Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mijo53
14. júl 2016

@kubimatej nestresuj, zoberú Ti krv a uvidíš, môže to byť malo železa, ako som už predtým písala, alebo štítna žľaza, alebo hoci čo iné, žiaden neurol neber a vyčkaj na výsledky krvi, uvidíš čo Ti povie lekárka, čo zistili v krvi, alebo choď na vyšetrenia do lepších nemocníc, napr. Martin, Banská Bystica

apolka77
14. júl 2016

@mijo53
preco by nemala brat neurol ked je uz total na prasky?

kubimatej
14. júl 2016

@apolka77 su to take male modrinky..v oblasti žíl..na jednej nohe ich mám viacej na druhej jednu ale veľkú..povedala, že tie modriny si nemám vsímať..že uvidíme čo ukáže krv..ak bude zlá tak ma pošle na hematológiu. nikdy mi nič vážne nebolo, všetko postupne začalo v marci tohto roku..a furt niečo nové .na zbláznenie

kubimatej
14. júl 2016

@mijo53 však dnes som už kukala, že asi pôjdem do Martina sa dať nejako celá vyšetriť, lebo ma picne.

umabell
14. júl 2016

@apolka77 no ranajky rozok so salamou, obed kysla zemiaková polievka a mäso na hriboch s ryzou a teraz som schnapala 4 parky ale tie lidlove tie su tenke rajcinu papriku a rohlik 😀 😀 moze byt? 😀 😀 😀 a pijem kavu a zedla som 1 susienku taku maslovu... Inac dnes celkom fajn... Inac raňajky mi nechuti len kvoli liekom inac by mi staciLa cigA a kava 🙄 😨 😅 ja vieeem ze je to nezdrave ale keď mne to chutiii 😉 a su dni ked ma nappina z jedla tak nasilu.. Nooo 😕 😨

umabell
14. júl 2016

@kubimatej chod veru inde ten Martin je fajn napad a nebooj neumries nemáš preco... Drzim ti palce máš toho dosz nech to uz skonci kurnik sopa..a v tej maternici mozu byt aj mozno krvne take zrazenny z kyretaze.. Nebooj

apolka77
14. júl 2016

@umabell

no tak nie je to az taka katastrofa, som myslela ze hladujes...skus pridat na kvalitnejsich (nutricne) ranajkach..z toho rozku a salamu ziadna vyziva do tela vsetko su puste kalorie..ako viem ked nechuti tazko do seba pchat vsak lepsie rozok ako nic...potom by si mohla daco zhltnut na desiatu, vlocky s jogurtom, nem? 😀 alebo nejake ovocie, cukor z nich by ti mozno rozbehol apetit...

mozno nepriberas aj zato ze fajcis..no vidis aky sme rozny ja nalacno keby si dam kavu a cigu asi sa poblvem.. 😔

umabell
14. júl 2016

@apolka77 jogurty vlocky eee.. Ovocie mozem a zeleninu lubim... A masooo slaninku klobasky tlacenku to môžem vsetko zdrave jedlaaa 😀 😀 ano jem len ako vravim staci mi jeden den nerv nejem vela a kilo dolu...

dida232
14. júl 2016

@umabell Umka koľko vyfajčíš? inak ja to mám podobne...káva a ciga...teraz nefajčím, kvôli tomu hrdlu ale akože chcem s tým seknúť, no nejak mi to stále nejde...ja si si tým nerv ikľudňujem aj keď viem, že je to blbosť...ale už dlho chcem prestať, no stále sa k tomu nemám...

umabell
14. júl 2016

@dida232 nooo ja vela krabicku bars jako vyhulim 😕 😕 😨 Ja viem otras ale musim sa hadam polepsit... To si dobra ze ked ta hrdlo bolí nehulis mna nic nezastaví inac ja som taka trubka fakt prehulena 😀 🙄 😨.. Ked som bola tehu vôbec som nefajcila a potom zase zacala a mohla som to uz vydrzat.. Mna to upokokuje.. Noo 😕 inac baby tu písali ze kava a cigarety sposobuju tieto pliagy nase možno preto nie a nie sa z toho dostat neviem... Zavislost je svina

dida232
14. júl 2016

@umabell no to ja zo strachu..inak by som si praskla to sa neboj ☹ ale čul si nahováram, že to s fajčenia tam mám volačo....ja tak fajčím, že pol krabice..ako-kedy niekedy viac niekedy menej...ale vravím, už sa toho chcem zbaviť, lebo viem, že to je na prd..celé fajčenie... 😝

domkaaaa
14. júl 2016

Babulky moje zlate ja som bola dnes celkom ok a zrazu to prislo ten pocit derealizacie a pocit ze vsetko je cudne a nerealne 😢 To je tiez z uzkosti? Mam dat neurol? Zaberie nato?

umabell
14. júl 2016

@domkaaaa ahoj daj si Domka neurol... Vidis ale ide to k lepšiemu uzbti byva aj lepsie💗💗

limetka26
14. júl 2016

Ahojte dievcata, som tu nova. Chcem sa spytat, ako ste prezivali tehotenstvo? Som na zaciatku . Liecila som sa na generalizovanu uzkost do februara kedy som vysadila lieky. Bolo mi celkom fajn az teraz posledne dva tyzdne to mam zasa- uzkost, chvenie, vselijake priznaky s tym spojene. Dr - gynekologicka aj psych mi povedali ze pockat aspon prve tri mesiace, ale neviem ci to zvladnem.

domkaaaa
14. júl 2016

Baby ja som divna ... Som doma teraz 4 dni a ja teraz sedim s priatelom a namiesto toho aby som sa tesila ze sme konecne spolu ja uz premyslam co budem tie dalsie tri dni robit ked sa mi nic nechce a som unavena ako kon 😢

janka_banka
14. júl 2016

@limetka26 vitaj medzi nami limetka🙂...v prvom rade Ti napíšem,že sa nemusíš báť,všetko bude ok aj keď si tehu...ja som tiež pri oboch mojich tehotenstvach4brala ad a zvládla som to,detičky sú zdravé

janka_banka
14. júl 2016

@limetka26 no a ja som tiez obe tehotenstva na začiatku ťažšie,dokonca som ležala v nemocnici...akože som ležala pre žalúdočné nevolnosti a nakoniec to robili psychika a hormóny tie moje zlé stavy...ja by som sa riadila tým čo povie lekárka a hlavne s ňou treba byť v kontakte a hlásiť každú zmenu v tvojom stave...aby si sa zbytočne nestresovala a užila si tehu a ak bude treba nasadiť lieky,tak žiaden stres, určite to Ty aj bábätko zvládnete...držím palce ✊😉

janka_banka
14. júl 2016

@domkaaaa Domi aj ja som posledné dni unavená ako kôň🐎🐎🐎...písala som lekarke a napísala mi,že zato môže aj zme mna počasia a tieto stavy sú pri depke bežné....a to že si mimo??? To je z úzkosti, vtedy sa takto mozog bráni stresu a proste vypne...neprijme informacie z vonku a aj vysielanie je spomalene...mozog proste oddychuje a lieči sa...nebojkaj,hlavu hore,ja som to mala na začiatku liečby cca 4 týždne a pomaly to odoznieva...😊

bambulka05
14. júl 2016

@janka_banka jani pisala som ti. Ako sa mas? Uz lieky zabrali?

limetka26
14. júl 2016

@janka_banka dakujem, snazim sa to dako prezit, do toho tretieho mesiaca, ak to bude takto zle hned nasadim lieky. Nechcem sa trapit urcite to nie je ani pre mimi dobre. Co sa ma clovek tesit, tak ta pliaga je silnejsia

simka1454
14. júl 2016

mne je teraz večer zas velmi zle a vlastne celý tento týždeň sa necítim dobre,možno je to aj počasím ale ako ma to teraz chytilo mám pocit že to už nevydržím ešte mám každú noc aj blbé sny, stále mám taký pocit že sa z toho nedostanem a že mi nikto neverí že mi je zle že ani doktor mi neverí,proste nikto, bojím sa že si nedokážem ani robotu nájsť,že to nebudem zvládať, teraz sa mi zdá že som na konci so silami. Ako dlho trvá vlastne liečba depresie nemala by som byť už v poriadku ?

janka_banka
14. júl 2016

@bambulka05 Ahoj moja, vidíš aká som dopletena 😊...ja som Ti neodpisala a bola som v tom že jej,prepáč mi 🙏...no ako sa mám??? No je to v podstate lepsie, uz sa dokážem bez problémov postarať o deti, navariť,ozehlit....ale liečba ide veeelmi pomaly...lekárka mi dala tri druhy AD,teraz mi bude znižovať dávku,vraj by mali byť serotonin a dopamin už nakumulovane...len tie úzkosti, posledné tri dni sú mojim spoločníkom,ale budem mat menzes,tak to pripisujem tomu ale verím,že ak mi upraví lieky tak bude OK i keď stále cítim že to nie som úplne ja...ale nemôžem čakať uzdravenie za mesiac,depku som mala dlhšie,len som myslela že to dám..ale mávam aj krízy a poplacem si ...hmmm...ale potom sa mi ulavi...😟😟😟...a Ty sa bambulka ako mavas???

janka_banka
14. júl 2016

@limetka26 no presne ako pises,táto pliaga je sviňa🐷...ale radsej2s liekmi a užiť si tehu a aj babinko bude viacej v pohode keď budeš v pohodicke a trápiť sa...nie všetko sa dá vydržať vôľou a netreba sa brániť pomoci ked sa dá pomôcť 😉...velmi2Ti držím palceky...

umabell
14. júl 2016

@janka_banka jani a ty si brala ad hned od začiatku tehu? Alebo si vysadit musela prvé 3 mesiace?

umabell
14. júl 2016

@limetka26 ahoj aj ja som brala pocas tehu adecka síce az od 5 mesiaca mna ta pliaga vtedy dostihla ale neboj sa toho ako vravi Janka aj ty aj babo musite byt v pohodke..

janka_banka
14. júl 2016

@umabell umabellka ja som brala stále,ja mám udrziavacu dávku stále, ale brala som vtedy Alventu 75mg +Rivotril podľa potreby...a potom mi počas tehu lekárka zvýšila Fevarin na večer...som mala zaludocnu neurozu prvé tri mesiace a tiež som ťažko znášala zmenu z tehotenstva,bála som sa toho ako to zvládnem😒...tá moja uzkostliva povaha...ale tehotenstva som potom mala krásne,užívala som si to...teda ak si odmyslim prvy trimester 😊

limetka26
14. júl 2016

@umabell
@janka_banka dakujem dievcata, ved prave som si myslela, ze hormonmi to bude lespie, zevraj vela zenam bolo lepsie, ale akosi mna to obchadza.. Mozno sa to este zmeni, uvidim kolko to pojde bez liekov, dr povedala, ze kde tu si mozem dat lexaurin, no citala som na to nie dobre reakcie, tak neviem.. I ked vcera som si dala polku z 1,5 mg .. Magnezko dako uz nepomaha..

olivia77
14. júl 2016

@simka1454, neboj, tieto stavy som mala tiez, myslela som, ze uz to nikdy nebudem ja, ze sa zblaznim... a vtedy som fakt neverila, ze este niekedy bude dobre... ale ono to prejde, len to aj trva trosku... u koho ako... je to individualne, ale tie stavy fakt prejdu...

domkaaaa
14. júl 2016

Baby mam hrozny stav 😢 Uz si myslim ze to nevydrzim ja ani neviem ci je to uzkost alebo depka len sa zle citim nic sa mi nechce a cudujem sa ze je noc a mne ti nepovolilo este sa to aj zhorsilo 😢

domkaaaa
14. júl 2016

Moze to byt navysovanim fevarinu? Zo 100 ky mi navysuju n 150