Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bonaqua111
6. aug 2012

@peggulka1 ja som toto zazila tri krat. Prvy krat ked mala moja prva dcera 2,5 roka, druhy krat ked som bola tehotna s druhou dcerou a treti krat, ked mala moja tretia dcera 2 mesiace.
MOzem Ti na 1000000% prisahat, ze to prejde. Ze Ti bude lepsie.
Ja som pred rokom neverila, ze mi bude dobre. Bolo mi zle zle zle. Nic ma nebavilo, nic ma netesilo, bola som tucna 96 kilova hrosica, stale som sa potila, smrdela som, bola som ohavna, kojila som co som nenavidela, a je mi to jedno, co mi tu na to povedia, prve dve dcery som rada kojila, treti krat mi to ublizilo. Mala som v hlave tri miliony myslienok za jednu minutu a vsetky vsetky zle a len jednu dobru a tu dobre za stotinu sekundy zabili tie zle.
Ale zasa som sa zo vsetkeho vyhrabala. Zacala som sit, varit, piect, zacala som vela vela cvicit, korculovat, prekonala som sa, makala som ako fredka a opat som v pohode (relativne) teda uzkosti ano ale uz nie depresie, vyzeram normalne, mam 70 kilo a som pekne vypracovana, svalnata (co sa mne paci) kazdy den si umyjem vlasy a ofenujem, mam presne naplanovanu kazdu hodinku mojho dna ale fakt si to uz uzivam. Ver mi, ze to prejde, papaj lieciky, ja ich papam dodnes, makaj na sebe, venuj sa aj sebe, nie len dietatu, vela spi, vela cvic, alebo rob co Ta bavi a co mas rada.... Hlavne mysli aj na seba lebo kto na Teba mysli???? Kto? No len Ty sama. Lub sa. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵. Skus si zacat pomaly plnit nejake sny co mas. AJ take male, ako som mala ja, ze zacnem sit napriklad. CO Ta bavi? Co si rada robila pred tym?

bonaqua111
6. aug 2012

@mamiedi rivotril som brala roky v kvapkach bol super uzasne zaberal ale navykovy ako svina, v podstate som bola asi 10 rokov na nom fakt zavisla. Ale v tazkych stavoch uzkosti a desu a paniky zabera do par minut.

mamiedi
7. aug 2012

@bonaqua111 No s Rivotrilom je zbohom,potom prisiel Helex,ani to mi nepomohlo a 10 injekcii do zadku Aupirin. A zajtra idem do nemocnice ☹ Som z toho nešťastná,ale tam mi hádam pomôžu.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
7. aug 2012

@havja no servus, dlho si neprispela, hadam dobre a na depkarov nepomyslis 😀

havja
7. aug 2012

@marcela91 Marcelka moja, konečne ako tak dobre...dýchaj žijem, starám sa o domácnosť, malujem sa, varím, periem, jooooj 🙂 aké velmi vzácne sú m teraz tieto každodenné veci, starosti a radosti..konečne sa moj život opať začal..depka občas, uzkosť každý večer, ale nech.. 😉 a ty ako????čo nové??nechce sa mi čítať dozadu...

slavka1307
7. aug 2012

Milé mamičky. Netušila som, že je tu aj takáto téma. Ja som na liekoch už asi 8 rokov (Setralin - 1 celú tbl 50 mg ráno), dávky sa znižovali, potom zvyšovali, znižovali a teraz zasa navyšujú a k tomu som dostala asi pred dvoma mesiacmi Rivotril (kázala mi brať ráno a na obed polovicu a večer celú, lebo mám problém aj so spaním). Ale - ešte som si ho nedala, lebo sa bojím. Písala som tu kdesi aj takú otázku, či má s tým niekto skúsenosť - lebo je písaný, že je na epilepsiu a nie na nervozitu, ktorá ma trápi. Máte s braním liekov nejaké skúsenosti ? Ako to berie Váš manžel - neponižuje vás (môj hej) a stále mi vyčíta, že som ... píp ... a pod. Ďakujem. Za to, že tu nájdem nejakú spriaznenú dušu, čo mi bude rozumieť ?! ☹

slavka1307
7. aug 2012

@tatolu Dobrý večer. Ja som chodila k doktorke Dagmar Guttenovej. Je možná u nej terapia a môže aj predpisovať lieky. Je to dobre, že netreba chodiť k dvom doktorom.

kk77
7. aug 2012

@slavka1307 Ahoj moja. ja som brala Rivotril ako doplnok k Cipralexu. Bol mi predpisany z viacerych dovodov, medzi nimi aj nespavost. Mne zaberal velmi dobre, aj ja som mala strach ho uzivat, ale psychologicka ma ubezpecila, ze mam verit aj medikamenoznej liecbe. Mala som brat dve tabletky denne (kazda 0,5mg), ale stacila mi jedna. Bola som na nom asi 4 mesiace a pekne som pomaly vysadila pred vyse mesiacom. Naozaj sa nemusis bat, skus si ho dat bud ked Ti nie je dobre (uzkost, panika), ako Ti zaberie, a potom tesne pred spanim. Kludne zacni tymi polovickami. Nemala som vobec pri nom nejake divne pocity, mala som pocit, ze ma vracal do normalu. Proste tak normalne upokojil ficiaci mozog. Teraz ncitim ziadne abstinencne priznaky, normalne spim atd. Dokonca uz vysadzujem aj Cipralex, uz som len na polke (5mg) rano.Zarazil ma postoj tvojho manzela. Bolo by dobre, keby aj on isiel s tebou k psychologicke, aby to cele pochopil. Ja stale hovorim, kto nezazil, tazko pochopi...Moj psychiater mi povedal, aby som si vyriesila vztah s maminou, lebo to prispeje k mojmu vylieceniu, mozno u teba by pomohlo vyjasnit si vztah s manzelom...Neboj sa rivotrilu, skus ako to zapasuje.

ktore
7. aug 2012

baby viete nieco lexaurine v tehotenstve?poculas som ze sa moze ale aj nie.terasz co je na tom pravda?jeden doktor dovoli a druhy nie?

tatolu
8. aug 2012

@slavka1307 Ďakujem 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvolsiinylogin
9. aug 2012

caute, lezu na mna depresie....neriesim to medikamentamni, su to lahsie stavy, nic ma nebavi, nic sa mi nechce....iba fajka a nic viac...neviem, ci to nemam z toho, ze sa odnaucujem fajcit( fajcim teraz 10 - 15 miesto 30) alebo z coho...stale spim, vsetko mi smrdi, ani risperdal inekcie nepomahaju, tie mi skor zhorsuju naladu po vpichnuti...uz neviem ako dalej, ako sa mam prebrat, citim sa tak zvlastne, nie som stastna.. ☹
co vam pomaha na nabratie energie?

mamiedi
10. aug 2012

@zvolsiinylogin Chod k psychologovi a poradi Ti.

bonaqua111
10. aug 2012

@marcela91 ja neviem cim to bolo, podla mna jedine tym tehotenstvom a kojenim. Prvy krat som vysadila lieky uplne, ja som "chora" od 14 rokov a prvu dceru som mala v 21. a prvu vaznu depresiu v 23 rokoch. Vtedy som zacala znova brat lieky, nepamatam sa vsak ake som brala dovtedy ani odvtedy. Pamatam si len na melipramin a ten mi zaberal vyborne roky a roky. Neskor mi po prvej dcere pridali rivotril kvapky.
Dovtedy som mala len take psycho stavy ako socialna fobia a panicka porucha a agorafobia. Potom sa k tomu pridruzili depresivne stavy.
Druhy krat som otehotnela ked som mala 25 rokov a vtedy som vysadila opat lieky, lebo to prve tehu som zladla ale druhy krat mi bolo strasne zle ked som bola v 4 mesiaci a museli mi dat znova aj melipramin aj rivotril. Bolo to v 1999 a vtedy asi tie vyskumy neboli take ako teraz lebo moja dr bola na nervy z toho rivotrilu, ze budem mat malu choru a podobne sa bala. Treti krat ani nehovorim, lieky som brala nebrala, potom brala ten escitalopram a rivotril nie ale oxazepam ano ked mi bolo velmi zle a po porode to zacalo tak strasne ze som myslela ze umrem.
A najhorsie bolo, ze ked odisla ta depresia tak prisli sialene stavy uzkosti a niecoho co sa neda popisat, nechapania reality a suvislosti, nechapala som preco su znacky na cestach, nie ze preco a aky maju vyznam pre vodicov ale kto ich tam nakreslil v tomto vesmire a podobne stupidity.
Dnes mi je opat relativne dobre, i ked psycho stav pride na mna a hlavne ten co neviem preco a naco a co to vlasne je, ked mi vadi vonkajsok. SOm doma a vadi mi ze som v Piestanoch a vadi mi ze su tu domy a dalej je mesto a preco to je a bojim sa ze ma to ohrozuje ze mi to ublizi a meni sa mi chapanie a vnimanie, vsetko je ine ako z ineho filmu a cele zle zle zle.

bonaqua111
10. aug 2012

@slavka1307 ja som tiez brala rivotril na uzkosti a nie na epilepsiu, on je dobry lebo zabera okamzite.
Co sa tyka Tvojho manzela, keby ze napisem moj doslovny nazor na takychto debilov, tak napisem velke pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííp.

Nebudem moralizovat, mozno ma vela kladov a pozitivnych vlastnosti ale aby Ti nadaval ze si pi.. lebo Ti nie je dobre, tak to je obycajny chudak, dusevny mrzak a velice rada by som pocula jeho nazor, keby si prezil jednu taku silnu panicko uzkostnu poldennu epizodku, debilek, co ho dostane aj mensia chripka ci strasne nadcha.
Je mi z takych debilov zle.

bonaqua111
10. aug 2012

@zvolsiinylogin ale to nie je depresia, to je nejaka blba nalada a zle obdobie, keby si mala depresiu, neumyjes si vlasy a ledva zajdes na zachod, mas v hlave milion a milion zlych myslienok a stale sa tocia dokola a nejdu prec a su tam a nech robis co robis tak neodchadzaju a su tam a ziadna dobra myslienka nezabera, len tie zle ju pohltia a je ti este horsie az to chces skoncit a len lezat a plakat a nezit.
Toto je depresia. Nezit nebyt.
Ale zapal si aj ja si idem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja vela sportujem a vela sijem, vela citam a vela rucnych prac mam rada, varenie a pecenie a ked je zle tak upratujem do umoru. Ale pri depresii horeuvedenej 😎 😎 😎 😎 😎 (sleduj ten moj spisovatelsky styl) Ti nepomoze, ani keby sam Peter Sagan napiskal pod oknom na bicykli ze pod sa previest. To mi ver.

bonaqua111
10. aug 2012

@mamiedi budem na Teba mysliet, ja dom bola v nemocnici na psychiatrii len raz ked som mala 15 rokov ale rovno cele prazdniny a bolo to za komancov no velka sranda 😕 😕 😕 😕 .
Dufam, ze Ti pomozu, lebo mna by museli uviest do hybernacie aby mne bolo v nemocnici lepsie. Tak budeme cakat, kedy napises, ze Ti je lepsie a ze si doma s Edinkou.

mamiedi
11. aug 2012

@bonaqua111 Teraz sa uz vlastne aj citim lepsie,ale nie je to este uplne super.. Dakujem,ze na mna myslis, dnes sa tesim uplne najviac,pride ku mne Edinka! 😀 Ja tu tolko nebudem,max.3 tyzdne.

bonaqua111
11. aug 2012

@mamiedi pises z nemocnice?

mamiedi
12. aug 2012

@bonaqua111 Ano. 😉

zvolsiinylogin
13. aug 2012

@bonaqua111 ahojki, asi to bola len blba nalada, mala si pravdu, uz to preslo...mne celkom pomaha robota, ked nieco mam za sebou, ovladne ma uzasny neopisatelny pocit...nebola som taka pred liecbou, mozno tie lieky...mas zdrave deticky? v ktorom tt si nvysadzovala lieky? ked ti to potvrdili, alebo este skor? ja mam stale nervy, ze to berem a ze mozem byt tehotna...tak sa mi stalo aj minule, ze testy nic neukazovali, blby lekar ma nepozrel a zrazu bol na svete asi trojmesacny plodik, nemal rucicky a nozicku, nevyvijali sa koncatiny, ale telicko bolo na treti mesiac velke...som ani nevedela, ze som, vsetko tie testy, ze nic neukazali a mrchu som mala normalnu...stale mam strach a potom je tu aj strach, ze stale este vela fajcim a nejde sa tak rychlo zbavit toho zlozvyku...ja uz neviem co mam robit, ako dalej...neporadis mi? ☹

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvolsiinylogin
14. aug 2012

@marcela91 ja sa prave odnaucujem, ale som 7 kil vyssie, a to este nie som u konca...stale zerem a zahanam nervozitu...aj pre mna to bol relax 🙂 teraz zufanie..

peggulka1
14. aug 2012

@bonaqua111 dakujem mooooc za podporu...teraz sme boli tyzden na vychode so svokrou,na zemp.sirave..bolo fajn, som si troska oddychla, mala behala vkuse len za nou,mna ani nechcela..ja to s nou tak neviem ako ona..sa s nou hra,beha,blazni..mna to moc nebavi..nikdy som nebola moc na deti, som ale myslela ze ked budem mat vlastne tak sa to zmeni..teraz som uz vyse roka na materskej a mam pocit ze osprostievam..zabudam veci, neviem uz logicky mysliet...dnes som skladala kocik do auta a zabudla som ako ho vlastne skladam..no hroza, des..neviem ci je to liekami alebo fakt ze som uz dlho doma...depky sa mi teraz vyhybaju..naposledy som mala ked som mala dostat menzes..potom sa to troska polepsilo a zatial je to ok...ja ta obdivujem ze mas 3 deti, mne je dlho doma s jednou, teraz ma take obdobie ze len mrnka, vyzaduje si pozornost, stale beha, neobsedi..a ja mam nervy len, niekedy som totalka nervna ani neviem z coho..ma to cele nejak nebavi..mozno ked pojdem do prace bude to lepsie, dufam ze je to tym..v robote ma to celkom bavilo, mam zaujimavu pracu..a zaluby?? nikdy som sa nicomu takemu nevenovala, ako ty..aj moja mama furt vravela ze nemam ziadne hobby..obcas som precitala knihu, ale rada chodim nakupovat pre seba oblecenie, rada sa pekne obleciem,aj ked teraz sa velmi nemozem..kedze zijeme len s jedneho platu, a mame dost vysoku hypoteku na byt..a ktomu som este stale velka od porodu, sa neviem donutit schudnut..drzala som vyse mesiaca 90dnovu dietu..celkom som pochudla, ale potom prisla na mna depka ale desna, som menila lieky,tak som nevladala, uz mi bolo jedno aka som..ved to poznas pri depkach...no a teraz sa uz do toho neviem dokopat..vzdy mi chutilo papat a hlavne sladkosti, tie by som mohla jest na kila..hehee..ale mas pravdu bolo by mi treba najst nejakeho konicka..asi zacnem piect..to obcas robim, a to nakupovanie..

bonaqua111
14. aug 2012

@peggulka1 ja som praveze na materskej uplne v klude, mala tiez stale beha ale ja beham za nou a chodime vela peso, vsetko chce vidiet a vsade nakuknut a ja som rada, lebo nam pekne ubieha cas.
Ja s nou aj hodinu sedim na schodoch pri Kursalone a ona ide schodik hore a schodik dole hore a dole a tak si chodime.
Ja mam neuveritelne vela zalub ci uz sportovych alebo umeleckych - amaterskych - vela citam knihy a casopisy (ale nie komerne) vela sijem a robim rozne ozdoby a zavesy a lepim z papiera a dreva a koralok, vela sportujem ci uz vo fitku ci na korculiach alebo na bicykli alebo chodim na treningy crossfitu, vela cestujem a chodim casto za tetou alebo za rodicmi sestrou a tak. Ja mam tu velku vyhodu ze moj muz pracuje v zahranici takze mi posiela slusne peniaze a ked chcem tak mi posle kolko chcem 😉 .
Ja nenakupujem, lebo mna to znervoznuje, chcela by som vsetko a potom nic a neviem sa rozhodovat, mam s tym neskutocne velky problem kupit si vobec blbe tricko za 10 ecok.

nikolka2
17. aug 2012

Ahojte mamicky ,,ja uz som t tiez pisala ,,berem Coaxil uz asi mesiac ,,uz mi asi aj zacal zaberat ,,,ma niektora s ním skusenost ? ja od kedy ho berem ,,neviem spat ,,,v noci chodim kolo 1, 2 spat a rano uz o 7 musim vstavat ku detom ,,,tiez trpím tou panickou poruchou ...chystame sa teraz v pondelok na dovolenku uz teraz mam strach ci tu cestu prezijem 😒 bola som u mojej psychiatricky a dala mi na spanie Calmaben je to vraj na alergiu , ale pouziva sa to aj na upravenie spanku ,,,tak neviem ci to mam zacat brat ,,,uz rano ked vstanem ,,,mam pocit boze nech nepríde tak skoro vecer ja jak sa zasa zaspím ,,mne to pride strasne vela liekov na mna ...nikdy v zivote som tolko liekov nebrala ,,,a na zachvaty ked dostanem ,,mam uzit Frontin ,,,ten uz neberem vobec ,,lebo taky zachvat ako som pred mesiacom zazila som chvalabohu nemala a som za to velmi vdacna ,,ale aj tak mi az tak dobre nie je ,,,ale som rada , ze to nejak zvládam ako poniektoré mamicky co tu cítam ,,tiez sa snažím sa stále niecim zamestnat ,,,obávam sa vsak velmi cesty na dovolenku ,,,pekny den Vam prajem 🙂

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolka2
17. aug 2012

@marcela91 Ahoj ,,,ja uz berem 1-1-1 a frontin by som mala na vecer , ale ten neberem bojím sa to brat ,,,spat neviem az ked som velmi unavena tak zaspim ,ale je to velmi tazke ,,,dufam , ze ti zacnu coskoro ucinkovat , ze vraj dakedy to trva aj 3 mesiace kym zaucinkuju AD ,,aj ty mas tu panicku poruchu ked sa smiem opytat ,,, ? Dakujem

zvolsiinylogin
19. aug 2012

co je na tom pravdy, ze vsetky "nase" lieky prechadzaju cez placentu a poskodzuju plod? neviete mi poradit?