Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

michell
15. okt 2012

ja trpim tiez depresiami zacala som sa liecit pred 7 mesiacmi beriem paroxetin a coaxil

zimka
15. okt 2012

@vadimka Tomu rozumím. U mě to byly problémy s mámou.

vadimka
15. okt 2012

@michell ja beriem tiez paroxetin a ked treba lexaurin...ale v plnej davke t.j. 20mg ten parox. len 10den....

ako sa mas ty? pomohli ti lieky? predsa 7mesiacov je uz dlho...

michell
15. okt 2012

@vadimka ja beriem tiez paroxetin 20 mg ano pomohli ale este su dni ked mi nie je ok ale je to ovela lepsie ako to bolo

vadimka
15. okt 2012

no je to liecba na dlhu trat...ja mam uzkostnu poruchu, ktora mi vela krat sposobuje uz fyzicke utrpenie..ale zvladnem to...

sikea
15. okt 2012

@mata37 tak to ano urcite ho tento tyzden dostanem

sikea
15. okt 2012

@vadimka presne aj ja mam toto iste co ty a je to tazke ale my to zvladneme

sikea
15. okt 2012

ahoite tak mne je dnes nejako divne a to mi vecer byva celkom dobre ale mozno zato ze dnes som si dala iba jeden neurol a vy ako?

vadimka
16. okt 2012

@sikea ahoj moja, vcera som si musela aj ja dat lexaurin, aby som si aspon trosku pospala...
dnes ako tak...a ty? dufam, ze ti je lepsie...

pingu1
16. okt 2012

ahojte kocky. tak ako dnes? ja zasa citim trochu nervozitu a tlak v hlave. vcera to bolo lepsie, ale to asi aj tym pockom. dnes som si krasne pospala do 10.15. mm odviedol malu do skolky. teraz upratujem, lebo tu bolo jak na smetisku. pozajtra idem k novej dr, takze sa aj tesim. no len aby som nebola sklamalna

vadimka
16. okt 2012

@pingu1 ahoj, no tak ti budem drzat palce na zajtra...a to ti novu psych.niekto odporucil ci ides na slepo?

lubica339
16. okt 2012

caute baby, ak by ste chceli riesit depresiu aj cez prirodne latky, dajte vediet, rada pomozem. Lieky neriesia vsetko, len potlacaju a otupuju zmysly, ale problem nevyriesia ☹ ☹ . To vam povie kazdy lekar, ked sa opytate 🙂 .

sikea
16. okt 2012

@vadimka ahojik tak dnes som mala behaciek urad socialka a potom krcne nosne inak sa mam fajn este som dnes nemala neurol a asi ho uz ani nepotrebujem teda zatial nie akurat to piocasie ma stve stale leje .... a dnes som sa akurat hrozne potila kam som prisla bola som mokra ako mys a ty sa mas dnes ako?

pingu1
16. okt 2012

@vadimka kamoska mi odporucila

sikea
16. okt 2012

@vadimka no a som to zakrykla .... teraz som si musela jeden neurol dat uzkost isla na mna ako so si lahla

mareksk
16. okt 2012

ahojte )
za depresiou su negativne, alebo nevybudovane charakterove vlastnosti cloveka.
lieky su casto len nahrada, naplast, alebo dokonca unikom pred ozajstnym riesenim depresie a tym je otocenie negativnych vlastnosti na zdrave a vybudovanie si tych zdravych..

pocul som ze psychiater je len pacient v bielom plasti...
najlepsi liek ze ziadny liek.. !)

pingu1
16. okt 2012

@lubica339 ano nevyriesia, ale ani byliny a homeopatika nenahradia hormony. radsej budem na liekoch cely zivot

pingu1
16. okt 2012

@mareksk no tak, neprajem ti nic zle, ale kiez by si naozajstnu depresiu zazil aspon na 10 minut. ja som podstupila aj psychoterapiu rok, a nepomohlo

vadimka
16. okt 2012

marek v podstate sa da s tebou suhlasit, nieco na tom bude...s podobnym slovnickom sa netaja ani dr...nie je to tabu...

...ALE...TERAZ CO???? AKO SI TO PREDSTAVUJES to otocenie neg.vlastnosti na zdrave????hm??? myslis si, ze staci pozitivne mysliet??? myslis, ze sa to spravi za par mesiacov???? jasne, treba nad sebou pracovat, ale dovolim si tvrdit, ze vybudovanie zdravych vlastnosti je zalezitost niekolkych rokov ak nie celeho zivota...lahko sa niekomu hovori, kto v skutocnosti nic podobne nezazil....
...skus len prosim ta vysvetlit ako si ma clovek budovat zdrave vlastnosti, ked je na dne...ked sa uz pomaly ani nevie postarat sam o seba..urcite uznas, ze nato, aby clovek nad sebou mohol pracovat najpr. sa musi ukludnit...a co ked sa vie ukludnit resp.stabilizovat len pomocov liekov???? je to prva pomoc. ver, ze ten, kto tieto lieky bere a trpi touto chorobou by sa velmi rad vymenil s clovekom, ktory tvrdi, ze staci pozitivne mysliet..nestaci...lieky su pre nas prva barlicka....potom sa pokusime ist dalej...
...tvojej reakcii sa ale necudujem, viac ako pred rokom by som velmi tazko uverila cloveku, ktory by mi tvrdil, ze mu je z uzkosti zle..az prisiel jeden den, tyzdne,mesiace kedy som na vlastnej kozi pocitila trpkost svojich zle vybudovanych charakterovych vlastnosti..teda podla tvojich slov....mam teda rada, ked sem pride niekto "mudry"a snazi sa pekne formulovat slova 😒 A CO???????????????? OBJAVIL SI AMERIKU???? 😉

vadimka
16. okt 2012

@sikea AHOJ, tak si toho mala dnes hodne, sikulka.
myslis, ze by sa ti ta uzkost zhorsila,keby si si nedala neurol??? neskusala si to predychat..ja viem niekedy to nejde..ja som zatial co sa tyka lex. cista...uvidime..aj napriek hroznemu pocasiu sa mam celkom dobre.

vadimka
16. okt 2012

@pingu1 tak sa ozvi potom ako si dopadla

sikea
16. okt 2012

@vadimka ahoj....no to som teda mala a zajtra zase s malou na kontrolu potom varit a pobede idem na prvy aranzersky kurz......no neviem ale dala som si prvy neurol o tristvrte na styri a sa mi zda ze uzkost mam zase hrozne....ale mam dostat aj menzes mozno zato som taka

pingu1
16. okt 2012

@vadimka dobre si mu dala. tak hentaky nazor moze mat len dobry fas... 😠 😠 😠

zvolsiinylogin
16. okt 2012

@evagy ahojki, ako sa mas? ja som prisla o jedenastej z prace, dnes bola pohodicka, ked sa sustredim na pracu, tak citim az take uvolnenie...ako homeopatika?zaberaju?su ucinne?

jasmika
16. okt 2012

baby..skúste si nájsť na youtube meditácie... a vyskúšajte... ja som to dnes skúsila... mám pocit že to tak človeka uvoľní...možno niekomu pomôže... 😉

evagy
17. okt 2012

@zvolsiinylogin ano aj u mna je tak ked sa zamerám na prácu tak to mi pomáha, homeopatiká niečo pomáhajú, už som znížila AD skoro o polovicu čo som brala a zatial ok. a antidepresíva berem velmi málinko.

evagy
17. okt 2012

@zvolsiinylogin teda antipsychotiká berem minimum

didi19
17. okt 2012

Ahojte všetky,ja som mala tiež problém-nevedela som sa ovládať,prepukovali u mna návali hnevu,upadala som do depky-sebalútosti,no a večer ked som si išla lahnúť to bolo strašnéééééé.Poprosila som dok.aby mi niečo predpísala na "ukludnenie"-dala mi ANSILAN a môžem povedať,že po 3dnoch,ale brala som ho 1týžden,ked som ho brala ráno a večer, všetci mi potom mohli skákať po hlave a ja som všetko a s kludom a úsmevom vyriešila.depky zmizli,spala som ako bábo.Vela aj pomáha uvedomiť si pre koho tu sme-naše deti,...a tie za naše nálady nemôžu-tak nech si ich neodskáču. 😉 😅 Hore hlavy,my ŽENY sme toho vždy zvládli viac ako chlapy.
Mymochodom,aby ste si nemysleli,že mám na ružiach ustlane-tak so 10r.žila s alk. a násilníkom-s rodičia sa ku mne správajú ako k nechcenému dieťaťu-nemala som v nich oporu len ma zhadzovali,z môjho terajšieho priatela sa po 2r,spolužitia(sme spolu 4r.)vyklul tak isto pijan a násilník a ja neviem čo bude dalej.Takže ten Ansilan zaberá-klud,bez stresu riešim exzistenčné problémy-len nech moje stavy nezanechajú na detoch stopy.Určite máte podobné,alebo nedajbože horšie príbehy.Tak vela šťastia.

vadimka
17. okt 2012

@didi19 ahoj,
nemas to lahke, som pozerala ten liek co ti predpisala na ukludnenie, je z radu podobnych ako lexaurin,neurol...ano uvolnuje ale ak by si ho brala casto,dlho [nad 4mes] a vyssie davky vznika zavislost..takze bacha...jasne ako barlicka radsej to ako uvrieskana mama...

je mi luto, ze znova musis riesit alkoholika a tyrana...som citala, ze zeny co uz 1x mali alkoholika vacsinou aj druheho muza si najdu podobneho..nevies cim to je???? to by ma zaujimalo...nevsimla si skor u neho tieto sklony k nasiliu??? budem ti drzat palce, aby si ti podarilo z toho vycuvat co najlahsie...takychto parazitov chlapov by som asi za vajcia obesila 😝
..viem ake to je vyrastat v rodine kde nemas podporu tych najblizsich...ako dieta som tym ohromne trpela...vsetky tieto boliestky z detstva si zial nesieme az do dneska na svojich pleciach...ja teraz vychadzam s rodicmi, aj ked asi nikdy nezabudnem...z druhej strany sa ich snazim chapat...kazdy robime chyby..mas pravdu, ked sme presli tymto o tom viac sa bojime aby nase deti netrpeli...nech sa ti dari.

vadimka
17. okt 2012

@pingu1 😉

tak ako dnes??? co dr.????