Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
6. mar 2014

@ betty 222 kde si,čo je s tebou?

danielagabriela
6. mar 2014

@lucinka0921 to je dobre, ze aj dnes si mala tolko energie. Dufam, ze sa uz svita na lepsie casy🙂
A ja som si dnes dala tiez dost aktivny den, tak som nemala cas mysliet na "sprostosti", takze som to celkom zvladla bez atakov..
Dobru noc

danielagabriela
6. mar 2014

@esselte ak nevysla anglina, tak vyjde iny kruzok, len tak dalej, treba sa co najviac zamestnat, aby sme nemali cas mysliet na sprostosti🙂 pekne zbieraj body, kazde euro je dobre, aspon mas tu spravnu motivaciu... a nie je nic lepsie, ako mat pracu, ktora ho nadovsetko bavi...

danielagabriela
6. mar 2014

@savanna no zasnem nad pristupom zdravotnictva... to je akoby mali pacienta s cukrovkou a divali by sa nan, tak jak na teba....no to je fakt na zamyslenie...clovek ani nevie, ako ma reagovat...

savanna
6. mar 2014

@anina63
@lucinka0921 @danielagabriela
hm... ani nechapem, preco sa ma pytala, na co beriem take lieky 😕 😅 je to viac menej jasne, ze preto, lebo mam nejaky psychicky problem 😀 😀
no a na buduci tyzden to asi budem musiet povedat aj mojej zubarke, joj, najradsej by som jej nic nevravela, nechcem, aby to vedela 😕 ani neviem, preco je to tam napisane, ci to moze nejako zreagovat, kebyze mi da tu lokalnu anesteziu?

mmama
7. mar 2014

@timino na udrziavacej davke som bola cca 2 roky....teraz uz mesiac som na zvysenej.No stale este pocitujem unavu a bolenie hlavyy.U mna je to blbe lebo ja pri PP dostanem strach a paniku ze to neprejde(ze budem stale unavena a boliet ma hlava). 😒 Ale ty si s tym presla tak asi vies ako to myslim?

bronka13
7. mar 2014

@hroska ahoj uz som spat z nemocnice...chcela som sa spytat ze uconok AD taky najsilnejsi kedy sa udrzoava hladinka sa prejavy kedy? zhruba 3-4mesiace myslim aj ked mi odidu vsetky myslienky a obavy ....a inak uz spim v pohode a rispen je vysadeny aj lexaurin;)

bronka13
7. mar 2014

@esselte pocuj a ty si tiez mala take obavy a obsesivne myslienky nie ? to ti vsetko odislo tymi ADD ? lebo ja mam uz len to tieto obsesie a myslienky ze ci je vsetkojak pred tym a take ..

esselte
7. mar 2014

@savanna ja som to zubárke nepovedala, len som to musela napísať do toho líska o zdravotnej starostlivosti,lebo som bola prvýkrát v novom roku, ale normálne my dala anestézu a nič sa nestalo a to mi ťahali zub

esselte
7. mar 2014

@bronka13 áno, aj ja som mala obavy, to časom prejde, vydrž, ve´d budeš herečkou a herci musia zvádnuť všetko

mmama
7. mar 2014

@esselte ja prestavam verit ze to prejde 😒

bronka13
7. mar 2014

@esselte to tie antidepresiva znicia uplne tie obavy? a obsesie?

lucinka0921
7. mar 2014

@danielagabriela no ale dnes sa mi nic nechce,mam kramy,hlava boli ako jeky mi niekto bil kladivom po hlave,teda iba spanok ma boli jeden.Asi si pojdem lahnut.....

lucinka0921
7. mar 2014

@savanna ja radsej hlasim pre istotu,kedze ja som bojko 😀 a nech si mysli kazdy co chce 😎

esselte
7. mar 2014

@lucinka0921 Aj ja mám kramy, nič sa mi nechce, akurát som navarila polievočku, bola na prechádzke so psom, ináč už je ostrihaný, pošlem potom foto, teraz spí

esselte
7. mar 2014

@bronka13 ano, zaženú ti aj obavy, musíš vydržať, ešte berieš AD málo a máš aj niečo k AD, dali ti ešte niečo k AD v nemocnici?

esselte
7. mar 2014

@mmama Neboj sa , aj ja som mala stavy, že ma vyhodia z práce, že to nikdy neskončí, že už nikdy nebudem zdravá a postupne sa to stabilizovalo, veď ani Pán Boh nestvoril svet za jedeň deň, potreboval na to čas, aj ty potrebuješ čas, teraz ti nedávam kázanie, ale vyčkaj, uvidíš ono sa to časom stabilizuje, potrebuješ si v mozgu ustáliť tú správnu hladinu serotonínu, ktorý ti tam chýba, ak už bude určitá hladina, začne sa to stabilizovať

danielagabriela
7. mar 2014

@lucinka0921 no nic sa neda robit, nemoze byt kazdy den nedela🙂 ale je to zrejme dobry zaciatok, dva aktivne dni po sebe... a keby sme kazdy mesiac nemuseli mat este aj kramy, mozno by to bolo uz lepsie...aj ja som vtedy strasne podrazdena a nervozna

esselte
7. mar 2014

Posielam foto nášho ostrihaného psíka

milbaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timino
7. mar 2014

pekny psik ,ja mam yorkshira esteze nas aspon oni rozveselia

savanna
7. mar 2014

@esselte ahoj spominala si tu ze tvoris plagaty, v akom programe to robis? aj ja som uz nad takym niecim rozmyslala, moze to byt zaujimave 🙂

esselte
7. mar 2014

@savanna ja to robím normálne vo worde,ale chcem sa učiť aj v inom programe

helka107
7. mar 2014

baby dnes som našla na FB jednu zaujímavú stránku, dosť ma zaujala, môže sa v nej pýtať na čokolvek a anonymne,asi len začínajú,ale kuknite https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

bronka13
8. mar 2014

@esselte nie nedali lebo uz by pomali malo zacat fungovat 🙂 ...uz aj je mi trocha lepsie ...inak ked si brala AD a bolo ti uz dobre tak sa ti zlepsila aj kvalita zivota ? oproti tomu ked si nemala AD myslim ale ked si.bola v pohodev...

lucinka0921
8. mar 2014

Žienky moje prajem Vám všetko najlepšie k MDŽ 😉

mmama
8. mar 2014

@bronka13 a ako dlho beries AD?kedy si pocitila zmenu?

simka1111
8. mar 2014

@savanna aj mna to riadne nastvalo , co ti ta lekarka vravela a ako na teba zazerala, nepoviem keby to bola nejaka stara veriace babicka , ale jedna inteligentna lekarka, ktora presla semestrom psychiatrie a dvojsemestrom farmakologie, nemam co dodat. Je to smutne, ze vela lekarov je v tomto rovnakých . Napr. aj moja mama je taká istá, je lekáarka na ARE a predsa, dokonca jej deti beru take lieky . Ale netreba sa nad tym uz nejako pozastavovat, nech si ti ludia myslia , co chcu a nech zazeraju ako chcu , svedci to len o ich sprostosti a neprofesionalite. Neprajem nikomu nic zle, ale taky jeden den takej depresie, uzkosti , agorafobie, nedajboze schizofrenie by si mohli vyskusat.. A potom by MOZNO zmenili pohlad na danu vec. 😠 😠

anina63
8. mar 2014

@lucinka0921 Ahoj aj tebe a všetkým nám všetko najlepšie, hlavneZDRAVIE a super kvetináč na kyticu 😀

anina63
8. mar 2014

@simka1111 Simi, zdravííííím........... 🙂