Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monikajana
24. máj 2015

Dobrý deň prajem, prosím o radu, trpím ťažkou depresiou, prosím Vás o radu ako z toho vonku. Budem vďačná za každé povzbudenie.

sardinka333
24. máj 2015

@monikajana
V prvom rade nečakaj zazraky za 5 minut. Je to dlhodobá liečba. Najdi si dobrého psychiatra, nastaví tie lieky a tie užívaj pravidelne, žiadne vynechávanie..Čítaj a študuj o svojej diagnoze - čo možeš ty pre seba urobiť. Teš sa (rozumom, lebo city to nedokažu v depresii) aj z malých krokov ktoré v ten dany den urobíš - už aj to že vstaneš z postele a pripravíš jedlo, umyješ sa je super! Pomalými krokmi z toho vyjdeš a budeš ty radiť iným ako z toho von...lieky ti zaberu do cca 2 týždnov až mesiaca. Prejdeš tým, neboj, bude to sice trvať nejaký ča, ale stabilizuje sa to. Posielam ti link, prečítaj si to a možno ti to pomože porozumieť tomu čo prežívaš.

https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

monikajana
24. máj 2015

ďakujem ti, lieky beriem a tri roky sa v tom krútim

sardinka333
24. máj 2015

@monikajana tak bude problém aj niekde inde - neskušala si psychoterapiu?
Krutiš sa v tom z nejakých pričin, to tažko posudiť takto na nete. Ty vieš najlepšie prečo...

evagy
24. máj 2015

@monikajana po dlhej dobe som sa sem pozrela, trpím schizoafektivnou poruchou depres. typu, teraz som na rizikovom tehotenstve a beriem dosť nízke dávky liekov. momentálne som na tom tak, že som zo všetkého unavená a všetko ma vyčerpáva. Nálada je taká o ničom. Viem čo prežívaš aj ja som dlho pociťovala skleslú náladu, dlho som sa z toho dostávala, brala som rôzne lieky, mala som všelijaké nepríjemné pocity. Lebo ja mám vlastne niečo zo schizofrénie, a depresie. takže dve kombinácie :(. Už som si myslela že sa z toho nikdy nevyhrabem a hlavne som si myslela že už dieťa nikdy nebudem mať. Dostala som sa z toho velmi pomaličky, roky, pomohol mi jeden psychiater ktorý zastupoval moju dr. Ten mi nasadil také lieky ktoré zabrali po 2 týždňoch. Takže je to aj o liekoch a zároveň chce to čas než tie lieky zaberú aj mesiace roky.. tak ako píšu baby treba sa tešiť z maličkosti z rozumu, nie z nálady. Je to velmi ťažká cesta ale ked nastane výsledok budeš sa z toho velmi tešiť uvidíš. Dieťa som sa rozhodla mať skoro po 7 rokoch čo som ochorela. Bola som na tom fakt zle a než mi bolo ako tak trvalo to aj dva tri roky. Netreba sa však vzdávať. Držím ti palce.

monikajana
24. máj 2015

ach tvoje slova ma neskutočne povzbudzujú v mojom boji 🙂

talulah27
24. máj 2015

@lucinka0921 ahoj no lieky beriem tesne pred spanim namiesto frontinu ten som vysadila uplne. Doktorka mi povedala ze si mam zacat davat vecer miesto toho frontinu 10 mg toho AD. Ale som sa trochu bala tak som sa rozhodla dat si prvy tyzden pol tabletky lebo som pocula ze nabeh na AD nebyva uplne bezproblemovy a okrem toho sme mali vcera vecer akciu tak som sa bala ci ma lieky uplne nevyradia. Zobrala som si aj volno v praci ale som uplne nepouzitelna doma. Na kontrolu mam ist podla potreby.

lucinka0921
25. máj 2015

@talulah27 Frontin si brala pravidelne?A ako dlho?

talulah27
25. máj 2015

@lucinka0921 skoro rok.

lucinka0921
25. máj 2015

@talulah27 a nemas abstaky?To si vysadila zo dna na den?

talulah27
25. máj 2015

Vies ze ma to uz napadlo ci to nie su abstaky. Hej zo dna na den miesto frontinu som si vecer proste dala AD. Tak mi to povedala doktorka ze si mozem tie lieky proste vymenit. No dnes uz je trochu lepsie konecne som sa rano nezobudila s tym ze mi je zle od zaludka. Od stvrtka som poriadne nejedla tak sa citim trochu slaba taka unava alebo co taha ma na spanie. Ale aspon mi neni na vracanie 🙂 zajtra uz idem do prace tak to hadam bude dobre.

talulah27
25. máj 2015

@lucinka0921 zabudla som ta tam napisat. Inak velmi pekne dakujem ze sa mi tu venujes velmi si to vazim.

lucinka0921
25. máj 2015

@talulah27 mohlo to byt aj tym,ze si to zo dna na den vymenila a predsa je to novy liek,telosi musi aj zvyknut.Uvidis,ze sa to uz bude len a len zlepsovat.A hlavne,lieky neber na lacno,az toho moze ti byt zle....Inak len vydrzat ten zaciatok.A nemas za co dakovat,ja som si tym tiez tu presla 🙂

monikajana
25. máj 2015

Dievčatá, ďakujem, naberám presvedčenie, že z toho vykorčuľujem.

talulah27
25. máj 2015

@lucinka0921 Ty si mala tusim tiez pp. Kolko ti trvalo kym si sa z toho dostala?

lucinka0921
26. máj 2015

@talulah27 ano mam PP.No este nie som z toho uplne vonku...Po prvykrat az po 4 rokoch,ale z toho som bola 2 a pol roka zle liecena a bola som na tom naozaj velmi zle.Teraz beriem lieky uz asi 3 roky,ale predtym som brala sertralin a rok beriem asentru.Pred rokom som zmenila dr.,ona ma hned poslala aj k psychologovi,chodila som na KBT terapiu,odporucam,mne to pomohlo velmi,uz neutekam domo ak nieco,teda uz to viem aj zastavit,to ma tiez naucil,vysvetlil preco sa to deje,ako na to telo reaguje,proste super.Uz sa toho nebojim,ak ked mozno zriedka na mna nieco pride,ale uplne minimalne a trva to max minutku....Proste to viem "ovladat".... Pred zimou a na jar dr. nechcela aby som vysadila lieky,tak som brala normalne doteraz,ale teraz v pondelok idem na kontrolu a uz by som mala zacat vysadzat.... Takze tak je to u mna 🙂

shogun
26. máj 2015

kde ste prosim chodili na tie KBT terapie?dakujem

lucinka0921
26. máj 2015

@shogun ja byvam v CZ,takze tu.Ale musite si najst psychologa vo vasom okoli ktory sa zaobera touto terapiou.Ak chodite k psychiatrovi,tak sa informujte u neho,mozno bude veiet o niekom

anina63
27. máj 2015

@lucinka0921 Lucka moja zlatá,zdravím Ťa 🙂

lucinka0921
27. máj 2015

@anina63 Ahoj moja,ako sa mas ? 😉

talulah27
27. máj 2015

@lucinka0921 tak toto je beh na dlhe trate 🙂 Ja som zacala prave tou psychoterapiou, hrozne som to chcela zvladnut bez liekov. Asi som toho mojho byvaleho neurologa mala vtefy posluchnut ked mi predpisal AD ale som sa toho velmi bala uz som to mohla mat zasebou. Tak som si vcera dala prvu celu tabletku so zaludkom uz je lepsie ale strasne som taka unavena nic sa mi nechce do vsetkeho sa musim nutit 😝

talulah27
27. máj 2015

@anina63 Ahoj Anka ako sa mas?

lucinka0921
27. máj 2015

@talulah27 na zaciatku je to celkom normalne...Ano je to beh na dlhu trat,ale da sa to zvladnuv pohode 😉

monikajana
27. máj 2015

lucinka0921 nenašla by si trochu viac času na mňa, na pokec, aké si mala stavy a tak?

monikajana
27. máj 2015

@lucinka0921 lucinka0921 nenašla by si trochu viac času na mňa, na pokec, aké si mala stavy a tak?

lucinka0921
27. máj 2015

@monikajana ahoj,jasne,ze nasla.Ja som necitala este kto co tu pise,len ak mne niekto pisal,tak som odpisala,ale rada poradim ak mozem,povzbudim 🙂 Takze v skratke,ja som sa bala vsetkeho,teda smrti,ze sa mi nieco stane a tak.A fyzicke prejavy boli,ze sa mi tocila hlava,mala som pocit,ze odpadnem,uplna slabost tela,zle dychanie,tlaky na hrudi,trpli mi ruky a nohy,mala som drevene nohy,tazke,uz si asi na vsetko nespomeniem 😀 Ked som pred niekolkymi rokmi bola na tom naozaj zle,som sa bala byt sama doma,do sprchy som sa bala ist,proste na posteli mi bolo asi najlepsie,vonku z byto som nevysla ani na chdbu cca 3 mesiace...Ked som sa pokusala chodit vonku a nieco na mna prislo,hned som utekala domov.Vonku som teda sama nechodila,az po niekolkych rokoch.....Neviem co ta este zaujima,kludne sa pytaj.A tebe je co?

monikajana
27. máj 2015

@lucinka0921 to som začala mávať aj ja, teraz sa 2 roky liečim a zlepšuje sa to. Mávam občas tie stavy, ale...chcem z toho vonku..... rok a pol som ležala, bála som sa seba samej... chcem byť zdravá... ako ti to prešlo, rodina sa smiala, že sa bojím byť sama doma... môj strach je, že sa zbláznim, bojím sa budúcnosti. Ďakujem za povzbudivé slova.

lucinka0921
27. máj 2015

@monikajana na zaciatku sa aj mne smiali,pokial nevedeli co to je...Teraz uz nie,uz ma chapu a podporuju....Rok a pol si lezala???Neuvazovala si ist si polezat na psychiatriu?Ved to je horne,rok a pol len prelezat.... 2 roky sa liecis a teda vidis ze sa to uz zlepsuje?Uz chodis vonku,pracujes?Ake lieky beries a v akej davke?Neuvazovala si o psychoterapii?Aj ja som sa bala ze sa zblaznim,ze mi preskoci a niekam sa stratim,ale to aj kvoli spravam,preto ich uz nepozeram....

anina63
27. máj 2015

@lucinka0921
@talulah27 Ahojte babuľky,tak akosi ide deň za dňom...keď si už myslím,že začína byť celkom dobre,aj keď výkyvy sú stále,tak život nám pripraví také prekvapenia,že si myslím,tak toto je slabí odvar.....momentálne mám dvoch mladých veeeeľmi blízkych chorých na rakovinu a jedna dg. horšia ako druhá ☹ To čo prináša každodenný život.....práca,domácnosť a stále je čo riešiť,takže asi tak. Lucka,čítam,že sa chystáš vysadiť lieky......veľmi ti prajem,nech sa to podarí,hlavne nech sa cítiš dobre.Neviem kočky,ale buď starnem,alebo som pomalá,ale akosi nestíham... 😀 Pochváľte sa ako vy.....čo máte nove?

anina63
27. máj 2015

@monikajana Ahoj moja,nie si sama,kto má také strachy....to čo popisuješ,všetko som si pekne krásne prežila. Držím ti palce,nech to prejde čím skôr. Mne trvalo dobré 2 roky pokiaľ som sa ako tak pozbierala 😒 Teraz ide tretí rok a ešte sú výkyvy. Neviem či to prejde celkom,ale už by som nechcela prežiť tie hnusné stavy ☹ Dúfam,že raz sa odhodlám aj cestovať,to ma ešte brzdí a tak som mala rada výlety 😖 Tak len VER,že raz musí byť dobre. Držím palce tebe a všetkým,ktoré sa takto trápia,nech je dobre.