Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
26. feb 2011

@monfat ahoj 🙂
aj my sme boli vonku, ano, bolo krasne! 🙂 🙂 🙂
a vies, ze som chvilku rozmyslala, ze co ides vysadzat? nejako sa mi to s tou jarou spojilo s rastlinkami....a hovorim si, ze ved je skoro, este budu mrazy! 😀 😀 😀
do maja to mas pomalicky rozlozene, tak to urcite zvladnes. 😉

monfat
26. feb 2011

😀 😀 😀 že rastlinky 😀 😀 😀

lucinka0921
27. feb 2011

ahojte kočky 🙂 Chcem sa vas opytat,ci mi neviete poradit,co by mi pomohlo,mam nadchu,boli ma hrdlo,hlava a mam aj tocaky.Teplotu nemam.Ale je to velmi neprijemne,hlavne tie tocaky,ale to je urcite tym,ze som chora.No ja sa bojim brat hocijake lieky,tak mi prosim poradte co mozem brat,teda co by som si mohla kupit v lekarni.Alebo neviete ci by mi nepomohlo teraflu drink?Alebo nieco,neviem.Neviem ci mozem brat hocico ked beriem AD.Dakujem vam dievcence.A inak ako sa mate?Ja sa mam super,uz chodim aj do obchodov,cestujem,bez problemov,len peso este nie.No nevadi,hlavne ze mozem aspon takto fungovat,casom budem aj peso chodit urcite 🙂

janulkama
27. feb 2011

@lucinka0921 ahoj,ja som si normálne dala panadol,alebo ibalgin,v pohode to môžeš na prechladnutie 😉

lucinka0921
27. feb 2011

@janulkama Dakujem,skusim zobrat.Tocaky uz nemam,uz mi je lepsie,len hrdlo ma strasne boli.... Sla by som aj k lekarke,no ona je teraz v kupeloch a ta co ju zastupuje,nie je velmi dobra... Ale uz som bola aj vonku na slniecku sa trosku vyhriat,len ten studeny vzduch mi viac hrdlo podrazdil ☹ V stredu som bola v Michalovciach na psychiatrii za bratom a tam som sa dost premrzla.Ale nevadi,hlavne,je uz bez problemov chodim autom kdekolvek,co je super 😀 A ty sa mas ako?

ferkaa
27. feb 2011

Ahojte dievčatá, tak zajtra je už mesiac, čo beriem ten Valdoxan 25 mg a stále nespím, no vlastne už aspoň zaspím, keď si ľahnem, ale okolo tej pol 3 som už hore do pol 5 a potom zase zaspím, no neviem čo s tým Valdoxanom budem robiť ☹ A chcela by som sa spýta, či môžem ja požiadať svojho lekára, aby mi zvýšil dávku escitalopramu , ktorý beriem ráno....lebo vec je taká, že ten escitalopram beriem už 10 mesiacov a stále to nie je ono, ja normálne cítim, že mi je tá dávka málo....ecitalopram beriem 10 mg na ráno 😒

marcela1976
27. feb 2011

ahoj andy citam vase diskusie o depresiach ktora postihla aj mna som po operacii aneuryzmi mozgu po ktorej som dostala panickz strach stoho ze zomriem alebo mam pocit ze vsade odpadnem uz sa bojim ist sama aj do vane uzivam escitalopram teva 10mg vecer a neurol 0.5 rano aj vecer pretoze nemozem spavat stale mi kolise krvny tlak rano je nizky vecer strasne vysoky moze to byt zo stresu ? ze ti takto tlak kolise este rozmyslam ze dnes je 10 dni ako beriem ad ci by som ho nemohla zvysit na 1 1/2 dakujem za odpoved

janulkama
27. feb 2011

@lucinka0921 ja sa mám celkom dobre,nazrieš niekedy aj do súkromnej??

lucinka0921
27. feb 2011

@janulkama kde do sukromnej???

lucinka0921
27. feb 2011

@marcela1976 Ahoj.Poznam ten strach,ja som mala tiez strach,ze zomriem alebo odpadnem,proste,ze sa mi nieco stane,tiez som sa bala chodit hoci len na wc alebo do vane,ale ja som nakoniec nevychadzala ani z bytu,nikd som nemohla byt sama... No chvalabohu som uz ako tak v pohode.Drzim palce,aby si sa cim skor z toho dostala 😉

cuttina
28. feb 2011

@clare1 Clare, mne je stale smutno, ale mam dva mesiace po rozchode, takze to je asi normalne...
Presne si vystihla, ze ja uz chcem iba vysadzovat a ak budem mat horsie stavy, budem musiet zacat brat AD. Chodim ale aj k psychoterapeutke a ta mi povedala, ze depresiu nemam, je to len bolestive obdobie po rozchode. Ja som taka citlivka a velmi sa po rozchode trapim...☹
Ja som chcela, aby mi dr. dala nieco slabsie (preto to Elenium), lebo Neurol mi prisiel ako velmi nebezpecny...
Do mesiaca by som mala znizit davky natolko, ze na zaciatku aprila by som uz vobec nemala brat.
jedna vec je, ze sa citim zle (teda smutne), ale druha vec je, ze tie lieky mi uz nijako nepomahaju, tak sa ich chcem zbavit...

clare1
28. feb 2011

zelam ti vela stastia a noveho priatela, ktory si ta zasluzi a to by ti asi teraz najviac pomohlo niekoho zaujimaveho stretnut... 😉 ,prestala by si mat cas a pozornost na svoje smutky, viem, ze ubolenej dusi sa neda rozkazat, tiez vsetko prezivam a necham aby ma to riadne vytrapilo aj ked som sa uz mnoho krat presvedcila, ze to co sa nam v danej chvily zda ako nieco strasne zle a ublizilo mi... 😒 , pride cas a poznanie, ze to nebolo zle a iba ja som to tak vnimala a brala, ze to bolo nieco co ma posunulo zase dopredu a tym padom pre mna dobre...

prichadza mudrost a poznanie len tak?, nie nic nedostaneme zadarmo, mudrost a poznanie prichadza cez slzy srdca sprevadzane bolestou duse...

netrap sa minulostou, to uz bolo, obera ta to iba o energiu, nechaj priatela, odpusti mu, sprav novy krok vo svojom zivote smerom dopredu a neboj, nech ho spravis ktorymkolvek smerom, vzdycky sa ti pod nohami zjavi cesta...

opatruj sa, vysadzaj elenium, ale nezabudni, ze AD su tu, keby si ich potrebovala...

toto patri CUTTINE

marcela1976
28. feb 2011

ahoj lucinka 0921 to ma tesi ze ti je uz lepsie niekedy uz aj na seba reagujem podrazdene ze nedokazem byt taka ako predtym umna hra hlavne rolu moja operacia hlavy mozno keby som nemala len mesiac po operacii tak si nenahovaram ze je zle odoperovana alebo ze je tam nieco ine aj ked lekari tvrdia ze operacia sa vydarila rana je zahojena tak ako ma byt

cuttina
28. feb 2011

@filipal No a prave to neviem, ci som uz zavisla a preto na mna idu tieto stavy, al. mam panicky strach...
Lebo ja momentalne vidim vsetko stratene a obcas ma to chyti.
Tym ze som s ex stale v kontakte, vycitame si, hadame sa a potom na mna pride takyto stav.☹
Od dnes si uz znizujem davku, takze uvidim, ci je tam uz zavislost☹

cuttina
28. feb 2011

@clare1 Velmi pekne ti dakujem, aj ked je to tazke... Dnes sme boli v kontakte a velmi sa hadali. Dostala som sa do takeho stavu, ze som sa triasla a myslela, ze umriem. No a namiesto vysadzovania Elenia, som si dala 3!!!!!!!!
Uvidim, ako to bude zajtra, ale v najhorsom pripade naozaj navstivim dr. a dam si AD.
Ale najskor chcem uplne prerusit kontakt s nim...

janulkama
28. feb 2011

@cuttina ahoj,dobre si napísala poslednú vetu-ako prvé preruš s ex kontakty!Evidentne Ti to ubližuje a potom máš taký stav.Je to určite pre teba ťažké obdobie...ale zvládneš to,neboj sa,všetko sa obráti na dobré 😉

chubbynka
28. feb 2011

ahojte dievcata 🙂 dnes som sa konecne dozvedela,aka je moja diagnoza. je to generalizovana uzkostna porucha. pani doktorka mi zvysila davku z 50mg Sertralinu na 100mg Sertralinu. teraz vecer sa mi zvysil tlak na 152/100...busi mi srdce...mam pocit,ako keby som mala tonovy kamen na hrudi...moze to byt aj zo zvysenia davky? je to mesiac,co beriem lieky a zo zaciatku som ich strasne zle znasala,no moj stav sa nastastie zlepsil.....dakujem velmi pekne za rady...

filipal
1. mar 2011

@cuttina rozchody s nami vzdy poriadne zamavaju....normalne je, ked sa spamatavas rok, niekedy aj dva, takze necakaj, ze po dvoch mesiacoch zabudnes....
najlepsim liekom je zacat sa venovat nejakym konickom, chodit do skupiny ludi s podobnymi zaujmami.
to prerusenie kontaktu je podmienka, inac si budes stale jatrit rany.
je to bolest, viem.... ☹

@chubbynka ano, pri zvyseni davky sa mozu priznaky mierne zhorsit. ale odozneje to za par dni....neboj, znova sa ti vrati rovnovaha. 🙂

cuttina
1. mar 2011

No to je jasne, ze prerusit kontakty by bolo to najlepsie...
Lenze ked sa ozyva 😢
A pritom ma uz nechce....
To je potom tazke. ☹ A ja taka citlivka ☹
Musim sa prebrat!

janulkama
1. mar 2011

@cuttina zmeň si číslo,ak si odhodlaná postaviť sa na vlastné nohy,sprav to.Vymaž ho zo života a hotovo...takto by sa to nikdy nedalo,ak ti stále volá a pripomína sa...to je môj názor...

cuttina
1. mar 2011

@janulkama No, za tuto radu ti dakujem. Ja viem, ze to moze vyzniet ako vyhovorka, ale ja som taka naivka... Toto cislo je jedine, co mi ostalo po mojom prvom vaznom priatelovi(prvej velkej laske), ktory nestastne zomrel.
Strasne nerada by som sa s nim rozlucila, aj ked viem, ze by som mala. Ale on mi ho vybavil, je to uz x- rokov a mali sme tie cisla skoro rovnake...
Som asi beznadejny pripad☹. A pritom uz dost stara🙂

janulkama
1. mar 2011

@cuttina Tebe zomrel prvý priatel??To muselo byť hrozné....kedy sa to stalo?Nikdy si to nespomenula...

cuttina
2. mar 2011

Ano, bolo to uz pred 6 rokmi a odvtedy som si zazila dva rochody a kazdy jeden som takto zle znasala ☹ .
Proste sa s tym velmi zle vyrovnavam. ☹

filipal
2. mar 2011

@cuttina asi nemas este spracovany ten prvy "rozchod"....tu tragicku udalost.
po tomto vsetkom sa este viac prihovaram za tie AD. preco si ich vlastne nechcela uzivat? si zasadne proti liekom?
zisla by sa ti aj terapia. mozno este viac ako AD. ono tieto udalosti sa tazko spracuvaju a otvaraju sa nam aj po rokoch....prave ked sme nejakou udalostou oslabeni... zaroven, teraz, zacinajuca jar je zatazove obdobie....
vsetko sa ti nakopilo.
venujes sa nejakemu sportu, alebo umeniu?

cuttina
2. mar 2011

@filipal Chodim uz tri mesiace k terapeutke, ale o tom sme veru vobec nehovorili. Neviem, ci mi to pomoze.
Praveze sa teraz neviem do nicoho donutit, ale venovala som sa sportu, na umenie vobec nie som.

monfat
2. mar 2011

čaute dnes tak odvčera vysádzam citalec a beriem ho obdeň tak som zvedava že čo ako bude, ale asi na to prestanem myslieť a začnem sa niečomu venovať, aby som nad tým neuvažovala 😉 a vy ako sa máte, čo máte nového 🙂

filipal
2. mar 2011

@cuttina skus si vyplnit cas.... ak si zaplatis nejaky kurz, skor sa prinutis chodit tam....a aky sport si robila?

@monfat ja som sa az teraz vratila. chodim na vytvarnu, dnes sme modelovali z hliny a zistila som, ze to vobec nie je jednoduche....
podla mna si to vysadzovanie ani nevsimnes. z takej nizuckej davky.... 😉

rebecca2006
3. mar 2011

ahojte dievčence 🙂 dúafam, že vám nebude vadiť, keď sa vám vopchám do rozpísanej témy, ešte som nestihla podrobnejšie prečítať, čo píšete, len včera som hľadala na nete nejaké onfos o AD v tehotenstve a sem ma to hodilo, tak som prečítala pár strán, ale to bolo tak okolo strany 100 a nejaké drobné, tak neviem, čo píšete aktuálne...
Ja nemám depresiu- teda depresiu ako dg, ale v niečom mám spoločný problém, a to dlhodobú nespavosť. V podstate sa s tým bortím od vysokej školy, a to je dobrých 10 rokov, niekedy je to lepšie, niekedy- a to vačšinou po nejakej záťaži sa mi znova spanie rozhodí. Prvý krát som si nespavosť privodila v poslednom ročníku výšky keď som sa preučila a prepracovala, a ja hlupaňa som vtedy nevyhľadala pomoc u odbrníka, a dosť som sa vytrápila, kým som to zvládla. Naposledy ma poruchy spánku poriadne vytrápili očas tehotenstva, prvý trimester bol katarstrofa, ale potom som vydržala do pôrodu a 13 mesiacov dojčenia bez liekov, respektíve posledných mesiacoch na mindávke Stilnoxu. V septembri som malého odstavila a dfala, že začne lepšie spávať a že sa aj ja dám dokopy, ale spánok sa mi neupravil naopak, zhoršovalo sa to, tak v januári som konečne vyhľadala psychiatra. Depresiu mi nezistil, uzavrel to ako úzostnú poruchu, skutočne, okrem poruchy spánku sa mám dobre, nie so smutná, mám radosť zo života, skôr som taká citlivka a všetko si beriem. Dohodli sme sa s lekárkou na tom, že Stolnox nie je dobré riešenie dlhodobo, a tak mi asadila malé dávky tlmivých AD na noc- 1/2 tbl Mirzatenu 15mg a 1/4 tbl 2mg Rivotrilu. Prvé dva týždne bez efektu, ale teraz musím klopnť sa už konečne vyspím, liekymi veľmi pomohli. Súčasne dávam aj ozor na spánkový režim a chodím k psychoterapeutke, trénujeme nejaké relax techniky, autogénny tréning a tak.
Len veľmi by sme ž chceli druhé bábo- a samozrejme, dovtedy musím byť bez liekov....Neviem, ako dlho bude nevyhnutné re mňa lieky užívať, lekárka hovorila v čase ich nasadzovaniao minimálne 3 mesačnej liečbe, v ideálnom prípade 6 mesačnej...Na kontrolu pôjdem asi až o mesiavc, medzitým, ak niečo nie je OK? som s lekárkou v telefonickom kontakte- ta en melsiac šte určitebudem užívať plnú doporučenú dávku a potom dúfam, už budem tak ok, že budem môcť ieky vysadzovať- redpokladám, že by to nemal byť až taký problém, keďže dávka je nízka.
Dúfam, že budem spať aj bez liekov. ..
Inak lieky toleujem dobre, len sa trochu bojím Mirzatenu, lebo sa z neho priberá, tak sa snažím ukočírovať apetít.
Dievčence, aké máte skúsenosti s lAD očas teotenstva? rerušovali ste liečbu aspoŇ v rvom trimestri?
Dík za rady..

cuttina
3. mar 2011

@filipal Je to kurna tazke, dnes som sa nastvala a dala som si iba polku ( a mala som mat 2 tabletky) a viac si uz nemienim dat. NECHCEM byt zavisla. Ale boli to🙂
Musim to asi nejako prezit☹

miasari
3. mar 2011

ahojte, dnes som tu prvykrat, je mozne ze sa to tu preberalo uz, lebo je tu vela prispevkov, chcem len pocut nazor na to, ze kojim , som po porode mesiac, vratila sa mi depresia, takze mi naordinovali AD Seroxat, je to bezpecne? dakujem za odpoved.