Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maruska3
16. jan 2014

@anina63 ahoj.... tiež som si myslela, že mi Serlift bude stačiť, bola som relatívne ok, ale asi starnem a sú hormonálne zmeny, tak som sa tento víkend zrútila a dali mi ďalší liek. Beriem len tretí deň, tak zatiaľ nebadám zmenu. Napíš prípadne súkromne.

kachita
16. jan 2014

@lucinka0921 nie, toto su uzkosti a uzkostne predstavy

laury334
16. jan 2014

Baby každy ma presviedca že nemam brat AD pretože neskor bez nich nebudem vediet existovať. Bojim sa toho. aky mate nato nazor?

panika1
16. jan 2014

@kachita mám aj ja čudné predstavy a hlavne zlé .Vysadzam tiež tak 4-5 mesiacov,teraz si ale slubujem ,že tak skoro nevysadím 😀 Ja mám PP a úzkosť agorafobiu a vlastne ,keď sa to rozbene tak sa mi tam objaví všetko

kachita
16. jan 2014

@panika1 No ja prvy raz v zivote zazivam agarofobiu, mam ist na nakup a nedokazem. Nechapem. Nikdy v zivote som v takomto stave nebola. A tiez mam zle myslienky, take destruktivne. Neviem si vyhodit veci z hlavy. Musim sa naucit meditovat, verim, ze tak sa da naucit ovladat svoju mysel.

lucinka0921
16. jan 2014

@laury334 a co ti je?Ten kto ti vravi,ze ked zacnes brat AD a potom nebudes vediet bez nich existovat,bral niekedy AD?Alebo ako na to prisli???S AD praveze vieme konecne existovat normalne....

lucinka0921
16. jan 2014

@kachita dakujem za vysvetlenie

ruzicka32
16. jan 2014

@hroska ahoj 🙂 no ja ich chcem uz vysadit uplne lebo ja mam pocit, ze tie lieky sice urcite pomahaju ale hlavne treba zmenit v zivote priority, viac relaxovat a tak 🙂 No mna velmi palieva zaludok takze pre mna je nevyhnutne ich vysadit a tiez by som chcela druhe babatko tak aj preto 🙂

ruzicka32
16. jan 2014

@laury334 no super dolezite je aj pozitivne myslenie, no urcite ta cierna mágia ako aj biela funguje ja som krestanka a viem, ze sa toho boja aj knazi, sami tvrdia, ze sa tým da velmi ublizit. ja som tiez raz bola u takej pani liecitelky a tiez mi toto povedala, ze ma bývaleho ex dala pocarovat. no ktovie niečo na tom bude ale knaz povedal ze proti tomu je len jedna rada, chodit na spoved a na prijimanie a potom ten zlý nad nami nemôze mat moc 😉

kachita
16. jan 2014

Baby, co ste robili, aby ste prestali chudnut. Ja mam teray uykosti, nabehla som uz na lieky, aj ked je to ani nie tyzden ale stale chudnem. Z 58 som sla na 53 a bojim sa, ze to pojde dalej. Mate nejake triky?

anina63
16. jan 2014

@maria43 ahoj,no veru že sa bojím...do depresii som sa dostala v septem.2012,bola som za psych.až novembri,lebo som si myslela,že to prejde samo,ale nič...dr. mi predpísala Eliceu a Xanax,bez liekov som sa trápila do marca2013.Ked mi nebolo lepšie,tak som začala s polkou AD bez benz. A až pred 3 mesiacmi som začala s xanaxom a aj to len z 0,25 polku a postupne som si pridala na 0,25mg.Sama si myslím,že keby som začala aj ked len z benz.tak mi mohlo byť lepšie.Lenže ako sa vraví -každý si je strojcom svojho šťastia 🙂 Veľmi mi pomohlo aj čítanie príspevkov tu na fore.Taktiež povzbudenie od Hrosky na ktorú som sa obrátila v IP.Teraz som už začala po 9 mesiacoch aj s celou tabl. a dúfam,že bude dobre.Všetko je to v hlave,to viem,ale asi som z tých,ktoré potrebujú príklad,že to ide len sa netreba báť. 🙂

ruzicka32
16. jan 2014

@lucinka0921 no tieto pocity som mala po jedných AD tusim escitalopram teva to som mala chut aj skocit tak som ich hned vysadila a potom mi mudr hovorila, ze to su vedlajsie ucinky niektorých AD. Nie moja derealizacia je, ze ked mam ten atak ten velkýc strach tak okrem potenia, trasu, zhorseneho dýchania a závratov mam pocit akoby som nezila alebo ze tento svet nie je realny akoby je to film proste ze to nie je skutocne. je to niečo strasne potom sa ešte viac zlaknem ☹ ale nastastie sa to da prekonat správnym dýchanim a myslenim stale sa vtedy ukludnujem, ze nic mi nie je su to len sproste myslienky 😠 . Koncom januara idem na KBT terapiu k psychologicke tak verim, ze aj to mi pomoze lebo lieky uz fakt nechcem. dnes som si kupila zase B-komplex zacala som brat magnezium, striedavo vitamin C aj vitamin D 🙂

esselte
16. jan 2014

@laury334 AD zaberajú za 3-4 týždne, takže ešte ich berieš krátko, kľudne zober niečo iné z benzákov napr.lexaurin, neurol, určite ti niečo dala lekárka k AD

esselte
16. jan 2014

@lucinka0921 no vidíš, každý ti radí, aby si išla k lekárovi, neváhaj, kašli na prachy a choď

lucinka0921
16. jan 2014

@esselte zajtra si asi zavolam dr. a uvidim co mi povie,ci ma vezme....
@ruzicka32 ja nemam chut to urobit,ked ma nieco take napadne,tak sa to snazim si hned vyhovorit a mysliet na nieco ine,pekne...Takze to mozu byt vedlajsie ucinky?To som nevedela.... No zajtra zavolam dr. a uvidim,dufam,ze ma vezme cim skor....Ja beriem sertralin a prvykrat mi velmi pomohli,no teraz nejak slabo....

hroska
16. jan 2014

@ruzicka32 ahaaa, takze este pojdes asi zo 75mg aj na 37,5 mg asi. 😨 PP sa vraj da zvladnut aj za pomoci psychoterapie, aj ked je to velmi velmi narocna cesta a asi naozaj treba poctivo trenovat. A tehotenstvo je velka zmena v zivote zeny a mnohe zeny zoceli, dostanu sa z roznych chorob, preorientuju sa na dieta....tak mozno to budes prave ty, komu tehotenstvo takto pozitivne zmeni zivot ☹ 😉 U mna to tak napr. bolo, ze v tehotenstve a dokial boli deti male som ani poriadne nevedela, ze nejaka depresia a uzkost existuje, proste frcala som na 100% a zila len pre decka. a teraz, ked uz som " stara koza" 😀 tak sa na mna zacali lepit tieto hnusoby 😝 .

@lucinka0921 aaaaano, tak to je slovo do boja 😵 to sa mi paci. a ten boj skonci tvojim vitazstvom, bud si ista! uz si si toho presla dost, treba konedne zit a vitazit. Pojde to. 😉

esselte
16. jan 2014

@lucinka0921 Určite jej zavolaj, ak ťa nevezme, hľadaj inú, ja som už rozhodnutá, že pôjdem k inej, tej, čo mi teraz dala nové lieky, vyhráva viacero faktorov, tiež jej zajtra zavolám a dohodnem sa s ňou.Netreba váhať, treba, aby sme boli ok a normálne žili

lucinka0921
16. jan 2014

@esselte dobre si sa rozhodla,uz davno sme sa o tom bavili,a uvidis,ze to bude lepsie,teda hlavne tebe bude lepsie
@hroska
dakujem vam baby.Priatel ide teraz v sobotu na firemnu party,tak tam zisti,kedy ma planuju zamestnat a tym padom poistit,ale uz som rozpravala s priatelom,tak neviem sice ci zajtra stihnem,ak nie,tak v pondelok hned zavolam a pozistujem si ci ma vezmu aj bez poistenia,snad z 20tich niekoho najdem nie.Aj. priatel mi to schavluje.Sam povedal,ze co by sme dali na cestu na SK,za to si tu zaplatim dr. aj na rok.... 🙂 Aj preto po vikende budem asi volat,lebo zalezi kde potom pojde,ci bude sa motat iba tu alebo pojde na tyzdnovku,takze tak.Ale uz v pondelok to vyriesim a tesim sa,ale zaroven mam aj obavy,ked mi bude chciet zmenit lieky 😝 ja sa liekov akosi bojim.Vy ked ste menili lieky,tak ste menili zo dna na den,ci nejak postupne?

laury334
16. jan 2014

@esselte tak bola som dnes u psychologicky a na tej joge 🙂 psychologicka percektna vyrozpravala som sa do bludu kolko som chcela...urobilo mi to velmi dobre 🙂 odporucam kazdemu JOGU je to perfektna vec pri ktorej sa uvolnite a ak je dobra jogistka tak vam aj poradi...je to perfektny sposob na prekonanie depresii a uzkosti...naucila ma ako zvladat tieto stavy. Rozhodla som sa po troch dnoch prestat brat AD a skusit to s tou jogou cvicenim a psychologickou 🙂 dufam ze to vyjde 🙂

anina63
16. jan 2014

@laury334 ahoj,tak to Ti veeeľmi držím prsty,aby si sa z toho dostala aj bez liekov.Ked to bude fungovať,daj vedieť.Drž sa 😉

bety222
17. jan 2014

@esselte vieš čo mi vcera vrtalo v hlave,bolo v spravach niečo o predavkovani liekov,,no a si vieš predstaviť čo som mala v hlave ,,,hned ved ja beriem 5tabletky na den ,čo ked aj ja som predavkovana a z toho mi je zle,ty brdo,tak to aby človek už ani telku nepozeral,,,potom som si spočital že ked beriem coaxil 4 na den ,ved to je len spolu 50mg,a može sa brať 6ks,davala som si za a proti,a vyšlo mi že nemala by som bať,ale psychyka precovala na plne obratky,

bety222
17. jan 2014

@kachita ja som si teraz kupila knihu tajomstva,jedna pani tu o nej pisala a ako som tu už pisala rada čitam ezoteriku,pozytivne myslenie,a taketo knihy,som v polovici tak uvidime čo to bude,ale možem ti povedať,že to pozytivne myslenie,ja som tiež na liekoch,už druhy krat,ale ked čitaš tie knihy tak si aspon v tom momente v pritomnosti,ja sa snažim už druhy den nepripustiť si žiadnu myšlienku z mynulosti,lebo kvoli mynulosti som na liekoch,vždy sa snažim byť v pritomnosti,aj ked sa to neda vždy ale aspon na chvilu sa to da,ja mam jednu knihu zmen si život za 7dni,a je k tomu aj meditačne cd,momentalne mam rozčitane dve knihy,ale meditacia je super v tom že v tom momente maš čas len pre seba,

bety222
17. jan 2014

@laury334 a ako dlho si brala lieky,že sa nebojiš ich vysadiť,

laury334
17. jan 2014

@bety222 Lieky som barala iba tri dni tak predpokladam ze ani mi nezacali este posobit a mam pocit ze vdaka tomu ze som kazdemu v mojom okoloi povedala aky mam problem a kazdy mi s tym pomaha zvladnem to aj bez tabletiek. Doma som az vecer. po robote utekam do posilovne alebo na jogu alebo prechadzka proste hocco co mi moze pomoct odputat mysel. verim tomu ze vsetko je v nasej hlave a netreba si nechat tie zle myslienky pripustat 🙂 tak uvidime ci sa mi to podari aj bez tych liekov 🙂

bety222
17. jan 2014

@laury334 určite pokial maš dobrych ludi okolo seba a nikto ťa za to neodsudil,že si mala brať lieky tak to určite zvladneš ,len netreba mať čas na to myslieť,a ta joga je ževraj super na depky ,len natrafiť na niejakeho dobreho lektora,

laury334
17. jan 2014

@bety222 Ano 🙂 moja lektorka mala skusenost s depresiami dokonca sa chcela aj zabit. Cize uplne mi rozumela a naucila ma ako s tym bojovať. Ona sa z toho dostala s pomocou jogy. Tak preto tomu verim ze mi to pomoze a ze to dam. Veeeeeelmi vela robi pohyb a cvicenie. Kazda z nas by sa mala venovat nejakemu sportu to vytvara endorfiny. Nepodcenujte to ;)

lucinka0921
17. jan 2014

baby prosim co mam robit,ja neviem ci som dnes vzala tabletku 😲 😲 😲

simka1111
17. jan 2014

Ahojte baby, tak pisem vam, ze prvy semester je uspesne za mnou 🙂 😉 Biofyzyka sa nastastie podarila, z 82 sme spravili len 20ti, , dokonca na B som to dala, cize mam aspon trosku prazdniny 😉 Vela sa tu toho popisalo, ani nestiham citat vsetko . 😠 Ja zazivam uz aj velmi prijemne chvilky, za co som velmi vdacna 🙂 😉 ale na druhej strane, sama sa velmi snazim, strasne mi pomaha, ked si spomeniem na nieco velmi prijemne z minulosti, co bolo velmi silne pre mna, neviem to ani sama vysvetlit, ale vtedy mi je velmi prijemne 😉 😉 Ja si tieez myslim, ze clovek sa nema nikdy vzdavat a ist za svojim cielom, hoc je to velmi tazke , ale vsetko comu clovek naozaj podvedome veri, sa splni , raz urcite 🙂 Aj ja mam este kadejake chvilky, ale cas je najlepsi liecitel a trpezlivost , velaaaa trpezlivosti 😉

simka1111
17. jan 2014

@lucinka0921 ahoj, ja by som uz potom asi dnes nedavala dalsiu, radsej jeden den vynechat ako zobrat dvojnasobnu davku podla mna 😉 ale je to len moj nazor.... alebo si skus popocitat tabletky a podla toho ..

lucinka0921
17. jan 2014

@simka1111 praveze si nie som ista,ale zda sa mi,ze som nebrala a skusala som aj pocitata,tak asi som nebrala,ale nemam 100% istotu.....