Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
7. feb 2016

@ivka1302 Díky za zaujem...naozaj som sa vtedy cítila dosť zle.... ale stihla som vtedy ešte v obsiahlejšom príspevku odpísať viacerím dievčatám.... vo štvrtok som riešila jednu dosť závažnú vec, ktorá sa tiahla už dlhodobo.... a potom zo mna stres opadol..... a úľava..... fakt tie nahromadené problémy, to nie je dobrá vec.... chcem už mať všetko poriešené.... hoci ja viem, že sa vždy najde niečo, čo je nečakané... a treba to riešiť.... ja by som už fakt chcela mať klud..... ale to asi nepojde..... asi mam takú smolu.... ale myslim si, že je nás tu takých kopec.... je to tou dobou, ktorá nás niekam poháňa, a všetko sa deje tak rýchlo, za pochodu.... a človek ani poriadne niekedy nestíha vnímať svet okolo seba..... ale dnes mi je už zase akosi blbo... pridružilo sa k tomu aj to, že som aj normálne, že chorá.... asi mám nádchu, alebo chrípku, alebo PánBoh vie čo.... neviem.... ale ked tá kolegyna permanentne chodí do práce chorá..... a aspon keby 3 dni vyležala, a tak až prišla.... tak by sme všetky kolegyne v práci neboli stále pomaly už chronicky choré..... 😠 ona je bacilonosič... a ešte má aj tú drzosť, že príde, postaví sa rovno ku mne, a kýchne na mna.... 😠 😠 😠 no proste inteligencia..... 😠 😖 , a to má podotýkam aj ona VŠ..... 😠 tak asi by mala vedieť, že ked človek kýchne, tak tie bacily letia miestnosťou do vzdialenosti až 6 metrov..... 😠 no čo už s takým človekom.... fakt neviem.... a za druhé.... nepoužíva žiadne ! vonavky ani antiperspiranty... proste nič... takže vydržať s nou, je fakt problém.... tú miestnosť potom musím vetrať.... a je mi zima.... bohužial, a to sme jej už naznačovali nepriamo... že treba používať nejaké tie vonavky, a antiperspiranty... .ale nepochopila.... 🙂 🙂 🙂 no čo narobiť s takým človek..... ale už som aspon kludnejšia,, myslím, že som jeden problém trošku pomohla vyriešiť, tak uvidíme.... a so sebou pojdem asi na utorok k lekárke, nech mi niečo dá, nech môžem fungovať.... na zajtra nemôžem.... ale možno v utorok.... a aj ku mojej psychiatričke zájdem... a pokecáme.... čo a ako dalej s liekmi....

ivka1302
7. feb 2016

@ametyst123 fuuhaaa no pekne tak aj v takomto stave stihas vsetko len by si mala viacej mysliet na seba a dopriat si troska relaxu spomalit pretoze prave v takomto stave je oslabena imunita. Tak zelam aby si sa z toho rychlo dostala a prosim ta nezabudaj aj odpocivat relax je dolezity. Nech sa z toho rychlo dostanes 🙂😉😊😌😊🙂🙃

mikimavka
7. feb 2016

@qidko no ved aj ja si potom nadavam naco taketo filmy divam. Cely som ho prerevala, ale zase treba si raz za cas nieco taketo pozriet, aby sme si uvedomili ako je nam vlastne dobre

mikimavka
7. feb 2016

@zuzike123 ja som mavala strasne dlho palenie v krku, na jazyku, palenie celej ustnej dutiny, ale pred branim AD. Tie mi praveze nato pomohli, aj ked niekedy to aj mesiac nemam a niekedy sa to na 2-3 dni objavi. Ale uvedomujem si to hlavne ked som v klude, ze napr.uz vsetci spia a ja som hore a nad vselicim premyslam.

ivka1302
7. feb 2016

@mikimavka taky film nepoznam musim si to pozriet co to je romantika?

ivka1302
7. feb 2016

Jaaj uz som si pozrela ten nazov tak to romantika nebude ale mozno si to pozriem ale urcite to tiez prerevem. Kocky dobru nocku vsetkym❤️💛💚💙💜🙂😊

qidko
8. feb 2016

Dobre ranko babulky.Dalsi den pred nami u mna druha noc bez liekov na spanie a spala som ako babo od20.30-6.00konecne som si odychla rano ma vystrasila dcera prisla ze je jej zle bleda az ma striaslo (dostala menzes)tak ze skola sa nekona normalne zacala mi triaska ale verim ze to bude ok prajem vsetkym pekny den nach sa Vam dari a tie co pracuju tak sup do prace 🙂 nech my co sme doma mame zaplatene🙂🙂 Vela sil do noveho dna drzte sa

qidko
8. feb 2016

@mikimavka Tak tak mas pravdu ale aj to si treba pozriet je to krasny no velmi smutny film ale aj to je zivot musime najst nieco lepsie na pozeranie ja si dnes urcite pozriem Hriesny tanec ale aj tam placem☹

zuzike123
8. feb 2016

@mikimavka Presne ako ty, tiez to nemam stale, ale ked sa to objavi, tak par dni sa toho neviem zbavit. Zacalo to na jesen s Lexaurinom, tak som myslela, ze teraz za to moze AD.

zuzike123
8. feb 2016

@ametyst123 Zacalo mi ti na jesen s Lexaurinom, teraz som myslela, ze to suvisi s AD, ale mozno nie... Mozno su len pretazene nejake nervy alebo alergia na nejaku zlozku lieku, neviem. Je to neprijemne. Pomaly mi zacne hrabat z tychto vedlajsich priznakov ☹

eliska13
8. feb 2016

@ivka1302 ty tak trefne pises nasla som sa v tomto prispevku🙂
Aj vy ste mali cez vikend pocit jari?Ja som uz vesala pradlo na terase, mala som chut ist na bicykel dobru grilovacku krasne svietilo slnko neviem sa uz dockat jari🙂)
@qidko to je krasne! Pomalicky krok za krokom mozno Ta to niekedy hodi 3 kroky vzad, ale vies smer svojej cesty

ivka1302
8. feb 2016

@eliska13 nam tu od vcera snezi takze neviem ci mam zacat robit vianocny stromcek cely december a januar nic a teraz zacne🙂😌😊Jasne jarne slniecko neprebudza len kvietky ale aj nase pozitivne myslienky. Tak nech nam to dnes vsetkym vydrzi az do rana a zajtra tak isto☺️😊🙂

janula2511
8. feb 2016

Ahojte dnes som bola u psychiatra.mam panicku poruchu.predpisal mi lieky trittico ac 150 mg a helex0,5mg.a mam stoho obavy lebo som nikdy este nebrala ad.mate stymito liekmi skusenosti?s cim mozem ratat.trpim s tocakmi a neviem ci sa mi nebude este viac tocit s tychto liekov.dakujem.

lucylka25
8. feb 2016

Homeopaticke vysetrenie. Mam velmi dobre skusenosti s liecbou depresie, zalezi na tom odkedy je, co jej prechadzalo, atd. Ked sa najde vhodny homeopaticky liek, tak je to uzasne a cloveku sa naozaj zmeni cely zivot! Viem doporucit dobreho homeopata vo Vasom okoli! Ziaden liecitel s kyvadlom, ale studovany, skuseny clovek. Drzim palce! Lucia

majinulka
8. feb 2016

@ivka1302 Jemu to začalo pískaním v ušiach, keď rezal drevo s manželom. Vtedy sa s tým nevedel zmieriť boli sme na krčnom, všetko OK, na neurologii mal urobené CT tiež OK. Po čase si na to začal zvykať. No čo čert nechcel, jeho spolužiačke zistili sklerózu multiplex. Rozprávala o tom v škole a môj syn je taká blbá povaha, že si všetko strašne pripúšťa. Tak si spojil to svoje pískanie v ušiach s touto chorobou a začal si vyhľadávať príznaky na internete. Samozrejme mu všetky príznaky sedeli. K tomu si ešte našiel ďalšie choroby, ktoré naňho všetky pasovali - ALS, svalová dystrofia, polyneuropatia, parkinson a neviem čo ešte.Jedného dňa mi volal na ceste zo školy, že dostal triašku celého tela, bolesť v nohách, ako keby sa mu zasekával krk a nohy ho nevládali niesť. No a odvtedy sa začal pozorovať. Triasli sa mu ruky, a cítil ťažšie nohy, ťažko sa mu chodí, lebo cíti napäté nohy. Že sa nemôže uvoľníť. Tak sme znova navštívili neurologičku, ktorá už na dverách videla, že je v strese. Dala mu urobiť magnetic. rezonanciu. Ten čas čakania na vyšetrenie - mesiac, boli preňho muky. Stále bol presvedčený, že tam niečo bude. Na ten čas nám lekárka predpísala Lexaurin. Tak som mu ho dávala obmedzene - týždeň, potom 3-4 dni vydržal, potom zas asi 5 dní, všetko raz na deň po 1,5 mg. Nechcela som aby si naňho navykol. Výsledok MR bol v poriadku. Neurologička nás poslala na psychiatrické vyšetrenie. Vzala odbery na TSH hormón štítnej žľazy a ten bol v poriadku, tak som viac endokrinológiu neriešila. Ale asi som mala? Aj všetky minerály a krvné vyšetrenia mal v poriadku.Samozrejme, ďalší mesiac čakania, čo mu neprospelo. Na chvíľu sa upokojil, až kým znova nepočul v škole, čo rozprávala jeho spolužiačka. Konečne sme sa dostali k psychiatričke. Tá mu hneď nasadila Paretin a diagnostikovala zmiešanú úzkostnú poruchu. Nepridala mu k tomu žiadne anxyolytikum s odôvodnením, že k jeho veku také veci nepatria a musí tie nežiadúce účinky vydržať. No ten prvý týždeň bol hrozný. Začala som aj pochybovať či som urobila správne, že som mu ten liek vôbec dala. Keďže on všetko prežíva 2x viac, nevedela som čo z tých účinkov je od tabletky , alebo je to jeho strach, že čo bude? Stále hovoril, že je ešte viac napätý a tá tabletka mu všetko len zhoršuje. Ale on to napätie mal aj predtým. Po týždni sme zvýšili tabletku na celú. Stále hovoril o napätí. Čo sa mu však zlepšilo, že v noci spí, chutí mu jesť, nemal žiadne nevoľnosti,sem tam ho pobolievala hlava. Teraz po dvoch týždňoch hovorí,že necíti už chvenie a nemôže plakať keď chce. Tak neviem, či je to normálne. Zajtra ideme na kontrolu k psychoške. Chcela som ho objednať aj na psychoterapie, ale pani doktorka má dovolenku, mám sa ozvať 19.2.16. A to je dátum, kedy sme k nej pôvodne objednaní. Tiež psychiatrička, je však bližšie nášho bydliska a robí aj psychoterapie. Neviem či ten dátum platí aj na terapie, alebo len na vyšetrenie. Ešte som ho nezrušila, lebo sa stále pohrávam s myšlienkou že ju navštívime, lebo mám stále pochybnosti o doterajšej liečbe. A možno je správna, len uňho je to ťažko posúdiť. Som ako na hojdačke. 😕 ☹

ivka1302
8. feb 2016

@majinulka no vidis majinulka on si tento psychicky stav vlastne sam privodil ako to tu tak citam internet je dobra vec ale vidis sama co vi obcas sposobit tvoj syn sa skratka nechal tak ovplyvnit a ovladat vsetkym negativnym ze s obycajneho piskania v usiach ktore by mozno casom same odoznelo sa dostal az tam kde teraz je. Obcas staci malo a tym ze ma clovek veeeelu predstavivost si dokaze vsugerovat do svojej hlavy vsetky symptomi chorob ktore prave cita. Ja som zase tip cloveka ked ma nieco boli tak si to oddovodnim trbars ze som vcera niesla tazky nakup a z toho to mam a fakt to za par dni prejde. Tomu comu davame velku pozornost to ma tendenciu rast a pretrvavat. vobec ho nepustaj teraz na net aby si tam nieco hladal to by zase nasiel nieco nove a zajtra by to uz mal. Nechcem byt velmi ostra na tvojho syna on si vlastne ublizil sam sebe ale nevadomky. Majka ja vlastne neviem ako to funguje u nas so psychterapeutmi ktory pracuju v nemocnici a neviem ako su na tom odborne ale skus privatnu psychologicku uz len atmosfera u takychto psychologov je super a nemusi chodit do nemocnice. Ak budete na tomto pracovat uvidis ze odhalia spolu ohnisko kde to vsetko zacalo a preco ho to tak ovladlo. Ved je uplne normalne ze ludia okolo nas maju vseliake choroby ale predsa nemoze mat vsetko co maju druhy. Jooj Majinulka je zbytocne ho napchavat liekmi to ho nevilieci on to ma v hlave a hlavne zi musi upratat tam a potom odijdu vsetky ostatne sympomi so ma. Teraz som tu citala co pisala Lucilka urcite dobry sposob ako udrzat toto pod kontrolou su homeopatika aj mne pomohli spoj sa s nou sor ako tvoj syn bude mat predpisanych viacej AD pretoze tak to funguje jed nezaberu jedny tak sa daju aj druhe aked su vedlajsie ucinky tak sa daju tretie aby sa potlacili vedlajsie ucinky tych dvoch prvych. Sorry za chyby uz sa ponahlam do prace vela stastia😊😌🙂☺️

ivka1302
8. feb 2016

To je strasne kolko chyb som tam narobila fakt mi to je luto ale podstatne je to co som chcela povedat😘😘😘😘

babika1234
8. feb 2016

@janula2511 Triticco kedy rano ?No urcite si zober volno ,budes dost unavena

janula2511
8. feb 2016

@babika1234 rano a vecer stvrtku.aj ti si to brala?mne sa aj hlava toci a nebude sa mi este viac tocit?

tslobik
8. feb 2016

Babule, odmietla som to miesto,fakt sa na to necítim, trpela by som ........

qidko
8. feb 2016

@tslobik Nevadi vsetko zle je na nieco dobre pride ina prilezitost a vyuzijes ju teras to tak citis a rozhodnutie je spravne na prvon mieste si ty tvoje zdravie a potom praca si sikulka ze si to zvladla🙂 drz sa pa

tslobik
8. feb 2016

@qidko Ďakujem za milé slová......

qidko
8. feb 2016

@tslobik Chcela som Ta potesit🙂🙂 aspon trosku keby son byvala blisie pozvem Ta na kavu a pokecali by sme 🙂🙂

ivka1302
8. feb 2016

@tslobik nevadi urobila si to tak ako si citila nebud z toho nestastna a mozno ta v buducnosti caka este nieco lepsie vsetko sa deje pre nieco.

ivka1302
8. feb 2016

@qidko a mna by si tiz zavolala na kavicku?

qidko
8. feb 2016

@ivka1302 Babulky moje vsetky by som vas pozvala na kavu taku damsku jazdu si zrobit na chate : sedime pri kozube popijame horucu cokoladu a kecame vonku pekne snezi a my v tepkucku si odychujeme🙂

tslobik
8. feb 2016

@qidko
@ivka1302
Ste veeeeeľmi zlaté, vážim si to......aspon niekto ma chápe a neodcudzuje 🙂 Veľká vdaka, hned sa mi bude lepšie spať.

tslobik
8. feb 2016

@qidko hned by som sa pridala....... 🙂

qidko
8. feb 2016

@tslobik No co vies mozno sa nam to podari🙂 Nikdy nehovor nikdy🙂

tslobik
8. feb 2016

Mne by také stretko bolo ako vykúpenie......proste relax, nemusieť sa pretvarovať v spoločnosti, povedať, čo mám na duši, možno sranda.....ktorú by sme chápali len my......proste niečo super......zábava, ale v spoločnosti tých, čo nás niečo spája.......super predstava........ 🙂