Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
6. mar 2016

@evak12 robila si aj v masiarni Viofel zhana predavacky🙂 robia tam super ludia presla som 5 predajni jednu som otvarala a zaucala silu super kolektivy ziadne ohovaranie alebo naschvaly.....tak to je fajn ze si nepotrebovala lieky len musis davat na seba velky pozor🙂...... budem drzat palce aby si si nasla pracu z ktorej by si sa tesila....

majinulka
6. mar 2016

@ivka1302 On si jednoducho ešte stále nie je istý tým, že to všetko je o psychike. Teda sem- tam mi už povie, že už v tom má jasno. Ale tie jeho myšlienky na tú chorobu sa kdesi stále vynoria, lebo on stále rieši to napätie vo svaloch. Presne si to vystihla - on si to stále privoláva podvedome a riešenie je len v jeho hlave. Len mu to akosi ťažšie dochádza. Tie relaxačné techniky a dýchanie tiež robil párkrát, ale on aj pritom rozmýšľa o svaloch a napätí. Je pravda, že by ich mal robiť pravidelne . Najviac mu pomáha keď sa rozprávame, takže tie terapie by uňho mali význam.Len mám obavy či natrafíme na dobrého psychoterapeuta. Stále mu opakujem, nech si hovorí že je zdravý, v pohode. No ide to pomaly. K tomu všetkému je aj silný alergik a sezóna už začala, takže to sú lieky navyše. Má alergiu na jelšu, brezu, lipu, palinu, kukuricu, obilniny. Stále hľadám na nete nejaké uzdravovacie techniky a verím, že mu nejaká raz sadne. Dnes je na tom lepšie. Tak pomaly bojujeme a posúvame sa slimačím tempom dopredu.
A tá telepatia asi naozaj funguje. 😎

evak12
6. mar 2016

@qidko moja lieky beriem,paretin a valdoxan ...len injekcie som cez vikend nebrala 😒,a ty pracujes?

qidko
6. mar 2016

@evak12 nie v aprili bude rok co som PN a idem si podat ziadost o inv.dochodok....ale chcela by som vyskusat nastupit ci by som to fizicky zvladla....mna velmi bavi robit s ludmi no uvidim lebo v masiarni to nieje len o obsluhe najhorsie su rana Ked pride tovar niekedysu to az400-500kg masa a vyrobkov no zalezi na ktorej si predajni....ale co som pozerala prace pre ZTP tak v Presove je dopyt po takychto ludoch tak uvidim ako to bude☹.... po prvej operacii som " frajerovala" ze to zvladnem a skoncila som na " prd" ....pardon za vyraz ale teras uz budem veeeeelmi opatrna🙂

majinulka
6. mar 2016

@ametyst123 Ten Paretin berie 6 týždeň a Spitomin 3 týždeň s prestávkami, lebo hovorí, že mu nezaberá. Nechcela mu dávať iné benzáky, lebo to k jeho veku nepatrí. Možno má pravdu, ale takto to je ťažšie. Čo sa týka tých svalov, tak to neviem posúdiť, ako to je. On to napätie mal aj pred tabletkou a hovorí, že je to rovnaké stále. No včera som ho poslala s kámošom previezť sa na štvorkolke a keď sa vrátil, bol napudený, aj si poskákal. A nehovoril nič o svaloch. Tak neviem. Zajtra chce ísť k tej istej neurologičke aby sa s ňou porozprával. Keď som sa ho spýtala o čom, tak mi povedal, aby sa mu ešte raz pozrela na svaly, či to je z psychiky. Navrhla som mu iného neurológa, no nechce, lebo by mu vraj našiel niečo nové. Povedala som mu, že by to mal už potvrdené od 2 lekárov. No nie... 🙄 😠 Ja by som bola rada ak by to absolvoval, lebo vo mne predsa len hlodá červíček - čo ak je to niečo iné? Vieš on predtým cvičil s činkami+ kliky so záťažou (dal si na chrbát tašku s knihami - strašné 😕 ), lebo chcel nabrať kilá. Keď sa mu stala tá vec (triaška, stres) tak s tým cvičením okamžite sekol. Priznal sa k tomu nezmyselnému cvičeniu až pred Vianocami. Možno tam môže byť chyba. Keď sme prišli k tej neurologičke na vyšetrenie tak už od verí videla, že je vystresovaný a preto si myslím, že mohla nesprávne určiť diagnózu. AJ som jej povedala o tom cvičení. Čo ak mu zostal zacviknutý nejaký nerv alebo neviem čo? Uzavrela to a poslala nás ku psychoške s úzkostnou poruchou. (tá úzkosť sedí, ale tie svaly mi nedajú pokoj) A možno aj to mu spôsobuje to napätie, že sa nedokáže odpútať od myšlienok, že je napätý. To jeho podvedomie si zapamätalo ten stav, ktorý prežil pri strese a teraz si to stále vyvoláva.
No uvidím čo čas ukáže. Hneď zajtra ho objednám na psychoterapie. Neviem na akého psychoterapeuta natrafím, lebo nemám žiadne odporúčanie, len čo som si našla na nete. Čítala som, že u takýchto ľudí je najlepšia kognitívno-behaviorálna terapia avšak tí, u ktorých ho chcem objednať to nerobia. Uvidím. A možno bude dobre. 😒 🙂
Škoda, že ty nemôžeš absolvovať tie terapie. Ale aj tak máš moje veľké uznanie za to, ako to všetko zvládaš po tom, čo si prežila. Si silná osôbka. Tak sa drž! 🙂

ivka1302
6. mar 2016

@majinulka prosim ta aka to je ta kognitivno-behavioralna terapia o tom som nikdy nepocula?

ametyst123
6. mar 2016

@majinulka Ahojky Majinulka... tak ten Spitomin .... ked vôbec nezaberá... ani ho nemusí brať... to nepomáha....mne tiež vôôôôôbec nezaberal, trápila som sa vyše mesiaca .... kým som prešla na iné lieky.... chápem, prečo doktorka predpísala práve Spitomin, lebo má 18 rokov.... a velmi ani ADčka ani iné takéto lieky sa mladým ľudom nepredpisujú, iba v prípade, že je to naozaj nutné.... ale napríklad poviem Ti takto.... moje deti... sú ešte malé, ale ked mali vysoké horúčky, ktoré išli až ku 40 stupnovým teplotám... mala som detský Neurol... od detskej lekárky.... a dávala som im toto.... a ked som bola u mamky a nemala som práve poruke ten Neurol.... tak som dala deťom štvrtinku Diazepamu..... aby nedostali kŕče pri vysokých teplotách.... Takže podla mna .... riešenie na zmenu Spitominu... na iné lieky.... ktoré by zaberali aj pre tak mladého človeka ako je Tvoj syn.... podla mna sú.... len lekárka sa zrejme bojí... aby nedostal návyk.... ale úprimne si povedzme.... čo sú ADčka....? Sú to tiež lieky, ktoré musíš vysadzať postupne pomaly, aby sa Ti nevrátili pôvodné stavy, resp. môžu prísť "absťáky" z vysádzania týchto liekov, ktoré sú presne také isté , ako tie stavy, pre ktoré sme ich začali brať..... Takže ja by som skúsila ísť aj touto cestou.... skúsiť sa opýtať lekárky na nejaké "detské" benzodiazepíny.... ktoré by mohli pomôcť.... ako hovorím detský Neurol, resp. Diazepam... ale iba štvrtinky......
Po druhé.... teraz si napísala, že Tvoj syn ťažko cvičil... to je dosť podstatná informácia....! Vieš, že takéto stavy naozaj môže mať aj z chrbtice?.... Ved aj ja chcem ísť ešte na ortopediu... a kompletne sa dať povyšetrovať.... lebo viem, že takéto príznaky, môžu byť aj z chrbtice.... môže byť zacviknutý ako píšeš nerv.... môže byť dokonca poškodená platnička.... alebo ktovie čo.... rozhodne by som s ním išla aj na ortopediu... to nie je nič hrozné.... určite mu zrobia rontgen..... a vyšetria ho.... Inak tieto problémy s chrbticou.... môžu tiež spôsobovať bolesti hlavy, silné migrény, bolesti a pichanie do hrude, do srdca, pocity na zvracanie, točenie hlavy.... atd atd je toho kopec..... takže ja by som rozhodne išla aj na toto vyšetrenie.... aj sa tam chystám.... chodte určite aj vy.... čo ak lekárka do Tvojho syna tíska lieky, ktoré vôbec nepotrebuje?.... a čo ak potrebuje celkom iné lieky, resp. možno rehabilitácie.... ?
Ináč mala som známu, ktorá mala také bolesti hlavy, a iné príznaky, ako bolesti a trpnutie končatín, atd atd..... a zistili jej, že musí isť na operáciu s platničkou, lebo ju má už tak schalovanú, že ked to nezoperujú, prestane chodiť.....
Tak skús zvážiť aj takúto možnosť.... mne nejde do hlavy to tŕpnutie.... neviem.... ale na druhej strane môže mať Tvoj syn z toho, čo zažil, z tej šokovej situácie, aj uzkostnú poruchu.... netvrdím, že nie.... a bojí sa, aby sa mu to nezopakovalo.... ale rozhodne by som išla na tú ortopediu..... Držím vám palce.... držte sa....

majinulka
6. mar 2016

@ivka1302 V našom okresnom meste robí túto terapiu psychiatrička, ktorá je zároveň psychoterapeutička. Tá o ktorej som písala vyššie, že nás už neobjednala, lebo má toho veľmi veľa. Odporúčala mi ju triedna učiteľka môjho syna. No nič. Hľadám ďalej. K tej terapii ti posielam link:
http://sk.medlicker.com/768-kognitivne-behavior....

majinulka
6. mar 2016

@ametyst123 No tú ortopédiu určite skúsime. Díky za tip. Musím ho presvedčiť aj k tomu neurológovi. Len problém je s ním v tom, že ak mu spomeniem nejaké vyšetrenie, tak sa hneď rozhádže, lebo jeho argument je, že si už začína zvykať na to, že má úzkostnú poruchu a novými vyšetreniami mu to vraj zhoršujem. Ja len chcem, aby už bol na istom a spokojný. Ale tú úzkosť má určite. Len tie neposlušné svaly. Už mi pritom slove naskakujú zimomriavky. 😕 ☹ 🙂. S tou zmenou Spitominu u lekárky určite nepochodím. Ona je striktne proti tomu. Neviem či by mu pomohla teraz zmena psychiatra. Veľkú nádej vkladám momentálne do psychoterapie a + nejaké relaxácie. Skúsili sme na začiatku aj aquapark - vírivky a teplý prameň (nie je plavec tak aspoň toto) no predstav si, že ešte aj tam sa sledoval a dokonca sa porovnával aký je chudý s ostatnými. Takže to nedopadlo dobre. Teraz po čase hovorí, že by tam šiel znova, že už to inak chápe. Tak neviem či to skúsiť. Takú nepatrnú zmenu k lepšiemu na ňom badám, no nerobí mu dobre pochmúrne počasie. Vtedy ho musím viac ťahať. Ale to je tak , ako vidím u viacerých. Tak už musím končiť, lebo môj mladší synátor mi zaspal v kresle a ráno už o 6 tej musím byť u lekára so svokrou. Dobrú noc a vďaka.

qidko
7. mar 2016

Dobre ranko dievcata🙂... dnes idem sama po 9 m. k psych. a neurologicke vzdy zomnou chodil manze☹ normalne sa tesim ze stretnemnove tvare....mam aj trosku strach lebo vzdy mam pocit ze kazdy namna cumi....ale aj psych. mi povedala ze to je len v mojej hlave ......tak uvidim musim uz ist tak prajem krasny den aj Ked u nas prsi......drzte sa🙂

ivka1302
7. mar 2016

@qidko neboj vsetko zvladnes je to iba o sposobe myslenia. Pamatas ked som pisala ze som nemohla najst nemocnicu?🤗😄😄🙂😊🤗❤️❤️Ukludni si mysel a vsetko pojde tak ako chces aby to islo😚😊☺️❤️❤️A ak sa na teba niekto diva tak len preto ze si peknaaa🙂😚😊😘❤️❤️❤️❤️Krasny den vsetkym😄😘😘☺️😊🤗❤️❤️❤️

ivka1302
7. mar 2016

@majinulka Zaujimave hej vlastne som nieco take videla v telke ale urcite najdes este niekoho ineho kto to robi a ak aj nie dobry psycholog pochopi hned ako ma s tvojim synom pracovat. Podstatne je aby sa uvolnil a povedal jej vsetko pretoze obcas aj malickost posunie inym smerom. Krasny den a vela stastia u neurologa😚🙂😊❤️❤️❤️

qidko
7. mar 2016

@ivka1302 ahoj tak uz som konecne doma.....dostala som pochvalu od psych.ze som prisla sama a autobusom🙂...... potom ma poriadne zjazdila ☹..... v lekarni nemali hypnogen tak mi tam dala neurol s tym ze to je to iste lenze nieje☹..... preto mi bolo zle lebo neurol s lyricoa a aescinom by sa nemal kombinovat no ale to som nevede☹... a kedze mi to v lekarni tak povedala tak ja som ho pekne papkala........cize teras ziaden neurol na spane ale hypnogen a este dobre ze som si znizila davku na stvrtku....musim ist na MR hlavy neurologicke sa nezdaju tie moje bolesti tak som zvedava co to bude....a vies co dnes Ked som isla do mesta tak som si povedala ze som celkom pekna 🙂 ze uz vyzeram lepsie aj fotku som si urobila🙂 🙂

ivka1302
7. mar 2016

@qidko lubim ta moja vidis ako si to pekne zvladla😘😊☺️❤️❤️❤️A v tej lekarni su ako informovani? Vsak ked ti davala nahradu tak sa ta mala spytat co ku tomu uzivas nie? Aspon si tak myslim ved to ty nemozes vediet. To nebola tvoja chyba. Ale uz bude lepsie qidko a s tou fotkou si ma potesila si uzasna. Zelam pekny vecer. Mame asi pol metra snehu a stale snezi😚😂😂😂🙂😊☺️❤️

qidko
7. mar 2016

@ivka1302 ukazala som dcere tu fotku a skonstatovala ze konecne som po dlhej dobe ako predtym🙂 ...potesilo ma to...tu mi niektora babula pisala ze tie lieky by sa nemali kombinovat ale to som nevedela☹ ....nevadi teras som mudrejsia dobre ze to nedopadlo horsie....wau vam aspon snezi tu cely den prsi☹ a je chladno...pekny vecer prajem

ivka1302
7. mar 2016

@qidko ako velke deti uz mas?

qidko
7. mar 2016

@ivka1302 dcera 19 syn 21

qidko
7. mar 2016

@ivka1302 preco?

ivka1302
7. mar 2016

@qidko ze sa tak pekne o teba staraju Mas velku oporu v rodine. To je aj tvoja zasluha ze drzite pekne spolu😌🤗🙂☺️😊❤️❤️❤️

qidko
7. mar 2016

@ivka1302 ja viem ze mam v nich velku oporu🙂... som nanich pysna a zaroven si z manzelom vzdy hovorime ze sme ich vychovali dobre aj Ked ja som mala 19 r.Ked sa mi narodil syn ..........neviem si predstavit aby teras moja dcera sa stala matkou ja vzdy vidim to male dievcatko v nej ale nikdy nehovor nikdy🙂.....
Zmaha ma uz spanok dam si sprchu a sup ho do postele....dievcatka moje pekny vecer sladke sny ja na dnes koncim🙂

qidko
8. mar 2016

Dobre ranko dievcata VSETKO NAJLEPSIE K DNESNEMU SVIATKU 🙂 🙂 krasny den tu sa ukazuje slniecko tak mozno bude pekne

ivka1302
8. mar 2016

@qidko jeeej ty si taka ranostajka ja zrovna teraz vstavam😘😚😊😘🤗😌❤️❤️❤️A veru som aj zabudla ze mame dnes sviatok tak vsetko najlepsie dievcatka nech sme zase vsetky zdrave a silne💚💙😑❤️❤️❤️❤️

eliska13
8. mar 2016

taky dlhy prispevok som napisala a omylom sa mi neodoslal

@ivka1302 kolko rokov ma. tvoj syn?

@qidko ty si tak pekne napisala ten prispevok o tom ako sa syn opil, ze som sa musela zasmiat.Prepac aj, ked to nie je smiesne, ale opis tvojej svagrinej bol uzasny a to co Ti povedala o tej tbl pod jazyk zasluzila by si pastou do tvare sorry za take slova.Ale pises, ze nemate dobry vztah, tak si na tebe zgustla ved to ludi, ktori maju sami starosti najviac potesi, ze aj ty mas nejake je to smutne, ale je to tak
Si silna zena ved vidis,,ze ked si ratovala syna ani si nepotrebovala liek.A vsetko si zvladla aj cestu k doktorke.Ty si mala aj agorafobiu ci preco si nechodila sama? Ak nechces neodpovedaj🙂
Vies my sme si prezili peklo s babkou mala 60 r a rozhodla sa, ze mama jej ma varit ja nakupovat a ona bude len na gauci rozmyslat o zivote🙂 v tom case brala lieky uz peknych par rokov psychiatricka si zavolala moju mamu a povedala, ze nemame babke posluhovat,,ze jej stav nie je taky zly iba sa necha lutovat.Mama je dobra dusa tak sme jej varili byvali sme blizko seba, ale inac ju stale posielala von s kamaratkou, do zahrady...ako teeneger si pamatam, ze babka povedala mame, ze vyskoci von z okna a bude pokoj.Ta veta mi rezonuje v usiach dodnes a, ked vidim v telke podobne scenky ci ako niekto skocil pod vlak nerobi mi to dobre.
Rok na to sme isli k moru a babka mala velku ulohu postrazit nam psa a cely tyzden sa starat sama o seba.Susedka na nu davala nepriamo pozor a si predstav, ze babka ozila musela si dokazat, ze to vie a to ju posilnilo🙂
Potom zacala opatrovat chlapceka 4 r vyberala ho zo skolky a cakala pokym pride jeho mama.takze clovek nesmie mat vela casu na premyslanie a lutovanie sa.
baby idem sadit semienka uz vyslo slnko
Drzte sa pekny den zien!

ivka1302
8. mar 2016

@eliska13 moj manzel ma troch synov 29 27 a 23 najmladsi bude mat v maji 24 a ten byva s nami najstarsi pracuje a byva v Nemecku a ten stredny byva sam teraz ma aj priatelku tak dufam ze mu to vydrzi😋☺️🙂😊❤️❤️❤️

qidko
8. mar 2016

@eliska13 po operacii som sa hanbila ze musim mat FB a ortezu a Ked som potom isla von mala som pocit ze kazdy namna cumi tak som prestala chodit medzi ludi aby som sa s nikim nestretla aj k lekarom som chodila len Ked siel somnou manzel autom....pstych.mi pri sedeni povedala ze je to len v mojej hlave a to iste mi tvrdi aj manzel...ale ja som si vybrala radsej byt zatvorena doma...... na prechadzky sme s manzelom isli tak ze cez dedinu sme presli autom a v lese malo koho stretnes...ale v cera som to zvladla super pocit aj Ked som myslela na vtip co pisala myslim Ametyst123 nadych vydych 🙂... no teras to uz bude ok verim tomu

eliska13
8. mar 2016

@qidko jasne to je ako novy zaciatok🙂ja som volakedy nosila pri sebe Lexaurin, keby prisiel na mna atak🙂)stacil mi ten pocit, ze ho mam vo vacku:x
Skus sa niekedy len tak vybrat po obchodoch davaj si sama male ulohy drzim palce

ivka1302
8. mar 2016

@qidkohttp://youtu.be/yFlk1P6QOhIskusam ti najst cely film od Luise L Hay na you tube ale uz to tam nie je kazdopadne ked si ju das na you tube tak ti tam vyjdu take kratke prihovory ona velmi pekne rozprava o zivote a o myslienkach ak budes mat cas popozeraj si to mne to na zaciatku ked som si neverila vela dalo je aj knizka od nej Miluj svoj zivot to ti doda vela sebavedomia a presne ako ti napisala Eliska tak krocik po krociku si ako kazda ina nie si o nic menej kazdy den si daj ulohu a povedz si ze ju urobis a uvidis aku radost budes mat z takychto malych krocikov😘😚😊❤️❤️❤️Najdi si fotku kde si bola spokojna so svojim zivotom a kde si nemala ziadne zabrany a hovor si ze zase taka budes uvidis ze to zvladnes. Ja mam na posteli nalepenu jednu zenu ktora robi dobrocinne akcie a je velmi stastna ma tam taky krasny naplnujuci usmev a takto bude raz vyzerat moj zivot😘😌☺️😊🙂❤️❤️❤️❤️

ivka1302
8. mar 2016

@qidko dufam ze sa ti to bude dat otvorit teraz lebo ten prvy mi nevysiel haha😚😊❤️Su tam len take kratke verzie skoda lebo cely film bol krasne urobeny ale pozri si aj toto. Ja som dnes urobila slivkovy kolac s mrvenickou mnam aj sa vydaril🤗😊☺️❤️❤️

ivka1302
8. mar 2016

@tslobik 🤗😌☺️🙂😊😚❤️❤️❤️Mas sa dobre.?aj tebe vsetko dobre ku sviatku zien😘😊🙂❤️😌☺️