Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janulkama
23. dec 2010

@radulinka00 ahoj,mne je tak tak,nestíham si akosi dnes uvedomovať ako mi je 😀 Periem upratujem a mám u nás aj neterku 1,5 ročnú,tak mám čo robiť 😀 Ale inak zatial v pohode,
.Na tú dr som akosi zabudla,že jej mám volať,dnes nestíham,teda rozdelila som si to tak,aby som počas celého dňa mala čo robiť,ale zároveň aby som sa nezničila 😉 Ja ak mám čo robiť,tak mi je lepšie,ale potom zasa nevládzem kvôli chrbtici.
Ty máš kolkože tú zvýšenú dávku?Už by ti malo byť lepšie nie?

radulinka00
23. dec 2010

@janulkama já si myslím, že sme na tom nějak podobně, myslím to zvýšení, ale já už beru esci. od 20. srpna. 😕 Plus ještě ten Mirt. a tam se ty účinky nějak podporují, takže já bych se teoreticky měla cítit super. 🙂 Mám teda 15mg Escit. a 15Mirt.večer. 😝

janulkama
23. dec 2010

@radulinka00 no to je dosť dlho už,nie?Mala by si byť tak povediac ok...Ja uvidím čo so mnou bude,budem brať tú zvýšenú dávku,ak bude zle,dám Frontin a hotovo,vianoce nech mám pekné 🙂
Inak na vianoce všetko pripravené?Ja mám byt ako po výbuchu,upratovala som tak,že som zistila,že mám všade bordel,všetko rozťahané 😀 😀 😀

radulinka00
23. dec 2010

@janulkama No to teda je dlouho! Asi si budu stěžovat, že ještě nejsem v pořádku. 😀 Připadá mi, že pořád jenom uklízím, děti mi z druhé strany nepořádek zase vytvářejí 😝 😝 Dárky nemám zabalené, k tomu se dostanu až večer.
Budu dělat bramborový salát na zítra. A manžel si ještě vymyslel nějaké jednohubky, takže ještě pojedu do města pro nějaké suroviny. A co máš ze zádama?

bobom
23. dec 2010

Prajem prijemne vianočne sviatkym plne pokoja a lasky a pekneho ježiška.

filipal
23. dec 2010

dievcata ahojte 🙂 🙂 🙂
vidim, ze uz ste skoro vsetko urobili. ja budem varit kapustnicu tiez uz dnes vecer, nech do zajtra odstoji. uz som namocila hriby....
v podstate uz mam vsetko hotove, len este podstielka pre morcata....a dokoncit nejake gulky. aaaa a pobalit darceky.
tusim, ze ty Jani si pisala, ze si ich balila vcera....tak to ti zavidim...
ja som robila vcera stromcek a poriadok v obyvacke, tak som uz nestihala. muz je este v robote, tak ziadna pomoc...iba syn mi dnes pomahal drhnut kuchynsku linku. robil to pedantne, ale teda, frflal riadne.... 😝

prajem vam krasne Vianoce a hlavne, aby ste sa citili psychicky v pohode.
a ked budete mat cas, mrknite sem. 😉

svija
23. dec 2010

Já vám jdu taky popřát krásné vánoce, ještě hezčí Nový rok. A hlavně pevné nervy, pořádně si je holky obalte cukrem 🙂 , ať se psychika všem zklidní.

clare1
23. dec 2010

stastne a vesele vianoce gazdinky a balicko-balicky, mne dnes akosi veselo nie je, dostala som menzes a to asi o tyzden skor ale nemala som ziadny PMS a to som prekvapena...., lebo som ho mavala strasny... ☹ , ale psychicky som dobre a nic ma okrem brucha neboli a to vyriesi dufam ibalgin

akurat manzel dotiahol do obyvacky stromcek, vyrezal ho na dvore a je strasne obrovsky som zvedava ako ho ozdobime a ci bude dost ozdob 😀 , ak nie zavesim sa tam ja 😀 , idem tiez spravit salat a okupat potom malu fenu,

vcera som pozerala krasny film--libas jako buh-, pozerali ste?
@bobom tak co bobomcek, dnes si toho vela nenapisala, mam to brat, ze ti je lepsie alebo horsie?
@radulinka00 to uz uzivas pekne dlho AD, myslim asi ti nepreukazuju sluzbu aku by mali, vies aj ja som mala najprv tu eliceu 2 mesiace a nic moc, nechces svoje AD vymenit za ine, myslim, ze uz ti mali davno zaucinkovat, alebo to robia tie starosti okolo vianoc?

seldabi
23. dec 2010

NECH SA STAROSŤ VŠETKA ZRUŠÍ,
NECH ZAVLÁDNE POKOJ V DUŠI,
ČO BOLELO, NECH SA ZHOJÍ,
CO TEŠILO NECH SA ZDVOJÍ.
PRÍJEMNE VIANOČNÉ SVIATKY PRAJEM VÁM
🙂 😀 🙂 😀

radulinka00
23. dec 2010

Ahoj holky, taky pěkný předvánoční večer.Já už mám skoro všechno hotové kromě balení dárků, ale to můžu stejně dělat až po usnutí dětí.

@clare1 Já si myslím, že mě zabrali, protože v říjnu, to bylo po 2 měsících jsem byla skoro v pohodě i to spaní bylo skoro dobré, brala jsem jenom půlku Mirt. a ráno 10 esci., pak jsem trochu zaexperimentovala s homeopatiky a stav se mi zhoršil, to trvalo asi týden, pak zase dobrý a potom jsem měla ještě výkyv, když jsem měnila to Trittico, které mi nesedlo. Už vím a dr. mi to i potvrdila, že to není tak, že ad zaberou a je to pak už jenom perfektní. Ty výkyvy můžou být prý i rok po zahájení léčby.Já se léčím 4měsíce. 😕 Měnit zatím nechci, dám v tomhle na dr. 😉
Líbáš jako bůh jsem viděla, hezkej film. 🙂
Dneska si ale připadám trochu jako robot, bez emocí, ty to tak nemáš? To tvoje ad je stimulující, pociťuješ to nějak?

clare1
23. dec 2010

@radulinka00 krasny vecer prajem, moje ad -alventa je to prave orechove ... 🙂 teraz pre mna, aj ked mam teraz menzes, ibalgin zabral, citim sa tak skvelo, ze tusim aj pred prepuknutim depky som sa tak skvelo necitila... 🙂 , som uplne kludna, pritom stastna a taka s chutou vsetko robit, vobec necitim unavu a vecer dobre zaspim a ani nic neberiem, v noci sa sem tam zobudim, ale po case znovu zaspim..., rano sa mi este toci v hlave atrochu slabost vo svaloch ale uz sa to zlepsuje...

precit si to balenie darcekov, venuj tomu vsetku svoju pozornost, cele svoje srdce, aj zajtra, ked deti budu darceky zase rozbalovat, zachyt ten okamih vyrazu ich tvari a uloz si ho hlboko do pameti a hlboko do srdca skry, ver viem o com hovorim..., natoc na kameru, nafot do fotaku...aby to bolo navzdy...

mojim chlapcom darceky nebalim, vyberu si najradsej sami co sa im paci, my s muzom ideme spolu s nimi, zaplatime to a darceky su vybavene a pod stromcekom su uz iba malickosti, no ale krasne to bolo ked boli mali, pekne je to aj teraz ale uz ine...cauko

navstevnik
24. dec 2010

Príjemné vianoce všetkým 😉

[IMG]http://i287.photobucket.com/albums/ll132/lcnort...[/IMG]

navstevnik
24. dec 2010

Príjemné vianoce všetkým 😉

radulinka00
24. dec 2010

Ahoj všichni! Přeji krásné a pokud možno veselé Vánoce. 🙂

@clare1 Krásně si to napsala a je v tom hodně pravdy, ale já jsem se k tomu včera nedostala, byla jsem tak unavená...
Balila jsem to až dneska dopoledne, miláčky jsem musela vyhnat na hodinu ven.pa

lubka888
24. dec 2010

Krásne a ničím nerušené Vianoce. Hlavne zdravie, zdravie a zdravie. 🙂

janulkama
24. dec 2010

Veselé Vianoce a príjemné prežitie vianočných sviatkov Vám prajem 🙂

savanna
24. dec 2010

Stastne a vesele vsetkym! 🙂 😵 😵

savanna
24. dec 2010

@clare1 ahoj
aku davku alventy teraz beries? Ja mam 150 uz dva mesiace a stale citim dost velke vykyvy. Uz som sa chvilu citila uplne fajn, ale teraz sa mi posledne dni vracia ten tlak na hrudi a problemy s dychanim. Rozmyslam, ci by stalo za to zvysit davku, alebo radsej pockat ... a tiez neviem, ako by to moja dr. prezila, keby som si vypytala vyssiu davku. Podla nej su AD tohto typu len pre maximalne zavazne pripady, a mne ich vynimocne predpisala, lebo mi nic ine nesedelo 😒 😒
Ale ked tak nad tym spatne rozmyslam, velmi mi to pomohlo, co sa tyka takej vseobecnej uzkosti, som ovela pokojnejsia a nerozoberam do nekonecna vsetky malickosti. A aj celkova nalada je uplne ina, som ovela zivsia a nemam stale pocit, ze za nic nestojim. Len tie fyzicke priznaky sa mi akosi v urcitych intervaloch vracaju.

@lubka888 ako sa vam s dcerkou dari?
@radulinka00 takze vykyvy mozu trvat aj rok? 😕 😕 Fiha, tak to pocujem prvy krat - ale nieco na tom bude, ja po dvoch mesiacoch na zvysenej davke mam stale dost velke vykyvy.
@svija no ja uz som sa veru tym cukrom naobalovala 😀 😅 Uz mi staci aj na cely rok. Ja ked raz s tym maskrtenim zacnem, akosi neviem prestat.

lubka888
25. dec 2010

@savanna Cauko, dakujem za opytanie, stale ziadne vacsie zmeny, jeden den ma lepsi a jeden horsi, Vcera smeboli vsetci uz tak vystresovaní, ze aj mne sa pohorsilo, co uz ani neviem, kde mam lieky na upkojenie. Ale velmi rychlo som ich nasla a musela somsi dat. Potomuz bolo ok. Aj dnes sa este citim nejako divne, snad to prejde. A ty si ako prezila Vianoce?

lubka888
25. dec 2010

@janulkama cauko, tak ako Vianoce? Mne sa pohorsilo, musela som si dat aj xanax, ale neriesim to , ak ho budem potrebovat aj dnes tak si ho dam. Je to vsetko take vystresovane, ked som bola v jednom kole, takmi nic nebolo a ked konecne vsetko bolo ok, tak sa mi pohorsilo. Dufam, ze ty si prezila Vianoce v pohode.

clare1
25. dec 2010

@savanna ahojcek, co skusky zatial v poriadku?

ja beriem alventu denne 150mg a velmi velmi mi pomohla, ale niekedy si uz zacinam mysliet, ze ci neposobi na mna akosi moc, vies zda sa mi , ze niekedy som az velmi stastna a taka vybudena-neprimerane, zo zaciatku to bolo lepsie, ale mam pocit, ze by som mala davku asi znizit na 75mg denne, citim sa ozaj vyborne, ale preco si myslis, ze alventa je len pre zavazne pripady?, tusim ma v letaku pisane, ze sa nesmie uzivat dlhodobo, ja ju mam necely mesiac, elicea mi nezaberala poriadne tak mi dr. dala toto.

filipal
25. dec 2010

@lubka888 jaaaj Lubka, ja podobne. vecer som uz mala dost.

nejako to dievcata vydrzte.... 🙂 🙂 🙂

clare1
25. dec 2010

@filipal gastanove gulicky su vynikajuce, robila som ich tak, ze som priamo z pyre robila gulicky a pritapila na piskotky a vygulala v cokolade, mnam, dik za typ a uzivaj krasne VIANOCE

savanna
25. dec 2010

@clare1 ahoj. Ja si nemyslim, ze alventa je pre zavazne pripady 😅 , to moja dr. Myslim, ze ani jedna z nas tuto nie je zavazny pripad, zatial nam to podla mna vsetkym celkom dobre mysli 😝
Myslim, ze sa urcite moze uzivat dlhodobo ako kazde AD, v tom by som problem nevidela. Len mi este nezabrala uplne. Ja teda neprimerane vybudena nie som, s tym som nikdy problem nemala 😖

filipal
25. dec 2010

@clare1 jeej, to som rada! a vies, ze tie moje nie su prilis chutne? to asi ta cokolada. polevu som robila z figarovej horkej a pridala som kusok masla. akokeby mali trochu pachut....

@savanna aj ty si nieco piekla?

lubka888
26. dec 2010

@janulkama cauko moja tak ako vianoce? U nas nic moc,dcerke sa pohorsilo a uz aj mne.Vobec tomu uz nerozumiem. D ufam ze vy ste mali sviatky v pohode.

janulkama
26. dec 2010

@lubka888 ahojky,no ja v pohode,bála som sa,ale cítim sa zatial dobre...vyčerpávajú ma len tie návštevy,mám veľkú rodinu a než to obeháme 😒
veľa dievčat tu písalo,že sa im pohoršilo,aj psychologička mne povedala,nech si dám pozor,lebo sa mi môže pohoršiť,že ak ucítim únavu,nech nikam nechodím a oddychujem...tak si to tak delím...
Čítala som,že si si dala Xanax,veď sa nič nedeje,sama vieš,že to ešte bude kolísať,ja som pred týždňom na tom bola zle,teraz je to celkom ok...tiež som si ale dala frontin,neublíži,ale pomôže,no nie? 😉
ešte tu dnes budem až na večer,zasa ideme preč,ak by si cez týždeň chcela zájsť na kávu,tak mi napíš 😉

filipal
26. dec 2010

@lubka888
@janulkama
necudo, ze je toho na vas vela. je to tazke obdobie. nebojte, po sviatkoch sa to zase znormalizuje.
my sme dnes mali velku navstevu. od rana som varila, chystala....az teraz odisli, uz si konecne trochu oddychnem.
zajtra uz ide muz do roboty, nedali mu dovolenku...rychlo to skoncilo.
kazdy rok si hovorim, ze sa nebudem nervovat, ale celkom sa to neda, lebo zijem v nejakej rodine, kde musim robit rozne ustupky....ako asi kazdy.

janulkama
26. dec 2010

@filipal joj,ešte že ja to mávam tak,že na obed volajú nás 😀 Takže žiadne varenie a tak 🙂 Ale tiež mám toho dosť,ja som rada,že je MM muž až do 3.1 doma,tak veľmi to pomáha,keď je s nami...

radulinka00
27. dec 2010

@lubka888
@janulkama
@clare1
@savanna
@svija
@filipal
@bobom Ahoj holky! 🙂 Vánoce jsem prožila celkem v klidu, užívám si, že se cítím skoro jako dřív. Ráno si vždycky říkám, že už vysadím Mirt, že si vezmu jenom půlku, ale večer vždycky vyměknu a vezmu celý ☹ Taky na mě leze trochu rýma.
Chodili jsme po návštěvách, dneska už šel MM do práce, tak zas budu válčit sama 🙂 Zítra jdu k psychol. po dlouhé době, docela se těším. Jinak ty vedlejší účinky po zvýšení dávky na 15 jsem měla a trvalo to přes týden, snad už to bude ok.

radulinka00
27. dec 2010

@lubka888
@janulkama
@clare1
@savanna
@svija
@filipal
@bobom Ahoj holky! 🙂 Vánoce jsem prožila celkem v klidu, užívám si, že se cítím skoro jako dřív. Ráno si vždycky říkám, že už vysadím Mirt, že si vezmu jenom půlku, ale večer vždycky vyměknu a vezmu celý ☹ Taky na mě leze trochu rýma.
Chodili jsme po návštěvách, dneska už šel MM do práce, tak zas budu válčit sama 🙂 Zítra jdu k psychol. po dlouhé době, docela se těším. Jinak ty vedlejší účinky po zvýšení dávky na 15 jsem měla a trvalo to přes týden, snad už to bude ok.