77 Páni, a to si ako tak dlho vydržala, ja by som nemohla takto "žiť" a to mi začalo po tom ako mi zomrela mamka, a toto na mna zo všetkého toho zlého asi dolahlo najviac.... nečakala som že moja mamka by mohla takto skoro a rýchlo zomrieť.... ☹ . Mamka mi zomrela v septembri minulého roka... a asi tak 2 mesiace som bola akože normál v pohode.... aspon som si to tak myslela, alebo namyslala, a potom to na mna všetko dolahlo.... ☹ ... a odvtedy som to aj začala riešiť, lebo som mala také stavy tých atakov... že ako som už aj písala som mala tlak až 180/110, a pocity na odpadnutie, busenie ,pichanie na hrudi atd.., ... a tak som išla s tým, že mám asi infarkt....alebo čo.... a odvtedy si pekne krásne chodim po lekároch.... a nejak sa to snažím vyriešiť, len dufam, že tú hnusnú pliagu porazím, dufam.... nie je to nevyliečitelna choroba, chvalabohu... 😉 😵 , a vyliečiť sa dá, tak rozhodne chcem žiť normálne, a nie s tou pp.... ani náhodou nechcem už taketo niečo zažívať... 😉 . A klobuk dole, že si ešte ani adčka nebrala.... ja by som to nedokazala... ale každá sme iná... ja si osobne myslím, že mne tie lieky v podstate zachránili život... myslím hlavne zo začiatku benzáč, a aj adčka.... ale asi najviac možno urobil ten benzáč... Tak držme si palčeky, nech sa nam to podarí zvládnuť, a budeme konečne v pohodeeee 😉 😉 😉 ....

olivia77
1. sep 2016

@ametyst123, no vydrzala som (alebo skor pretrpela som), kedze ja som typ, co lekarovi ide, len ked uz asi umiera 😀 alebo ani vtedy 😀 😀😀😀a ja som nevedela este vtedy, ked pp zacinaka, ze ataky, co som mavala(najprv iba v aute), ze su nejake ataky, nevedela som absolutne, co to je... len som vedela, ze tych par minut asi umieram, lebo to bolo nieco strasne, no potom to vzdy preslo... a takto dokola... tak som to mala viazane stale iba na to auto... myslela som si, ze je to nejaky silny strach, ked idem v aute... ale niekedy atak vobec neprisiel, to ja som uz vopred citila, kedy pride... my s pp to uz vieme, citime... telo da signal... ale tento rok po smrti v rodine hned na druhy den som dostala atak priamo v obchode pri pokladni, potom na pohrebe, potom na navsteve, nasledovali 3tyzdnove muky, ataky v kuse nejake, tak som si povedala, ze no toto je blbe, bud umrem este dnes a nedozijem sa rana alebo sa udusim(co som nevedela dychat) alebo nech ma nadopuju liekmi, lebo to nevydrzim... ale nakoniec som aj tak psychiatrovi nesla(aj ked uz bolo na male), zatala som sa, nasledne nasadila bachovky a teraz budu 3mesiace ich uzivania a atak nebol uz 2mesiace skoro(vdakabohu), max boli nejake uzkosti sem tam, no to uz velmi rychlo odoznelo, ich trvanie aj intenzita sa nedaju porivnat so zaciatkom... a zlepsenie je o 70-80%, nebyt pocitu stiahnuteho hrdla a takeho stavu, ze co ak mi pride zle... to uz len ta blba myslienka, ze ocakavam... ale pritom mi uz zle neprichadza skoro vobec, to len ja si stale nahovaram 🙂 nato sa hnevam, ze zijem v minulosti, ze ake to bolo vtedy hrozne a co ak... zmizlo mi palenie v koncatinach, busenie srdca, nespavost(nespala som 4tyzdne na zaciatku), zmizli prehanacky, nutkanie stale cikat, uz teraz aj bolesti brucha posledny mesiac, uz len hrca v krku ostala... ta vlastne keby nebola, pravdupovediac mam pocit, ze mi neni vobec nic... mne samej sa to az verit nechce, ale vsetko robim aj mam dobru naladu skoro stale, normalne fungujem... len za ten "zacpany" krk som niekedy uplne nastvana, sice sa snazim nemysliet nato, lenze to clovek citi... ale prejde aj to, len to potrva a to bude ako posledne... to odoznie najtazsie, to viem ;) lebo vlastne hrca v krku je to, ze ocakavame, ze to pride, to je este taky zakotveny strach... lebo ked nemas stiahnute hrdlo a nieco ta vyplasi alebo sa rychlo, prudko zlaknes, prve ti stiahne hrdlo, urobi sa ti hrca... a ta je neustale preto, lebo je zo strachu z ocakavania... no a uz je problem iba to, ze mam blok z urcitych situacii, ze "tam sa mi to stane", to su napr uzavrete priestory, vela ludi v takom priestore, lietadlo, lanovka, atd... ale sice, ked rozmyslam, toho som sa bala vzdy, este ani pp nebola 🙂

necesita
2. sep 2016

@olivia77 no presne to si myslim,ze kazdy organizmus je iny,tak zbytocne niekto povye,ze za 3 mesiace az pol roka musi byt dobre.to je individualne.ja som velmi precitlively clovek a vsetko si pripustam,tak mozno preto to aj dlhsie trvalo.snazim sa prekonavat vlastny strach.a ten atak si nemyslim,ze bol kvoli vysadeniu luekov.mala som aj predtym,ale uz som sa ich snazila ovladat.no tento bol z vycerpania.mama vo velkych bolestiach dva mesiacd v postrli,ja ba dceru sama,muz vela robi,svojra pomoze,ale treba vsetko po nej robit,a pendlovaka som medzi mamou a malou.nakoniec jej zistili pred dvomi tyzdnami vytecenu platnicku a tak ju caka operacia.a kopec inych veci.

sahenka
2. sep 2016

@ametyst123 ahojky, tak sme si to vydiskutovali, mm to tiež mrzelo, povedal, že sa to proste nakopi a potom aj blbosť ho naštve, povedal mi, čo ho trápi vo výchove malej , v niektorých veciach má aj pravdu, niekedy mu podkopavam autoritu, keď jej niečo zákaze a ja jej to dovolim, pretože si myslim, že je to neoprávnene alebo moc prísne....ale sme sa dohodli, ze to už nebudem robit, a keď nebudem súhlasiť s niecim, tak mi to poviem keď nebude malá pri tom. A ešte mi povedal, že dva týždne fungujem normálne, aj malej zákazem, a keď mám pred kramami ze katastrofa, všetko jej dovolím... no je pravda, že keď mi je nafigu, a keď mám PMS, tak to tak je, tak nemám síl a energiu narobit poriadky...ja stále uvazujem, či dať tie AD

sahenka
2. sep 2016

@apolka77 ahojky, no s mm sme si to vysvetlili, už viackrát sa stalo, že koli kravine chytil nervy, ale ono sa to vraj vždy nakopi za určitý čas, a potom aj kravina to už spustí. Mne sa to prejavuje nie telesne ale na duši, strach, myšlienky. Nemám to každý deň, ale tak sa to strieda, niekedy sú aj 4 dni kedy si na to ani nespomeniem čo mi je a niekedy sa viem aj týždeň vytrapit. Beriem aj bachovky, mala som prvé ale mi nesadli, mala som asi silne na mňa, tak som Olivii dala namiešať len 4 esencie a tieto sú v pohode, asi si zvysim dávku na 6x denne. Keď mám ale svoje stavy, tak vidím, že aj malej dosť polavujem , nemám energiu byť rázna a to vtedy muža dosť vytáča

umabell
2. sep 2016

Ahojte chcem sa spýtať ktoré užívate adecka mate pravidelnú menstruciu? Mne to skáče hore dole raz dostanem skôr aj o 7 dní teraz mi meskaju mam z toho nervy lebo mam pms ako vyšitu

felicita2
2. sep 2016

@andy.a môžem sa opýtať? Nemam depresiu, ale neurologicka mi predpisala Citalec 10 mg 1/2 tabl. kvôli migrene ako prevenciu , aby sa mi znížila frekvencia a intenzita migreny - mavam ich tak 6-8x za mesiac a beriem rizatriptan sandos, ale ten by sa nemal brať tak často. Ine lieky na prevenciu mi nezabrali. Ako som pisala depresie nemam, ale zvýšený stres v práci, kedy sa mi aj zvýši tlak - nie pri každej migrene. Pri zvýšenom tlaku sa triptany nesmú. Podpisujú sa bežne n migrénu AD? Brala som ich asi týždeň, ale bolo mi z nich celý deň nevoľno na zvracanie, hlava m bolela skoro každý deň a mala som nepríjemný tlak na hrudi, tak som ich vysadila. Neviem či su v mojom prípade AD vhodne, ked aj v nežiaducich účinkov je uvedené ze sa majú brať opatrne liekmi ako triptany. Odporúčate mi ich užívať, pomohli by mi vôbec na migrénu? Ďakujem pekne

ivka1302
2. sep 2016

Dievcata uz sa tu dlho neozvala 🤗🤗🤗kubimatej🤗🤗neviete ako sa jej dari ? 💞😘🌺❤️🌸😊🤗😘

simka1454
2. sep 2016

@umabell práve dnes som sa chcela na to pýtať aj ja lebo mne to asi tak tri mesiace stále hapruje, aj niekolko dní pred začiatkom už mám tak že sa mi začína,ale tak veeeeelmi slabučko a potom viac dní nič a aj tak sa mi to posúva o takých päť dní skôr aj teraz som to tak mala začiatkom týždňa akoby sa začínala a už asi tri dni nič ale hlava ma bolí,je mi dosť zle,všetko sa mi tieto dni zhoršuje a dosť, únava je neskutočná aj ruky sa mi stále trasú

ametyst123
2. sep 2016

@necesita Tak Necesita, nemáš to lahké, a práve kvôli tomu, že toho teraz zažívaš vela, teda samé stresy, a si vyčerpaná, tak zrejme preto si mala ten atak, ale podstatné je, že vieš to ovládať, a druhá vec je, že vieš, prečo Ti to vzniklo, teda z velkých stresov v poslednom období.... a to je dobré... takže pozri sa na to takto.... čo dokážeš ovplyvniť, ovplyvniš, ale čo nedokážeš ovplyvniť, tak sa nad tým netráp, bude tak, ako má byť....... 😔 ... ver mi.... 😵 . Držím Ti palce, a nech sa operácia Tvojej mamky podarí čo najlepšie, a nech je zdravá... Drž sa moja.... 😉

ametyst123
2. sep 2016

@sahenka Ahojky Sahenka, chápem aj Tvojho manžela, ked si to trošku viac objasnila, že sa cíti nedobre, ked mu podkopávaš autoritu.... môj manželik toto robil zo začiatku mne, ja som bola s detmi doma na materskej, a nie všetko som im mohla dovoliť, a tak som bola tá "zlá".,.. lebo ked prišiel z práce ocko domov, samozrejme sa krutili okolo neho, a on im všetko dovolil... dovolil im dokonca hrať sa aj so spotrebičmi, napr. s mojim sušičom na vlasy, alebo s mixerom, a podobne... čo je teda nebezpečné, a malým detom to do ruk nepatrí... ale môj manželik to bral tak, šak sú to chlapci, že ich chcel naučiť všetko, ako to funguje, a tak.... lenže nechápal to, že mne podpkopával autoritu ...to za prvé.... a za druhé... že on nie je ich kamarát, ale rodič, a niektoré veci proste do rúk deťom nepatria.... ale najhoršie bolo, ked ocko odišiel do práce, a deti samozrejme chceli zase tie spotrebiče, ved ocko nam ich dovolil, tak prečo nie mamka....?.... A ja som potom mala doma problémy.... Ale nakoniec sme si to vydiskutovali, vysvetlila som mu, že na takéto veci bude mať čas, ked deti viac vyrastú, ale teraz sa takto nemôžu hrať, a dalej že mi tým spôsobuje problémy, ked som celé dni s detmi doma a on je v práci, a dalej že on nemá byť ich kamarát , ale v prvom rade rodič, ktorý aj zakáže isté veci, ktoré sa nesmú.....
Takže je dobré, ak majú obidvaja rodičia pred deťmi rovnaký postoj na všetko , čo sa ich deti pýtajú, alebo ked niečo chcú.... ale nielen o prísnosti a výchove a disciplíne je rodičovstvo, je aj o tom, ukázať deťom nielen prísnú tvár, ale v prvom rade to, že ich lúbime, to je najpodstatnejšie.... pretože hoci aj ked deti naučíme disciplíne, ale bez prejavenej lásky, (tak ako aj mojho manžela tak vychovávali jeho rodičia...) tak potom síce deti budú mať rešpekt, resp. strach z rodiča, ale nebudú mu dôverovať, a budú citovo "strádať"... po láske, ktorú im nikto neprejavil... a prvoradou ulohou rodiča je ukazať dieťaťu, že som tu, som tu pre Teba, a lubim Ta, aj keby si v živote potreboval, alebo urobil akukolvek hluposť, vždy budem stát pri Tebe.... 😉 , a chcem aby si sa mi zdoveril so všetkymi problémami, a hoci Ta vykričím za nejaké chyby, ale budeš vedieť, že som s Tebou, a pomôžem Ti vo všetkom..... lebo som Tvoj rodič.... To je podla mna rodičovstvo... je aj o zákazoch a príkazoch.... ale aj o láske rodičov k deťom a naopak.... 😉 . Takže dufam, že sa vám s manželikom podarí najsť tu strednú cestu... a ked sa Tebe napríklad zdá, že je to príliš tvrdé pre dieťa, povedz to svojmu manželovi medzi štyrmi očami, a presvedč ho, že tentokrát to napr. prehnal, a je namieste, aby sa aj otec alebo aj mamka dokazali svojim deťom ospravedlniť, ked na svoje dieťa neprávom nakričali a podobne....Ja sa to tiež snažim takto praktizovať,... a už s mm robíme tak, že ked ja neviem, či niečo detom dovoliť, opytam sa jeho, a opačne.... a tak máme rovnaké stanovisko, ale zaroven detom ukazujeme, že ich lubime nadovšetko, že su naše pokladíky.... aj ked nas občas pozlostia, ale vždy budú našimi deťmi... 😉 ...No asi som to už zase prehnala.... to písanie... končím.... 😉 . Držím Ti palčeky.... nech sa vám s mm podarí všetko vyriešiť, a bude to dobré... a Ty nebudeš mať stresy, a ani on... a hlavne vaša dcerka.... 😉

ametyst123
2. sep 2016

@umabell Ahojky Umabell, ja som doteraz (za 8 mesiacov...) mala pravidelnú menštruáciu, ale dnes som začala s novým adčkom... tak uvidíme.... lebo teraz mám aj dostať.... a uvidime, či to príde.... tak ako má.... A aké to vlastne máš adčka...? už neviem... možno by trebalo pouvažovať nad zmenou, alebo skús ist aj za psych. že čo s tým, a ked Ti neporadí, skús aj za gynekologom.... 😉 . Niektoré dievčatá tu hovorili aj o vyvolávačkách... ale ja velmi o tom nemam skusenosti.... a pisali, že im z toho bolo zle,.... tak neviem.....

ametyst123
2. sep 2016

@felicita2 Neviem, Felicita, že by sa Adčka predpisovali na migrenu, netuším.... ale ja si osobne myslím, že sú na migrenu lieky, ktoré sú na to presne určené... a nie adčka.... inak od Citalecu bolo zle aj mne.... vracanie, prehanačky, točenie, búšenie srdca... až som skončila na pohotovosti, kde mi povedal lekár a sestrička sa k nemu pridala, že na mojom mieste by Citalec nebrali v žiadnom prípade..... Presne ich citujem..."To svinstvo neberte, nie je to pre vás vhodné... Naša stará mama to brala, a bolo jej z toho tiež velmi zle...." To mi povedali na pohotovosti.... zaujímavé... však?.... Inak počula som o lieku na migrenu.... Quarelin... ten si nemala?.... skús sa nanho opýtať.... Je na spôsob spazmolytík, ale práve to je možno dobré... že uvolnuje stiahnuté svalstvo.... niečo na ten spôsob ako Nospa.... ale toto sa používa na migreny... tak skús sa opýtať lekára.... ked si ho nebrala....Držím palce....

ametyst123
2. sep 2016

No inak dievčence, dnes som zobrala prvú tabletku nových adčiek.... a bolo mi asi pol dna ok,... a potom mi prišlo zle, začala som sa potiť , ako pred atakom.... prišla na mna uzkosť.... a začal ma bolieť fajne zalúdok.... ale je pravda, že som predtým zjedla párky, a tie mi zvyknú robiť problémy v zalúdku.... tak neviem, či to bolo nimi, ale nebolo mi teda dobre... .tak som si lahla... bolela ma hlava, dala som si zimný obklad na hlavu, mala som pocit že mám teplotu... tak neviem, či to bolo tými parkami, alebo to bol atak....? neviem.... ale teraz mi je už ovela lepšie.... tak dufam, že to bolo tými parkami.... 🙂

sahenka
3. sep 2016

@ametyst123 a aké máš nové?

umabell
3. sep 2016

@ametyst123 ja mam Prothiaden a Sulpirid.. Uz som dostala chvalabohu.. Nechcem velmi menit ad mne je dobre len tieto kramy vrrr... S vyvolavacku som zazila v máji skoro ma piclo..
@simka1454 a co uzivas?

simka1454
3. sep 2016

@umabell užívam xanax,trittico,spitomin, citalopram a dnes je sobota a ja stále nič a na začiatku týždňa to začínalo ešte som sa čudovala že čo tak skoro,už sa mi začínajú aj dátumy pliesť že kedy mám vlastne dostať,minulý mesiac som si zabudla poznačiť ale tak okolo 10 by som mala mať ale asi sa to posunie zas aj o tých päť dní

umabell
3. sep 2016

@simka1454 no ja som mavala ako d v hodinky a sulpirid co uzivam mi narobil sarapatu ale beriem f v ho každý druhý deň a akurát som pozerala datum a ja som dostala vlastne presne len zase panika uplne zbytočne ale to som celá ja😁lebo nechcem uz vyvolavacku toľko hormonov mi urobilo vtedy zlobu... Tak som sa zlakla... A je ti s tymi liekmi dobre?

felicita2
3. sep 2016

Dievčatá a može byť migrna spôsobená resp. nadobudnutá uzkostou? Ako sa vam na začiatku prejavovala úzkosť?

umabell
3. sep 2016

@felicita2 http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...
Skus si prečítať.... Zavraj aj uzkost to moze spôsobovať.. Mozno lekarka urobila správne rozhodnutie.. A aokrem migreny sa ako citis?

olivia77
3. sep 2016

@felicita2, ano moze... niekomu sa uzkost napr prejavuje hlavne bolestou hlavy a ma ju casto... kazda mame rozne priznaky... mne sa vzdy prejavuje zase chvenim tela, bolestou brucha, ale aj unavou a nesustredenstou, som akoby stale v strehu...

simka1454
3. sep 2016

@umabell no niekedy áno ale aj nie,mne dosť robia šarapatu aj moje myšlienky a zlé spomienky a potom prídu obavy a strachy že sa všetko zopakuje,ja sa bojím už aj na kontroly chodiť že či ten doktor nemyslí niečo zlé o mne lebo on je stále ticho nič nehovorí a len píše a ja keď idem k nemu aj vtedy mávam veľké strachy a potom sa celá trasiem ale hlavne ruky sa mi velmi trasú,už som aj rozmýšlala o zmene doktora ale netuším kam by som išla lebo v meste je to jediný doktor a psychologička ma tiež objednáva raz mesačne,tak neviem čo mám robiť,na koho sa obrátiť a mám taký pocit že som na to sama

ametyst123
3. sep 2016

@sahenka Mám nové adčka a to Dulodet, to je vlastne duloxetin, alebo aj cymbalta, alebo dulsevia..... to isté liečivo ako u týchto liekov..... je to to isté... vlastne..... Takže dnes tiež ráno celkom ok.... zobrala som tabletku, do obeda ok.... po zjedení obeda.... zle.... tak ja neviem, či je to tým že zjem ťažký obed, ale asi hej, lebo som urobila francuzske zemiake, a teda tie veru ľahké jedlo nie sú.... 🙂 ... tak možno preto mi je divne.... ale zobrala som Ibalgin tiež, a bolesť brucha prešla... aj bolesť hlavy.... Takže relatívne je to už ok.... Ja si myslím, a teda dufam, že tieto lieky mi už fakt na 100% pomôžu,.... a zbavím sa všetkých príznakov pp.... a budem ok.... no uvidime.... 😉. Zatial cauky....

ametyst123
3. sep 2016

@umabell Ahojky Umabell, už si spomínam, Tebe predpísal lekár Prothiaden, staré lieky, a tie Ti konečne zabrali.... ale v Sulpiride sa píše v možných vedlajších účinkoch... že môže spôsobovať vynechanie menštruácie... atd.... Takže možno ani nie adčka treba zmeniť, ale ten Sulpirid.... čo Ty na to?... Skus sa poradiť s lekárom...ale ked piseš, že si už dostala menzes, tak ok.... 😉 . Tak sa hlavne nestrachuj, a bude to v pohode.... 😉 ok?.....

ametyst123
3. sep 2016

@simka1454 No Simka, to je trošku problém, ked vlastne aj k lekárovi ked ideš, máš strach, ... to nie je dobré.... pozri Ty si pacient, Ty potrebuješ lekára, ale aj on potrebuje Teba... 😉 ako pacienta...a je fakt divné, že si len pre seba píše, a s Tebou nekonzultuje.... To by správny lekár mal .... Takže máš dve možnosti: a to že sa ho normálne poopytuješ, čo Ta zaujíma, ako sa citiš, že máš pocit, že tie a tie lieky nie sú celkom ok, nerobia Ti dobre, atd atd... Alebo máš druhú možnosť, a to fakt zmeniť lekára, ak to prvé nezaberie.... hoci bude z iného mesta, ale radšej zmeniť lekára za nejakého normálneho jak sa pri takomto len "trápiť"..... a ked Ti nechce a nemá zaujem pomôcť, tak by som ho fakt zmenila... hoci by bolo treba aj cestovať.....a neboj sa nie si na tom sama, ale niekedy sa fakt človek musí o niečo postarať aj sám, ked chce aby bol zdravý, a tak by som rozhodne toho lekára zmenila.... Chceš sa vyliečiť a byť zdravá?... Tak sa vyser na toho doktora, a vygoogli iného lekára, a chod k nemu.... 😵 ok? Držím Ti palceky... Drž sa....

lily14
3. sep 2016

Baby poradte nieco na spanie...tabletky atd...mam hrozne obdobie a vobec neviem dpsvst a cez den unavs