Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
20. feb 2014

@esselte tiez lex ale vyzera ze nebudem potrebovat nic... uvidime ako bude zaberat vyzera to zatial dobre ale to vyzeralo aj predtym takze uz som mierne skepticka ale tesim sa kazdemu zlepseniu 🙂

lucinka0921
20. feb 2014

@bronka13 tak sa drz a potom sa ozvi,ako pokracujes 😉

hroska
20. feb 2014

@esselte nie, nie je to vysoka davka., max. davka pri panickej poruche je 4mg denne, takze mozes byt kludna .😵 A dobre si zacala aj s vysadzanim najprv tej poobednej davky. Len , ked zacnes vysadzat dalej, urcite nechod rychlejsie dole ako 0,25 za 3 dni , pekne sa s tym pohraj,aby si to telo ani nevsimlo.

kachita
20. feb 2014

@esselte Vies co, po 3 tyzdnoch mi bolo uz celkom fajn, vrhla som sa s vervou do prace a tak, a teraz sa mi to vracia. Nie je to take silne, ale nie je to ok. Tak som objednana k doktorke ale zaroven si davam aj cas, ci to nie je len take rozkolisanie sa, predsa len tabletky beriem len 6 tyzdnov. Ale dakujem za opytanie 🙂

hroska
20. feb 2014

@esselte ozi, a s tymi cvokarmi si este cez net pises? 😨

bronka13
20. feb 2014

jasne ozvem sa myslite ze tam ma dobre nastavia na hipochondricko uzlostny syndrom ? moje zle pocity sa odstrania liekmi? ten rispen mi daju prec ale daju mi estw AD nejake
podla mna

danielagabriela
20. feb 2014

Dobty den rafa bu som sa pridala kvam do fora. A rovno sa chcem opytst aj na. Skusenosti s Citalecom a Tritikom. Uzivam ich este len 2 tyzdne,. Dakujem vam

esselte
20. feb 2014

@hroska už si s nimi nepíšem, len so spolužiačkou, ale ona má presne taký názor ako ty, rivotril je v malej dávke a pomaly vysadzovať, ak ho ešte potrebujem, kľudne môžem niekoľko mesiacov, ale nezvyšovať dávky, brať ako teraz, alebo pomaly znižovať a navýšiť trocha paretin

esselte
20. feb 2014

@kachita Ako sa prejavilo zhoršenie?

esselte
20. feb 2014

@soniada mne píše aj spolužiačka, ona je psychiatrička, že kľudne môžem užívať rivotril aj niekoľko mesiacov, len nezvyšovať dávku, rivotril je niečo také ako lexaurin

esselte
20. feb 2014

@bronka13 neboj sa, oni ťa tam dajú dokopy, len tomu ver a neboj sa , potom napíš

kachita
20. feb 2014

@esselte Vratili sa mi povodne stavy aj ked nie v plnej intenzite. A je mi zle.

bronka13
20. feb 2014

ked beriem zoloft 100 tak mi mozu dat este druhe AD ? ....

bronka13
20. feb 2014

Mam otazku vsetky nejake cudne pocity ..strachy sugescie zmiznu uzivanim spravneho antidepresiva ? aj ludi co su nadmerne precitliveli a uzkostlivy ? ma take pocity ze tlaky v ociach ze dajako cudne vidim a tlak celkovo jak oblbnutie

esselte
20. feb 2014

@kachita no super a nemáš náhodou menzes?Mne sa vtedy zhorší stav, ak mám kramy a mne tiež nie je dnes extra dobre, lebo už nemám rivotril iba polovicu na večer, až zajtra idem k lekárke a to sa nedá naraz vysadiť, dúfam, že to do zajtra vydržímm kombinácia Paretin rivotril mi sedí

esselte
20. feb 2014

@bronka13 nepanikár, lebo si to ešte zhoršíš, vezmi si, ak máš niečo na ukľudnenie a choď spať a to si už v nemocnici?

esselte
20. feb 2014

baby, kde ste, čo oblbujete chlapov?Nikto tu nie je?čo robíte?Veď v telke nič nejde

lucinka0921
20. feb 2014

@esselte joj Jani,ja akurat veceriam,ale inak este pracujem a @172 je este asi na bankete,tak ona sa bavi,aj za nas snad 🙂 a ostatne,neviem,aj @bety222 sa tu uz dlho neukazala.

bronka13
20. feb 2014

nepanikarim..len sa pytam ako to funguje nejaka dobra dusa mi tp nevysvetli ? ...vsetky tie hypochondricke prejavy sebapozorovanie pocity zmiznu AD?

danielagabriela
20. feb 2014

Dobry vecer, mozem sa aj ja pridat k vsm do debaty.... chcem sa vas spytst, ci mate niekto skusenost s uzivanim Citalec a trittico. Ja ich uzivam asi dva tyxdne. Dakujem

anina63
20. feb 2014

@esselte ahoj,keby som mala vačšiu chuť do roboty a tak s elánom,celkom by to ušlo 😀 Ešte ma chytí taký atačik,ale snažim sa premôcť 🙂

anina63
20. feb 2014

@danielagabriela Ahoj,vitaj ja som brala Citalec 20 mg 5 r. a bolo to v pohode. 🙂 Nemala som žiadne NU. Trittico-neviem.

soniada
20. feb 2014

@danielagabriela viacere tu uzivaju podobne kombinacie 😉

svija
20. feb 2014

@bronka13 - rispen jsem vysazovala tak měsíc, dýl to nebylo, ale už si to nepamatuju. A určitě jsem po něm emočně utlumená byla, po těch 2 mg rozhodně a i mi to doktor říkal, že pak budu "taková kožená".

@danielagabriela - já jsem užívala Trittico a na spaní fungovalo dobře. S Citalecem zkušenost nemám.

anina63
20. feb 2014

@soniada ahoj,ja som ako druhú alternatívu mala Alventu,keby mi nezabrala Elicea. Trápila som sa 8 mesiacov na 5mg a bolo potrebné zvýšenie.Nech ti zaberú čím skôr a bez NU 🙂

bronka13
20. feb 2014

mala si aj taky pocit taky ziadny..ziadne zatnietenie alebo nieco proste len strach a nic ? mne ten rispen daju prec v nemocnici.

danielagabriela
20. feb 2014

No ja som. Na zaciatku nespala asi tri mesiace a s tym tritticom sa mi ti postupne zlepsuje. A tie uzkostne stavy sa mi uz tiez myslim postupne stracaju, ale nemam sa riadne s kym o tom porozpravat....ten kto toto nezazije,nikdy nepochopi....

lucinka0921
20. feb 2014

@danielagabriela ahoj a vitaj medzi nami 🙂 Ale s tymi liekmi ja skusenost nemam,tak v tomto ti neviem poradit,ci zdelit skusenost....Ale beries este kratko,takze vydrz a uvidis,ze ti bude dobre

danielagabriela
20. feb 2014

@lucinka0921 dakujem velmi pekne za prijatie, ja dufam ze to uz bude lepsie... a viete mi odporucit co mam este robit, aby mi bolo lepsie? Snazim sa trenovat dychove cvicenia, ale ak je este nieco tak mi prosim poradte

hroska
20. feb 2014

@danielagabriela ahoj, lieky mas ok. ten Citalec to mas vlastne denne AD a Trittico je sedativne AD, teda ho beries na spanie. Este si nenapisala kolko mg denne uzivas a aku mas poruchu? ale asi mas panicku poruchy,ked robis aj dychove cvicenia, nie? No velmi dobra sprava u teba je, ze hoci uzivas lieky len 2 tyzdne pocitujes uz nejake zlepsenia. Teraz,co mozes pre seba najlepsie urobit,je uzivat lieky presne ako kazal dr., nevynechavat. Postupne sa ti bude stav este zlepsovat a zlepsovat, uvidis, lebo 2 tyzdne na AD je este velmi malo. a postupnym zlepsovanim stavu mozes pomalicky robit vsetky cinnosti, ako predtym. Ale najma rob cinnosti, ktore mas rada, ktore su ti prijemne, proste normalne sa rozmaznavaj 😉 🙂