Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
28. júl 2016

@umabell presne rovnako ako aj ja keď začnem rozmýšlať o budúcnosti ako bude,kedy sa dám do poriadku a tak.
Okrem xanaxu mám citalopram a triticco. Mňa ničia aj tie moje myšlienky a zlé spomienky nielen z minulosti ale niečo trvá dodnes.

olivia77
28. júl 2016

@umabell, ako spominas ten menzes, my uzkostne a panikarky to mame pred nim katastrofalne, teda ja som to mala tiez cele roky, ale mne je ti zahada, ze predposledny menzes som nemala pms, teda nevedela som podla nejakych priznakov identifikovat, ci pride... az den pred ma boleli prsia, co ma vzdy uz 7-10dni pred bolievali, a tesne pred uz velmi silno na dotyk... a teraz som dostala vcera menzes a den pred som si chcela robit test, ci ja vobec dostanem... ziadna uzkost, ziadne hnevy, place, co ja som byvala taka na vyskocenie z koze... mne je toto velka zahada... jedine, ze mi pomohlo nieco z toho, co beriem... bud bachovky, zensen alebo ja fakt netusim... lebo nieco sa muselo zmenit... este dva mesiace dozadu to bola hroza... tie stavy PRED!!! to chlap mi povedal, ze pred menzesom mam vzdy ist na 5dni niekam na wellnes pobyt 😀😀😀😀 ze to co mam za nalady... a uz ma neposiela... ked ja uz sama som nevedela povedat, ze mam pred tym? co ja som uz vzdy vedela aj tyzden vopred, ze uz to prichadza... este ma napadlo, ze mohlo to sposobit aj to, ze som robila protiparazitarnu kuru a aj detox tela... ktovie 😉😉

olivia77
28. júl 2016

@domkaaaa, neviem, ale mne sa to u teba vidi trosku viac na depresie... aj ked nemozem zhodnotit, ja ta nepoznam, vsetky tvoje emocie, stavy... ale z toho, co pises, si myslim, ze ta depka je tam viac v popredi a potom ostatne... ale fakt neviem, je tam velky otaznik...

majoska
28. júl 2016

@domkaaaa nechodím nikam, ani nič ešte neberiem, chcela som vedieť, či takto vyzerá depresia. .. ďakujem za radu

@ivka1302 ako keby si mi písala z duše, ďakujem, veľmi si ma povzbudila a naladila na to, že keď budem šťastná a spokojná ja, bude šťastná aj moja rodina.som strašne šťastná, že má aspoň niekto pochopil, a že vieš, ako sa cítim a čo prežívam... ďakujem<3

domkaaaa
28. júl 2016

Umka aj v nemocke na nastenke je take motto ze : Vsetko zle raz pominie a vzdy ked mi bolo najhorsie som si to tam isla precitat a velmi mi to pomahalo 😊 Preco mi cez den a rano nemoze byt tak ako vecer 😢 Teraz sme sedli vonku rozpravali sa s priatelom a jeho rodinou a hrali badminton a ja som s citila naozaj fajn ziadna hnusna unava ako poobede

domkaaaa
28. júl 2016

@majoska ano moze sa takto prejavovat urcity druh neurozy ze si podrazdena a nervna a nic ta nebavi moze ist naozaj aj o depresiu dokonca

domkaaaa
28. júl 2016

@olivia77 aj mne oli a moj psychos mi vravi ze ja neviem ale ja som na vas nikdy nevidel a ani nevidim ze by ste boli depresivna 😏 Tak ja uz fakt neviem ci si to vymyslam ... Je sice pravda ze necitim nejaky smutok ale skor take ze som uplne menej aktivna ako kedysi neebavi ma cvicit ziadne konicky a ani varenie peecenie v com som bola velmi dobra

zuzkostna
28. júl 2016

@olivia77 zaujímalo by ma ta protiparazitarna kura, a tiež aký ženšen beries?

simka1454
28. júl 2016

dievčatá máte niektorá problém s pamäťou ? Ja v poslednej dobe akosi zabúdam,nie stále ale chvilami sa mi to stáva.

olivia77
28. júl 2016

@zuzkostna, protiparazitarnu kuru najdes na www.jukl.sk, daj si do vyhladavaca protiparazitalny balicek... ja som sice tie produkty objednala z Ameriky, cenovo to bolo ok, ale vraj tato firma je dobra, ludia ju odporucali, co som citala... a zensen beriem Panax Ginseng, to je korejsky zensen, skusila som aj sibirsky, ale ten sa mi tak neosvedcil... z tohto mam strasne vela energie, niekedy az neviem zaspat, co necitim unavu... tak ho beriem uz vzdy rano a je to tak v pohode 🙂 ale zensen hlavne pomaha na uzkosti, zmiernuje ich...

olivia77
28. júl 2016

@domkaaaa, ved prave preto, ze na prvy dojem nemusi byt vidno na tebe depku, ale ked nejavis zaujem o veci, konicky a podobne, vtedy to na depku fakt vyzera... u mna zase depky nie su vobec, ja som mala depku iba z toho, ze som mala ataky a to tu depku prinieslo, ale teraz o depke ani stopy, lebo tie bachovky mi velmi pomohli... strach je uz o moc mensi, aj tie fyzicke priznaky su coraz slabsie, pomaly odoznievaju...

umabell
29. júl 2016

@olivia77 inac v minulosti ma tiez strasne boleli pesia pred kramami ale v poslednom case vôbec ale pms ostali... No ale co narobim...
@domkaaaa a tebe domi vlastne co diagnostikovali? Inac podla mna je to jedno depka uhkosz neviem všetky tie ad ai aj aj ked citam letak... Priznaky su skoro podobne si myslím teda aspon z toho co tu píšeme... Ano aj moje rana boli hnus a tesila som sa vzdy na 17 hodinu mne ti to vtedy ustupio a mohla som aspon trochu fungovať bala som sa ran..... Neboj domi vsetko pominie ved si len predstav ako ti bolo pred 2 tyzdnami napriklad a ako ti je teraz podľa mna je badat zmenu....

labajka
29. júl 2016

@olivia77 ja toto iste.a tiez beriem bachovky a zensen.niekedy predtym som to sama so sebou nemohla vydrzat.chcela som prichod menzesu urychlit tak som pila cervene vino.a posledne dva mesiace pohodkaaaaa

junova
29. júl 2016

@domkaaaa Domka, ja si myslím, že máš depresiu. Pri nej je typické, že človek sa prestane tešiť z konickov, nič ho nebaví, do všetkého sa núti. Najhoršie bývajú rána, vecer je lepsie. Držím ti palce.

umabell
29. júl 2016

@labajka ahoj a ake mas bachovky? Ci mas nejake namiesane?

labajka
29. júl 2016

@umabell ja som si namiesala podla svojho uvazenia😀

kataro
29. júl 2016

ahojte dievcata, dlho dlho sledujem tuto diskusiu - chcem vsetkym, ktore sa trapia z uzkostou povedat, ze je super ako bojujete. Ja sa s touto pliagou trapim este len pomerne kratko - od oktobra 2015. Nejak sa vo mne vsetko nakopilo - stahovanie, zle vztahy so svokrou, do toho tehu, ktore nedopadlo dobre a uz to bolo... zrazu som len davala pradlo do pracky a prisli na mna strasne tocaky, stres z toho ze umriem a doma mam jedno dieta. Co s nou bude, ked sa mi nieco stane... Ani neviem ako som zavolala kamoske, ta za volala sanitku a postarala sa o malu. Potom bola chvilu pohoda, no a jedneho dna som sa zobudila s pocitom v bruchu ako pred skuskou a uz som len behala na wecko, napinalo ma na vracanie, nechutilo mi jest, stale som plakala, bala sa vyjst z domu, ze co ak niekde odpadnem a pod. Bola som u neurologa, ci nahodou nemam nejaky nador (ved to poznate - hned si najdete diagnozu 🙂). Bol strasne zlaty, poslal ma na cetecko, ktore bolo v poriadku a predpisal mi escitil. Leeenze ja herecka, som si myslela, ze to dam bez liekov 🙂 Lenze uzkosti pokracovali, ja som chudla a nevladala existovat a sama pred sebou som si musela priznat, ze asi k tej psychiatricke musim ist. Strasne som plakala mame do telefonu,ze ja nechcem byt sibnuta a pod. Nastastie ma velmi podrzala a opytala sa ma, co spravim, ked mam anginu. A ja ze - ved idem k lekarovi. No a mamka na to - vidis - aj toto je len choroba. Psychiatricka ma vypocula, ja som sa tam statocne vyplakala a nechala mi ten escitil 10 mg. Okrem neho mi nedala nic ine. Zaciatky boli strasne, to asi kazda pozna. No potom ta uuuulavaaaaa. Zrazu som sa vedela tesit zo zivota, neplakala som, muz ma pochvalil, ze som znova vesela a taka ako "predtym". Sem tam sa svinucha uzkost este objavila, no uz som vedela, ze neumriem a ze to prejde, len musim pockat. Vzdy som si dala magnezium, venovala sa dcere alebo manzelovi a ked bolo velmi zle, tak som upratovala, nech sa niecim zamestnam. Zacala som viac citat, chodit von, planovat program a znova si vsetko uzivat. Pred par dnami som zistila, ze cakame babatko, hned som konzultovala lieky s doktorkou - nemam sa bat, escitalopram je vraj v tehu ok. Ale pred moj lepsi pocit, sme znizili davku na polovicu. Takze od zajtra si budem davat uz len polovicu tabletky - dufam, len ze to bude ok a ze uzkost ostatne kdesi v tramtarii 🙂 Trochu som sa rozpisala, no uz strasne dlho som sem chcela prispiet a konecne som sa k tomu dostala. Vsetkym, ktore bojuju s depresiou ci uzkostou prajem vela lepsich a spokojnych dni 🙂

olivia77
29. júl 2016

@labajka a bachovky ti teda pomohli, ci pomahaju? ja som si najprv tiez isla namiesat sama, no neskor som zistila, ze nenamiesala som dobre, lebo clovek sam sebe moc objektivne nevie esencie vybrat... tak mi namiesala terapeutka a ta vybrala spravne...

limetka26
29. júl 2016

@kataro drzim paste, takze cele tehu budes brat lieky?

labajka
29. júl 2016

@olivia77 no ja citim zlepsenie.dost velke.mam pocit ze som trafila😀😀

umabell
29. júl 2016

@labajka a ake si si namiesala? 😉

olivia77
29. júl 2016

@labajka, super👍👍 aj ja a velke, preto ich beriem aj nadalej...

@umabell, kazda sme ina, tebe mozu pomoct ine esencie ako jej alebo mne, vzdy treba prejst vsetky tvoje pocity, strachy a podobne... mozes mat napr dve rovnake esencie ako ja ale tie ostatne ine...

domkaaaa
29. júl 2016

Babenky ano aj ja si myslim ze depka ... Ako vysita . Dnes mi je lepsie ako vcera vsak peciem s mamkou od rana zajtra mame oslavu 50 ky kde mam ja varit s priatelom nas tradicny gulas 😊 Tak mi drzte palceky lebo aj z takych banalit mam velku uzkost ze ako sa budem citit a bla bla

kataro
29. júl 2016

@limetka26 zatial asi ano, ale nevadi mi to. Ak lekarka tvrdi, ze je to v poriadku, tak jej verim. A hlavne sa asi este necitim na to, aby som bola uplne bez liekov. Hoci uzkosti su coraz mensie a menej casto. Aj ty beries lieky? A co trapi teba?

limetka26
29. júl 2016

@kataro ja mam generalizovanu uzkost, tetaniu hyperventilacnu.. A znova sa to vratilo po 4mesiacoch bez adciek. Teraz neberiem nic. Mne povedala aj gyn aj psych ze najlepsie prvy trimester bez liekov

kataro
29. júl 2016

@limetka26 a ake lieky si brala? Som zvedava, co povie gynekolog mne, hadam ma velmi nesfukne...

domkaaaa
29. júl 2016

Pripraveni na garden party 😊

limetka26
29. júl 2016

@kataro arketis-paretin ten zevraj sa nemoze v tehu, ale tak gynekologicka povedala, ze keby sa uz fakt zle citim ze sa to neda tak mozem zacat brat

limetka26
29. júl 2016

@domkaaaa ja mam aj z takych veci uzkost ako varit upratovat vyjst von, z beznych veci a to je ta generalizovana uzkost

domkaaaa
29. júl 2016

@limetka26 aj ja presneeeee uplne z beznych veci pri depresii by som to nemala mat mi povedal doktor ... Aj mne povedal ze mam generalizovanu uzkostnu poruchu