Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
24. feb 2016

Dobre ranko babulky. Dnes mame u nas krasny den takto mi svieti uz konecne slniecko do obyvacky rano a takto vecer zapada🤗😚😊❤️❤️❤️❤️

janka_banka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_banka
24. feb 2016

@ivka1302 no Ivka to by bolo supeeeer dať stretko 🙂 ... konečne by som si mala s kým pokecať ... a možno by ani nepadla reč o našich problémoch 🙂 ... boli by sme prekvapené ... ale určite viem, že by sme si rozumeli,však sme také citlivky 🙂 🙂 🙂 ....

eliska13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majinulka
24. feb 2016

@ametyst123 No veru môj synátor študuje podnikovú ekonomiku. No teraz toho dosť zameškal a má čo doháňať. Najhoršie je to, že ho do toho musím tlačiť, lebo inak "zbohom zbraniam". Vďaka tej jeho úzkosti to na polroka dosť pokašľal tak teraz musí makať. Veď vieš čo obnáša taká obchodná akadémia. No my to už máme za sebou. Ale keď porovnám moje štúdium a jeho, tak majú toho o dosť viac. Navštevuje (to je výstižné slovo 🙂 🙂 , lebo veľmi sa teraz neučia. Minulý týždeň prázdniny a teraz je na škole lyžiarsky, tak chýba viac učiteľov.) OA vo Vranove nad Topľou. Uvidíme, kedy sa rozbehne. Inak čítala som si aj tvoj príspevok v ktorom píšeš o problémoch, ktoré má tvoj manžel. Možno to s tým nesúvisí. Ale? Hneď ma napadol prípad mojej sestry, teda jej dcérky. Keď bola ešte bábätko asi 2-3 mesiace (teraz má 3 rôčky a je to riadne tornádo 😀 😕 ) tak mala stále hnačky a celé telíčko mala akoby napuchnuté, naliate vodou. Bola ako pampúšik. Chodila aj na kontroly k lekárke a stále skončili s nejakými kvapkami, probiotikami a neviem čo ešte, no stav sa nezlepšoval. V tom čase som chodila s mojím mladším synom k jednej fyzioterapeutke vo Vranove, ktorá robí bodové masáže celého tela. Tiež som si s ním odchodila po 3 gastroenterológoch a nič. On má často bolesti brucha a striedavo hnačky a zápchy. Vždy keď bolo najhoršie tak som zašla k nej, lebo nepomáhali žiadne pancreolany a podobné veci. Do pol hodinky po masáži mu bruško krásne uvoľnilo a mali sme pokoj mesiac, dva, pokiaľ sa to nevracalo. Povedala mi, že tie jeho problémy pramenia z jeho nervozity. A toto všetko mu spôsobuje takéto bloky. Odporúčala mu podávať pangamin s pupalkou a vitamínom E. Stojí to okolo 5 eur a má to cez 120 tabliet. Takže keď má viac nervozity, tak sa mu to vráti a vtedy nám pomôže masáž. Ale to som už odbočila od mojej neterky. Takže som navrhla, sestre, aby zašla s dcérkou za tou masérkou a z výsledku sme boli prekvapení všetci. Povedala jej, že to naliate telíčko má ako dôsledok stresu pri prechode pôrodnými cestami a tie hnačky môžu znamenať alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Po masáži sa jej telíčko začalo odvodňovať. Mala riadne prečúranú plienku. Tá zmena bola neuveriteľná. Normálne bolo vidno ako jej rúčky a nôžky odpúchajú. Chodili na masáže ešte asi raz do týždňa a za mesiac a pol bola v poriadku. Samozrejme, že sestra vylúčila kravské mlieko lebo ju dojčila. Teraz chodia na alergológiu a má potvrdenú alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Majú s tým problém v škôlke, ale to už je o inom. Tá masérka ešte sestre ukázala také 2 body na chodidle, ktoré jej mala sestra masírovať, keď mala náhodou hnačku ako ju zastaviť(to bol jeden bod) a keď zápchu, ako ju odstrániť(iný bod) A to sme nechápali ako to funguje. Dnes je z malej veľký čertík 🙂. Možno problém tvojho manžela naozaj súvisí s psychikou, no mňa napadla aj táto vec. Viem, že tá masérka pomohla veľmi veľa ľuďom. AJ mňa usmernila s mojím problémom - veľmi silné migrény. A teraz som už asi 8 rokov na bezlepkovej diéte. Nemôžem nič čo obsahuje múku. A mám sa výborne. Predtým migrény 3-4x do týždňa. Teraz raz za pol roka, alebo keď si nedám pozor čo zjem. Ale už som sa rozpísala čo? No nedalo mi to, aby som to neposunula ďalej. Už musím končiť, lebo musím variť obed. Ak by si mala záujem o kontakt na dotyčnú masérku, kľudne sa ozvi. Neviem síce odkiaľ si, či nebude prekážkou vzdialenosť. Tak ti prajem pekný deň a manželovi skoré uzdravenie. 🙂
P.S: Tie masáže prvýkrát veľmi bolia, ale potom je to už v poriadku.

ivka1302
24. feb 2016

@janka_banka no tomu ver ze by sme si urobili krasny den a ani by sme si nespomenuli na tu nasu depku. clovek nikdy nevie ja som bola na seneckych jazerach ked som mala asi 16 rokov. Takze pred casom haha😜😑😉😘😊❤️❤️❤️

ivka1302
24. feb 2016

@eliska13 ano byvam v lyziarskej iblasti vsade okolo hory a skaly takze obcas som aj rada na Sk pretoze mam veeelky rozhlad😋😌🙂😊❤️❤️

majinulka
24. feb 2016

@majinulka ametyst123 ešte som zabudla. Skúšala som to u nej aj so starším synom. Po prvej masáži sa cítil veľmi dobre. Bol tam ešte 2x, no potom prestal chodiť. Lebo on sa sústredil na to, že jemu zaberie AD a nemusí chodiť na žiadne masáže. Čo je veľkou chybou. Lebo viem a aj on sám vie, že mu to pomáhalo. No teraz s ním nepohnem. Zaťal sa ako mu zvykne hovoriť môj otec: " Ako sa Vinco zaťal". A zatiaľ sa mi nedarí presvedčiť ho. Uňho je to o to ťažšie v tom, že sa nerád ukazuje v trenkách a ešte aj pri masáži sa neuvoľní z toho dôvodu, že naňho niekto pozerá. Fakt ťažká to povaha, ale ja verím, že ho zlomím. Ale teraz je aspoň zaujatý tým, že mu pomôže tabletka a v jedno krásne ráno sa zobudí a nebude mať napäté svaly. Na druhej strane zas ani to nie je dobré. Ale uvidíme. 😠 🙂

ivka1302
24. feb 2016

@tslobik nejako si sa odmlcala chybas nam mas sa dobre?😞😚🤗😊❤️❤️❤️❤️❤️❤️

ivka1302
24. feb 2016

@majinulka no ja by som sa kludne aj v trenkach ukazala hlavne ze mi to pomoze😘😂😌❤️❤️

evak12
24. feb 2016

ahojte,neviem ci niekto zareaguje,ale preco mam pocit,ze ludia ma nemaju radi,chodim na brigady a mam pocit,ze im nejak nerezem,ale preco?ved nikomu nic nerobim ...

qidko
24. feb 2016

@evak12 mozno je to len Tvoj pocit...preco si to myslis?...spravaju sa k Tebe zle alebo Ti ublizuju?...nemas tak niekoho skym by si sa otom porozpravala:(

evak12
24. feb 2016

@qidko nie nemam tam nikoho,ja tam chodim len brigadovat,oni sa tvaria,ze vsetko stihaju,pritom to vobec neni pravda,oni si pomahaju ked jedna nestiha tak druha jej pomoze,a ja stale sama a este mam pocit,ze oni si myslia,ze nestiham ....uz som chcela aj nieco povedat,ale obavam sa aby to nebolo horsie

aronna
24. feb 2016

@evak12 ja by som sa najskôr zamyslela nad tým, či ty si v minulosti nebola taká istá, alebo či sa ti len niečo nevracia. Ono sa hovorí, že ľudia sú naše zrkadlá, alebo nás majú niečo naučiť. Určite by som sa nezameriavala nato, alebo by som ich ignorovala a čo sa týka tvojho pocitu, že si myslia, že nestíhaš veď do hláv im nevidíš, tak sa v tom neutvrdzuj 🙂 môže to byť len tvoj pocit a ono to ani tak byť nemusí. Aj ja som si veľa krát myslela niečo a bola o tom tak presvedčená, ale nakoniec to tak nebolo. Keď tam ideš povedz si,že bude super a hlavne sa nesústreď nato, že tam nejako nezapadáš. To sú len myšlienky, ktoré ťa mýlia a čím viacej nato myslíš, tým to je horšie. Ak chceš kukni si toto video Adely Banašovej hovorí tam, ako nastúpila do relácie 7 s.r.o a necítila sa tam dobre:

https://www.youtube.com/watch?v=cl4PfpECAoM
qidko
24. feb 2016

@evak12 pises ze tam len brigadujes....skus sa s nimi skamaratit rozpravaj sa s nimi po praci ak mas cas pozvi ich na kavu....mozno ze Ked si odmerana ty tak preto sa spravaju tak...budes este dlho na brigade? Ak ano komunikuj s nimi lebo Ti tam bude tasko🙂

ivka1302
24. feb 2016

@evak12 zamysli sa predovsetkym ci mas rada ty samu seba. Laska vychadza z nas evak ak nemas rada samu seba tak sa ti moze stat velmi lahko ze sa druhi na teba pozeraju presne ako sa pozeras ty sama na seba. Lasku dostavame iba ked ju vieme aj dat a hlavne je zacat od samych seba. Davaj lasku samej sebe povzbudzuj sa obdaruj sa dopraj si pekne veci aj ked to budu iba malickosti. Cudovala by si sa ale pohlad sama na seba je odrazom toho ako sa k tebe spravaju druhi. Aj aronna to pekne vystihla😞🙂😘😊❤️❤️❤️Ked nemas svoj den a nic ti nesedi tak ako by si chcela necitis sa pekna a mas zly den. Tak si predstav ze v takyto den stretnes nejaku svoju kamosku na ceste do prace a ta ti povie ze dnes dobre vyzeras! UVERIS JEJ. No asi si pomyslis ze je falosna. A vidis? Len preto ze takyto postoj si k sebe zaujala ty sama. Ak ti mozem poradit nepozeraj na druhych a nesnaz sa dedukovat co si myslia ale zacni u seba zacni mat rada v sebe tvoje vnutorne dieta a zacni sa zahrnat laskou rucim ti za to ze si budes casom sama vyberat svojich priatelov. Tu na MK ich mas uz teraz dost😌☺️😊🤗😉❤️❤️❤️❤️

ametyst123
24. feb 2016

Ahojte dievčatá, všetky pozdravujem, ale na dnes len krátko.... idem spať... takže napíšem až zajtra.... dnes som bola schopná aspon uvariť večeru.... ale stále mám problém s tým hrdlom, ja už neviem.... fakt sa bojím len toho, aby som niečo nepodcenila.... lebo mám uzliny, ktoré si hmatám, a sú tam už dosť dlho... ale lekárka na to asi pred mesiacom reagovala tak, že to mám z PP... a to prejde... ale neprechádza... i Rivotril som si dala teraz celú tabletku.... a len kus pomohlo.... stále nemôžem normálne hltať... mám blbý pocit.... a možno si to fakt sama vyrábam... do kelu... neviem..... to je asi to najhoršie.... a ešte mi lekárka povedala, že dalšie veci budeme riešiť až po gastro.... najprv to... potom dalšie.... ja neviem, či to dovtedy vydržím.... a čo ked sa mi bude zle dýchať aj pri tej trubke na gastre?.... asi som ustráchaná.... fakt neviem.... no nič... idem spať.... o 11.00 musim byť v posteli....davam si závazok... tak čaute... zajtra...odpíšem....

qidko
25. feb 2016

Dobre ranko babulky...dnes by mohol byt pekny den no uvidime aspon sa posnazim urobit si ho krajsim...manzel v pondelok odchadza a ja uz citim nepokoj chvenie zaludka celkova nervozita znovu to zacina....zajtra mam kontrolu u psychiatricky Ked to celkovo zhodnotim zvladam to uvidim co povie ona........pekny den prajem vela sil a pohodu doma aj v praci🙂

evak12
25. feb 2016

dakujem vam dievcata za reakcie,ale nikdy som sa k nikomu tak nespravala,praveze s kazdym chcem dobre vychadzac,ale ak vidim,ze oni nemaju zaujem ......no neviem,ale mam rodinku ktora ma miluje a ja ju,a mozno bude nieco na tom pravdy=malo sa mam rada

eliska13
25. feb 2016

@ametyst123 fiiha uz chodis v takom dobrom case spavat?🙂)

@qidko a coho sa bojis, ked muz odide? Bojis sa o neho ci seba, ze budete sami?

@ametyst123 ja som mala volakedy tak stiahnute hrdlo, az ma bolelo.Casom, ked som sa na to nesustredila preslo to ani neviem kedy.
@evak12 si tam nova este si neveris.Novy kolektiv mas pocit, ze Ta neberu medzi seba to prejde otukas sa.V kazdej novej robote je neistota na zaciatku.Spravaj sa pekne nic im nehovor a bude to lepsie🙂
@ivka1302 ty este chodis na terapie? My prazdninujeme so synom mam dostat menzes uz mi zase sveholi v hlave🙂) vcera sme boli so znamymi v lese velka prechadzka a tak som sa zamyslela este ako dlho bude moj syn chciet chodit s nami von stale mam nejaky blok z toho, ze uz rastie je velky a uz nas nebude potrebovat.Niekedy si myslim, ze keby nebolo dietata a netravili sme cas s nim nemame si s muzom co povedat:(
Vecer po robote chce mat klud pozrie si spravy a to my uz pomaly lezime v posteli.chodi neskoro z roboty a stale mam pocit, ze nezijeme spolu ako rodina.Psychologicka mi povedala, ze mam nerealne predstavy o tom ako ziju druhi🙂)
Vlastne posl.9 rokov sa motam a vsetko robim iba pre dieta.Cez tyzden ziaden cas pre seba nemam, kde nechat syna, keby som chcela ist cvicit ci masaz prisposobila som sa muzovej robote a mam pracu na pol uvazku, ktora sa mi paci, ale viem, ze mam na viac.Len preto, ze syn ma poobede kruzky ucenie a nechcem, aby chodil domov zo skoly o 17 z druziny.Ale, kedze muz chodi o 19 domov neviem vyjst z bludneho kruhu.
A preto stale vaham ci ist este do jedneho dietata aj, ked po nom tuzim, alebo to nechat tak, lebo sa hlupo povedane zahrabem zase na x rokov doma🙂
A tak ide cas su mesiace kedy to vsetko prijmem a su dni, kedy sa citim nedocene a a nepochopena.Vsetkym vyhoviem navarim co maju radi synovi spravim program zabavu a kde som ja? Stale zabudam na seba.
Majte krasny den dnes je nejako vonku zima a pod mrakom uz cakam na jar ako spasenie

qidko
25. feb 2016

@eliska13 bojim sa o neho je mi vzdy tak hrozne smutno....sama nebudem mam deti tie su uz velke viem ze budu primne ale ten vnutorny nepokoj☹ mozno Ked budem moct nastupit do prace ja zmeni sa to.....ja sa vzdy tak strachujem lipnem na rodine vsetci mi to vycitaju aj lekarka ze musim si zvyknut ze deti raz odidu a aj manzel nemoze byt stale primne.....ale mne by sa to velmi pacilo keby sa tak dalo☹

ivka1302
25. feb 2016

http://www.velka.zlutasova.cz/
@eliska13 Ja uz na terapie nechodim eliska snazim sa byt terapeutkou sama pre saba😘🙂😊❤️❤️❤️Dnes som vstala ako zbity pes a kedze ten sport stale odkladam tak som sa dnes nastvala a dopratala do obyvky stepper. Hodila na seba sportove elastaky a tenisky azacala 20 minut stredne tazky level myslela som prvych 5 minut ze viacej nedam ale mala som pri tom fain muziku tak som si spievala a zrazu prisli emocie tak som plakala. Vsetko naraz fyzicka unava pluca v krku spev plac a beznadej a hlavne zrazu prisla sila. Sila nevzdat sa a povedat si toto je moj zivot na tejto lodi drzim kormidlo ja a tak ako povediem tuto lod tak sa mi v zivote bude darit. Velmi sa mi ulavilo😋☺️😌❤️vobec vecer nemozem zaspat bez xanaxu a dnes som sa po nom dokonca o tretej zobudila a prisla na mna uzkost. Strach ze uz ani toto mi nezaberie. Tak som dala dalsich osem kvapiek xanaxu a spala som do desiatej ani neviem ale myslim ze prave ten xanax sposobuje rano tu unavu ale je to ako zacarovany kruh uz ho beriem treti mesiac. Dnes som chcela vediet co vlastne xanax je a ako je navykovy tak som si ho vyguglila a nasla som stranku ktoru vam kocky posielam je to psychoterapia doma ma to dobre ohlasy a stoji necelych sest euro myslim si ze by nebolo zle to vyskysat ide o to ze ked si tam date nejaky ciel tak ho musite splnit. Ja som to teraz citala len v skratke. Ale urcite to stoji za vyskusanie pretoze take to vecne stazovanie sa ze dnes je skaredo tak preto mi je zle alebo ze dnes sa mi nechce ani navarit tak sopppp!!!Skuste babulky ja to rcite vyskusam. Ved co mozme stratit?sest euro? Alebo ziskat za sest euro znovu nase sebavedomie a vidiet konecne kde robime v zivote chyby😞🤗😘😜😊❤️❤️Nemozme byt cely zivot ustrachane mysky. Pocuvajme co nam hovori nase telo a daj e mu to co po nas ziada. 😉😘🙂😊☺️❤️❤️❤️Milujme nase rodiny ale hlavne milujme seba😉😘😌🤗😋🤗❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️