Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenilu
29. máj 2013

@janka1012 U mně je teď problém ČAS na cvičení. Chodím akorát tak na procházku s dcerkou, nebo se snažím co nejvíc chodit všude pěšky. Malá má autismus, a starší dcera pubertu 😀 , takže toho času nějak není nazbyt ☹ Ale aspoň se fakt snažím tím chozením 😝 mít trochu pohybu.

janka1012
29. máj 2013

@lenilu tak v tom pripade moze byt aj chodza a hlavne papaj ako do teraz a uvidis 🙂 tak v tom pripade verim ze namas cas musis to mat tazke...na co ti predpisala lieky od depresie ci uzkosti???liecis sa prvy krat???

lenilu
29. máj 2013

@janka1012 Jsem už z té veškeré péče vyčerpaná, vnitřně neklidná, nebyla jsem doma schopna nic pořádně udělat, chtělo se mi často brečet, pořád jsem v hlavě řešila co si myslí druzí apod. Věčné migrény byly jen spouštěč řešení začít s AD. Navrhla mi to obvodní doktorka, že se aspoň uklidním, protože pořád myslím jak musím fungovat, a co bude když mně zase bude bolet hlava, kdo pohlídá malou a tak různě. Zašla jsem teda za mou neuroložkou, a bylo 🙂

janka1012
30. máj 2013

@lenilu ja tomu vravim neustale zatazovanie sa ja to robim tiez len mam menej rokov a riesim skor ine veci ako priatela co bude ked sa rozideme ako zvladnem vychovu deti co ked ma vyhodia z prace ci budem zvladat inu pracu lebo tu som spokojna a vela inych tiez ked uz vela rozmyslam som unavena vycerpana a tiez si poplacem...ked pridu ozajstne problemi potom neviem ako to zvadnem ked ma dokazu rozhodit aj tieto veci...mat este dieta a s takou diagnozou tak uz asi by som to vobec nezvladala...neboj to zvladnes lieky ti pomozu naberes zase dych a pojdes dalej 🙂 mas manzela???pomaha ti??,ako sa stava ku tvojmu problemu??

lenilu
30. máj 2013

@janka1012 Ano, manžela mám, pomáhá jak to jen jde, ale dělá na směny, takže není pořád doma apod.
Já jsem vše donedávna zvládala, ale začala jsem se cítit unavená, bez energie. Já působím právě v pohodě, usmívám se na lidi kolem, všechno, neboť si říkám, že ostatní nemůžou za to že jsem ve stresu a mám nějaké problémy, tak proč bych se na ně měla šklebit 😉 Právě nemám ráda lidi co jsou protivní na druhé jen z toho důvodu, že mají své problémy apod. Vím že to někdo neumí ovlivnit, ale prostě to nemám ráda.
Moje doktorka mi onehdá když jsem k ní došla s migrénou říkala.... Vy působíte pozitivně, ale uvnitř je to asi jinak že? Odhalila mně 😝
Ale je pravda, že v obličeji to asi poznat jde i když se směju... takový ten strhaný "výraz" , basetí oči atd.

annieella
30. máj 2013

@lenilu na depresi jsou vyborna homeopatika.mozna by bylo dobre se obratit na zkuseneho homeopata.

lenilu
30. máj 2013

@annieella Nad tím jsem už taky přemýšlela, uvidím no, pokud mi bude i z těchto léků zle, tak do toho půjdu určitě.

janka1012
30. máj 2013

@lenilu tak ja som taka ista kazdy si mysli aka som vyrovnana usmiata ze stale blbnem rada rozosmievam ale posledne 4 mesiace uz si vsimlo aj okolie niesom protivna na nich len stale som zahladena rozmyslam a nepocuvam vsetko mi musia vraviet 10 krat...je zvlastne ze touto depresiou trpi stale viac ludi a dokonca vela mladych 17 a aj menej rocnych...super ze ti manzel pomaha a podporuje ta 🙂 inak to co ty riesis da sa to povedat aj tak ze mas take obavy do buducna??strach ze co ked sa stane to a to vtierave mysenky ktore su ti stale v patach???ja presne toto mam a niekedy som s toho taka uz unavena ze v robote zaspavam a som uplne vycerpana...potom ma to prejde zase chvilku fungujem okej hodku max dve a zase sa myslienky vratia...co ti povedala doktorka ze mas depresiu??

janka1012
30. máj 2013

@annieella skusala som persen aj sedatif ale nic nezabralo...ila som aj rozne caje ako trezalka teckova mozno to malo aj niaky ucinok ale ked som si to davala a nezaberalo to prestala som s tym mozno trebalo viacej pockat....

janka1012
30. máj 2013

@lenilu inak na tieto vtierave myslienky mi pomaha to ze si dokoliecka vravim vsetko dobre dopadne vsetko sa v klude vyriesi atd stale dokola az kym myslenky slabnu a nakoniec naozaj zabudnem 😀 funguje to skus to vzdy ked to na mna pride spievam si to dokonca som zapojila aj koleginku 😉 ja viem znie to asi trochu divne ale naozaj to pomaha zabudnut takze treba to skusit vsetko dobre dopadne.... 😉

annieella
30. máj 2013

@janka1012 Persen obsahuje: Valerianae extractum siccum (kozlíkový extrakt suchý) 4-7 : 1, extrahováno ethanolem
70% (V/V) 35 mg, Melissae folii extractum siccum (meduňkový extrakt suchý) 3-6 : 1, extrahováno
ethanolem 50% (V/V) 17,5 mg a Menthae piperitae folii extractum siccum (mátový extrakt suchý) 3-6 Ze slozeni vyplyva, ze pripravek obsahuje bylinku,ktera zpomaluje koordinaci,uspava (kozlik lekarsky), bylinku,ktera navozuje klidny spanek (melissa) a bylinku,ktera zvysuje tep (mata peprna). Sedatif je polykomponentni homeopatikum (obsahuje viceslozek) Myslim si, ze vhodnejsi by byla konstitucni nebo minimalne monoslozkova homeopatika,ktera se voli a ucinkuji dle cele osobnosti "pacienta" a mimo jine resi duvod problemu,coz je nejdulezitejsi! Sklidneni a zpomaleni pak clovek opravdu nepotrebuje.

lenilu
30. máj 2013

@janka1012 Takové obavy ani ne... jen občas večer když už děti vedle mně spí, tak začnu třeba brečet, protože mě napadne myšlenka kdyby se jim něco stalo apod. Já spíš pořád řeším to, že lidi kolem říkají, že je malá zdravá, tak co řeším, a že se mi nechce pracovat, tak že se vymlouvám na malou apod. Ano, on autismus není na první pohled vidět, a kdo nezažil ty situace a starosti, tak neví o co jde. Stává se mi i v noci že jak trochu procitnu, hned mám tyto myšlenky apod.
Doktorka neřekla nic, já ji řekla co mně trápí, a ona mi napsala AD.

janka1012
30. máj 2013

no tak to si asi len rozkolisana asi je toho na teba vela a mozno by to spravila poriadna dovolenka 🙂 aj mne vela krat zalezalo na tom co si myslia druhy ale uz to beriem z rezervou teda snazim sa nikto nieje dokonali a kazdy ma chyby a kazdy ,,cosi ma´´ono tie mylienky siu rozne niekto riesi to a druhy zase to ja riesim asi dve alebo 3 veci ked nie jednu tak druhu som ako zaseknuta paska a stale mam pochybnosti bojim sa co pride bojim sa veci co sa mozu stat a este sa nestali a tak nieke tie uzkosti ale v podstate diagnoza asi rovnaka depresia ma vela podob...uz papas tie AD???mne uzkost presla ale rozmyslam o 100% viac niekedy len chodim ako mrtvolka po dome nevnimam len si rozmyslam nad svojim 😎 beriem to ze tak co som teraz asi chora ale prejde ma to vyliecim sa a budem v pohode...neviem kedy som naposledy zazila ten pocit ked si clovek povie ze ma cistu hlavu ja ani nepijem ani nefajcim preventivne po alkohole je mi este horsie...autizmus je podla mna dost vazne a zatazujuce pre teba ako matku a kto to nechape tak to je co za cloveka uplne by mi bolo ukradnute co si kto mysli...skus aj psychoterapiu mozno sa potrebujes len vyrozpravat...

lubka1983
30. máj 2013

@mexico_16 ahoj.ja ani sama neviem

lucinka0921
31. máj 2013

ahojte dievceta...Tak ako sa mate?Ja som tu dlhsie neprispievala,priznam sa,ze som nemala vobec naladu sem pisat... ☹ aj vcera som prespala skoro cely den.... Ale dnes mi je uz chvalabohu dobre,tak som sa tu uz ukazala 🙂 A vy ako?

hroska
31. máj 2013

@lucinka0921 ahoj,veru vsimla som si ze si dlhsie nepisla.tak aspon,ze dnes mas dobry den.To ja sa teda este chvalit nemozem,uz 6 tyzdnov beriem AD a zatial bohuzial,bez nejakej vacsej ulavy.Posledne 3 dni som si musela dat aj Frontin,aby som aspon ako tak mohla fungovat. Musim byt trpezliva a cakat,hadam takto nezostanem az do smrti 😝 😔

janka1012
31. máj 2013

@hroska ahoj mne je akosi dnes fajne vcera vecer som uz ani frontin nedala som vynechala a dnes poobede tiez nic a vecer tiez nedam uvidime 😉 sranda ze uz tolko beries a nic...ja ked som prvy krat brala lieky a po dvch tyzdnoch som sa prisla ukazat ze mi nezaberaju hned dala druhe a tie pekne zabrali...teraz jej asi dva tyznde mozno max tri ale kebyze dojdem na kontrolu a poviem jej ze mi je stale zle urcite by mi dala druhe teda moja doktorka necaka niekolko mesiacov sice tiez povedala ze dlhsie trva kym zaberu ale ak vidi ze za 3 tyzdne ziadne zlepsenie tak hned dava ine lieky...ja mam zatial jeden den dobre druhy zle rana boli dost divne ale dnes v pohode aj vcera takze asi sa to lebsi...v podstate tesim sa uz z toho ze mam tie dobre dni a nerozmyslam nad kravinami ktore som riesila cele dni a vcera a dnes len kratky cas a neriesim jupiiii 🙂 teda dufam ze mi to aj vydrzi....hroska prajem ti az ti cim skor zaberu...

janka1012
31. máj 2013

@lucinka0921 ahoj lucinka teda dlho si tu nebola 🙂 ja raz tak raz onak ale tusim sa to zlepsuje vcera som sa preskerila cely den a dnes tiez kukam skrytu kameru nic neriesim je mi fajn dufam ze to tak aj ostane niekedy zasnem ze sa moze clovek tesit aj z obycajnych dni aj ked sa nic zvlasnte neudeje ale mi co prezivame vseliake stavy vieme ocenit aj vsedny den bez nich takze ja mam radost uz len s toho ze som dva dni v pohode...teda aspon sa to neda porovnavat s tymi dnami predtym prve dni brania tak to bol des 😠 inak taka poznamocka dodrzuj pitny rezim to je tiez dolezite... 😉

lucinka0921
31. máj 2013

@hroska tak mam kramy,tak asi preto,som nejak nemala naladu na nic....Ale uz aj konecne slnko nam svieti,tak hned mi je lespie 🙂 Neboj,este pockaj chvilu a uvidis ako ti bude dobre 🙂 Do smrti urcite ti tak nebude,neboj,ked lieky zaberu,po case si uz ani nespomenies,ze ako ti bolo 😉

lucinka0921
31. máj 2013

@janka1012 tak super,tesim sa,ze uz ti je aspon trosku lepsie 🙂 A vidis,aj mna take dni tesia a ja mam tiez radost z uplnych malickosti 🙂 Ale super.Teraz som si vsimla,ako si pisala predtym,ze ti je tak a ona a tak rozmyslas a dnes si napisala uply opak,dnes len pozivne 🙂 To je super 🙂 Ja pitny rezim dodrzujem az az,denne 5 litrov cistej vody z vodovodu 🙂

janka1012
31. máj 2013

@lucinka0921 to asi tie nalady ale asi je mi fajn podla prispevkov sudim 🙂 5 L???to je az moc ci??? 😀 ja tak dva denne max tri a to sa uz citim plna...inak pred kramami som aj ja nervna ale to asi kazda zena 😝

lucinka0921
31. máj 2013

@janka1012 vraj to nie je moc,aj moja obvodacka nic nepovedala,ze tolko vody pijem....A to nie nasilu,prostwe tolko si pyta moje telo...Ja pijem kazdu chvilu,mam stale 1,5 L flasu a tak viem kolko vypijem 🙂 Keby som aspon tak aj schudla ked tolko vody pijem :D

janka1012
31. máj 2013

@lucinka0921 srnda niekoho treba nutit teda mna a niekto pije s chuti 🙂 sak ak to telo pyta horsie je ked telo nepita ked som v praci tak pijem tak cca 2 L ale doma som rada ked vypijem pol L proste niesom smadna a vecer si niekedy vsimnem ze do prdele este som nic nepila len pohar vody rano atd ... 😎 dnes mam super den neviem totalne si uzivam ze nic neriesim dnes blbnem ako kedysi zas sa citim ako pubertacka proste naladicka ukecana vysmiata proste toto som ja boze budem sa modlit az mi to vydrzi aj ked viem ze nie vzdy bude takto ale dufam ze bude vela takychto dni a aj vam sa vsetkym polebsi... 😉 divne je to ze je mi takto super a ani som si nedala frontin ani vcera ani dnes ten frontin ma asi oblboval preto som bola taka utlmena teraz som ako keby som mala vrtulu v zadku ten frontin budem jest len prilezitostne ak by mi prislo zle ale dufam ze nebudem musiet dat...takze je mi lebsie ako ked som ho uzivala ..divne ze???

hroska
31. máj 2013

@janka1012 to je uzasneeeee,ze ti liecky tak rychlo zabrali .nech ti je uz len lepsie a lepsie. Vyborne!!!!
@lucinka0921 veru,ja ked mam kramare,tak riadne vykyvy 3 dni pre tym a este aj potom.dik za povzbudenie,si zlato! 🙂
Kocky ja neviem,uz hlcem tie AD 6 tyzdnov,ale zatial ziadne vyrazne zlepsenie necitim. Ale zase na druhej strane,pamatam si, ze prvy krat mi to trvalo tiez tak dlho,aj do pol roka,kym som sa ako tak zaliecila.Neviem,myslite,ze je to normalne?Kontrolu mam az za dva tyzdne,ale dovtedy aj skapem. Asi pojdem v pondelok za Dr. A nejako to preberiem s nou,co poviete? 😨

lucinka0921
31. máj 2013

@janka1012 no vidis,ja som si hned vsimla,ze ti je uz ovela lepsie,podla toho ako pises,krasne z tvojich prispevkov citit,ze si uplne v pohode,vesela,to je super 🙂 Neboj budes mat vzdy take skevel dni,len treba verit 😉 Mna nejak boli clenok,cvicim,no teraz som mala 4 dni pauzu a nohy prestali boliet,mala som asi väcsiu zataz,no clenok na pravej nohe boli hrozne a to som uz zajtra chcela zase pokracovat v cviceni....Len neviem ako,ked v mojom vciceni je dost skakaciek ☹ Ani chodit poriadne nemozem....Ale inak mi je celkom skvele,takze aspon tak 🙂

@hroska ono vraj ked sa liecis uz viackrat,tak vraj to trva dlhsie,nez zaberu...U mna to tiez dlho trvalo kym zabrali,asi nejake 4 mesiace tusim....No ale ja som ani ziadne ine lieky nebrala k antidepresivam,ale dlhsie to trvalo,prvykrat rozhodne to tak dlho netrvalo...Ale ak chces kludne sa porad s dr. predsa len je to odbornik...Ja beriem lieky uz pol roka a stale nie som uplne v pohode,este ma obcas chyti nejaky ten atak....Sice uplne slabulinky,ale chyti....Predtym som do polroka bola uplne fit,som pomaly zabudala na to ako a co mi bolo....

hroska
31. máj 2013

@lucinka0921 ano,aj ja som to pocula,ale musim aj chodit do prace aj doma fungovat a vobec nevladzem,chodim jak taky skapaty pes.luci,to faaakt az 4 mesiace?ufff,to je dost, to si dobra ze si to vydrzala.a normalne si fungovala,ci ako?ja tiez ine lieky k AD neberiem,len ked uz je na nevydrzanie,tak dam ten Frontin. Ten clenok skus niecim natierat nejaky Fastum gel alebo nieco podobne,v lekarni dostanes aj navolno.a vecer pekne pri TV vystrc drahemu nozku,nech masiruje 😔

lucinka0921
31. máj 2013

@hroska no tak dlho,no ako som fungovala,nikam som nechodila len vencit psa aj to len okolo bytovky som sa motala,ale aj tzo boli pokroky,ze som vobec sla vonku a ked mi bolo zle,ze som hned neutekala domov.Na nakupy mi chodil priatel,ja som doma,nepracujem,hram sa na zienku domacu 🙂 takze ja som nejak az tak fungovat nemusela prakticky a väcsinou som sama doma,takze niekedy som fakt cely den nic nerobila,len si nieco rychle navarila a akurat s psom,ze som vysla na chvilu vonku,inak som prelezala cely den v posteli... Ja som ani do obchodu nechodila a priatel ked siel na dva tyzdne prec,tak mi urobil nakup,zasoby na dva tyzdne...Potom ked mi napriklad aj pecivo doslo,improvizacia fungovala na plne obratky,upiekla som si sama doma 🙂 Ale jasne,ze ine,ked clovek musi chodit do prace a ma doma este aj deti o ktore sa musi postarat...Tak radsej chod k dr. nech ti ona poradi,mozno ti zvysi davku alebo vymeni lieky uvidis,co ona na to...Mam doma Voltaren emulgel,no uz som precitala pribalovy letak a uz som sa docitala,ze neziaduce ucinky su vyrazka,svarbenie,to by ma netralipo,ale ze dusnost(astma),opuch jazyka a tvare a neviem co a uz mam mindrak....Boze to je katastrofa so mnou a s liekmi,teda aj s obycajnymi mastami...Ja radsej trpiet budem,som ja ale ....Len neviem ako sa prinutit...Kukam na ten gel jak kura na zrno,ale nenamastim si,aby ma to cim skor preslo.... 😠 A draheho nemam doma,pride az vo stvrtok ☹ tak jedine sama si budem masirovat :D

hroska
31. máj 2013

@lucinka0921 tak klobuk dolu,ze si to tak zvladala,inak s tym havom si musela byt 100 bodova,ked si s nim kruzila okolo tej bytovky.......no chuda,tiez si to mala tazke,ale si fakt bojovnicka.prosim ta ten Voltaren si daj,ved ten opuch jazyka ,to by si si ho musela na ten jazyk mazat......daj si kludne v takej tensej vrstve.

lucinka0921
1. jún 2013

@hroska joj ta com tam take pisu,ked to sa iba maze...no ale namastim si,lebo dnes rano katasrofa,hrozna bolest...to tak ked 80 kilove prasiatko skace 😀

janka1012
1. jún 2013

@hroska ano hroska netrap sa a chod ja tiez nikdy nechodim podla terminu ked mi je zle tak zavolam a pridem skor nemusis koli terminu trpiet niekedy aj ukludnujuce slova psychiatra dokazu pomoct...dnes zase rozmyslam obavy sa vratili ale stavim sa ze poobede bude zase fajn mam to take premenlive ale v kazdom pripade sa to zlepsuje uz ma to tak nerozhodi a snazim sa logicky uvazovat a sama sa ukludnovat ze moje obavy su prehnane atd...uz ma to tak nepohlcuje a uzkost slabne takze aj tomu sa tesim jest mi chuti dokazem sa zasmiat atd takze fungujem a to je pozitivne a treba verit ze nakoniec uzkost pominie uplne ale myslim ze na tom budem musiet zapracovat hlavne ja sama s pomocov psychoterapeuta atd... 🙂 takze radim ak ti je zle chod a necakaj a lieky zaberu a ked nie tieto tak druhe...