Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
27. jan 2014

Hanbit sa za to netreba, ale neda sa hocikomu o tom povedat. Dnes je doba perfekcionizmu, vsetci vyzadujeme od seba maximum, nepozname akoby bezny zivot, sme nauceni tuzit po inych veciach....mozno podsuvane v televizii, neviem. Ale spolocnym menovatelom je nedostatocna sebaucta, nedostatocna sebalaska a pochyby.

katka694
27. jan 2014

@kachita
Najprv som chodila raz za týždeň, na jeseň som začala chodiť každý druhý týždeň.

katka694
27. jan 2014

@kachita
Hej, hej, človek chce, to čo nemá, chce byť ako tí "lepší", mať to, čo sused, mať superšikovné deti ... celkom môj prípad + nedostatočná sebaúcta + "skvelá" suseda = stredne ťažká forma depresie. ...ale asi sa jej raz poďakujem, že som ju stretla 🙂

kachita
27. jan 2014

@katka694 Ukazuju nam, v com musime rast a na com musime pracovat. 🙂 Ja sama teraz pracujem podla jednej stranky a ziram, co vsetko ako zapada do seba....radsej nez utekat pred problemom, sa mu postavit zoci-voci.

andy231
27. jan 2014

@bety222 ahoj no mne kázal každé tri týždne znížiť jednu takže dnes som vynechala na obed čiže na dvoch budem tri týždne potom jednu budem brať tri týždne a vysadím poslednú a že ak bude zle tak mám naspäť nasadiť on mi navrhol lex vysádzať len ja som sa spýtala či nemôžem coaxil že mi nerobil dobre a bála som sa že vysadím lex a z coaxilu budem mat depersonalizáciu ako som mala a vyvolával mi stavy uzkosti.tak uvidím

andy231
27. jan 2014

@bety222 a aké máš pocity tak možno tebe zabral ked si nedáš tak ti je horšie no mne nesadol potrebovala som niečo silnejšie

kachita
27. jan 2014

Baby, a dlho ste hladali, ktory liek vam dobre sadne ?

kachita
27. jan 2014

A este nieco, rozmyslali ste, do akej miery mate tieto stavy, ci uz navodene automatizovanymi myslienkami alebo naucenymi postojmi, z rodiny alebo od rodicov ? Predsa len, vnimanie sveta preberame po nich.

bety222
28. jan 2014

@andy231 taky mam divny pocit v hlave,len ja sa ho bojim zobrať bez oxazepanu,aj na hrudniku no take divne čosi,ja to ani neviem napisať, a zničoho nič priliv mravcov do hlavy,

bety222
28. jan 2014

@katka694 ahoj aj ja byvam na dedine,a ked som bola v novembry na kontrolu,prišla tam suseda oproti čo byva,ale ta ma nespoznala,lebo už som v tom prave išla k doktorke, decembry sedim si v čakarni,a kto prišiel horna suseda,ale tej som už neušla ,,ahoooj moja a ty čo tu,,, no čo ,asi, vymyslieť niečo aby som aspon nemala ťažku diagnozu,lebo som sa hambila že ma tam vydela,a pritom cele leto sme sa na zahrade rozpravali,a kto by povedal,že sa tam strtneme hned 3,a doktorka mi povedala ,že ešte z tej dediny tam chodi veeela mladych žien,,,,len v amerike to ževraj funguje tak ,že tam ad predpisuje každy lekar

bety222
28. jan 2014

@kachita ono je to všetko z dectva,ono sa to hromadi,a potom pride niejaka udalosť a spusti sa to,a tu pričinu,davame tomu momentu a nie tomu ako sme dovtedy žili,my sme v 1999 havarovali,zažila som šok,zdravotne problemi boli,a vela okolo toho,a tyžden po havarke sa to spustilo,ale to spustilo len to čo bolo do vtedy ,lebo ked sa dokazali všetci z toho otrepať a isť dalej prečo sme to nedokazali my s kamoškou,a neraz sa rozpravame,že ake sme mali dectvo,ako sa k nam rodičia spravali,a ako dieťa len trpiš ,lebo nebožeš nič,obydve sme na ad,len ja lutujem že som sa 8rokov trapila,a nešla som skor,

svija
28. jan 2014

@mary1995, @simka1111, @hroska, @lenka00 a ostatní co mě znají- jdu vás pozdravit, včera jsem byla zase po třech měsících u doktora a rozhodla jsem se jít ještě jednou v životě do vysazení léků. Předtím mi to vydrželo rok a půl bez problémů a narušil to až další porod, tak snad to tentokrát vydrží ještě déle, když už žádný další dítě nebude. No a jestli se mi to zase vrátí, tak už to pak nebudu pokoušet a zůstanu na lécích asi doživotně. Takže jsem teď na "placebo" dávce 37 mg Anafranilu 🙂 . Držte mi palce.

lucinka0921
28. jan 2014

@bety222 no ked som byvala v bytovke,tak ma dostal vonku,ale presne teraz byvame par mesiacov v dome a vonku ide kedy chce,ale ja uz nie,tak max. na terasu....Obcas ked idem peso do obchodu,tak ho vezmem,inak nechodim ani na prechadzky...A teraz v zime duplom....

lucinka0921
28. jan 2014

@svija juj ahoj,nedavno som na teba myslela.My sme spolu pisali uz velmmi davno,tusim ze ty mas OCD,vsak?Tak to je super,ked sa mat uz dobre az natolko,ze ides vysadit lieky....drzim palce,aby si bez liekov vydrzala co najdlhsie,pokial mozno nastalo 😉

andy231
28. jan 2014

@bety222 no to mravčenie som mala aj ja taký nával ako keby ti mravce chodili po hlave ale nemávala som to často.a ty si brala aj paretin a nechceš ho znovu??? už ako dlho berieš coaxil???

172
28. jan 2014

@lucinka0921 ahoj luci ako sa mas? Tusim si tie pisala ze mas psika,aku rasu?ja tiez uvazujem ze si zaopstaram nejakeho ,mozno mi to pomoze trosku sa odpupocnit od dcerky.... 🙂 ..kedy mas termin k doktorke?

bety222
28. jan 2014

@andy231 coaxil beriem od 16decembra,a ten paretin,no bolo mi dobre ked som ho brala ,ale chceli by sme babetko,a viem že ten coaxil je najmenej škodlivy,neviem ako sa rozhodnuť či sa pokusiť o babo teraz,alebo si dat ten paretin,ktory je ovela škodlivejši,a ešte čakat,ale ked tu čitam su tu aj take ženy ktore su tehotne a beru aj paretin,a detičky su zdrave,

andy231
28. jan 2014

@bety222 alebo prejdi na sertralin ten sa môže v tehotenstve mám ho aj ja a čítala som že vela báb ho berie v tehu.no coaxil neviem či sa môže pri tehotenstve doktor mi povedal že ani antikoncepciu si nemám dávať lebo by ma tie hormony rozhádzali a keď mám dostať menzes tak mi je vždy horšie.To sa musíš poradiť s doktrorkou alebo doktorom čo je pre teba vhodné a bez AD by si to nezvládla?

172
28. jan 2014

Babenky tak som sa rozhodla ist do obchodu,sice mi srdce buchaco zivot uz len pri myslienke na to,ale musim to prekonat...takze obchod tras sa 😝 ..drzte mi palcee

lucinka0921
28. jan 2014

@172 Ahoj moja.Ano mam kavaliera uz 5 a pol roka...Ja som ho dostala na zaciatku mojej liecby,to mi odporucil psychiater....Aku mas velku dcerku?psik je naozaj velmi dobra vec,teda nie je to vec,ale neviem ako to nazvat,teda najlepsie zvieratko ake moze byt...Nie nadarmo sa vravi,ze je to najlepsi priatel cloveka,je to pravda.... Ak ti aj nahodou nepomoze sa odpupocnit od dcerky,tak ma vela inych vlastnosti a pomoze v inom... 😉 Ja idem az 4.3. k dr..... Ejha,ides do obchodu?Super!Ja tiez mam take stavy len pri pomysleni na to,ale neboj zvladnes to.A keby si mala napriklad psika ako ja,tak by si ho vzala so sebou a hned by ti bolo lepsie,ver mi,mne v tomto velmi pomohol a pomaha....

bety222
28. jan 2014

@andy231 vieš čo,keby nebol ten pocit že už sa mi niečo stane tak ano,len ja sa neviem zbaviť toho pocitu,že už asi zomriem,ked mam taky divny pocit,a pen pocit na hrudniku,to su dve veci,pre ktore neviem normalne fungovať,vieš my sme v 1999 havarovali,a ja od vtedy mam pocit že vsade kde idem sa niečo stane,a ako som už pisala ja som s tym strachom žila 8rokov a až potom som začala brať paretin,takže doktorka mi povedala že mi momentalne liečime tie roky,že keby som prišla hned tak som mohla byť z toho davno vonku,len ten strach sa stupnoval,že som sa,, už potom bala aj sama byť doma,vonku isť lebo som sa bala že odpadnem a zomriem,a chvala bohu so to je len pocit a chvala bohu som neodpadla ani raz,a ked si to všetko uvedomim tak zbitočne sa bojime toho ,lebo je to len pocit,len ako sa toho zbaviť pocitu ,,len liekmi

bety222
28. jan 2014

@172 zvladneš to neboj sa,ja si vždy beriem pre pripad polku oxazepanu do vrecka,,čo ked nahodou mi pride zla,,,ale použijem ho malo kedy ,,ale musim ho mať,,a ten psik by ti určite pomohol,vieš kolko mi sa nasmejeme z našho ,mame plavajuce podlahy a ked ho chyti že chce behať rychlo a si predstav na podlahe že prešmikuje a nevie sa pohnuť z miesta ,no kovbojka z neho,a potom chce aby my sme ho nahanali,prinesie psik aj radost do života

andy231
28. jan 2014

@bety222 no tak to poznám ten pocit že odpadneš a pritom nikdy sa mi to nestalo takže je to v hlave no musíme len pozítvne myslieť že bude dobre ked ti lieky zaberú ale ked stále ti nebude dobre tak zmen tie lieky.

172
28. jan 2014

@lucinka0921 tak hlasim prichod..ale som si ja rezko vykrocila,len uz v obchode to bolo vselijake stale som si vravela zhlboka dychat eva...niekedy sa uz smejem sama na sebe ze co to so mnou robi neskutocna choroba...Luci mam 18 roc dcerku a tym ze mi velmi pomaha s mojimi rodicmi o ktorych sa staram teda hlavne o maminu dom na dcerku dost naviazana,je to jedina moja opora..Urcite sa popozeam po psikovy citim ze mi prinesie aj vela radosti...

172
28. jan 2014

@betty222 tak z obchodu som doma rezko som si vykrocila ale v obchode to bolo vselijake...akeho mas psika? Musi byt zlate fakt vidiet ako presmykuje na mieste normalane ste ma presvedacili a zacnem ladat pre seba milac

172
28. jan 2014

@betty222 este vcera si sa pytala kde isla moja dcerka..tak na dva tyzdne praxovat do tatier...ale poznam aj to ako chodila k mojmu ex

lucinka0921
28. jan 2014

@172 juj,ja som myslela,ze nejake male dieta a ono to uz dospele ziena je 🙂 Ale bud rada,ze ju mas,ze ti tak pomaha....Poznam v takom veku,co nepomozu vobec s nicim.... Takze mas super dcerku a to je tiez dolezite ,dava ti silu,oporu,pomaha ti,co viac si priat?To zdravie....Tak sup sup,potom sa chval akeho psika si si zaobstarala....Nemusi to by ziaden drahy psik,radsej z utulku a urobis tym aj dobry skutok 😉 A chvalim ta,ze si obchod tak super zvladla,si sikulka 😉

kachita
28. jan 2014

@bety222 A v akej dedine byvas ?

172
28. jan 2014

@lucinka0921 dakujeem moje si zlaticko..moc si vazim kazde jedno povzbudenie od teba a babeniek ktore tu su! Hej hej mam uz dospelu babenku doma veru a neskutocnu oporu...uz pozeram utulky 🙂

lucinka0921
28. jan 2014

@172 nemas za co dakovat,to je samozrejmost 😉 A odkial si ak sa mozem opytat?Ja mam dnes nejak vela energie,uz som stihla upratat,navarit a teraz sa mi robi cesto na plnene lupaky,ci ako sa to povie 😀 Potom daj vediet,akeho si si vybrala.Aj ked mozno je niekedy ist rovno do utulku a tak si ta nejaky psik urcite vyberie sam 😉