Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
26. jún 2013

@lucinka0921 ahoj lucinka tak mala si aj ty take vykivy ale to je pred kramami normalne aj ja som tyzden do zadu vystrajala presne koli tym kramom vtedy sa tie hormony buria a myslim ze viac ako polovica zien to tak isto pocituje...takze neboj to sa zase zlebsi 😉

hroska
26. jún 2013

Kocky napisem viac len teraz idem s muzom do ba do ikei.zatial pa

lucinka0921
26. jún 2013

@hroska prijemnu cestu 🙂 Potom sa ozvi,ako bolo a co pekne ste nakupili 🙂

mary1995
26. jún 2013

@hroska fuuuha to je už dobrý znak

lucinka0921
26. jún 2013

@janka1012 ja som nemala nejak vykyvy pri kramoch,len vynimocne a teraz ma to tiez chytilo....Ale co uz,este som si pospala a hned je lepsie 🙂 Ja sa akurat chystam vyvencit psa a do obchodu,tak dufam,ze to zvladnem.lebo tie tocaky rano ma trochu vykolajili 😠

janka1012
26. jún 2013

@hroska asi ti je predsa len lebsie ked uz ides do ikei a ziadne poznamky ako ked si sla so svokrou :D

janka1012
26. jún 2013

@lucinka0921 neboj zvladnes teda uz si asi zvladla isto uz mas prechadzku za sebou 😉 ono tie vykivy to je asi normalne casom zmiznu aj tie kolko uz beries lieky??

hroska
26. jún 2013

@mary1995 tak aj u teba uspech,ze tie place uz 3 tyzdne neboli,mozno aj odvtedy,co chodis sem na konika,ved vravim dobra KB terapia 😀. To je super,ze fyzicky tak dobre fungujes,to ti prinasa urcite aj taku psychicku ulavu.Mna strasne depta napr. Ze v depke sa vobec nemozem sustredit na pracu 😠 Dievca moje,Teba treba uz len trolilinku potlacit a budes uplne bez priznakov.Nedaj pokoj tomu tvojmu Dr., nedaj mu nadychnut,tlac na neho....pritlac ho,vyuzi vsetky zbrane zenske jaj muzske!!
No ten sefino s tym Frontinom je zlaty,com sa rehotala.... 😀 ro moja segra,ked chodila stazovat do nemocnice na chirurgiu,tak tam bol jeden vznikajuci docent -operater,ludia chceli chodit len k nemu,mal vysledky.....no a isla operacia,segra tam isla drzat haky a ked uz isla do operacky stretla sa so sestrickou, ta mal v rukach tacku prekrytu vreckovkou.Zavolala segru,zdvihla vreckovku a na tacke lezali 3 Frontiny.....za to pre docenta....ze to tak vzdy 😝 😀
A este jeden pribeh s mojou babkou.Ked otec studoval, tak v tych rokoch -60-70 r. bolo popularne ze si studenti davali Fermetrazin,to bol taky stimulacny liek,potom sa im lahsie a rychleisie ucilo,ucivo sa naucila aj cez jednu noc,no proste taka akokeby lahsia droga to bola. Akurat,ze to ucivo sa potom neudrzalo dlho v hlave,takze len na skuku a potom rychlo vyfucalo..A otec to mal doma a sem tam si to dal. Babka to raz nasla na koberci,ze aka pirulka,to je urcite C vitamin,bolo jej to luto vyhodit,tak zjedla. Ty kokooooos do vecera behala s vysvacom, vydrhla cely byt,umyla okna.....proste sialeneeeeee,chudera a nadduhy den si ani nepamatala,ze riadila. 😀
Ano uz musim priznat,ze citim zlepsenie,o nejakej hedonii sa este zdaleka hovorit neda,ale zacinam fungovat.tie benzaky pomohli aspon na to ,ze nevycakavam ako krava ci uz zabral alebo kedy zabere, a kedy uz viac zabere.Tak aspon v tomto som sa ukludnila a je to lepsie.
Ten tvoj muzicek je uzasny,ako ta vozil domov vyplakat,chudatko moje tiez si si vytrpela.urcite bude ale dobre a este mozno aj lepsie 😉

hroska
26. jún 2013

@janka1012 @lucinka0921 no bolo to uz ovela lepsie ako nakup pracky so svokrou a moje nutkanie sa vyg@cat do bubna tej pracky 😀 Zistila som dalsi pokrok,ze sa uz dokazem na par minut odreagovat od seba a svojej sprostej hlavy,tak dufam, ze ten interval sa bude dalej predlzovat. Na buduci tyzden vo stvrtok idem k dr. Na kontrolu,chcela ma videt este pred tym ako pojde na dovolenku,tak preberem,ci netreba este zvysit zo 100 na 150mg,lebo liek sadol,citim aj zlepsenie,taknech este vygumujeme tie priznaky co zostali. Luci,Jani obe este beriete lieky nie taku dobu,aby vykyvy neboli.clovek sa tak absolutne stabilizuje aj po roku,potom uz tie vykyvy temer nebyvaju,tak si z toho nic nerobte.a inak pozor kramosky,to je zabijak,to vtedy je vykyv jak svina.su 3 riesenia: 1.vydrzat to cez menzes 2. Nasadit prechodne lieky podla potreby Frontin, Neurol,Lexaurin, 3. 3 dni pred menzes a pocas menzes zvysit davku AD. Ja som robievala tu tretiu moznost a bolo to ucinne,ale kedze vacsina AD maju indikaciu aj na predmenstruacny syndrom, po roku mi uz ucinkovala aj bezna davka a ziadny PMS,ani som nevedela, kedy mam dostat. 😝

hroska
26. jún 2013

.......este som zabudla, v Ikei si muz kupil taky pracovny stolik,.Ja som odbehla oproti do Avionu a kupila som si lodicky za 9,90 eur - tak vidite ta cena zodpoveda mojmu aktualnemu sebavedomiu v depresii 😝 😀

lucinka0921
26. jún 2013

@janka1012 no tak nakoniec som to zvladla,ale trvalo mi to asi 20 minut,kym som sa rozkyvala,som sa vonku prechadzala a nakoniec nejak som sa odhodlala....Prvy púokus sice nevysiel,ale na druhy to slo 🙂 Takze super a potom uz aj ked som zvladla obchod,tak mi uz bolo akosi dobre 😀 Ja uz beriem asi 7 mesiacov lieky,ale este to nie je 100%...Ta agorafobia sa drzi ako kliest 😠 Ale inak v pohode,len dnes ma to trosku prekvapkalo a vykolajilo,ale uz v pohode 😉
@hroska no super hroska,tesim sa 😉 ono pomalicky pomaly to pojde pekne k lepsiemu 😉 Tak ako aj u mna.... Ja viem,ze mozem mat vykyvy,ale tak dlho mi nic nebolo a tocaky som nemala uz hadam aj niekolko mesiacov,tak som sa tesila.A pri kramoch mne nebyva horsie,pri splne mi niekedy byva na prd....A teraz bol niekedy,ale nic mi nebolo,len spat som v noci nejak nemohla.Ale teraz to isto,ze kramy koncia,este aj prsi cely den,ale dnes som sa uz konecne rozhybala a uz sa mi nechcelo ani poobede spat a dnes som si po dlhej dobre aj zacvicila,tak mam radost 😀 A teraz za odmenu si idem dat meloooooon 😝 😀

A este kocky moje,prosim poradte mi,co kupit priatelovi na narodeniny?Ale pozor,je to uz postarsi pan,nie mladnak jak ja 😅 😀 😀 😀 Lamem si hlavu a neviem co mu kupit,ja tak nerada kupujem darceky 😠

svija
26. jún 2013

@hroska - já nevím za jak dlouho mi ty léky zabraly, ale tipla bych tak 4-6 týdnů, víc to nebylo.

Jinak dnes byl Martínek dobrý: "mami, já bych chtěl, abysme měli 3,4 nebo 5 dětí, abych si měl s kým hrát. A má tam vůbec táta na ně dost spermií 🙂?" Aspoň vidíte, jaké už má hluboké znalosti biologie.

lucinka0921
26. jún 2013

@hroska daj foto,nech aj my vidime aku radost si si kupila 😉 Joj ja tiez furt pokukavam po kadejakych lodickach a sandalkach na opätku,ale kde by sa som ich nosila,na vencenie psa asi nie 😀 A doma mam este dvoje,uplne nove,jedne uz 2 roky stare a druhe rok a este ani raz som ich nemala na nohach,tak radsej uz nekupujem,bo len prachom by zapadali 😀

lucinka0921
26. jún 2013

@svija hahaha,podareneho syna mas 😀 Teraz som sa normalne z chuti zasmiala 😀 😀 😀

hroska
26. jún 2013

lucinka0921 luci zajtra hodim fotku tych lodiciek,uz je teraz tma,no aspon zajtra uvidite ake lodicky sa kupuju v depresii : 😀 🙂 :Moja mama sa az zlakla,ze to jake si si kupila za 9,90 e,ze radsej nech si teraz sama nekupujem,ze pojde so mnou...som dopadla..... 😝 veru ide to pomalicky ale predsa s tymi nasimi chorobami,zo dna na den, po krocikoch.Luci som rozmyslala,ci by si predsa len nevyskusala vybehnut na tu 150mg,niekdy staci fakt malinko a cloveka to moze vekmi nakopnut.a ty si pisala,ze si Sertralin dobre znasala,ziadne vedlajsie ucinky. Ja na tvojom mieste by som vyskusala, ved o tych 50 to nie je az tak vela,predavkovatsa nemozes, stat sa ti tiez nic nemoze a keby nepomohlo, vratis sa spat. Podla mna by si mohla vyskusat, niekedy aj mald zvysenie moze urobit divy a Tebe uz fakt malo staci,uz len zacat doladovat tu agorafobiu a to zvysenie by ta mohlo na to pekne nakopnut.hm? Porozmyslaj. Mne sa polepsilo,ale este skusim o tyzden dr.navrhnut tiez zvysenie na tych 150 mg. A napis aky je drahy typ,aspon ho pribliz a porozmyslame,co na tie narodky 😉

@svija no tak to si tiez nemala nejaku rychlovku tych 4-6 tyzdnov, fuuu dost 😝 A za tu dobu sa ti dalo normalka fungovat okolo chlapcov a domacnost a tak,ci si mala nejaku pomoc? 😨 No pekne,tak u Martinka uz mas jasnu buducu odbornu orientaciu - takze biolog, alebo vedec alebo ze by lekar 😀

lucinka0921
27. jún 2013

@hroska no tak to som zvedava na tie lodicky,ked mama ti povedala,ze nabuduce pojde s tebou 😎 Uz som rozmyslala aj ja nad zvysenim,asi zavolam dr. ze co ona na to....A teraz este uz 2 ci 3 dni,mi pri stolici ide krv zo zadku ☹ Nejde sice tak vela ako niekedy,je to podstatne lepsie,ale nikdy som tak nemala,ze niekolko dni za sebou a uz dost dlho sa mi to nestalo....Sa bojim,ci to nie je nieco vazne,kedze som bojko....Ako mam priblizit mojho draheho?Bude mat 43 rokov a je najsamlepsi na svete 😉 😀 Neviem co o nom napisat,sa pytaj,odpoviem ti 😀 😀 😀

mary1995
27. jún 2013

@hroska nooo wau, keď už máš chuť ísť do Avionu kúpiť si lodičky to je už veľký pokrok. To už si na dobrej ceste len ešte trošku vydrž a uvidíš, že sa naladíš na správnu nôtu. Ja si pamätám, že tiež som išla kupovať červenú tašku a lodičky na jar a manžel mi hovoril, že už vidí, že som na tom lepšie keď už mám záujem o takéto veci.

ruzicka32
27. jún 2013

Ahojte kočky, pisala som tu uz pred nedavnom o mojich problemoch s depresiami, uzkostami a agorafobiou. Uz asi dva mesiace beriem Venlafaxin a večer atarax ale stale necitim zlepšenie. Je to asi aj môjim manzelom , ktorý je stale preč a ked pride domou tak si ma ani poriadne nevsima ani nepovzbudi dokonca sa ma vôbec nepýta ako sa citim, ci mi je uz lepšie ☹ Extra zaujem nema ani o nase dieta ☹ To ma predvčerom dost zlozilo a som tam kde som bola na zaciatku inak tieto problemy mam uz niekolko rokov ale dalo sa to s pomocou liekou utlmit aj na rok ze som bola v pohode a nepotrebovala som ani lieky len semtam som si hodila lexaurin ked som cestovala. Som velmi nestastna ešte aj malemu nedavno zistili hlisty a museli sme sa preliečit cela rodina a aj mne ich zistili a všelico ine ešte z tých parazitov crevných sme mali ☹ Dost ma ešte bolieva aj zaludok z toho. Môze to suvisiet tiez s tým zhoršenim depresii?

ruzicka32
27. jún 2013

Ešte sa chcem opýtať či tu nie ste niektorá z TO , ze by sme aj osobne pokecali

lucinka0921
27. jún 2013

@ruzicka32 ja si myslim,ze sa to moze zhorsit,pretoze je velmi dolezite mat aj doma pohodu....A nekonzultovala si to s dr. ci netreba ztvysit alebo vymenit lieky?Aj ked,niekedy dlhsie trva kym lieky zaberu...Aspon teda mne po druhy krat zabrali,teda ja som spozorovala zlepsenie az skoro po 4 mesiacoch....A lieky uz beriem asi 7 mesiacov a ta agorafobia sa drzi,ako kliest.... 😠

mary1995
27. jún 2013

@ruzicka32 tá bolesť žalúdka s tým môže súvisieť. Ja som mala tiež bolesti žalúdka aj teraz mám keď ma chytí úzkosť. Bola som s tým aj na sonde / prehltanie hadice/ všetko bolo v poriadku. Keď si dám benzos tak sa tá bolesť zmierni alebo vymizne .

kazunomiya
27. jún 2013

@hroska bola som sa dnes odhlasit u mojej gyn, normalne sa az urazene tvarila ze od nej idem prec. a v pondelok mam termin u mojho noveho doktora 🙂
som rada ze som od nej odisla, aspon sa mi to potvrdilo.

mary1995
27. jún 2013

Dievčatá , oznamujem Vám , že sa mi včera ozvala Andy a potvrdila mi, že moja lekárka nekonala správne, keď mi zobrala Anafranil. Dokonca mi ho zmenila na Alventu, čo pri mojej diagnóze tiež nebola správny voľba. Terajšiu liečbu hodnotí kladne, s tým, že pre pretrvávajúce problémy by ona ešte pridala k Zoloftu troška Anafranilu. Neskôr by sa to mohlo znížiť.
Toto všetko som Vám napísala preto aby som Vás upozornila, že predtým ako prechádzate na iné AD si to dobre preverte, lebo vidíte aj toto sa stáva čo sa mne stalo.
@kazunomiya môžeš sa na to vykašlať , že ako sa tvárila. Ty maj na zreteli seba a Tvoje dieťa to je teraz pred všetkým. Pá a drž sa

hroska
27. jún 2013

@mary fuuuu, no chut som teda na nakupovanie moc nemala, to skor nudza ma dohnala. 😀 Posledne dva mesiace som sa pohybovala maximalne 100m okolo domu so psom,tak lodicky mi ani moc nechybali. 😝 Ale uz treba pomaly vyrazit do zivota,tak som vbehla do toho Avionu a hned v prvom obchode kupila.

@lucinka0921 luci a ako sa stravujes? Papas dost vlakniny , ovocia a zeleniny?A nemas tvrdsiu stolicu alebo hemoroidy, lebo vtedy moye byt krv v konecniku. Podla mna tiey by si mala vyskusat tych 150 mg, nech sa uz tiey vyberies dalej do sveta. A drahemenu kup na narodky nejaky vymakany vreckovy nozik. Chlapi su jak male deti, z takychto prkotin sa vedia hrozne vytesovat a este maju pocit, ze su v bezpeci. 😉 A plus este nieco normalne, parfum...atd.

@ruzicka32 no a kolko mg beries toho Venlafaxinu denne? 😨 Dva mesiace je uz dost na dualne antidepresivum,co Venlafaxin je. Mala by si citit uz aspon nejake zlepsenie. Napis tu davku, ci nie si nahodou poddavkovana,lebo to je nanic,ked je davka slaba.

@kazunomiya no lekari nemaju radi,ked si pacosi beru od nich karty,tak jasne kazdy chce mat najviac pacientov,aby zarobil a mozno su aj taki poctivi,ze ked pacient od nich odchadza,tak to beru ako svoje zlyhanie. 😒 No tak sa poriadne toho tvojho noveho gyndosa povypytuj, ako to vidi s AD v jednotlivych trimestroch, pripadne sa opytaj na nejake lieky podla potreby,ak by si mala horsie dni - nejake tie anxiolitika, viem ze tusim guajacuran sa moze....atd.

@janka1012 ako si, postupujes? 😉

Baby tak skusim pripojit tie moje slavne lodicky. Budem ich volat lodicky Depky a dufam, ze ich rychlo zoderiem a pominu sa do kosa aj s tou mojou depresiou. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucinka0921
27. jún 2013

@mary1995 fiha,tak pekne...No este,ze si si to overila.No aspon,ze uz teraz liecbu mas v podstate dobru... Ja som prvykrat tiez bola zle liecena 😒 Ale po zmene psychiatra sa vsetko dalo do poriadku 😉

marcela333
27. jún 2013

Výborná je metoda TFT (vyťukávání). Každý si může pomoct sám a netáká je jen psychických stavů, ale i bolesti a zdrav. problémů.
Ráda naučím - je to velmi jednoduché.
🙂

hroska
27. jún 2013

dokelu tie "Depky" nemozem nahodit.

@mary1995 no vidis, som Ti vravela, ze treba skusit ineho Dr. Preto som Ta vtedy odkazovala na sviju,lebo sa mi zdalo, ze ona chvilu brala aj SSRI a k tomu Anafranyil. A aj sa mi to zdalo logiske, ze by si ho mohla k tym SSRI pridat. Ja na tvojom mieste by som do toho sla, po kustickoch by som tam ten Anafrnil pridavala, velmi opatrne, pripadne sa na ten cas prekry benzosmi. Takze to mas schvalene, ze SSRI, teda tvoj Zoloft sa da augmentovat s Anafranylom. 😀 😀 😀 😀 😀

lucinka0921
27. jún 2013

@hroska stravujem sa "normalne" 😀 Jasne,ze aj vyprazane si obcas dam,ale skor si robim napriklad masko na prirodno,to aj 4krat do tyzdna 😝 😀 Inak zeleninu moc nejem,uz som sa jej prejedla,obcas si dam,alebo teraz väcsinou na veceru si dam 3-4 cherry paradajky alebo trochu uhorky,skoro kazdy den,viac nie.A ovocie jem kazdy den vela,minimalne kilo mam kazdy den ovocia 😀 A ci jem dost vlakniny?To neviem,neviem ani co obsahuje vlakninu 😀 Musim pozriet na nete.A praveze teraz som tie dni mala tvrdsiu stolicu,asi po tych bananoch 😝 Aj som musela dost tlacit,tak asi preto....Joj ale ja som bojko a hned sa zlaknem,ze co 😠 No moja,kebyze dam mojmu drahemu vreckovy nozik,tak to by sa asi velmi nepotesil,jemu take nic nehovori....Ale teraz ma napadlo,on ked bol mlady,tak rad robil,lepil ci co lietadla.Len neviem kde sa take kupuje 😲 Ale zase to ho bavilo,pred 20 timi rokmi,tak teraz neviem no...Aspon raz by som chcela byt originalna a nie mu kazdy rok kupovat v podstate to iste,ze parfem atd.... 😀 To je jasne,ale este nieco by to chcelo,len neviem co.....

lucinka0921
27. jún 2013

@hroska ta jak to,ze nemozes Depky nahodit?A ja tak cakam a cakam 😀 😕

hroska
27. jún 2013

@lucinka0921 kludne to mohlo byt po tych bananoch, ved banany su stare zapekace. No vidis a ten moj, je taky @ebo, ze ked som mu raz na narodky kupila ten vreckovy nozik bol stastnyyyyyyyyyyyyyyy, strasne ho to naplnalo. Vtedy mi pripominal neboheho Jozka Konera v tom starom filme,kde hral mentalne retardovaneho a chvalil sa pred dievcinou, co sa mu pacila ze: Ancaaaaaaaa, ahaaaaaa, ja mam noziiiik. 😀 😀 😀