Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
19. jan 2014

@172 aj ja som chodila casto na wc,nemohla som dlho udrzat moč....Ale najlepsie je zajst na gyndu,mozno mas len nejaky zapal,nemusia to byt hned vajecniky,ale liecit sa to rozhodne musi 🙂

lucinka0921
19. jan 2014

@aneta174 AD mi pomohli....Po nasadeni AD,do 3 az 4 mesiacov vsetky tieto priznaky,hnusne pocity uplne vymizli....

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 sedativ pc sa volaju

adriana1861986
19. jan 2014

@esselte ja to tiez tak robim ale ona uz vsetko vie chodim tam uz 2 roky .....ja uz som bola ok pokial som brala lieky ale po vysadeni sa to zhorsilo tak preto nechcem byt na liekoch lebo co z toho ze si ok lebo si na liekach chcem byt ok bez nich...lieky niesu nato ze ti to zmizne su len na zmiernenie tych stavov a jak mile ich vysadis tak si tam kde si bola takze radsej sa vytrapit trosku ale dokazat to bez liekov

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 nemas pravdu,ze ked ich vysadis,ze zase budes tam kde predtym...Keby si ich vysadila postupne,tak by to bolo uplne ine....Ale pretoze si ich vysadila naraz,tak preto ti tak je.Ja som uz bola bez liekov....A aj keby som mala brat lieky cely zivot,tak ich brat budem,pretoze s nimi sa da plnohodnotne zit a nie len prezivat....A AD su uz predsa len na inej urovni ako niekedy boli,mozes ich brat aj pocas tehotenstva a ja stale vravim,radsej s liekmi a zit ako bez nich a trapit sa,prezivat a este bohvieco sa moze stat.... Viem,ze mas taku skusenost,ze po vysadeni ti je zle,ale necuduj sa,kedze si ich vysadila postupne.Preto ti moze byt este horsie ako predtym....V dnesnej dobre je to normalna choroba ako kazda ina.Niekto sa lieci cely zivot na vysoky tla,cukrovku a ine choroby a my berieme AD a s nimi zijeme plnohodnotny zivot....Ale ktovie,mozno ti teraie pomozu,pokial neskusis nebudes vediet,ale ja si to osobne velmi nemyslim,ze len to ti pomoze zbavit sa tych hnusnych pocitov,ale drzim ti palce,aby si to zvladla a bola v pohode 🙂

hroska
19. jan 2014

@ruzicka32 aha tak teraz uzivas tych 37,5mg Vanlafaxinu, to je ta najnizsia vysadzovacia davka. tak ti drzim palce, aby si bez problemov vysadila 🙂 . Ja uz vysadit nikdy nemozem,uz som mala 2 epizody tazkej depresie a vtedy dr. uz neodporucaju vysadzat 🙄 ,ale uz som sa s tym zmierila, a co si velmi zelam je dostat sa na tu najmensiu moznu davku a na tej to nejak tahat.tak dufam, ze sa mi to raz podari a budem maximalne spokojna 😉 .

@esselte si perfektna, ako si zvladla ten prechod na Paretin 😨 , ano mesiac je este dost malo,ale z tvojich prispevkov mam pocit,ze si predsa len zivsia a vyrovnanejsia 😉 . mas pravdu, tych 20mg ti na PP asi stacit nebude, ja som mala30 mg, to je uz slusna davka a bolo mi perfektne, ani som nevedela, ze nejaka depka existuje. 😵 . skus zvysit najpr len o tych 10mg, mozno ti to postaci, lebo najlepsie je ked najdes co najnizsiu ale ucinnu davku. a co NU, mala si vobec nejake?? 😨 Jedina chybicka na to Proxetine 😀 bola ta strasnaaaaa sex. disfunkcia 😝 , ako to ty v tejto oblasti vidis? 😨

hroska
19. jan 2014

@adriana1861986 je to presne tak ako ti pisala @lucinka0921,ked uzivas AD dostatocne dlhu dobu a vysadis ich pomaly, choroba sa nemusi vratit, samozrejme, ze to chce aj dodrziavat zdravy zivotny styl a mat pevne zazemie. Ale ide to, lebo AD nie su navykove. pisala si, ze si predtym uzivala Serlift, a ten sa prave moze aj v tehotenstve aj pri dojceni. takze poistku mas dobru 😉 . Ak mas chut, ja na tvojom mieste by som skusila to tehotenstvo bez AD, teda urcite aspon ten prvy trimester, ked sa tvoria organy babatka. Samozrejme, pokial by si sa dostala do takeho stavu, ze by ste s dr. zvazili, ze bez AD je to pre teba moc velke riziko, tak potom mas tu poistku, ten Serlift a nemas sa coho bat 🙂

172
19. jan 2014

@hroska ahoj ked uzivam velaxin 150mg 15 dni mal by uz zabrat apebo je to este kratko?som stale taka napata,nervozna..

aneta174
19. jan 2014

@lucinka0921 ale co si brala prosim odpovedz mi dakujem

adriana1861986
19. jan 2014

@hroska ved to ze v prvom trimestri sa nesmu uzivat ziadne ad pretoze tam sa vyvyjaju organy a tak takze nechcem byt na liekach a potom ich vysadit zrazu ked pridem nato ze som tehotna teraz som ich vysadila a vidim ake to je strasne ich vysadit a neviem si predstavit mat tie stavy v tehotenstve takze teraz ked uz ich neberiem a som na tom zle tak radsej teraz nejak zabojovat sama so sebou a s pomocou lekarky sa z toho dostat bez liekou a byt fit

anina63
19. jan 2014

@bielytesak Ahoj,ja som si myslela,že si už v pohode,dlho si tu nebol 😒

esselte
19. jan 2014

@hroska Vieš, že som naň prešla celkom hladko, ale tiež si myslím, že mi treba zvýšiť, a čo sa týka sexuálnej stránky, je to normálne, nič sa nejako so mnou nedeje.Niekto tu aj písal, že po rivotrile sa mu strašne chce spať, mne vôbec, ja som proste nejaký zvláštny prípad.

esselte
19. jan 2014

@172 Ja si myslím, že už by ti mal zaberať, pretože celkovo berieš velaxin už dlhšie, len predtým si brala nižšiu dávku, ale v tele si ho mala, už by sa účinok mal ukázať.Berieš aj niečo k nemu?

aneta174
19. jan 2014

@lucinka0921 prosim napis mi ake lieky si brala

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 prepac ale myslim si ze sa mylis a zle sa nato pozeras pretoze moj nazor je ze mam 28 a je to dost malo nato aby som uz od teraz bola na liekach ked nemusim ...ano su ludia ktory cely zivot beru lieky lebo musia ale my nemusime pretoze AD su len na utlmenie tych stavov ty to v sebe mas stale len tymi liekmi to nepocitujes citime sa fajn ale je to len tymi liekmi ale terapie a ucenie sa s tym vysporiadat sa je druha vec byt fit a uzivat si zivot ako kazdy clovek s vedomym ze to nieje len liekmi ale naozaj ze som zrava kazdy dobry lekar ti to povie ze lieky len utlmuju uzkost ale terapia a nasa mysel nas ich moze zbavit uplne alebo ich pekne z nadhladom a bez strach zvladat....lieky niesu riesenie

sofinka122
19. jan 2014

@filipko ahoj ja som tiež prešla niečím ako ty,potrebuješ si v hlave trocha upratať a nemyslieť len na zle veci ale myslieť pozitívne,ja sa liečim asi rok uživam lieky a chodim na prechadzky a ked nahodou na mna niečo pride snažim sa niečim zamestnať aby som to nevnimala maš malého synčeka raduj sa sneho 😵

esselte
19. jan 2014

@hroska A ešte som ti nenapísala, že mi s manželom sa stále smejeme na tom, že žijeme už ako brat so sestrou, pretože máme psa, ktorý škrabe na dvere a 11 ročného pomaly pubertiaka, ktorý má na to nos a nestíhame, takže sme už aj pomaly zabudli, čo to je...

lucinka0921
19. jan 2014

@aneta174 prepac,ze odpisujem az teraz,ale spala som 🙂 brala som a beriem aj teraz sertralin 100mg

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 sto ludi,sto nazorov 🙂 to je normalne 🙂 Vies,ja to beriem preto tak,lebo to mam z vlastnej skusenosti....ked som bola na tom najhorsie,proste sama som si nevedela pomoct,psycholog mi tiez nepomohol,prave naopak,bolo este horsie....A ja sa nemienim triznit tymi stavmi,to nie je zivot a ja zit chcem,nie len prezivat v strachu a uzkosti.A preco si nepomoct AD,ked inak to nejde.Je vela ludi ktori brali niekolko rokov AD a niekolko rokov su uz bez AD a ziju normalne len vdaka nim....Ale ako som ti uz predtym pisala,mne nemusi jedno pomoct a prave naopak tebe ano....Na kazdeho zabera nieco ine a kazdy sa s tym vysporiada inak.Ja budem len rada,ak budes chodit medzi nas a informovat nas ako ti zabera terapia,ci to zvladnes bez liekov.Ak ano,tak ja sa budem tesit s tebou a budem aj ja vidiet asi prveho cloveka ktoremu to pomohlo a zacnem uvazovat inak.Lebo zatial som sa nestretla s tym,ze niekto toto prekonal bez AD.PP ano,ale uzkostnu poruchu nie.A ja sa nechcem naucit s tym zit,to nie je zivot pre mna,ja chcem zit bez tych hnusnych pocitov 🙂

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 ano to mas pravdu neni to zivot ten kto to nezazil nepochopi je to len prezivanie a tak ma to uz sory za vyraz sere ze uz skusam vsetko.budem vas o vsetkom informovat hned zajtra ze co tam bolo na sedeni....nechcem to uz mat a neviem ako z toho von .nechcem toho tak vela len byt zase normalna ako inokedy ale to asi kazda z nas.aj momentalne som sama doma a uz je vomne ta nervozita a take napatie proste na hovno taky zivot

aneta174
19. jan 2014

@lucinka0921 a nic viac nebetries

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 presne tak....Toto nie je zivot.A predstav si,ze ja som bola na tom tak ked som mala 20 rokov,mlada...Mozno este horsie,kedze ja som niekolko mesiacov nevysla z bytu....To som len prezivala zo dna na den v strachu,ci sa mi nieco nestane,ci nezomriem.... Uz to nie je take ako predtym,teraz som liecbu podchytila na zaciatku hned,takze to bolo dobre....Viem,ako sa citis,ked si sama doma,mne napriklad velmi pomohli knihy na pozitivne myslenie.Naucila som sa mysliet pozitivne,kazdu negativnu myslienku zmenit na pozitivnu.nepozorvat sa.To bolo u mna najhorsie,ked som sa pozorovala,ze ako mi je,ci sa mi nieco nestane...Teraz uz to nemam a v pohode som sama doma,teraz sa ma drzi agorafobia,aj ked viem,ze to mam v hlave,ale proste nedokazem to nejak vyhnat z hlavy....A este stale som mlada,takze ja chcem zit,hoci aj s liekmi,ale zit a uzivat si zivot 😉 Ja ti len drzim palce,aby si sa z toho cim skor dostala,ci uz terapiou alebo liekmi,to je jedno,len aby sme konecne zili 🙂

lucinka0921
19. jan 2014

@aneta174 nie neberiem nic viac.Ani na zaciatku AD som nic nebrala,mam oxazepam,ale ja som strasny bojko a bojim sa brat hocijake lieky a preto neberie,ja radsej pretrpim,ved to prejde....Bojim sa,ze budem otapena alebo nebudem vnimat realitu,ale vedlajsich ucinkov....preto neberiem...Ale tych neprijemnych pocitov,som sa zbavila pomocov sertralinu,ci serliftu,teraz mam to,ale to je to iste... Ty beries ake AD?A aku davku a ako dlho?

aneta174
19. jan 2014

Druhy mesiac ale beriem aj neurol ja tiez beriem serlifta beriem 2 krat denne

lucinka0921
19. jan 2014

@aneta174 dvakrat denne a aku davku?beries rano a vecer?A liecis sa prvykrat?

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 presne tak a ta agorafobia to sa ti ako prejavuje? a ty mas uz deturence nejake .je to fakt zakerne ked si sama tak ti je vsetko mozne len nie dobre ale jakmile niekto pride domov alebo len kamoska na kavu vsetko je prec uplne som ok ....

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 proste mam stracj ist niekde sama peso,alebo cestovat vlakom,busom,ist len do obchodu a tak.A takymto veciam sa vyhybam,co sa velmi neda,kedze nakupovat treba a tak...Velmi to obmedzuje...Nie nemam este deti a zatial ani neplanujem,ale do 30tky,prve bude urcite.Ja sa chcem dat najprv dokopy a tiez by som pocas tehotenstva nechcela brat lieky,preto ja tehotenstvo este neriesim.Ja sa chcem dat do poriadku a potom 🙂 Presne ked mas niekoho pri sebe,uplne sa inak citis,to poznam....

bielytesak
19. jan 2014

A zas

bielytesak
19. jan 2014

@anina63 je to zle so mnou,..uz mam hadam aj rakovinu...a ved to zmaz admin...

bielytesak
19. jan 2014

Tazko tu daco pisat ked mi to mazu.ja som tazko chory clovek a nemam chut zit nieto este tu pisat ked sa to maze...a ved nik nevie ako dopadne.Vsak admínko...buenos v pekle