Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
18. jan 2014

@laury334 Ja sa tiež cítim lepšie, ak o tom rozprávam a nie som sama, ale dnes mám aj nejaký blbý deň, to počasie ma určite zabije,ja som bola citlivá na počasie aj predtým a teraz je to ešte horšie, ináč, včera aj kolegyňa ledva vydržala v práci nezaspať, dávala si aj druhú kávu, proste je to vonku strašné a ešte ani v tej telke nejde nič.Ja som už urobila nepečený koláč s pudingom, ovocím a kyslou smotanou, manžel varí hrachovú polievku, mám ešte perkelt, takže ja teraz nevarím nič, on je taký labužník.Potom chcem pripraviť špízy na zajtra, aby som menila činnosť a možno sa prejdem k našim.Otec mal teraz operovaný taký výrastok na nose, tak ho pôjdem pozrieť, tiež bol z toho nervózny, či to nie je zhubné a tak a ja mám určite povahu po ňom.A čo ty?Ako sa cítiš?

esselte
18. jan 2014

@lucinka0921 Čistá pravda, ak to odbúraš, prejde to, je to ozaj otrasná choroba, ale čo už narobíme

172
18. jan 2014

Dievcata poradte mi,celu noc som mala bolest v podbrusku dost silnu,ide mi to do noh som slaba co myslite je to zapal? Stale sa kontrolujem..chcem aj nieco robit aby som nemyslela stale na hluposti ale bolest a unavu mam stale...takze ,,kamoska " depka so mnou lomcuje

laury334
18. jan 2014

@esselte ja sa citim kazdu chvilku inak...raz dobre potom zle....snazim sa vzdy mysliet pozitivne ale vies ze to nie vzdy sa da. Je to fakt svina tato choroba ale ak ju zvladnem bez AD tak si poviem že som silna povaha 🙂 na tu chvilku sa strasne tesim 🙂 kolko uz beres AD?

esselte
18. jan 2014

@laury334 Ja beriem AD necelé tri roky, najprv som brala venlafaxín, potom cymbaltu, ktorá vraj vôbec nelieči panickú poruchu, preto chcem aj zmeniť lekárku,a teraz berie Paretin a rivotril asi dva týždne, takže znova zmena, rivotril beriem iba 0,25 ráno a naobed a 0,5 večer a keď idem spať, tak ešte xanax 0,5, takto mi to kázala tá nová lekárka, kým nenastúpi úplný účinok paretinu.Paretin beriem 20 mg, ale povedala, že možno bude treba zvýšiť, tak uvidíme.A ty si aké AD brala?A ako dlho?

esselte
18. jan 2014

@172 Áno, bude to nejaký zápal, ak bolia nohy, je to niečo ženské

172
18. jan 2014

@esselte dakujem! Takze v pondelok zajdem radsej ku gynekologovi...stale mam tu bolest a slabe nohy.takze sa nemusim bat ze mi AD nezaberaju a bude to ten zapal?

esselte
18. jan 2014

@172 Aké ty berieš AD, venlafaxín?

172
18. jan 2014

@esselte ano velaxin 150mg..dva tyzdne som na zvysenej davke

simka1111
18. jan 2014

@lucinka0921 tak potom mi daj vediet, ako si dopadla u dr 🙂 drzim palce 😉 Ale podla mna , dr. urcite pre teba vyberie napr . paroxetin alebo nieco dualne , napr. Alventu, to je moj tip. 😉 A zmena je zivot, tak to treba brat , nic tym nestratis, prave naopak, mozes tym iba ziskat 🙂

laury334
18. jan 2014

@esselte no ja to mam iba tyzden tu depresivnu poruchu...brala som 3 dni AD Citalec 10mg jednu denne....ale po troch dnoch som sa rozhodla ze to zvladnem aj bez AD...tak to teraz skusam a bojujem 🙂 uvidime či uspesne 😒

aneta174
18. jan 2014

Ahojj som tu nova ale ale viem co su depresie a uzkosri liecim sa chcem sa len opytat ze ci a niekto inyma problem zo statim z chodzou a hlavne sa bojim vsade chodit sama podlamuhju sa minohy prosim ak viete poradte niekto co stym ako topRekonat dakujem

edimamija
18. jan 2014

@aneta174 co sa tyka depresie,musis ju prekonat celkovo,ja si myslim,ze je to v kazdom samom,jednoducho to musis zdolat sama od seba s pevnou volou 🙂 alebo si dat nieco za ciel a spravit ho... proste je to na tebe.. kazdy preziva svoje stavy inak. Mozno co mne pomoze tebe nemusi..

aneta174
18. jan 2014

Dakujem za radu dost s tym bojuem asi mas pravdu ze si musim dat ciel

lucinka0921
18. jan 2014

@simka1111 dakujem si zlata.Urcite dam vediet,ako som dopadla 🙂

esselte
18. jan 2014

@172 Ja som brala venlafaxin 150 ráno a 150 večer, až vtedy to bolo ok, ale potom som musela zmeniť na cymbaltu, lebo v jeseni som mala výkyvy, ale ako som ti písala, cymbalte nie je na panickú poruchu, brala som ju rok, ale stále sa to pri záťaži vracalo, teraz má Paretin 20 mg a rivotril.O tej cymbalte mi povedala aj hroska aj iní lekári, tak mi ju teraz lekárka zmenila na Paretin, ale aj tak chcem vymeniť lekárku, prečo som vlastne brala cymbaltu, keď nie je na moju diagnózu, ona mi na to povedala, že skúšala, lebo že paretin sa ťažko vysadzuje a to ma dosť sklamalo, že vraj skúšala...

esselte
18. jan 2014

@aneta174 A čo berieš?

aneta174
18. jan 2014

Neurol a serlift

esselte
18. jan 2014

@aneta174 No neurol by ťa mal udržať a serlift som nebrala, koľko ho berieš, myslím ako dlho?

anina63
18. jan 2014

@bety222 Ahoj,tak to máš svatú pravdu, že netreba sa dať vypísať.Ja som vtedy mala 3 týždne dovolenky, ale to som len ležela a spala po celých dnoch a neviedlo to k lepšiemu.Ked som nastúpila do práce hoci aj rotrasená,spotená,ako bez ducha,niekedy aj zo zotrvačnosti,ale dodnes vravím,lepšie je medzi ľudmi a neostávať zatvorený doma.

172
18. jan 2014

@esselte a nebola to velka davka rano aj vecer 150mg?

bielytesak
19. jan 2014

ti psychiatri su blazni...vraj 150mg alventy rano a 150 vecer...to by som nespal ani sekundu...teraz uzivam alventu 37.5mg....a spat sa mi neda...tak mi dala na vecer trittico....no ale to tie nooci....sny a zive.ako zo zahrobia...

aneta174
19. jan 2014

@esselte neurol beriem sest rokov 3krat 0,5 a 2 serlifty 6 rokov som bola v pohode a zasa sa to vratilo a hlavne ma trapi ze nikde nedokazem ist sama trasu sa podomnou nohy

kachita
19. jan 2014

Ja pracujem sama za seba, som zivnostnicka a niekedy mi je luto, ze nemam beznu pracu, aby som bola medzi ludmi a aby som bola nutena tam chodit. Moja vola je teraz slaba a cuvam. Sice som schopna pracovat na pocitaci, ale ked mam ist ucit sukromne hodiny, zacne mi byt zle a radsej ju zrusim. Sama viem, ze si pritazujem. Ked som bola na VS a bolo mi takto, som aj skusky robila aj do skoly chodila. S vypatim sil, ale chodila.
Ja si chcem hlavne posilnit telo, prinutit sa nieco so sebou robit. Pravidelne prechadzky, sport, aktivity. Nie je dobre byt doma a hlavne nie je dobre byt cele dni doma s mojou svokrou. Ked som s nou, zacina mi byt zle. Viem, ze sa musim prekonat a chodit von a pracovat, aj ked nevladzem a je mi zle. Ako ste sa nastartovali vy ? Ja nechcem byt doma, lebo potom len verim tomu, ze som na tom velmi vazne.

172
19. jan 2014

Babenky mala ste uz niektora zapal vajecnikov?

lucinka0921
19. jan 2014

tak ja idem chvalit 🙂 bola som v obchodeeeee 😀 a PESO!!! ja mam radost.Proste som sa rozhodla,ze idem a hotovo a super,vobec nic mi nebolo,ja mam radost 😀

lucinka0921
19. jan 2014

@172 ja,ale v 14tich rokoch.Preco?

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 ahoj som tu prvy krat a citam tvoj prispevok gratulujem a zaroven ta prosim o radu ako si to zvladla ja sama uz nedokazem fungovat

adriana1861986
19. jan 2014

ahojte som tu prvykrat tak neviem ako to tu chodi a ci mi vobec niekto odpise.trpim uzkostnou panickou poruchou a rada by som pokecala s niekym kto vie o com hovorim lebo len taky clovek to dokaze pochopit a poradit

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 ahoj.Je pravda,ze sama som nesla,ale s mamou,sama by som sa asi neodvazila,aj ked ktovie...Proste som si povedala,ze idem do obchodu a hotovo.Ak sa mi ma nieco stat,stane sa.... Napis mi nieco viac,beries nejake AD,ak ano ake a kolko a ako dlho?Aku mas diagnozu?