Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
17. jan 2014

@esselte tiez mavas take naval tepla,nervozita?

bety222
17. jan 2014

@esselte rozhodla som sa že pojden v pondelok za doktorkou nech mi da ten paretin,ten som brala 1denne tu 20mg a som fungovala cely den,a teraz ten coaxil 2,2,0 a cely den v hlave aby som nezabudla zobrať po obede a ked si ich dam tak na novo ten nedobry pocit,trpnutie ust,a ten pocit je do večera,chcem sa ťa opytať,ked teraz mam 4 ,,12,5mg tak to je 50mg,na den a nič,a ten paretin 20mg,a bolo super,len mi nejde do hlavy to že doktorka mi povedala,že to je aj tak slabe oproti tomu paretinu

kachita
17. jan 2014

Ja mam tiez dnes divne pocity, ze chcem, aby sa o mna niekto staral, ze ja nechcem sa nahanat za zivotom, som nespokojna sama so sebou, so zivotom, taka bez nalady a bez radosti....rano som bola happy, zotmelo sa a ja neviem, cia som. Vcera sme si boli sadnut s nasou znamou, ktora zije princeznovsky zivot v zahranici a ja mam pocit, ze som sa tu na slovensko nemala vraciat a tak....otrasne myslienky ma obchadzaju. Dnes som stravila skoro cely den doma pri svokre a uz citim to napatie....odkedy byvam so snubencom, byvame so svokrou, ktora je v podstate cely vztah medzi nami ako nieco navyse....niekedy mam pocit, ze nevydrzim, kym sa postavi dom...berie mi radost zo zivota
ach jaj....dufam ze zajtra bude zase krajsi den

lilinka111
17. jan 2014

@lucinka0921 no mojka som uz rok a pár dni na ad a klop klop,v pohode sem tam unava a vycerpanost ale proti tomu co som prezivala vlani lepsie,uz si cez den nedavam neurol len vecer,,,,,,,,vzdy si na teba spomeniem ze si mi prvá napisala dakujem ti
🙂

lilinka111
17. jan 2014

@kachita zi sama pre seba a snubenca nedaj sa nikým ničiť,,,,,,,,

lilinka111
17. jan 2014

baby máte daktorá skusenost z liekom sanval 10mg???,,doktorka mi to dala na spanie a neviem aku to ma slu,som zvyknuta na neurol 1mg,,,,,,,dakujem za rady

esselte
18. jan 2014

@172 áno, aj ja to mávam, ináč ja som bola nervózna pred menzesom aj počas neho vždy, takže je to ok

esselte
18. jan 2014

@bety222 coaxil je celkovo slabý, je pravda, že od paretinu sa horšie odvyká, ale mne na tom už nezáleží, aj keby som ho brala do konca života, ja chcem už byť v poriadku, lebo potrebujem normálne žiť a nie len prežívať, kopu ľudí je na liekoch, či od tlaku, cukrovky,tí, čo majú rakovinu, hoci aj vyliečenú, nezamyšľam sa dokedy to budem brať a čo, len nech normálne žijem, ten coaxil si vymeň,podľa mňa je na nič, ale to je len môj názor, vráť sa k paretinu, ak ti zaberie, alebo nech ti dá seroxat, to je to isté,len za seroxat sa viac dopláca a pýtaj si aj rivotril, mne táto kombinácia zatiaľ celkom sedí, dúfam, že to tak aj ostane

simka1111
18. jan 2014

@lucinka0921 tak uzkostno- depresivnu poruchu. Uzkosti uz nemam ziadne nastastie, depka je uz tiez na ustupe, ale este ma tto chyti niekedy, hej ja viem , ze este budem uplne ok !! a to je pravda, ray liekz yaberu a druhzkrat uy nemusia. Ale urcite je u teba potrebne menit, po takom caase by si uz mala byt ok 😉 Kedy ides za dr. ?

jachacha
18. jan 2014

Dievcata, otazka, da sa s touto diagnozou byt na PN? Ja som pred cca polrokom zacala s AD a neurolom, ale vydrzala som az 2 mesiace aj to s tym, ze boli prazdniny a bola som doma, mohla som polavit z tempa a spat, lebo som bola cely den ako mechom udreta, nebola som potom schopna fungovat v robote tak som sa na to vykaslala,,,ale citim, ze nie je dobre...alebo je aj nieco co tak neutlmuje? V praci by nebol problem keby som isla na chvilu na PN, robim na dohodu vlastne zopar hodin, aj nahrada je za mna, uz sme sa o tom rozpravali, len ci ma dr moze vypisat. Vdaka

esselte
18. jan 2014

@kachita určite bude krajší deň, mysli na iné radosti, veď máš snúbenca, plánuj svadbu a bábätko, to určite pomôže, nemysli na hrozné veci, povedz si, že sú ľudia, ktorí to majú určite v živote oveľa ťažšie ako my a musia žiť, chod si niečo pekné kúpiť, upeč svokričke chutný koláčik, dajte si kávu a stále s niekým rozprávaj, skús ísť do divadla alebo do kina na niečo, čo ťa povzbudí, alebo si prečítaj nejakú knihu o ľudských osudoch,neboj sa aj to prejde a to počasie nás určite tiež ničí, veď od septembra je hnusné, len hmla a chýba nám slniečko, ale aj ono výjde, keď budeš v krásnych svadobných šatách a svet sa bude točiť iba okolo teba

esselte
18. jan 2014

@kachita a ako vieš, že tá známa si žije princeznovsky?Možno to nie je vôbec tak, ako o tom rozpráva, poznám kopec takých ľudí, ktorí sa nevedia vynachváliť a ich život je úplne o niečom inom

esselte
18. jan 2014

@jachacha samozrejme, ja som bola na marodke 4 mesiace a v pohode,, ešte mi aj psychiatrička dala neobmedzené vychádzky, aby som nebola kontrolovaná, lebo my práve nemáme sedieť doma.Ty učíš, že si bola cez prázdniny doma?Lebo ja som tiež učiteľka.V práci som povedala, že mám problémy s tlakom, potom som už vyšla s pravdou ale to som nemala, lebo mám jednu super kolegyňu, ktorá to chcela otočiť proti mne, že ma môžu prepustiť a tak, ale nie, pre túto chorobu určite nie, to som si už zisťovala, kľudne choď na marodku

laury334
18. jan 2014

@jachacha ano da sa ist na PN ... Na odporucanie psychiatricky ta moze obvodna vypisat na PN. Tak vypisala aj mna ale po prvom dni som PN zrusila lebo mi nerobilo dobre byt doma chcela som byt medzi ludmi. Rak sa jej skus nato opytat 🙂

laury334
18. jan 2014

Baby vcera som prezila svoj prvy den bez AD. Cez den to bola pohodka. Po praci som sa bola znicit v posilke a potom jak sim dosla domov prislo to namna ale chvala bohu som utekala na bedminton a preslo to. Som zvedava ci sa mi to podari ale velmi v to dufam 😕

lucinka0921
18. jan 2014

@lilinka111 no tak to je super.Ja som tiez dost casto unavena,kazdy den poobede spim,ale mam aj vela takych dni,ze sa mi nic nechce....A ako dlho beries ten neurol?A to beries kazdy den?

lucinka0921
18. jan 2014

@simka1111 v pondelok budem volat,tak uvidim kedy ma vezme,objedna,dufam,ze nebudem musiet dlho cakat,lebo ze vraj ma strasne vela pacientov....Tak uvidim,v pondelok budem vediet.Sa celkom aj tesim,hlavne na to,ze mi pomoze a budem zase ako predtym...Len budem mat zase strach z novych liekov ak mi da.... 😝 ale to zvladne,budem musiet,kvoli sebe....

ruzicka32
18. jan 2014

@hroska ahoj včera som bola u mudr ano znizila mi to na tu mensiu dávku. ja uz jedno tehotenstvo za sebou mam a veru môzem potvrdit, ze vtedy som myslela len na dietatko a dokazala som aj nemozne 🙂 teraz je uz z neho velký mládenec uz ma az tak nepotrebuje takze mam kopu volneho casu kedze prácu som ešte nezohnala a ten cas travim hlavne sledovanim ci mi nie je zle a potom si to aj sama navodim 😠 verim, ze sa z toho uz ale budem môct vyhrabat aj s pomocou terapie a láskou k detom 🙂 aj tebe drzim palce!!!!

ruzicka32
18. jan 2014

@lucinka0921 no môzu to byt vedlajsie ucinky pokial si to nemala aj predtým, ja ked som s odstupom casu uzivala tie iste lieky tiez mi uz tak nezabrali ako prvy krat mozno by ti mala dat uplne ine. skus sa s nou pozhovarat drzim ti palceky 😉

lucinka0921
18. jan 2014

@ruzicka32 dakujem 🙂

v pondelok budem mudrejsia,tak dam vediet ako som dopadla 🙂

esselte
18. jan 2014

@lucinka0921 Prestav si, že aj na mňa dnes prišla taká slabá chvíľka, znova to teplo na tele, ale úplne krátko, mne asi nerobí dobre víkend, mám taký pocit a hlavne sobota, aj predtým mi niekedy bolo cez víkend horšie a hlavne mám čas rozmýšľať znova o sebe, proste ja musím stále niečo robiť a nemyslieť na to.Cez týždeň v škole sa mi to nestalo ani raz, ani doma až teraz znova v sobotu a pristihla som sa, že to príde vtedy, ak si na to pomyslím, proste je to asi fakt nadlho

esselte
18. jan 2014

@laury334 Super, držím prsty, aby si to vydržala, ale vidíš, musíš stále niečo robiť, aby si zamestnala myseľ a presne o tom to je, ja som dnes doma, teraz len tak sedím a už to na mňa tiež raz prišlo, ale rýchlo odišlo, je to všetko v nás

bety222
18. jan 2014

@esselte ved na to človek tie lieky berie aby dokazal fungovať,maš pravdu ,kolko ludi berie a nie jednu tabletku ale beru aj po 5 na den,a ten pareti je to pravda že sa vysadzuje dlhšie ,lebo som ho vysadzovala pomaly 3mesiace,ked nie dlhšie ,ale to je nič oprot tomu,čo teraz človek preživa,ved už chcem normalne fungovať isť do roboty,nemať ten blby pocit,a žaludok ma už tak boli,že možem brať dalsie lieky na žaludok ,a tak si dam 1denne,a mam to na cely den , a nie teraz 5tabletky,a nič,

esselte
18. jan 2014

@ruzicka32 presne to robím aj ja, že sa sledujem, ak nič nerobím, keď som bola v práci, nestalo sa mi ani raz, aby mi prišlo zle, dnes už raz áno, slabučko, ale predsa

esselte
18. jan 2014

@hroska Ahoj, dlho si tu nebola, tak je na tom paretine celkom fajn, beriem ešte aj rivotril, ale mám pocit, že mi paretin 20 mg asi nebude stačiť, lebo ešte sem tam to nie je celkom v poriadku, predstav si, že v práci mi bolo úplne ok a dnes je sobota, teraz len tak sedím a pijem kávu a zrazu znova pocit tepla na krku, ale iba úplne kratučký, asi mi bude treba zvýšiť paretin, aj tá spolužiačka-psychiatrička mi písala, že pri panike to ide do tých 40 mg, ale asi, keby mi to nezaberalo, bolo by mi horšie, nie?Beriem paretin od 3.1, čiže to ešte nie je ani mesiac a 4.2 mám ísť na kontrolu, aj tak dovtedy budem mať málo liekov a chcem zmeniť lekárku, takže asi pôjdem skôr, ak to nejako stihnem z práce.A čo ty? OK?My sa teraz chystáme na námornícky ples 1.2 a v škole je zápis a karneval, takže je to o držku.

laury334
18. jan 2014

@esselte no ano tie navaly horucavy mam castejsie a presne ked nato myslim...mas pravdu vsetko je v nasej hlave a preto sa to snazim nejak ovladat ved som silna to si furt hovorim dookola 😊 drzim ti palce na tom plese 😊

esselte
18. jan 2014

@laury334 Dík, takže aj ty pociťuješ také návaly tepla?ja ich mám tak od pliec a postupne na krku, potom to povolí a je ok a presne, keď na to myslím, aj lekárka mi hovorila, že si to sama môžem privolať, ale niekedy sa mi to nestávalo, keď so prvýkrát brala lieky, asi tomu teraz už menej verím

bety222
18. jan 2014

@jachacha ahoj ja som marodovala ,rok,ale to musiš mať lekarku a psychytričku,dobru,ale ked ti možem poradiť nedavaj sa vypisať ,ked som brala prvy krat lieky tak som chodila do roboty a spala som aj po stojacky ale do tych 3tyždnov som sa postavila na nohy,a teraz som marodovala a neni to ono,lebo som vedela že m ožem byť doma poležať si kedy kolvek, a nikdy som sa nepremohla isť daej ale v robote som jednoducho musela sa prekonať ,a robiť aj ked to bolo brutal ,ale dokazala som to ,a teraz rok som marodovala a ešte furt som mimo,ja ti radim nemarodovať,pokiaľ si ešte len nezačala brať lieky ,lebo najhoršie su 3tyždne pokym začnu učinkovať lieky

laury334
18. jan 2014

@esselte ano jasne tie navaly tepla pocitujemdost často ale už tomunepridavam taký význam 🙂 snažim sa to brat ako normalnu vec takže časom si to už nebudem pripustat. hlavne je sa naučit ovladat tie stavy a vela rozpravat o svojich pocitoch a kazdemu. mne velmi pomaha ze to netajim pred nikym...kazdemu otom hovorim a velmi ma ludia podporuju...ten kto sa uzavrie do seba a nebude chodit von tak si to sam zhorsuje 😒

lucinka0921
18. jan 2014

@esselte nesmies na to mysliet moja 😉 ja viem,ze je to tazke,ked si doma a nemas co robit alebo tak,ale musis sa snazit,aj ked taka myslienka pride,tak ju hned zmen na inu,krajsiu....Nesmies sa pozorovat a mysliet na to ci nahodou.....Ja som to tiez tak mala a robila som to tak,ze som myslienky menila a netrvalo velmi dlho a prestala som na to mysliet a pozorovat sa....