Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bobom
28. dec 2010

@radulinka00 ale vieščo nič moc ale možem byt rada že žijem.

maba
28. dec 2010

Ahojte babuľky,len som chcela vedieť ,či sa má niekto naozaj tak "blbo" ako ja...... ☹

maba
28. dec 2010

doteraz som o tom nebola"schopná" hovoriť,ale musí to von.Všetci mi vravia,že si vymýš)lam,ale naozaj nie..Najhoršie je ,ke´d Vám "nikto" nerozumie..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janulkama
28. dec 2010

@maba ahoj,ako presne Ti je??Trocha to popíš,porozprávaj,inak nevieme,čo prežívaš a ako Ti "môžeme pomôcť" 😉

A pekný večer Vám prajem,ja začínam robiť tortu,už teraz som z toho na nervy 😝 😀

lubka888
28. dec 2010

@radulinka00 cauko, no boli sme s dcerkou u Dr. zvysila jej sertralin na 125mg, a este jej dala na vecer rispen, vraj nie je navykovy. Dnes je celkom fajn, po novom roku ideme do skoly vybavit jej individualny st. plan.Moja mama si berie z prace 2 mesiace neplateneho volna, aby mohla s nou dalej pracovat, je zdravotacka, tak to snad zvladnu. Musi mat stale nejaky program a byt niecim zamestnana, vtedy aj tych myslienok ma menej.Uz chodi pomaly aj do obchodov, ale musi mat na to den a chodievame vencit k mame psa a popri tom chodime na neurofeedback. Ja sa uz zase citim celkom fajn, aj ked to este nie je ono. Ty sa ako drzis?

lubka888
28. dec 2010

@janulkama DrzimTi palce, nech sa Ti torta vydari. Ja som bola teraz vecer na stretnuti so spoluziakmi, tak som sa trocha odreagovala. Pa a napis , ci sa Ti vydarila.

radulinka00
28. dec 2010

@lubka888 Věřím, že to musí být pro vás těžké, že se to takhle sešlo, ještě, že máš maminku, která je schopná a ochotná pomoct.
Mně to taky trochu kolísá, chvílema super, věřím si, za pár hodin se přistihnu, že jsem smutná a mám nějaké obavy....nebo malinko jakoby tu úzkost. Psycholog mě dneska ukliďnil, že to je naprosto v pořádku, že to takhle má být 🙂
Ta psychika je tak složitá a nemůže to být pořád jenom super. I naprosto zdravý člověk má občas smutek nebo blbou náladu. Já si myslím, že to co jsem dřív pociťovala jako blbou náladu, teď prostě cítím daleko intenzivněji třeba jako tu úzkost...bude to chtít ještě hodně času a pracovat na sobě. Třeba nás to nakonec posílí a říká se všechno zlé pro něco dobré.... 😝 😝
Hezký večer.

janulkama
28. dec 2010

Dievčatá tortu mám hotovú 😀 😀 😀 😀 Nieje dokonalá,ale robená s láskou 🙂 Síce toto nieje k našej téme,ale chcem sa s Vami potešiť:o)

savanna
28. dec 2010

@janulkama no torta je paraadna 😵 fakt je to tvoj prvy pokus?
@radulinka00 aj mne to kolisa a kolisa ... ale 100x lepsie ako predtym, ked mi bolo zle uplne stale kazdy den.
@lubka888 drzim vam obom s dcerkou palce. potom daj vediet, ako sa na alvente citis. Ja som prvy ucinok pocitila az na taky 9.-10ty den.

lubka888
29. dec 2010

@janulkama No klobuk dolu.Si sikulka. Maly bude mat urcite velku radost. A vnutri je aka plnka?

lubka888
29. dec 2010

@radulinka00 Veru Tvoj dr. ma pravdu a aj ty,ze aj zdravy clovek preziva smutok a radost a my ten smutok prezivame intenzivnejsie. Vidis aj u mna to este kolise a to som si myslela, ze som uz za vodou, ked som dokazala vydrzat take velke stresy s dcerkou.A na Vianoce sa mi pohorsilo. Ale uz je to zasa lepsie, mam ine starosti, tak nemam cas sa sebou tolko zaoberat. Uvidim ako mi sadne Alventa, dr. povedala, ze momentalne to pri tych stresoch potrebujem, tak som zvedava. Drz sa a nech mame tych peknych dnich co najviac.

lubka888
29. dec 2010

@savanna dam vediet, zatial je to ako pri seroxate,ziadna zmena, ale este je skoro.

janulkama
29. dec 2010

@savanna
@lubka888
ahojte dievčatá,no naozaj,môj prvý pokus 🙂 Asi 2 mesiace som snorila po nete ako sa čo robí...Lubka je tam aj plnka 🙂 Karamelová,tá je najlepšia a chutí každému...Práve som ju na obrázku ukázala Maťkovi,ten hneď,takú mi spravíte?Ja že to je len obrázok,tak snáď sa dvojnásobne poteší:o))

Inak presne s Vami súhlasím,my obyčajný smútok preživame intenzívnejšie,iní sú jednoducho smutný,zatiaľ čo nám sa točí hlava a podobne...veď poznáme to,nie?Ale dúfam,že po novom roku sa nám to zmení a budeme všetky ok,len úsmev na tvárach a hotovo...nech vysadíme lieky a potom sa stretneme pri dobrom vínku 😀 😀 😀
Na dnes mám len detské šampanské pre seba,ale keď si spomeniem na ten pôrod,zaslúžila by som som si dobrú dávku hrušky 😀

clare1
29. dec 2010

@janulkama cauko, krasna torta, to je tam marcipan to farebne?, no neviem dievca ake mas ty povodne povolanie, ale mala by si robit taketo umelecke kusky a robit tak detom radost..., myslim aj cudzim, na objednavku

ja som uz viackrat rozmyslala, viete dievcence ako som tu uz viac krat citala na tejto stranke, ze sme citlivejsie, a ine...., ze vacsinou umelci vsetko tak prezivaju a tak..., no v tej torte je to vidiet je ozaj pekna, je tam vidiet vkus, cit..., ale co my ostatne, tiez by som nemusela robit uctovnictvo, ale byt maliarkou, spevackou, hudobnickou,. umelec. cukrarkou...

ako si sa citila pri tej torte, pri tej priprave?, ja mam jednu skusenost, ucila som sa kreslit portrety, a ked som sa do toho vlozila, zabudla som na cely svet, a strasne som si dusevne odpocinula,

tu by som poradila kubake, ale ona to tu uz asi necita, mala by napisat knihu, velmi dobre pise, ma zivotne skusenosti, a strasne dobre sa cita, co napise, citala som aj stare prispevky, pohladilo ma to po dusi, skoda ta kubaka aby si sa zivila sitim, si novinarka a mas uzasny talent, mozes by t spisovatelka, mas sancu zacat -poprve..., aj ta krasna torta bola poprve

radulinka00
29. dec 2010

@janulkama Hezky! Za to by se ani mistr cukrář nemusel stydět! 🙂 A s tím vysazováním nevím, nevím, já počítám tak léto příštího roku 😢 pořád doufám, že jednou budu zase zdravá, bez léků..a na to si potom určitě připijem, aspoň na dálku, věřím, že se z toho všichni dostanem. 🙂

clare1
29. dec 2010

som rada babenky, ze sem chodite, ano niekedy je lepsie nikedy horsie, smutok..., ale liecim sa , mam to , ratam uz s lepsimi a horsimi dnami, jedno je vsak perfektne, ze ste tu ....aj pre mna, drzte sa este ten silvester a ten ma v plane tesit sa a zabavat, dokazeme to...?, mna to desi viac ako tie vianoce...

janulkama
29. dec 2010

@clare1 ďakujem 🙂
Pri príprave mi bolo super,po celú dobu som si na nejakú bolesť,alebo niečo ani nespomenula...to ma ani nenapadlo,takto sa odreagovávať,dalo to zabrať,s marcipánom som nikdy nerobila a potiahnuť s ním auto dalo robotu.Preto sú z boku tie cukríky,aby som zakryla nedostatky 😀

*ale bolo to fajn,MM chcel spraviť postavičky PAT a MAT,nepodarilo sa a než to skúšal,ja som stihla spraviť celú tortu.A to že ju budeme robiť spolu...ale aspoň sa môžem chváliť,že som ju spravila sama 🙂

Inak ja som chcela strašne spievať,aj som bola v kapele,bavilo ma to,chcela som sa k tomu vrátiť keď mi začali tieto problémy,ale to už som mala Maťka a nedalo sa to tak,ako by som si to predstavovala...tak som musela skončiť.A mám doma klávesy,kúpila som ich minulý rok,stáli ma 750e,že budem hrať aspoň doma a odreagujem sa,ale vôbec nieje čas,ešte som na nich nehrala ☹ Malý mi do nich strkal a strach,že ich pokazí ma donútil vyložiť ich v krabici na skriňu a tam dodnes sú...

Takže je pravda niečo v tom,že by sme mohli robiť hoci čo,jednoducho sme skvelé 🙂 🙂 🙂 Že dievčatá🙂

janulkama
29. dec 2010

@radulinka00 ja tiež budem brať tak dlho lieky,takže neboj,stíhame si všetky spolu pripiť na budúci rok 🙂 Veď lieky teraz berieme všetky tak skoro na rovnako,lebo nám ich menili a tak,takže než sa vyliečime to trocha potrvá...
Ale tá predstava,že by sme si všetky spravili potom párty...no úsmev na tvári mi to vytvára 😀
Dúfam,že sa potom všetky naozaj stretneme,mne bude jedno,aj do Košíc zájdem 😀

bobom
29. dec 2010

@janulkama no pekny kusok torty si vyrobila🙂inak ako po zvyšeni už lepšie?a aky si mala porod?

bobom
29. dec 2010

Inak neviete babenky či može z AD alebo zo psychiky pobolievat hlava?

svija
29. dec 2010

@lubka888 - já beru taky rispen večer, ale už jen 0,5 mg. A mě moc pomohl, tak třeba zapůsobí i na tvou dceru 🙂 .

@janulkama - krásný dortík, jsi fakt šikovná, tak ať má tvůj chlapeček krásné 3.narozeniny 🙂 .

janulkama
29. dec 2010

@bobom už mi začína byť lepšie a dúfam,že to tak aj ostane...mňa dosť často pobolieva hlava,predtým som to nemala,takže môže to asi byť s AD.Pôrod som mala dosť zlý,malý bol opačne otočený a nechali ma normálne rodiť,tak si to asi vieš predstaviť,čo to bolo 😒

Dievčatá ďakujem za pochvalu,naozaj som sa snažila 🙂

bobom
29. dec 2010

@janulkama a to ta začala boliet ked si začala brat AD?no nechapem prečo ti neurobili sekciu a nechali ta tak trapit.

janulkama
29. dec 2010

@bobom no asi od vtedy,mňa hlava nebolievala,tuším som už o tom nedávno písala,že ma bolieva hlava,nevedela som,či môžem ibalgin

bobom
29. dec 2010

@janulkama ibalgin asi možeš.Zrejme to bude tymi liekmi.A kedy mate oslavu?maš takmer novoročne dieta🙂

radulinka00
29. dec 2010

@clare1 ahoj, já jsem si na Silvestra pozvala domů nějaké lidi, tak začínám mít nerva, protože moje uklízení nebere konce a pořád vidím nějaké nedostatky, ale jsou to všechno lidi, kteří mají malý děti, tak snad to pochopí... 🙂 Taky mám v úmyslu být klidná a veselá 😀 snad se mi to podaří..

@janulkama To víš, že bych s vámi ráda zašla aspoň na kávičku, ale jsem trochu z ruky, ze severu Čech 🙂 bylo by zajímavé poslouchat naše rozhovory 😀
Taky přeju synkovi krásnou oslavu a hlavně veselou maminku 😉 a taky by mě zajímalo, jestli ti nevadí o tom psát-mám na cvíču jednu maminku s otočeným miminkem koncem pánevním a chce zkusit přirozený porod. Bylo to hodně zlé, v čem bys řekla, že je to těžší, jaká tam jsou rizika?
Jinak jedna moje sousedka bude rodit už druhé dítko doma 😕 😕 taky dobrý blázen 😀

janulkama
29. dec 2010

@radulinka00 no bolo to dosť zlé ☹ Ja ani neviem povedať v čom,lebo som rodila iba raz...Len ten priebeh,malý išiel strašne pomaličky von,nemohla som ani tlačiť,lebo by som ublížila aj sebe,aj malému,išiel von necelú hodinu...dievčatá čo rodili pár krát potlačili a hotovo...mne aj kyslík,aj vodu...no aby som neskolabovala,proste všetko...Zasekol sa v polovičke zadočka a ani von ani nič...takže asi tak...a bolesti strašné...hneď ako sa narodil som sa rozplakala,nie pre šťastie,že mám dieťa,ale že som yto prežila...mne kamarátka zomrela 6 hodín po pôrode a keď ma nechali tak,celú dobu som bola v strehu,robila som čo mi kázali,mala som strach,že mi niečo urobia zle a je po mne ☹ Mám zlý zážitok a neviem,či by som zvládla ďalší pôrod...asi by som musela byť na AD a neviem ešte na čom všetkom...Každý rok keď má malý narodeniny na to spomínam,je mi z toho vždy do plaču...ale potom pozriem na neho a som šťastná,že ho mám:o)

Oslava sa začína za hodinku,už mám všetko pripravené,len si dať sprchu a hotovo 🙂

radulinka00
29. dec 2010

@janulkama To je teda strašný a promiň, nechtěla jsem ti to připomínat. Jenom, že se vzdycky na cvíču s maminkama bavíme a já jsem nikoho , kdo rodil přirozeně koncem pánevním neznala......ale tohle jí asi snad říkat nebudu, u nás stejně většinou dělají sekci, pokud maminka netrvá na přirozeném porodu. 😕 Druhý porod většinou bývá lehčí, to je taková útěcha i já jsem to tak měla. První porod byl pro mě taky docela úděsný zážitek. 😖
Užijte si oslavu!pa

lucinka0921
29. dec 2010

Ahojte kocky.Tak ako po sviatkoch?Ja sa citim super,aj cez sviatky som bola uplne v pohode.Vcera som bola na kontrole,tak dr. mala radost,ze tak skoro sa mi polepsilo,a ostavam na 100mg.A po novom roku,si chcem najst nejaku pracu a potom by som chcela este aj studovat,tak dufam,ze sa mi to podari 🙂
@janulkama krasna torta,si sikulka 🙂
@lubka888 a ty ako a tvoja dcerka?Uz je jej aspon trosku lepsie?

lubka888
29. dec 2010

@lucinka0921 ahoj, n