Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
21. sep 2009

hrošík - he he - já jedu jen s Mariánkem, mým sladkých vzpurným batolátkem. 😀 Koukat na otráveného puberťák jsem odmítla - nechtěl jet a manžel nesnáší někam jezdit vůbec, takže se starším jsou nejspokojeněšjší zašití doma u DVD. My s maličkým jsme z jiného těsta. Takže jsem to rozhodla takhle. Vydělala jsem si na to, takže MM neřekl ani Ň 😀 😀 Jen jsem nakoukla, už jsem zabalená a děsně se těším. pa pá 🙂

andy.a
21. sep 2009

šťastnú cestu,Peťa,užite si to tam a potom šťastný návrat domov 😎 😎 😎 😉 🙂 🙂

natashkaa
22. sep 2009

Ahojte pisem sem prvy krat. Mam PP citam ze je tu aj psychiatricka na par rad. Mne to zacalo paradoxne tehotenstvom a cele tehotenstvo boli priserne muky nakolko som nemohla nic brat asi si viete predstavit co to pre mna bolo. V strede tehu som uz bola na konci sil vsetci sa divili, ze babo to vobec vydrzalo no a bol mi predpisany xabax a cipralex dala som si ho vo fakt najhorsich situaciach tesne pred porodom ked som si myslela ze take tachykardie srdce nemoze zvladnut. Nic neberiem a uz som totalne vypluta nedokazem opustit pomaly ani dom kedze som sa na to dlhodobo nikdy neliecila. Cudujte sa svete normalne mam mlieko co nikto nechape tak sa premaham len nech kojim ale uz nezijem naozaj len prezivam. Andy nieje mozne pocas kojenia brat aspon 250xanax ked to na mna dojde? nie kazdy den len ked to uz neviem vydrzat. Kojenia sa vzdat nechcem krabicku xanaxu mam pri sebe kojim 4mesiace a musela som si ho uz asi 3x dat. Neexistuje pre kojace fakt nic?????? PROSIM PORADTE!!!!!

strunka
22. sep 2009

ahoj natashkaa,
nie pre kojace naozaj nic neexistuje, aspon tak mi to povedala lekarka a vlastne som i koli tomu prestala kojit, ale to uz mal maly 14 mesiacov, takze to nebolo take ako u teba, je na tebe ako sa rozhodnes, kojit je naozaj pre dietatko to najlepsie, ale ak nie je nejake chorucke, s nabehom na alergie alebo tak, mslim ze dolezitejsia je pre neho zdrava mamina... aspon ja to tak vnimam, uz by som sa tak nenechala vycerpat aby som sa potom o neho nevedela postarat... citam teraz taku super knizku a presne je to tam tak pisane, ked je stastny rodic je i dietatko 🙂
drzim palce

andy.a
22. sep 2009

Natashkaa,ten Xanax-najnižšiu dávku si sporadicky,naozaj sporadicky môžeš dať,keď to už inak nejde 😕
pravidelnému užívaniu liekov počas kojenia sa treba vyhnúť,i keď sertralíny od ukonč.3.mesiaca v najnižšej účinnej dávke sú prípustné,lebo do MM prechádza zanedbateľné množstvo 😕

ten Xanax myslíš asi 0,25 mg,nie 250 mg 😕 😅 😝 😀

a čo píše Strunka,je tiež pravda...určite radšej pohodová matka bez depresií a úzkostí/či panických aták/ na liekoch ,prikrmujúca dieťa UM vo fľaši....ako nešťastná,depresívna,vyčerpaná a nervózna kojaca matka 😕 😒 😉

apropo,obe máte krásne mottá v pasoch 😵 😵 🙂

hroska
24. sep 2009

Ahojte dievcence, 🙂 🙂

nejako nepisete 😨 ....., dufam, ze sa mate O.K. a depresie a uzkosti Vas obchadzaju napriek tomu, ze uz je jesen 😉

Ja idem zajtra k mojej Dr. uz sa velmi tesim 🙂, naposledy mi na moju naivnu otazku: "ci sa z toho niekedy dostanem" ☹ 😕 odpovedala "ze 100% 🙂 , len mi nemoze zarucit, ze sa mi to nevrati ☹ . Tuto vetu si opakujem donekonecna, je to pre mna velka nadej, ved kto Vam dnes nieco zaruci na 100%, som jej fakt vdacna za tu vetu, resp. za jej 1.cast. 😀 Zajtra sa tu otazku opytam asi znovu, lebo je to krasne pocut tu nadnernu odpoved. Inak s mojou Dr. si moc nepokecam 😒 , lebo robi od svitu do mrku, proste stale plna cakaren 😝 😨 , skor by som jej povedala "pani robotnicka" ako pani doktorka 😀 😀 A este jednu peknu vetu mi povedala: "Vy nie ste ziadny psychicky invalid, mate LEN depresívnu poruchu a viete kolko ludi to dnes ma?"

Tak mi drzte palce dievcata, beriem Seroxat 30 mg zajtra to budu 2 mesiace. Na nohy som sa postavila 😉 , ako tak fungujem okolo deti a v praci 😒 , nerevem uz kazdy den, len sem tam 😒 , Frontin si uz asi mesiac vobec nedavam 😉 (aj ked niekedy by som zjedla naraz aj 3 tbl - to asi poznate),chut do jedla je uz tiez O.K. 😉 , v noci spim uz vpohode 😔 , ale pretrvava anhedonia ☹, z postele sa rano vymotam ledva o 7,30 hod (decka vychysta rano MM - chvalabohu), cez den som dost unavena a bez energie, nic ma nebavi, rozmyslam furt, ze co ma to postihlo a o inych somarinach z obdobia, ked mi to zacalo 😝 ☹
Viem, ze je to lepsie ako pred tymi 2 mesiacmi, ale este stale sa donekonecna pytam KEDY to uz bude uplne O.K. a BUDE TO ESTE VOBEC NIEKEDY UPLNE O.K. ??
Tak neviem dievcata, ci som na dobrej ceste alebo mi treba este AD zvysit alebo este skusit vymenit za ine, fakt neviem, co si myslite Vy??? 😨

Pozdravujem Vas a prajem dobru noc a pekny zajtrajsi den 🙂 🙂 🙂

filipal
24. sep 2009

ahojte,
som tu nova, ale precitala som si, co som vladala ...😝

Hroska, neboj, ved ty si uz teraz plna optimizmu!
aj ked tvoj dnesny prispevok je trochu smutny...

ja beriem sertralin-aktavis 4 mesiace.
tiez mam pocit, ze este to nie som psychicky uplne ja,
snazila som sa to mojej lekarke vysvetlit, ale ona mi len zvysuje davku...
na kontrole som bola v utorok.
v kazdom pripade je mi uz omnoho lepsie a mozem vziat svoj
zivot do vlastnych ruk...len to este trochu boli.

Hroska, zajtra napis, ako si dopadla.
ale na dobrej ceste si urcite! 😎

logout
24. sep 2009

ahojte, sice trosku oneskorene, ale rada by som upresnila, co pisala tusim 11. septembra diana30 o psychoterapii, ktoru absolvovala. to, co popisuje, je myslim psychoterapeuticky pristup oznacovany ako katatymne-imaginativna psychoterapia. urcite nejde o hypnozu! ide o imaginacie, ktore u klienta vznikaju v stave relaxacie, t.j. klient je "pri vedomi". len som povazovala za potrebne to upresnit ;), nejde o ziadne sarlatanstvo, ale o zavedeny, prepracovany a ucinny psychoterapeuticky pristup. myslim, ze sa ani neda oznacovat ako "regresia", ved pri kazdej psychoterapii clovek riesi do velkej miery najma svoju minulost. to len preto, keby to niekoho viac zaujimalo, ja som trochu hnidopich ;)

logout
24. sep 2009

viac informacii napriklad tu
http://www.cskip.cz/kip.php?lang=1

lenka00
25. sep 2009

Ahoj holky, nejak se tu moc nepise? vypada to, ze je vsem dobre, tak si ani na diskusi depresia nevzpomenou, coz jestli to tak opravdu je, tak je to moooc dobre 🙂 ...ja uzivam Zoloft 50mg presne tyden - prujem uz nemam a myslim, ze snad ani jine nezadouci ucinky(klepu na drevo), ale zatim jeste asi nezabira, nalada nic moc, chut do neceho, tak nic moc, casto si poplacu, ale to je u me dobre, protoze jdou asspon ty emoce pryc...snazim se pevne verit, ze jsem na dobre ceste a ze ty AD zaberou...

hroska...napis jak si dnes dopadla...svymi prispevky si na me pusobila optimisticky, urcite to pujde stale k lepsimu...nekde jsem cetla, ze ta nalada trva nejdele..clovek uz zacne dobre fungovat (okoli je rado), ale uvnitr nic moc a postupem casu je to lepsi a lepsi, ale trva to mesice...

filipal...vitej 🙂,ja taky beru sertralinove AD...jakou davku toho sertralinu beres a kdy si zacla pocitovat, ze uz to zacina zabirat? moc dekuji, vim, ze je to u vsech individualni, ale sonduji...

holky, mejte se moc pekne, at nam vsem ty AD pomahaji...drzte se

filipal
25. sep 2009

lenkaoo

dakujem za privitanie
aj moja sestra brala zoloft na poporodnu depresiu, ale uz si nepamatam
davky, len viem, ze boli velmi nizke, lebo kojila.
zabrali jej asi o mesiac.
ten sertralin je jeho generikum, nedoplacam nic a moja lekarka ma
presviedcala, ze s nim ma dobre skusenosti...
no, ved je to individualne.
prve 2 tyzdne som nepocitovala ziadne zmeny, mozno som sa skor citila horsie,
postupne prichadzali dni ked mi bolo lepsie, ale na druhy den znova prepad!
a tak ako to tu uz niekto opisoval, dni ked mi bolo lepsie pribudali.
taku vacsiu zmenu som citila asi po 4- 6 tyzdnoch.
nemala som neziaduce ucinky, len mozno sucho v ustach.
prve 4 tyzdne som brala 50 mg
2 tyzdne 75mg
teraz 100 mg
lekarka mi navrhuje az 150mg
ale nutka ma to neposluchnut
takze, Lenka, uz o chvilu sa budes citit lepsie 🙂

ahoj logout,

to co pises je zaujimave, pozriem si tu stranku,
ja som raz cosi podobne absolvovala s jednou kanadskou
cvicitelkou jogy, islo o znovuprezitie vlastneho narodenia, ale nejako
sa mi to nedarilo... bola som este dost mlada a nevedela som sa uvolnit

lenka00
25. sep 2009

filipal...dekuji moc...jsem pred hcvili napsala, takovy dlouhy prispevek a on se mi smazal ☹ no, nic...snad mas pravdu a bude lepe a lepe...moc Ti preji, aby uz to bylo co nejdrive uplne ok...

maly se mi ted hodne vzteka a ja uplne citim jak mi ujizdeji nervy...je mu pet mesicu a 1 tyden a ja na nej ted kricela a mela jsem sto chuti mu dat pres zadek, je mi to silene lito, pripadam si jako ta nejhorsi mama na svete...prece ho nemuzu porad nosit...ja uz nevim, co je normalni a co ne...nemam se na to koho zeptat...malicky je ve spolecnosti moc spokojeny, hodny a kdyz je doma se mnou a ja ho dam si hrat na deku a nevenuji se mu, tak za chvili zacne plakat, no spise se vztekat a ja to ted posledni dobou vubec nedavam...je mi to moc lito, chtela bych byt hodna, vesela mama a misto toho jsem ubrecena, navztekana ☹

sarlotta
25. sep 2009

ahojík holky, tak já jen hlásím, že jsem dneska sama řídila, což bylo ještě minulý týden hororové🙂 Myslím že AD dělají co mají, jsem ráda. Zůstávám na raním frontinu půl tbl 0,25mg. a jinak nic. 😀

Lenka00, ale to je normální, že tak malé dítko si vyžaduje Tvoji pozornost... je to o nervy a určitě neznám maminku, která by to zvládala úplně v pohodě a s celodením úsměvem na rtech🙂))))))))))
neboj ono se to bude rychle měnit, začne lozit a pak se stavět.
Měla by sis najít nějaké aktivity s malým- mateřské centrum, cvičení s dětma, plavání... abys nebyla zavřená doma. Hlavně v Zimě je to s prckama těžké a každé mamině to její milované sluníčko pak už leze krkem.
Zkus ho dát do kočáru a jezdit a jezdit, nebo vzít teplou deku ven a nechat ho na dece venku- dokud je hezky.
Zkus dětské písničky na cd - třeba ho to zaujme🙂 Bude dobře, buď v klidu, jsi normální 😎

hroska
25. sep 2009

Ahojte dievcata, 🙂 🙂

filipal vitaj medzi nami dievcatami (ozaj, ved ziadneho chlapa tu vlastne nemame... 😝 😀 😨 ), si zlata a dakujem za to vcerajsie povzbudenie, asi som to dost potrebovala 😒. Ano, snazim sa byt optimisticka, aby som tu bola nejako uzitocna, lebo potrebujeme kazda povzbudit, poradit a ubezpecit sa, ze to pojde k lepsiemu, ale obcas ta kriza este stale dolahne.... ☹ 😝 filipal, takze AD uz beries 4 mesiace, to uz je celkom slusna doba 😉, aku mas diagnozu - depresiu alebo aj uzkosti???

lenka 00 aj Tebe vdaka za radu 😉 ,asi to nepojde tak rychlo 😝 a musim byt este dlho dlho trpezliva 😒 Co sa tyka Teba, tak uspech vidim v tom, ze si sa odhodlala nasadit si lieky a dala si sa na boj. 😉 Ten tyzden to je este absolutne nic, je to len uplny zaciatok a pozitivne je,ze nemas ziadne neprijemne neziaduce ucinky 😀 , pretoze tie prve 2 tyzdne to byva s NU uplne najhorsie 😝 😝 aj depresia je este horsia. Ale za tie 3-4 tyzdne urcite budes citit zlepsenie 🙂 😉 Vobec si nevycitaj, ze si zla mama, ja tiez, ked som mala malicku 1. dcerku, casto plakavala, stale chcela byt len na rukach a ja som nevladala, bola som hrozne unavena a nervozna. Nemohla som ju ani nachvilu samu nechat v postielke, ked som chcela ist na zachod, tak som si ju aj na ten zachod bravala a curala som s nou na rukach 😝 😨 Proste bolo to nenormalne, uplny blazinec, ale taketo nejake skusenosti maju asi vsetky mamy. Urcite si dobra mama 🙂 🙂 a vobec sa neobvinuj 😕, babo rychlo vyrastie a bude to lepsie.

No a aby som nezabudla na tu moju dnesnu kontrolu. Dr. mi leky nezmenila ani nezvysila, tvarila sa spokojne a napisala mi: "stav pomerne dobre kompenzovany" 😨 Kontrolu mi dala opat o mesiac. Povedala som jej, ze sa citim tak na 85% a uviedla som jej co ste nie je O.K. Moc sa k tomu nevyjadrovala, len povedala, ze AD este budu "robit svoju robotu". Este som sa jej spytala, ze ci teda este stale mam depresivnu poruchu, na to povedala, ze ano ☹ . No a dalsia moja priblblucka otazka bola, ze ci uz takato ostanem navzdy alebo to bude ako predtym? Na to mi povedala, ze uz nikdy to nebude ako predtym...., vtedy mi vbehli slzy do oci 😢 😢 a oci mi vybehli von.... a potom tu vetu este dokoncila........ze uz budem mat za sebou tuto skusenost a bude to kvalitnejsi zivot ako predtym 😉 😉 , za co som jej velmi vdacna, ale v tej chvili som uz bola zrela na resuscitaciu 😝 😲

Pa, pa a pekny vikend Vam vsetkym

filipal
25. sep 2009

ahojte,
tusim som sa nejako rozpisala, to preto, ze som vas az teraz objavila! 🙂
tesim sa 🙂 🙂

Lenka, neboj, naozaj bude lepsie, aj ked sa ti to teraz tazko uveri!
zoloft ti zaberie, ale potom si musis najst nieco co ti pomaha aj sama.
ja chodim do fitka 2 krat do tyzdna a cvicim jogu. vo fitku sa spotim a zlepsi sa mi nalada,
pri joge - teraz cvicim podla cd, (hoci som sama cvicitelka jogy 😎 , ale pomaha mi to vedenie hlasom...)
sa uzasne ukludnim.
co sa tyka tvojho synceka: aj moj syn bol taky pozadovacny.
v kuse som sa mu musela venovat, vela plakal, potreboval vela stimulov
a dnes je na skole pre nadane deti 😝
hroska,
fajn, ze ti ta navsteva u lekarky dopadla dobre!
od vcera si myslim, ze mam depresivnu poruchu, hoci som si myslela, ze mam depresiu.
ale ked som si to tu vsetko poprecitovala....
spytam sa na buducej navsteme mojej lek.
ja si tiez musim nachystat otazky do ordinacie, lebo som tam ako paralyzovana
a vsetko mi napadne az vonku. moja lekarka je dost ukecana, rozprava mi o svojich problemoch
(mozno je to sucast terapie 🙂 ) a mna casto nepusti k slovu 🙂
ja zase lepsie zvladam rana a uzkosti ma prepadaju poobede a podvecer. ☹

aj ja som si zmazala kus textu - tusim si treba davat pozor pri smailikoch, vtedy sa to posunie... ☹

prajem vam vsetkym prijemny, pokojny vikend

zuzkazv
25. sep 2009

ahojte dievčatá prosím vás ako zistím že mám depresie? ako depresiu odlíšiť od obyčajného smútku??

povuma
25. sep 2009

ahojte.........uz som dlho neprispievala, ale poctivo vas citam 🙂 pisala som kedysi, ze som trpela panickou poruchou, po prelieceni som tri roky bola uplne bez likeov.........to ako povzbudenie, ze naozaj sa ten zivot vrati do starych kolaji, vsetko bude ako predtym, vlastne nie, bude to lepsie......clovek si omnoho viac vazi takych beznych veci, ako to, ze rano vstane a .....nic......nie je mu zle, nenapadaju ho depresie, uzkosti, moze v klude vstat a robit co chce, ma energiu a nadhlad, .......

bohuzial som mala v poslednych tyzdnoch pomerne vela stresov, hromadilo sa to, nijak som to neventilovala, len som si vsetko prilis brala na plecia, a tak som sa zasa dostala do uzkostnych stavov.... ☹ ....nebolo to ani zdaleka take hrozne ako pri prvom raze, to som s neliecenymi atakmi zila pol roka, az som bola taka vycerpana a neschpna fungovat, ze som nevedela ani vstat z postele, ...nastastie som potom to roznych internych vysetreniach zistila, co mi je, a zacala som sa liecit Citalecom..

teraz som sla skor k psychiatricke, este pomerne v zaciatkoch, tak snad aj liecba skor zaberie...mne je zasa vecer fajn, tie rana su otrasne 😖 😖 ....aj cele dopoludnie 🙄 🙄 ......a som velmi ospala, proste ked na mna pride uzkost, moj organizmus reaguje spankom, alebo potrebou spanku, ako nejaky ochranny mechanizmus, len nie vzdy si mozem dovolit prespat tie neprijemne stavy....rodina, praca, domacnost....ved to poznate........
MM je sice velmi tolerantny, ale je vela v praci........

zle znasam aj samotu, radsej som von medzi ludmi, ale zasa velke davy mi nerobia dobre, ako nakupne centra, to vobec nezvladam 😖

tesim sa, ked lieky zaberu a zasa budem O.K.

a zelam to aj vsetkym vam.....
🙂
kejka dlho nepisala, co je s nou?
hroska, krasne prispevky 😉
lenka00, vydrz, bude lepsie, ja som tiez zle zvladala starostlivost o dieta,bola som nervozna, mala som vycitky, ale ked mas chripku, tiez nie si schopna sa plnohodnotne starat o tak male dieta a depresia je 100nasobne horsie ochorenie 😔

hroska
26. sep 2009

Povuma, ten prvy odsek si pekne napisala 😉 , mne sa to zda neskutocne, ze ten zivot sa raz vrati do starych kolaji, dokonca bude este lepsie 😕 , fakt tazko sa mi to predstavuje, ale velmi dobre to padne citat od ludi, ktory si tym uz presli a mozu to potvrdit, tak vdaka.... 😉 😉 Urcite si dobre spravila, ze si okamzite zasla k Dr. budes to mat o to lahsie, ked si to tak ryhlo podchytila a plus ta nadej, ze uz z vlastnej skusenosti vies, ze tieto stavy sa daju liecit a aj definitivne vyliecit 😀 😀, tak nech Ti rychlo tie lieky zaberu... 😉 😉

zuzkazv, neviem Ti poradit blizsie, kedze si nepopisala co Ti je ....atd, ale staci si zadat do google slovo depresia a nabehne Ti tam vela clankov 😨 , v ktorych sa pise o tom, co je to depresia, ake ma priznaky, ako sa lieci a aj to, ako sa odlisuje od obycajneho smutku, su tam aj rozne testy, ktore si mozes bezplatne urobit a tie Ti vyhodnotia ako si na tom s depresiou. Ale samozrejme, ak uz mas Ty sama pocit, ze ten Tvoj smutok trva dlho ☹ 😢 a nejakym sposobom Ta obmedzuje v zivote 😝, je vhodne, ked konecnu diagnozu urci lekar - teda Tvoj obvodak alebo psychiater....

Pekny slnecny vikendik 😎 😎 😎

sheherazada
26. sep 2009

andy mám prosím ještě dotaz ohledně manžela. diagnoza úzkostná porucha, nespecifikovaná(má to po operaci).Brzo ráno se probouzí s velkým napětím,pak má celý den strach ze všeho možného,je pořád vystresovaný a napjatý.Bojí se že nic nezvládne,je brzo unavený....
3 týdny bral tritico 75mg večer, pak mu to zvedli na 150mg večer. nyný je to 7 týdnů co to bere. Od začátku bral neurol 0,25mg 3x denně a jak se zvyšovalo tritico, tak i neurol na 0,5mg 3x denně. To trvalo 2 týdny a od té doby se snižuje, nyní má 2x denně 0,25mg. Nyní poslední 4 dny bere dogmatil ráno 50mg a večer 100mg. Takže nyní bere dogmatil ráno 50mg a večer 100mg, tritico 150mg na noc a neurol ráno a večer 0,25mg.
Od té doby co mu zdvojnásobili tritico má problémy s bolestí hlavy, tlak v hlavě, zhoršené vnímání okolního světa, zhoršená schopnost úsudku,pomalé myšlení a pocit jako by se na svět díval cizíma očima,prý jako by měl pořád kocovinu. tyto pocity jsou poslední dva týdny intenzivnější a trvají po celý den. Tyhle pocity se spíše zhoršují než že by chtěli mizet, možná že to souivisí i s tím snížením neurolu. Než nasadili dogmatil, tak dost ztrácel i chut k jídlu, ta je ted o něco lepší. Doktorka tvrdí že tyto potíže nejsou z léků, ale že je to ta jeho nemoc. jak bolesti hlavy, tak zhoršené vnímání okolí, tak ztráta chuti, prostě je přesvědčená, že je to psychosomatické. A že je ještě brzo hodnotit účinky léku.Prvně tyhle divné pocity v hlavě zažil před záchvatem před 4 týdny. Teď jsou ty pocity stejné,jako by měl přijít další záchvat,jen ztoho tak nepanikaří jako před těmi 4 týdny kdy pak přišel ten záchvat.Po záchvatu mu zvedli ty léky. Než začal brát tyhle léky, tyhle pocity neznal.Naopak po 3týdnech co tyhle léky začal brát se vše hrozně zhoršilo,pořád brečel a byl mnohem skleslejší než dřív a vyvrcholilo to tim záchvatem. Je to z nemoci a nebo reakce na léky? Přejde to? Nebo změnit léčbu? Mě štve doktorka, protože prostě si myslí, že si vymejšlí a že to z léků není. Tvrdí, že po tritiku se nehubne, při tom je to ve vedlejších účincích a podobně.Moc děkuji za vysvětlení🙂

sarlotta
26. sep 2009

hroska, neboj se, ono to bude jako dřív- opravdu!!!! já jsem v 19ti brala 3x denně 1mg neurolu a k tomu antidepresiva... všelijaká a pomohl mi až seroxat... plácala jsem se v tom 5let než jsem všechno zvládla vysadit a další 3roky mi trvalo než jsem se odvážila sama řídit auto ... ale dokázala jsem to!!! 😉 Těch 5let bylo i díky neschopné psychiatričce, která mě krmila nesprávnými léky a konzultace probíhaly tak, že jsem poslouchala já její problémy a na to, že se mi točila celý den hlava mi řekla, že jí se točí taky- že je to normální 😠 😖 ... pomohla až změna psychiatra a ten zkusil dvoje léky a pak se to podařilo🙂))
Před prvním těhu jsem léky pomalu vysadila a pak už jsem byla v pořádku bez panické úzkosti. Já ani tak nemám deprese a
nebo nějaká životní pesima... moje tělo si prostě reaguje jakoby samo na nějaký stres.. nedá se to ovládat.. rovnou omdlévám,třesou se mi ruce, tluče srdce - jako před nějakou zkouškou, nebo ve vyhrocené situaci a přitom jde o blbosti...

a teď mi asentra zabírá moc dobře 😉 nechci jásat dopředu ... ale myslím, že to bude fajn.

Ono Ti to dá do života ten nadhled, že si pak vážíš každého sluníčkového dne, kdy svítí slunce i venku i ve Tvé dušičce🙂)))))))) Prostě neprožiješ marný den - vše má svůj smysl.

hroska
26. sep 2009

Sarlotta, je mi to fakt luto, ze si mala taka mlada, taku negativnu skusenost s lekarkou, od ktorej si cakala pomoc,musela si si fakt dost toho prezit a v takom mladom veku 😝 ☹ 😨 Vsimla som si, ze pises velmi optimisticky a to je fajn 🙂 😉 Som rada, ze Ti lieky zaberaju 😀 😀 , prajem Ti , nech to pokracuje az do uplneho vitazstva 😉..................... a dakujem Ti za podporu 😵

Vsetkym pekny zbytok vikendu 😉 😎, pa, pa

janis8
27. sep 2009

ma tu niekto skusenosti s hypnoterapiou? pomohla niekomu alebo je lepsia klasicka psychoterapia u dobreho psychologa? casto mavam depresie kvoli soc fobiia

filipal
27. sep 2009

janis8, ahoj

a ako sa u teba socialna fobia prejavuje?

sarlotta
27. sep 2009

hroska taky děkuju🙂)) myslím, že když to přijmeš, tak se s tím dá lépe bojovat... já jsem tehdy pořád pátrala proč já, proč se to stalo mě a co se to vlastně děje, kde je příčina.... ale to mi nebyl schopný nikdo říct a nynější psych. mi řekl, že kdyby tohle věděl tak má Nobelovku 😅 Takže do hlavy nám opravdu nikdo nevidí. A já se za ty roky naučila se nevyhýbat nepříjemným situacím, ale pořád dokola zkoušet posunout své hranice, toho co zvládnu sama. Odměnou mi je pocit svobody a hrdost, že jsem to zvládla. Jsem jedináček a asi i perfekcionistka a to je veliký tlak 😀 Ale opravdu nikdo jiný to za Tebe neudělá. Tehdy jsem prostě vypla a zelezla do postele pomalu na rok... teď to naštěstí nejde 😉 - opravdu naštěstí ! Tak bojujme, dá se to zvládnout.

andy.a
27. sep 2009

Ahojte 😎 😎 😎 😵 😵 😵

rada by som prispievala aj častejšie a vždy aktuálne odpovedala na vaše otázky,ale nestíham...robota,teraz doma maľujeme,dávame plávaj.podlahy a pod...syn mi ochorel po mesiaci v MŠ /to už bol rekord,ako dlho tam bol ☹ /,bojím sa,že to alá od neho chytí... ☹ 😒 takže tak 😝
vždy tu strávim minim.hodinu,len kým prečítam posledné príspevky a potom ešte istý čas kým odpoviem 😕 😝

..len tak námatkovo som pozrela teraz pár strán dozadu...prispievalo sem oveľa viacej kočiek,dúfam že sú OK 🙂 😉 ...skúsim niektoré menovať:
Kejka-tá je asi OK,len nestíha...Dzio -tá sá má zrejme fajn,včera prispievala do témy o pannách a pod. 😝 😀 ...Hemi-pozdravujem a držím palce,dúfam,že ťa moja posledná IP neodradila 😕 😅 ...Deborah-má zrejme kopec roboty okolo 4 malých detičiek,hádam je v pohode.. 😉 🙂
..ďalej zdravím Zarte,Ivu 30,Silverku,Petru 04,Sarah,Evagy,Culinku,Mimku,Korneliu 🙂 😉
..Alyanu,Dvojku,Simonu,Damianu,Hellu,Dalli,Sonoio-ozvi sa nám,ako sa darí v Italy.. 😉 🙂

dávno tu neboli aj Gabika,Astora,Miskkaa,Weronka,Janbari,Sasi 😉 🙂
Peťa Tesařová-zdravím zvlášť a mooooc držím palce 🙂 😔 ...aj Jindri 😉

Kubaka je určite OK a váľa si šunky na dovolenke,takže môžeme len závidieť 😀 😝 😅

Filipal,vitaj 😉 🙂

Dianin dávnejší príspevok mi tiež pripadal skôr ako KIP-ka/katatýmne imaginatívna psychoterapia/ ako regresná hypnóza 😕 😅

andy.a
27. sep 2009

Janis,určite skôr psychoterapia-konkrétne KBT 😝 s expozičnými technikami a nácvikom relaxácie ako hypnoterapia 😝 🙂

Sherezada-manžela už pustili z nemocnice domov ?? 😕 Dogmatil je OK,u nás na SK máme Sulpirid,nie je to extra silné,dáva sa o.i.aj na psychosomat.problémy z oblasti tráv.traktu/dráždivé črevo,žalúdok a pod./
Nepočula som o tom,že by sa po Tritticu chudlo 😕 😕 😕 a pritom mám kvantum pac.na TRitticu a sú OK 😕
mám pocit,že Trittico mužovi veľmi nesadlo,určite by som odporučila ráno nejaké SSRI-napr.nižšiu dávku Setralínu alebo Citalopramu,v Dogmatile pokračovať a pokiaľ má probl.so spánkom a chce pribrať...tak na noc 15 mg Mirzaten,resp.možno by mu stačila 1/2 z tej 15 mg tablety 😕

Povuma,som rada,že si sa ozvala po dlhom čase a dúfam,že ti liečba čím prv zaberie 😕 😅 a tie strachy z veľkých priestranstiev to je tzv.agorafóbia...ale to asi vieš 😉 tiež sa lieči AD 😉

Zuzka,toto je téma o depresii,čo je už choroba 😒 bežný smútok zažíva každý z nás,to je niečo celkom iné ,sám od seba odoznie a netreba ho liečiť.....ale to sa tu už x-krát preberalo 😅 😕 😝

Hroška,Šarlotta,aj ostatné,ktorým nestíham odpovedať,držte sa všetky 😉 🙂
musím ísť chystať obed a malý nejako viac kašle 😒

tak zatím 😎 😎 😎

deborah1
27. sep 2009

Ahoj Andy 🙂,
ja tu občas čítam,ale priznám sa,nie všetko,a potom sa ani neviem poriadne zapojiť 😒 ,tak neprispievam.
Inak,som celkom OK,len dosť unavená.lebo som nevyspatá,tak pospávam hocikedy,ale niekedy miesto oddychu sadnem k internetu 😝 Lieky zatiaľ neberiem,chcem vydržať koľko sa dá,a véééľmi chcem aspoň pol roka dojčiť.
Inak,ešte dávnejšie si sa ma pýtala na pôrod,ja si to pamatám 😉 ,len som potom nechcela o tom sa zapájať do debaty,keď už boli iné témy.Rodila som v Topoľčanoch,mala som aj epidurálku,bolo to oveľa lešie ako normálne,trošku som tam bola taká vyoraná,aj som si zavrešťala,keď som rodila 😅 ,ale vďaka Bohu to dobre dopadlo.

povuma
27. sep 2009

andy, ano viem o agoafobii.....vaj byva casto pri PP.......... 😒 ..........dnes mi bolo super 😵 😵 , boli sme v prirode na turistike, pocasie prekrasne 😵 😵 😵 tak snad to bude takto pokracovat 😉

andy, aj tak si zlata, ze si na nas najdes cas, popri vsetkom, rodina, praca.........mas moj obdiv, si nase zlaticko 😵 😵

deborah1, drzim palce, nech ti to s tym kojenim vyjde, a ak by aj nie, nebude to koniec sveta, teda styri deti do 8 rokov, to da aj zabrat, nie?? 😅 😅 😅

zdravim aj ostatne 😎 pekny zvysok dna 😉

lenka00
27. sep 2009

Ahoj holky, zase se to tady pekne rozepsalo...moc Vas vsechny zdravim..dekuji za Vase rady, s malym jsem se prihlasila na plavani a nekdy se snazim si jit za cvicit,ale manzel chodi strasne pozde z prace, tak uz zadny aerobik nestiham...ale je to zatim vse na silu, moc se snazim, ale z niceho nemam proste takovou tu uprimnou radost, krome samozrejme Vojtiska, ktery me drzi nad vodou...uklidnily jste me, ze takove ujizdeni nervu je normalni, bylo mi to moc lito, ted jsme s MM na chate s jeho rodici, tak je to lepsi, porad se mu nekdo venuje, tak je nadseny 😝

Sarlotta...tve prispevky jsou opravdu plne optimismu, je to prijemne je cist, dekuji za rady...mas naprostou pravdu, ze se musim necim zabavit, ale je to ted dost tezke, protoze me skoro nic nebavi, vsechno delam na silu...snad az ty AD zaberou, tak se to zlepsi...

Hroska...tva dr. mi prijde jako sympaticka lekarka...je moc dulezite, ze mas k ni duveru a ze ti doda tu nadeji, kterou tak moc vsichni potrebujeme...ja bych opravdu rekla podle tvych prispevku, ze jsi uz usla velky kus cesty a brzy se objevi ta vytouzena rovnovaha..taky si pporad dokola rikam, kdy uz to konecne budu ja...

Andy.a...opravdu si skvela jak nam tady vsem radis a pomahas a pritom mas tolik prace...myslis, ze ty moje hloupe myslenky - dr. je nazyva nutkavyma myslenkama..ze souvisi s depresi? nekdy se bojim, ze nikdy neodejdou a ze se budu porad vseho tak hrozne bat a pritom ted se mi paradoxne vubec nic nedeje...

preji krasny zbytek slunecneho vikendu..mejte se vsechny moc hezky

filipal
27. sep 2009

naozaj uzasne, ze niekto ako Andy existuje.... teda, ze Andy existujes 🙂 🙂 super!
v dnesnej dobe, ked si nielenze lekar, ale ani blizki nenajdu cas vypocut si
druheho, poradit... kolkym by to pomohlo!
viem, ze je to smutne a neviem, ci sa to hodi do tohto fora, ale ucitelka
mojho syna spachala samovrazdu a nikto, ani jej kolegyne netusili, ze trpi depresiami...
je strasne dolezite najst niekoho kto pomoze v tu spravnu chvilu.
preto super, ze ste tu vy vsetky, ze je tu toto forum!

ja som bola dnes tiez v lese, bolo nadherne 😎
len sa mi vobec nechcelo vratit domov, uz ked sa blizim citim uzkost.