Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

savanna
9. dec 2013

@mariemmka a beries ho v kombinacii s niecim ci len v monoterapii? Mne sa po nom vobec praveze nechce spat, cely den by som lezala od depky nie od ospalosti 😀 beriem 25 mg. A okrem nespavosti mam aj uzkosti a depky, vsetko :D takze ti zabral az po 3mes, no dost dlho veru. A ty beries 25 ci 50?
@lenka00 ja som kedysi brala alventu a pri zvysovani som nemala ziadne zhorsenie, iba myslim sa mi tocila hlava ale to ustupilo potom. Mirt. nezaberal na uzkost ani na depku, aj som po nom cosi pribrala. Na ten spanokcelkom pomahal ale aj to nie vzdy. U mna je to tazko s tym spankom.
@elisha3274 drz sa aj ty, aj to pocasie je dnes hrozne, k tomu este pondelok, mozno aj preto sa nam zhorsil stav :(

mariemmka
9. dec 2013

@savanna ja beriem 50mg na noc a k tomu už 10týždnov paroxatin, a ten mi zabral na uzkosti 🙂

macicka31
9. dec 2013

Ahojte,chcela by som sa opytat vedel by mi niekto poradit ma 13 mesacneho syna a co ma trapi a neviem si rady po tehotenstve som zostala strasne depresivna netvozna vsetko ma vytoci a manzel si niekedy vypije teraz to berem tak ze mu nic nepoviem ale predtym sme sa velmi hadali maly cele tie mesiace bol v strese a teraz som z toho vsetkeho hotova bojim sa ci nebude mat neskorsie nasledky aj ked nechcem staci trosku a nervozna a nechcem to viete mi poradit nijake homeopatika ale nieco aby som bola kludna?dakujem

mary1995
9. dec 2013

@lenka00 Ja som brala Alventu až 375 mg, čo je maximum ale nemala som žiadne NÚ, pritom som to navyšovala na túto dávku v priebehu 1 mesiaca. Mne nezabrala . Naopak ked som brala Zoloft, ktorý mi čiastočne zabral, tiež som prvé dni sa cítila hrozne a na 4. deň som sa cítila vždy najhoršie od 5. dňa sa to zvyklo o niečo zlepšovať. U mňa pri zvyšovaní vždy prvé 4 dni boli najhoršie a potom sa to pomaličky stabilizovalo.

lenka00
9. dec 2013

@savanna @mary1995 holky dekuju, no jsem z toho vyhukana, mam strach, at uz se z toho konecne dostanu a mozna me chyta panika, protoze se strasne bojim, aby to zabralo...tezko rict, budu si davat ted pravidelne rivotril a snad se uklidnim...je to strasne neprijemne..srdce busi, ruce se trepou a mam silenou uzkost, ze se neco stane, ale radsi nechci premyslet co, protoze to uz by me chytla asi uplna panika 😝

hroska
9. dec 2013

@janinna11 ak si doteraz nic neuzivala a veris homeopatikam, tak skus....uskodit to nemoze 😉 . ale ak mas nervy, tak skus to dostat zo seba von, velmi dobry je sport, pohyb.....a aj sex 😝 😀

hroska
9. dec 2013

@katka9102 nemusi ist hned o depresie. moze sa jednat aj o vycerpanost, predsa len po 2 detickach a este ked ti maly nespava. a zrejme aj izolacia pocas materskej spravila svoje. skus najst niekoho, kto by ti pomohol s detmi,aby si mala aspon raz za tyzden cas len pre seba a oddychla si uplne od vsetkeho, bola sama od rodiny, arobila len to co mas rada. a ked je doma manzel, mal by ta obcas vymenit pri malom, aby si sa vyspala normalne celu noc. skus zacat doma nejake kratke cvicenia, jogu pozdrav slnku a pod. s pripravkov si mozes kupit Persen Forte, je na prirodnej baze 😉

hroska
9. dec 2013

@macicka31 no to nie sme moc mudre z toho tvojho popisu. 😝 vpodstate pises ze si nervozna, ale nervozny je dnes kazdy druhy clovek. 😨 ak mas nejake problemy, musis ich popisat podrobnejsie, lebo tazko potom poradit. ja som napr. nervozna od narodenia, ale je v tom aj kus mojej povahy, nikdy nebudem takal ze si sadnem na zadok a 2 hodiny budem sediet bez pohybu, nic ma nevytoci, nic ma nerozhadze.....aj ked by som to strasne chcela 😉

esselte
9. dec 2013

@hroska ja ani nemôžem povedať, že je to lepšie, lebo na druhý deň sa to zhorší,keď myslím, že ok, tak to príde, ale myslím, že tie injekcie mi pomohli, ale napr.dnes som ráno vzala cymbaltu a magnézium a okolo 10.00 som mala taký slabučký pocit tepla, trval možno iba 20 sekund, potom to samo prešlo a už je doteraz dobre, tak verím, že zaberá aj tá cymbalta, neviem, nejako som si povedala, že to nič nie je, že v tom nie som sama, je mi dobre a ono to postupne prešlo

esselte
9. dec 2013

@andy231 Ja takisto modré z neba nepozerám, keď, mi bolo fajn , nemala som ani točáky, ani nič, to prišlo až po roku v jeseni s tým zhoršením stavu.Ale predstav si, dnes okolo 10.00 som mala znova asi len taký 20 sekundový pocit tepla, veď to poznáš, ale povedala som si, že to nič nie je, že to prejde, ono to aj prešlo a doteraz je to v poriadku, ale ešte stále ten pocit príde, asi sa to fakt treba naučiť zvládať a stále niečo robiť, ja som dnes vyzdobila chodbu v škole, urobili sme stromček, mala som internetový krúžok a deň som zvládla, tak dúfam, že sa to naučíme postupne, lieky nás asi iba držia,aby sa to nezhoršovalo, pokiaľ správne pôsobia,ale ostatné už musíme asi samy a my sme na to také slabšie , citlivejšie, Ja sa tiež veľmi pozorujem, tebe je už po tých nových liekoch lepšie?

esselte
9. dec 2013

@simka1111 Dúfam, že to zvládneš, hlavne, že už je dobre, drž sa

esselte
9. dec 2013

@timea179 Presne tak, aj ja chcem žiť a nie čakať každý deň, čo bude,ako sa zobudím a čo bude cez deň.Ja by som tiež potrebovala niečo na ráno, aby mi to dvihlo poriadne energiu, aby som mohla poriadne v práci fungovať, aj keď ja sa veľmi snažím, tie blbé stavy my dokážu rozladiť, ja si myslím, že tie lieky nás udržiavajú, ale ostatné je na nás, musíme sa naučiť zvládať tie stavy a hlavne na nich nemyslieť,

esselte
9. dec 2013

@janinna11 Ja som to skúšala, ale to je len na úplné ľahké formy depresie, mne to vôbec nezaberalo

esselte
9. dec 2013

@katka9102 Skús najprv niečo prírodné napríklad čaj melaton, tablety melaton, alebo persen forte, benosen alebo ľubovník bodkovaný v kvapkách, to voľne kúpiš a kúp si o čo najskôr, kým to neprepukne, to by ťa na začiatku malo ukľudniť

esselte
9. dec 2013

@savanna A prečo ti to lekárka vymenila, môjmu švagrovi dali v nemocnici práve mirtazapin, či ako sa to volá?

andy231
9. dec 2013

@esselte ahoj tak ja ten pocit tepla nemávam vôbec ja mám závraty, vlenenie a taký závrat že sa pozerám na niečo a zrazu závrat a srdce sa rozbúši.a úzkosť cítim niekedy že sa začnem báť niečoho a ani neviem čoho proste tak vnútorne.mne no dobre ešte neni veď nasádzam.ty keď si nasádzala cymbaltu kedy ti bolo dobre??možno po mesiaci nie??? ja som dnes 12 deň čo som len nasadila tak necítim žiadne zlepšenie zatial len NU.a ty si tú cymabaltu navíšila??či ako teraz brala si ju rok a viem že berieš ráno a pobede tak ti tú pobednú dávku pridala či si to brala aj predtým tak.

esselte
9. dec 2013

@lenka00 Môžeš mať až veľa serotonínu, potom vzniká serotonínový syndróm a preto ti môže vyvolávať úzkosť, to isté mal môj švagor, potom musel zmeniť lieky, ináč hladina serotonínu sa vraj dá zmerať

esselte
9. dec 2013

@andy231 Ja som cymbaltu nasadila hneď po venlafaxíne zo dňa na deň, ale na začiatku som s ňou brala aj lexaurin jednu tabletu na večer 1,5mg, nič viac, prešla som na cymbaltu , ako keby som ďalej pokračovala vo venlafaxíne, aj mne sa občas točí hlava a cítim to vlnenie na tele

andy231
9. dec 2013

@esselte to viem že si prešla na cymbaltu čítala som len som chcela vediet či ju berieš len ráno a dosť alebo aj pobede že píšeš že si myslíš že začína účinkovať.

savanna
9. dec 2013

@andy231
@esselte ja by som to na serotoninovy syndrom hadam az nevidela, u tej alventy su tieto tocaky podla mna uplne bezny NU, aj ja som ich mala aj ked som nasadzala, aj ked som zvysovala, aj potom ked som vysadzala a andy davaj si pozor, aby si si ju davala pravidelne mne stacilo oneskorit sa o par hodin s davkou a uz ma tocilo ako na kolotoci, inak ja som mala az taky pocit, akoby som mala take elektricke vyboje v mozgu aj ty to tak pocitujes? ja som to brala tak, ze je to skratka NU, myslim, ze to nie je vazne, skor iba neprijemne, urcite to prejde 😉

andy231
9. dec 2013

@savanna ahoj ale ja neberiem alventu.ja nasádzam sertralin actavis.a snažím sa dávať si to presne tú istú hodinu.inak aj moja kamoška brala alventu mal depresiu ale nie asi ťažku lebo jej stačila dávka 75mg a po roku vysadila a dva týždne sa jej točila len hlava a teraz je v pohode už vyše roka bez AD.

savanna
9. dec 2013

@andy231 aha tak potom prepac, s niekym som si to pomylila 😎 😀 ale celkovo myslim, ze pri tych AD je tocenie hlavy bezne 🙂

andy231
9. dec 2013

@savanna v pohode veď ja viem že aj určite pri nasádzaní je točenie hlavy tak mne je to jedno už lebo ja som to mala aj bez AD tak čakám kým zaberú zmizne to konečne 😝 a ty si prečo alventu vysadila?? a akú máš diagnozu?? ja mám uzkostno panickú poruchu.

adamko05
9. dec 2013

dievčata.. ahojte...
možno nepatrí uplne sem, ale posl. mesiace mám neskutočný stres v práci.... ráno stiahnutý žaludok, trasenie rúk, občas celého tela... v noci nemôžem spať, budím sa, myšlienky ma prenasleduju :(
bola som u Dr. obvonej pred asi trištvte rokom, lebo vtedy to bolo spojené ešte aj s veľkym bušením srdca... vtedy mi dala Neurol... v tom čase som ho nepužila a nejak toprešlo... ale teraz to trvá ozaj dlho, ráno strach z práce a tak... tak som si ho dala... ale "zázraky" nevidím...
čo by ste odporučili na také ukludnenie.... či zajst k obvodnej...? ďakujem na všetky rady

bielytesak
9. dec 2013

Ad nie su na hnev,nervy...na to si uvar líter vina🙂co tu riesite.kazde ad ma neziaduce ucinky na zaciatku...po elontrile ma taka uzkost chytila,ze za krasneho dna sa pozamykal a prelezal pod perinou.po druhych som rozmyslal,ako sa obesit.na zaciatku prehlbuju tie stavy...alventa je dobra...ale je to vsetko chemia...ale dakedy nevyhnutna.

hroska
9. dec 2013

@adamko05 ahoj, tak mala by si to nejako poriesit,lebo tieto stavy sa zvyknu zhorsovat alebo schronifikovat. Vpodstate vsetky tu sme tym presli, zacalo to nenapadne pri nejakom vacsom strese.u niekoho to moze prerast v klinicku depresiu a uzkost, niekomu sa to moze odzrkadlit na fyzickom zdravi. Kazdopadne trvaly stres je nanic 😝 taketo stavy sa ale neriesia liekmi na ukludnenie typu Lexaurinl Xanax, Neurol, Frontin aj ked je pravda, ze obvodny lekari ich casto na taketo stavy predpisu. Ale pozor tieto lieky tzv. benzodiazepiny neliecia, maju sa uzivat len docasne , urcite nie na dlhsie obdobie, lebo su navykove. To ci tvoj stav je taky, ze potrebujes lieky rozhodne lekar, na zaciatok to moze byt aj obvodny lekar. Na liecbu podobnych stavov sa pouzivaju antidepresiva,ale ako vravim, to ci ti ich treba a ake ti povie dr. Pokial takyto stav uz trva ako pises dlho, treba ist k dr. a presne popisat s cim mas problem. Ta nespavost je takym dost typickym priznakom, ze sa nieco deje, pripadne aj ten ranny strach. Cim skor sa odhodlas k dr. Tym lepsie a nie sama, vsetky tu to pozname. Drzim palce 🙂

hroska
9. dec 2013

@bielytesak no konecne tu mame nejakeho chlapa 😀 😉 , lebo samy babinec sme tu. Na co konkretne sa liecis?. A vidim, ze uz si toho poskusal z AD pozehnane.... 😝 Ja sa 2. Krat liecim na tazku depresiu s uzkostami,prvy krat mi super sadol Paroxetin a teraz zase Alventa 150mg. Tieto aj povazujem za jedni z najucinnejsich AD, co sa asi aj s tebou zhodnem, lebo vidim, ze aj ty si Alventu chvalis. Kolko mg si bral? Co sa tyka Elontrilu napodobne, uzkost jak prasa ma chytila, neskutocna 😝 , ze som ho na 12. den okamzite vysadila. No vies pisu tu aj baby, co su len vystresovane, nervozne a pod. a nemaju ziadnu poruchu, tak sa snazime radit aj takymto kockam, aby sa to u nich neprehlbilo a nemuseli na AD. 😉

bielytesak
9. dec 2013

@hroska alventu mal aj 150 len ja mal aj mirzaten na noc 30mg,zopiclon atd.rok to trua.na uzkost je majuc.triticco.len skoda ze mi puchli nohy z neho.a alventa a tritico serot.syndrom jak blazon...a ved ja tu hladam dakoho co objednava z ruska.nemam chut tu dakomu radit..nestoja o to

lucijeje
9. dec 2013

@esselte .... ahoj, jak a kdo mi změří tu hladinu serotoninu? díky 😉

mary1995
10. dec 2013

@lucijeje Zatiaľ hladinu serotonínu v mozgu nevedia merať, v krvi merajú ale to nedáva adekvátny obraz o pochodoch v mozgu.