Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
26. júl 2016

@ametyst123 moja akurát som si volala záchranku..nič nepomáha a ešte k tomu som začala tak krvácať, že musím mať uterák..kazdých 10m meniť vložku..a to som po kyrete a histologia bola výborná :( kedy už toto prestane..čo mi jeee

ametyst123
26. júl 2016

@kubimatej Tak moja, nechaj sa dobre vyšetriť záchrankou, povedz všetko, čo Ti je, povedz aké lieky Ti nerobia dobre, a ak máš možnosť, tak ku detom niekoho zavolaj, ak môžeš, a na Tvojom mieste by som isla do nemocnice, nech Ta dajú dokopy, lebo takto nemôžeš fungovať, a ako sa potom postaraš o deti ?... Držím Ti palce, naozaj, silno.... dufam, že Ti záchranári pomôžu.... 😔 Som s Tebou....

ametyst123
26. júl 2016

@zuzkostna Aj ja som sa vtedy, ked som nič necitila, som sa citila "previnilo"... neviem ako to inak nazvať.... 😖 ... ako keby som bola "zlá mama".... a toto ma ešte viac frustrovalo a ničilo.... ale za to naozaj nemôžeš, je to proste preto, že v našom mozgu to proste prestalo fungovať tak, ako doteraz, a aj tie pozitívne situácie a veci a pocity sa menia na niečo negatívne... aspon teda náš mozog to tak vníma.... dostali sme sa do toho, každá inak, ale mohlo to byť spôsobené dlhodobým stresom, dlhodobými a neriešenými problémami, nedostatkom oddychu a spánku, nejakou zlou životnou situáciou, alebo udalosťou, ktorá toto mohla spustiť, mohlo to byť proste čokolvek, vieš, nabaluje sa to, nabaluje, a my si myslíme, že takto sa dá fungovať donekonečna... ale nedá sa.... a naše telo nám povie... Dosť.... a ochorieme.... aby sme boli "nútení" sa dať do poriadku,.... Tak sa neboj, je dobré, že svoju dcerku hladkáš a snažíš sa, akokeby vyvolať ten pocit, a ver mi, že ten pocit príde.... len to chce čas.... a vôbec to neznamená, že si "zlá mamka".... to vôbec nie.... len proste máme problém, ktorý treba riešiť, a uvedomiť si, že ozaj problém mám, a pustiť sa do boja proti tomu.... dá sa to.... aj ked je človek na pokraji síl.... aj ja som už na konci bola.... ale dostala som sa z toho.... a hlavne vdaka tomu, že mám rodinu, a vedela som, že kvoli nim to zvládnuť musím.... a chcem.... Držím Ti palce....aby si aj Ty časom porazila to, čo nás trápi..... ale už potom trápiť nebude.... 😉 ... ver mi, dá sa to zvládnuť, a prídu aj tie pocity, uvidíš... a netráp sa tým teraz...... 😉 Drž sa...

zuzkostna
27. júl 2016

@ametyst123 a ty beries AD?

apolka77
27. júl 2016

@umabell
ahoj umabelka 😉 neboj, dnes uz bude urcite lepsie...ty to tak podarene opisujes, ze sa vzdy pousmejem 😉 ..keby si v danom momente tej chorobe vynadala do "pučí 😀 " mozno by aj odisla...drzim palce.

apolka77
27. júl 2016

@kubimatej
jaj moja par dni fajn a zas toto 😝

...ja som mala take krvacanie tiez a to som menila vlozku nie ze kazdych 10minut, ale hned ako som si vymenila zo mna vypadol kus a bola som nahrata...ale zachranku som nevolala..sla som ku gyn. a ten mi pichol injekciu...odvtedy co uz je aj 2roky beriem na upravu cyklu a aby som nemala silnu mz KAZDY MESIAC PO 10 LUTENYL...ale teraz ho prestali dodavat na sk, tak mi lekar predpisal DUPHASTON...mne to uplne upravilo cyklus, mam mierne kramy akurat na 3den trochu silnejsie...takze nechapem preco ti gyn. nenasadila na upravu krvacania ten duphaston...mala by si pokoj..

..a mimochodom velmi mi pomahali aj caje ako alchemika a stavikrv vtaci..to ked som vypila druhu salku hned sa mi zmiernilo krvacanie a to fakt neklamem..skoro az zastavilo..tak by si mala ist touto cestou..

mne gyn. uz dost dlho odporuca Mirenu, ktora by vyriesila moj problem a posobi iba na maternicu pokial liek na cely oganizmus...ale ja som s horm. telieskom nie velmi uzrozumena..nejak sa tomu branim..aj ked viem ze hor.tablety su tiez svinstvo ale beriem to iba 10dni v mesiaci...no a teliesku by sa potesil hlavne asi mm to by tie gumy mohol zahodit 😀 😅 😕

apolka77
27. júl 2016

dievcata, pisalo sa tu nieco o alkohole..tak chcem pridat.. 😀

ja rozhodne neodporucam alkohol HLAVNE NIE S BENZACOM to je fakt smrt a nebezpecne...,ale s AD si obcas 2x tyzdenne dam trebars pohar pivka v tomto teple alebo pohar vinka a NIC to so mnou nerobi...mne aj psychiatricka povedala, ze ten poharik vinka si kludne mozem dat, aj ked nie mozno kazdy den ale obcas urcite ano...ze sa nemusim bat, ze aj na dovolenke ako pripitok napr.na navsteve...ale ja alkohol nemam moc v laske, takze mne ten poharik pivka urobi sluzbu a viac nepotrebujem a nemam nejake negativne skusenosti..ale domka pisala, ze kamoska si dala borovicku a tam je alkoholu uz podstatne viac plus benzac..takze to nie urcite...

apolka77
27. júl 2016

@kubimatej
a este jedna velmi dolezita vec asi najdolezitejsia ako som uz raz pisala silna mz a vobec zenske problemy suvisia s problemom zeny so svojim partnerom...takze toto by si si mala dat v prvom rade do poriadku..drzim palce 😉

apolka77
27. júl 2016

@verokuruc
no na toto nedostanes jednoznacnu odpoved, lebo vo vseobecnosti sa z AD pribera, ALE ja som 1X PRIBRALA ked som ich brala, no ruku na srdce aj som zrala..tak objektivne nebolo to iba s AD...teraz beriem 2,5 mesiaca tie iste AD a chudnem...ale davam si aj pozor co jem..takze asi zavisi AKE ad beries ale podla mojho nazoru sa z vacsiny AD nepribera, pribera sa z jedla a chudnut sa da tiez..

dida232
27. júl 2016

Ahojte dievčatá...tak ja som dnes navštívila svoju psychošku...porozprávala som jej, čo ma všetko trápi a ako sa cítim a jasnačka mi vrátila AD-citalec. Heh vôbec sa mi do nich nechce..ale samozrejme benzáče, ktorými si teraz posledný mesiac pomáham nič neriešia. Joooj neviem či ich nasadiť...bojím sa aj tých zhoršených začiatkov..1x keď som ich brala boli katastrofálne, tak teraz sa mi vôbec nechce to zažiť nanovo...Baby čo ste sa vracali opäť k AD boli tie začiatky zas také zlé? SOm teraz na vážkach, či ich začať brať, na jednej strane, som už fakt unavená, že prežívam s nervami zo dňa na deň, na druhej strane si začínam myslieť, že asi neviem normálne fungovať bez AD, keď som bez nich vydržala len 3 mesiace...fakt neviem čo čul...ach jo

apolka77
27. júl 2016

@dida232
ja som sa vracala po 2x k AD po roku aj pol..mne sa to tiez vratilo velmi skoro a chcela som sa vyhnut AD, ale som sa len trapila a zasa uvazovala ci brat ci nebrat..teraz ich beriem 2,5mesiaca a nelutujem...ano zaciatky su vzdy take, ale s benzacmi to das lavou zadnou....neboj..treba uzivat ten benzac aspon2xdennne a nebude to az tak tragicke...je to sice neprijemne, mne sa chcelo v kuse spat...ale vidis tu som...

domkaaaa
27. júl 2016

Baby drzte palce idem na pohreb 😢 Hadam sa tam nezosypem ale zasa mam ten hnusny pocit ze sa mi nikam nechce

kubimatej
27. júl 2016

taaak baby ležím v nemock na gynkologickom dostávam infúzky dicynone, tabletky kálium a ascorutin a do zadku mi pichajú kanavit..ale ja furt nehorázne krvácam a nevládzem stáť na nohách, nejem , točím sa..podľa sona však v maternici ani na váječníkoch nič nie je, tak nechcú zbytočne čistiť..už keď sa moha psychika oveľa zlepšovala je na bode mrazu..plačem im tu, prosím aby ma nenechali vykrvácať a zase ten môj strach zo smrti..nechcem zomrieť ešte :(

junova
27. júl 2016

@kubimatej Moja mama aj jej mama tiež mávali takéto silne menštruácie, stále chodili na čistenie, obidvom zobrali maternicu ešte v mladom veku. Aspoň že už mali deti. Odvtedy mali pokoj.

junova
27. júl 2016

@junova vaječníky im nechali.

umabell
27. júl 2016

@domkaaaa ja ti nerozumiem ako mozes ísť niekam kam sa ti nechce a hlavne na pohreb.. Ja na pohreby vôbec nechodím... A nebola som ani starkej ale by som to nezmalkla....

adrika19
27. júl 2016

@dida232 Určite ich začni užívať čím skôr. Keď Ti pomohli prvýkrát pomôžu aj teraz. Bez nich sa Ti bude stav iba zhoršovať. Viem to z vlastnej skúsenosti. Tie začiatky prežiješ, neboj, nasaď si aj neurol alebo niečo podobné.

ametyst123
27. júl 2016

@zuzkostna Ano, beriem ADčka, a aj benzáč.... konkrétne Brintellix ADčka... 2x denne po polke tabletky, a Rivotril 0,5mg a to po polovičke 3x denne.... tieto Adčka beriem 4 mesiace.... a predtým som 3 mesiace brala Tianeptin mylan, čo je Coaxil.... a ten mi tiež robil dobre, len lekárka mi zmenila, vraj "není k mání v lekárni".... 😖 tak neviem, či len chcela vyskúsať na mne nové Adčka.... alebo ich fakt bolo ťažko zohnať..... ale aj s týmito som spokojná.... jediné čo ma ešte trápi, tá hrča v krku stále je, a občas aj bolesti zalúdka... ale toto už viem zvládať, resp. dám lieky, a ide to.... len ten krk mi robí stále problém... toho som sa ešte nezbavila... toho pocitu hrče .... 😖 ... ale inak musím poklopkať... ja som napr. dneska, bola sa objednať u dvoch lekárov.... a to ani nie v mojom meste ale v inom ... takže som aj v pohode soferovala.... a tiež som pochodila aj po uradoch.... ked už to mam po jednej ceste.... 😵 ... a celkom v pohode.... len ten krk.... 😖 ... ale inak už žiadne nejaké panické ataky nemám... tak som happy.... dufam, že to časom celkom všetko odíde preč.... a budem v pohode.... 😵

limetka26
27. júl 2016

@kubimatej urcite nezomries!!! Nie si prva ani posledna, ktora takto krvaca. Moja mamina /a aj babka/ krvaca podobne, stale ma koli tomu problemy nestiha dakedy ani vlozky menit a to uz bola aj parkrat na cisteni. No a z toho je jasne, ze sa ti toci hlava a si slaba koli tomu. Neboj bude lepsie ! zelezo mas v poriadku?

kubimatej
27. júl 2016

@limetka26 železo včera ešte áno ale krvácanie pokračuje v silnejšej intenzite .pichli mi akurát nejaký oxytocín a už zase serem strachy, že či to môžem s Adčkami..:( som vyplašená už riadne

kubimatej
27. júl 2016

už som psychicky na dne !!!! :((( a fyzicky ani nehovorím

limetka26
27. júl 2016

@kubimatej vsak doktory vedia ze beries ad , nie? Neboj, ja som tiez na tom desne. Som teho a od februara nemam ad a uzkost mam kazdy den, stale sa o seba bojim len vstanem dnes sa mi nahojno dychalo od rana a myslienky take, ze az. Hlava sa mi stale toci, ani stat sa mi nechce.. Ale ty si pod dozorom teraz, tak sa neboj !!! Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie.. 😎 Zajtra uz bude lepsie, silne objatie posielam!

limetka26
27. júl 2016

@kubimatej boze aku tvrdku som dala oprava doktori

umabell
27. júl 2016

@kubimatej sj si im povedala ze aké ad beries? Nebooj neumries...

kubimatej
27. júl 2016

@umabell ano povedala..bol tu aj primar predchvilou, ze kludne si mozem dat..ze tu injekciu normalne beru tehotne zeny, tak mne s ADčkami nič nespraví..len už som tak najedená z tých všetkých tabletiek, že ani jesť mi nechutí..zajtra ma čaká hematologické vyšetrenie, tak som zvedavá..teraz už idem dať trittico a hádam ma ukľudní a ráno sa zobudím!

kubimatej
27. júl 2016

@umabell ale ako pripadalo mi, že im je úplne jedno aké AD beriem, len bud si dajte alebo nedajte

dida232
27. júl 2016

@kubimatej drž sa dievča...ja mám tiež teraz tlé obdobie ale na teba teda nemám...dejú sa ti otrasné veci..myslím na teba...

umabell
27. júl 2016

@kubimatej jasne ze sa zobudís
.. Ver lekárom. Neboj sa.

apolka77
27. júl 2016

dievcata aby toho nebolo malo dnes aj mne na ho... 😝
bola som v meste a zle mi bolo,,atak neprisiel ale som sa citila uplne mimo, uzkost...neznasam ked je takto dusno, potim sa jak kon a to doslovne, staci ze daco porobim mam mokre tricko...
..ku vsetkemu den blbec, co som objednavala kresla tak prisli ale vyzeraju hrozne, poskodene a hrozny material...tak sme to balili naspat ze odstupujeme od zmluvy..tak este toto riesit... 😝 😠
citim sa nemozna dnes...

apolka77
27. júl 2016

@kubimatej neboj, uz musi byt lepsie...drzim palce.