Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danielagabriela
5. mar 2014

@esselte ahoj ajo bolo na terapii a prosim ako to tam prebieha? Zda sa ti, ze ti to pomoze? A preco ti to dr. Dala na vymenny listok/ a ako dlho si sa liecila, kym ti to odporucila?

lucinka0921
5. mar 2014

@bronka13 ja sa liecim druhykrat a beriem uz vyse roka a stale to nie je take ako by malo byt.Preto menim lieky,aj dr. som vymenila

lucinka0921
5. mar 2014

@danielagabriela to ti neviem povedat,opytaj sa dr. na to,ze kedy je vhodne zacat.Ja si mam zatial vybrat a teda neviem si sa uz mam aj objednat alebo az potom,ked vymenim lieky a bude mi lepsie.Ja idem 17.3. k nej,tak sa tiez musim na to opytat.Ale mne dr. vravela ze niekde sa caka aj 3 mesiace 😒 Ja sa mam dnes fajn,dnes som uz vzala asentru a upratala som cely dom,navarila,teda este druhe musim dovarit,ale uz aj pracujem a kupodivu sa mi dnes nechce ani spat,dufam,ze to tak ostane az do vecera 🙂 A ty ako dnes?

danielagabriela
5. mar 2014

@lupita71 No ja sa citim sice casto sama, ale ked mam smutok a stavy, tak mne je este horsie, ked ma chce napr. Manzel objat...ja to neviem ani sama vysvetlit, ale nedava to ani zmysel, lebo ked sa niekto citi sam, tak by mu malo dobre spravit objatie, u mna je to vacsinou opacne..🙂 no co, kazdy je iny...

bronka13
5. mar 2014

@lucinka0921 Mas tie zo skupiny SSRI? lebo tam su nejake tri ktore sa furt pouzivaju a vzdy ti sadne jedny z nich ti sadnu...ja beriem zoloft no ale da sa este zvysit ten setralin vies takze tak..mas tiez setralin?

danielagabriela
5. mar 2014

@lucinka0921 no mne bolo rano zle, ale potom som si povedala, ze sa musim riadne premoct, lebo som slubila malej, ze jej pojdeme do mesta kupit ciapku...isla s nami aj moja mama, ale ja som asi po 4 mesiacoch soferovala a som to celkom zvladla...cesta do mesta nebola nic moc, ale som si povedala, ze sa musim sustredit na soferovanie a som to celkom rozdychala, tak som aj rada, ze som to zvladla...

To je dobre, ze mas dnes tolko energie, mozno aj s tych liekov...len tak dalej, aby ti to dlho vydrzalo...

bronka13
5. mar 2014

@lucinka 0921 normalne ti to dalo prec aj obavne myslienky? normalne vsetky ibavy ze niesi v pohode stale uplne a take?

timino
5. mar 2014

jej aj ja som niekedy brala Zoloft a potom mi to dr.zmanila na asentru ze vraj je to to iste len asentra je lacnejsia.

lucinka0921
5. mar 2014

@bronka13 ano,no teraz asentru,ale to je to iste jak sertralin,len lacnejsie.Ale to mam len do 24.3,potom mi da tusim citalec,ked si dobre pamätam.Pri prvej liecbe,som uplne zabudla na to co mi bolo,ziadne myslienky take som nemala,absolutne nic.No teraz nie som este ok,takze ataky a myslienky su este,ale uplne minimalne

bronka13
5. mar 2014

@timino a bol ti dobry zoloft? ...kolko si brala mg? kedy ti zabral on ma neskorsi ucinok nie?

lucinka0921
5. mar 2014

@danielagabriela no vidis,sikovna si,ze si to tak zvladla,aj ked s obavami asi,ale zvladla 😉 No musim mat energiu,mam vela prace a nikto ju za mna neurobi....

bronka13
5. mar 2014

@lucinka0921 uplne si zabudla po tych 4 mesiacoch co ti bolo ? ...uplne ti zmyzli ci to

obavy ze ci uz si v pohode alebo ci to je tak jak predtym ? vseyko zmyzlo?

timino
5. mar 2014

@bronka13 vies ja si uz nepamatam kolko som ho brala to bolo pred mnohymi rokmi zabral myslim hned ale vtedy som nebola v takej depresii ako teraz.

lucinka0921
5. mar 2014

@bronka13 uplne zmizlo,ja som aj bola necely rok bez liekov potom,ja som si nromalne nevedal spomenut na tie stavy,co mi bolo....Az ked sa mi to vratilo,tak postupne som si spomenula,ale nie na svetko.Naozaj,ja som bola ako predtym vsetkym,ziaden strach,uzkost nic proste

bronka13
5. mar 2014

@timino ako hned najskor zabera za 4 tyzdne v plnej davke...teraz co beries?

bronka13
5. mar 2014

@lucinka0921 to kazdemu takto zabera? ze mi zmiznu prec toe obavne myslienky..vsetka uzkost? citila si velke pokroky apebo to slo tak velmi pomali? ze sa to uplne vytratilo

bronka13
5. mar 2014

@lucinka9021 ty si mala aj agarofobiu a vseliake tie nezmyselnw mys?lienky a obaavy? si bola cely cas doma?

lupita71
5. mar 2014

Milé baby, moc děkuju za to, že tu jste. Já se snad naučím i slovensky, slovenština mě vždycky tak pohladí po duši 🙂

timino
5. mar 2014

@bronka teraz beriem asentru a vecer mirzaten

lucinka0921
5. mar 2014

@bronka13 je to individualne,ja viem len ako ja som bola na tom.Mne to islo rychlo,ale to mozno aj preto,ze som bola dlho na nizuckej davke

bronka13
5. mar 2014

@lucinka0921 jaj vtedy ze za 4 mesiace ? si bola okey? ze to islo rychlo ?

lucinka0921
5. mar 2014

@bronka13 ano,teraz to tak nie je uz po druhykrat

esselte
5. mar 2014

@bronka13 mne zabrali asi po troch mesiacoch, ale ešte aj tak prichádzali ataky

esselte
5. mar 2014

@danielagabriela no dnes som bola na terapii, prišli sme na to, že si musím nájsť záľubu, hlavne cez víkendy a v čase, keď nemám, čo robiť,napr,v zime, a potrebujem fyzickú námahu, to jest cvičenie, idem hľadať niečo na internete,, aby som mohla chodiť cvičiť aspoň raz týždenne, lebo je vraj u mna najväčší problém vtedy, ak na paniku myslím

esselte
5. mar 2014

@danielagabriela ja som si najprv našla psychoterapeutku a až potom som si pýtala výmenný lístok od psychiatričky

esselte
5. mar 2014

@bronka13 moja, musíš vydržať, ja sa liečim tri roky,a ešte to nie je celkom ok, hoci prvý rok som bola úplne v poriadku, druhý tak na polovicu, lebo mi menili lieky, teraz mám znova iné lieky, takže znova musím ešte vydržať

bronka13
5. mar 2014

@esselte a normalne vsetky obavy ti zmizli uplne vsetko? potom postupne uplne?

bronka13
5. mar 2014

@esselte takze furt ked ti menili lisi musela cakat a oeky preco si menila tolko lieky?

esselte
5. mar 2014

@timino podľa mňa sú všetky tie lieky na jedno kopyto a záleží aké im prinášajú a prezentujú dileri

mmama
5. mar 2014

Cittili ste NÚ aj ked sa zvysovali davku?A ked sa zvysuje tak sa ocakava ucinok tak ako ked sa nasadzuje 6 tyzdnov?