Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
13. okt 2012

@vadimka mi hovor som z toho nestastna chcem sa citit konecne normalne v pohode ako kedysi ked mi bolo dobre ale to su aj znicene nervi bohuzial....ved hej mas pravdu ja beriem eliceiu ale viem ze tiez sa moze brat az 20 mg tak neviem ako pochodim tento mesiac na kontrole u psychiatra .... tak o mne to vie moja mamina sestra a neviem co to este niekomu povedala ale minule som aj svokru volala veru ku mne tak mi bolo zle este na zaciatku liecny a vsetko som jej povedala a trosku sa mi ulavilo aspon bolo vidiet ze ma chape lebo moj priatel ten to nepochopi vobec a mas pravdu kto nezazil nepochopi... a ako sa citis momentalne ja rozmyslam ze si dam neurol lebo sa bojim ze mi pride zle

sikea
13. okt 2012

@vadimka no a este nieco vsimla som si ze vobec nemam chut na sex a to som kedysi mala stale hehe

sikea
13. okt 2012

@vadimka inak ja este uzivam liv 52 to je na pecen a antibioticke kvapky do nosa 5 krat denne bo mi alergologicka povedala ze mam zvysenu mykoplazmu stale sa mi robia v krku hlieny hlavne rano aj z toho ze vraj mozem mat tie uzkostne stavy takze mi brala krv aj alergologicka a aj obvodna tak som zvedava na vysledky a v utorok som objednana na krcne bo mam na jednej mandli vyrastene capiky

vadimka
13. okt 2012

😵 @sikea vies co aj na mna sla daka nervozita, tak som si dala haslerku 😵 ...celkom zabralo,,, si vzdy poviem, ze to musim vydrzat..som doma, tak ked treba si mozem lahnut..zatial urcite mi netreba lexaurin...ale vecer to asi bez neho nezvladnem...
..no ja chut by som aj mala 😀 len sa mi nedari ten koniec 😲

sikea
13. okt 2012

@vadimka ja som bola rano nervozna hlavne z malej je moc ziva a nechce sa jej posluchat......coze haslerka ti akoze pomohla no teda....ja si davam neurol rano a aj teraz som si dala 0.5 a aj mi z neho chuti jest a vecer mi byva uz uplne super vies kym zaberu tie AD a mala by som vzdy s hrozou cakat na vedlajsie ucinky alebo ataku tak radsej si dam neurol a vecer mi je uplne super a aj dobre spim len rano byvam uz skoro hore......ja neviem nejako som chut na sex stratila ale tak mozno len docasne

rondicka
13. okt 2012

@vadimka no,,ved tom som aj myslela sex--pri plnej dávke nemáš ani šancu snívat o orgazme 😖 😖 .. ja som si preto znížila na polovičku,,vtedy sa to dá aj ked to dlhšie trvá,,no bola som v pohode aj na polke cca 3 mes. a teraz sa mi to zhoršilo,,ale najradšej by som bola na polke,,ja mám tiež 20mg...kvoli tomu sexu,,lebo zo začiatku mi to nevadilo,,len som chcela nech mi ti prejde ,,no teraz mi to dost prekáža.. a ku tej káve,,ja tiež si dávam dopolky mlieka..mna strašne citovo obmedzujú tie lieky aj zabúdam...a tak

vadimka
13. okt 2012

@sikea no cukor ma nachvilku ukludni, jasne nie na dlho....a kolko rokov ma tvoja mala? ja mam 7rocnu slecnu a 10rocneho suhajka...teraz pomahaju tatinovi prerabat jeden stol...tak mato ukludnuje, ze su vsetci v pohode...

sikea
13. okt 2012

@vadimka ja jem velmi malo sladkeho mozno by som mala zacat......moja mala ma 3 roky potom mam 17nast rocnu dcerku a 13nast rocneho synka ale teraz su momentalne u exmanzela a doma mam len tu malu teraz spinka....tak aj ty mas velkeho syna teda dospelaka uz...tak aspon ze to ta ukludnuje ked su v pohode

vadimka
13. okt 2012

@rondicka no aj toho zabudania sa obavam ☹
si ma "potesila", ze nemam sancu pri plnej davke na kusok stastia 😢 ....som to spominala aj svojej dr. tak vravela, ze ak by to trvalo dlho daju sa zmenit lieky...len zas ktohovie, ci tie budem znasat...uvidime...

vadimka
13. okt 2012

@sikea no ja zas sladke milujem, to si musim davat pozor,, inak priberiem...no cukriky som nikdy nejedla, ale som zistila ze ked na mna ide nervozita a dam si tak sa to zmierni na kratucku chvilku aspon...
tak ty mas 3 deticky???? super...no moj syn je stale taky decky a naivny, to mala ho skor oklame....ano, ma ukludnuje ze su vsetci doma a je pohodicka...

rondicka
13. okt 2012

@vadimka no ved aj ja som chcela zmenit lieky,,ale ak si prejdeš v googli,,skoro všade pri týcho liekov uvádzajú,,neschopnost dosiahnut orgazmus ☹ ☹ a druhé zasa nemusia sadnút,,to je to,, že ja sa bojím už aj dalších nových liekov 😒

mata37
13. okt 2012

@sikea ´dakujem moja, celkom dobre, tiež ma boleli klby, ale ja to pripisujem zmene počasia a nevšímam si toho. Ja som doobeda bola odhlásiť internet, potom som bola na oslave a odbehla som Nate kúpiť čižmičky a rifle. Takže pekný deň za nami, ešte zajtra a v pondelok voľno a potom hor sa do práce. 🙂

pingu1
14. okt 2012

ahojte kocky. ja som taaaaak nachcipana.. kycham aj 100x za den. mala nas nakazila celu rodinu.

sikea
14. okt 2012

ahojte ja mam dnes taku uzkost rano som mala dala som si neurol 0,5 a teraz mam uzkost znova cim to asi moze byt ked eliceu beriem uz 20ty den ved to je hrozne takto trpiet ...... ako ste vy holky natom?

sikea
14. okt 2012

baby mne je dnes vazne nejako divno bojim sa

kk77
14. okt 2012

@sikea ahoj ahoj, vidim, ze sa dneska dost trapis. Neboj sa, len si pekne davaj neurol, keby to uz bolo na nevydrzanie skoc na pohotovost, pichnu ti magnezium mozno daju este nieco na upokojenie a bude dobre. Ten postup v liecbe bol u mna asi takyto: najskor zmizli ataky, ale uzkosti zostali a postupne sa znizovali a zvacsoval sa interval medzi uzkostami az jedneho dna (presne po 3 mesiacoch) sa uplne stratili. Musim ale povedat, ze v zaciatkoch liecby sa u mna vyskytlo vselico, neviem ci to boli vedlajsie ucinky liekov, ale poviem ti takto nejako podla mna vyzera peklo. Ty si mozno prave v tomto stadiu a tu treba jednoducho len cas. Musis ho nejako preckat a ten neurol ti pomoze. Vydrz moja, vseti ta chapeme a prezivame to s tebou, este par dni a budes na tom oooovela lepsie. 😵

sweetsuzi
14. okt 2012

@sikea súhlasím s
@kk77 ak sa necítiš dobre daj si ešte jeden neurol, netrp zbytočne. Lieky postupne zaberú ono to chvíľu trvá kým sa hladina serotoninu zvýši a dovtedy ti môže byt vselijako. Len vydržať skutočne sa to zlepší. Myslím na teba, veľa síl 😉

sikea
14. okt 2012

@kk77 ahojik .... tak hej najhorsie su rana ale mam aj o tyzden dostat menzes mozno aj z toho mi bolo dnes vselijako ale ak ti mam pravdu povedat dnes som mala dost zly den tie uzkosti boli hnusne ale vecer mi je uz vzdy dobre a aj dobre spavam len rano uz nemozem nejako spat ale to zato ze som si zvykla s malou vstavat do skolky....ved aj ja mam inak hrozu z toho pekla ale ja to zvladnem aj ked tazko ale zvladnem chcem to a chcem aby mi bolo raz dobre ako kedysi...tak ale ako citam ty si si presla tiez hroznymi stavmi ale aspon ze ti je uz dobre a moc ti dakujem za podporu vazim si to velmi moc 😉

sikea
14. okt 2012

@sweetsuzi ako to myslis ked sa necitim dobre daj si este neurol ved nemozem si dat 0,5 po sebe aspon teda podla mna....ale velmi pekne dakujem za radu len sa uz nemozem dockat ked uz budem v poriadku a si zlata ked na mna myslis moc ti dakujem baby ste vsetky tak moc zlate esteze vas mam 😉

sweetsuzi
14. okt 2012

@sikea tak som to myslela že keď si ráno brala neurol a je ti teraz zle tak si kľudne ešte jeden daj, ono na začiatku kým zaberú antidepressiva zvyknú lekári dávať aj 3 * denne 0,5 mg pravidelne.

sikea
14. okt 2012

@sweetsuzi jaaaaaaaaaj ja som si dala rano a potom pobede neurol vecer uz mi netreba lebo mi je uz dobre ale rana su aj tak najhorsie takze ho beriem dva krat denne 0,5 mg.....

evagy
15. okt 2012

@mamiedi aj ja som bola aká si trochu deprimovaná vo štvrtok a piatok som pre istotu brala dovolenku ale bola som tiež akási rozhádzaná

vadimka
15. okt 2012

@sikea ahoj moja,
je mi luto, ze ti bolo vcera tak zle...ako som pisala predtym, u mna je to naopak...vecer mi je horsie, dokonca ked som uz lezala ma znova chytal atak 😢 ked prisiel muz do postele som sa dako ukludnila..no spanok je u mna o nicom, kazdu chvilu som hore, mam trhavy spanok, no hruuuuza...takze ani mne to zatial nezabera...tak, ako by som si predstavovala..

ja sice beriem ten liek od 24.9 ale az od 6.10 tu davku aku mam predpisanu t.j.20mg..cize v podstate akoby som to brala este len 10den...tak mi to aj dr. vravela, ze nech si to ratam...no hadam do vianoc budeme v poriadku..pekny den.

sikea
15. okt 2012

dobre ranko holky ako sa mate?ja celkom fajn az na brucho ma boli aj trosku zaludok moze sa stat ked beriem AD tie ostatne lieky ze mozem skor dostat menzes?mate niektora s tym skusenost?

mamiedi
15. okt 2012

@evagy Na mna to prislo aj vcera aj predvcerom. Doteraz by som odisla aj na kraj sveta a teraz,ked mam ist 50 km,chytam take depky a myslienky,ze je so mnou v mysli koniec.. :'(

vadimka
15. okt 2012

@sikea cauko, no myslim ze v letaku pisali ako neziaduci ucinok aj zmena menstruacneho cyklu...mna to este len caka tak uvidim..ale mna boli brucho aj tyzden pred, teda pobolieva tak mozno to mas aj ty teraz...

..rano som bola odprevadit deti do skoly az ku dveram, po ceste ma tiez chytila uzkost..keby len uzkost..priam fyzicka slabost...teraz sa este trasiem...no snad to prejde..

sikea
15. okt 2012

@vadimka dobre ranko tak to teda hej mne je vzdy vecer najlepsie a v noci dobre spim praveze kolkokrat som uz o deviatej mrtva....rana su pre mna najhorsie ale dnes je to celkom v pohode takze uvidim co ma este caka a neminie ale okolo deviatej si davam preistotu neurol 0,5 mg a ked citim ze mi je pobede nanic tak si dam este jeden ale vecer si uz nedavam vobec lebo mi je fajn.....ja teraz praveze spavam v obyvacke lebo potrebujem byt uplne sama tak mi je nalepsie a pekne po tme potickucku

sikea
15. okt 2012

@vadimka takze ja uzivam AD eliceu od 26.9 a tyzden som brala len polovicku cize 5mg a potom po tyzdni mi doky kazal uzivat celu cize 10mg.....a to je vsetko .... a 25.10 idem na kontrolu tak uvidim ze ci mi este zvysi davku alebo nie ale necitim na stopro najlepsie vsak vies co som aj pisala takze esteze mam ten neurol lebo keby nie som hotova velmi mi pomaha aj ked sa bojim ze ostanem nanom zavisla kedze je navykovy ale fakt mi velmi pomaha ... a s tym ratam aj ja ze budeme do vianoc v poriadku .... dakujem a aj tebe pekny dnik a ozaj este som sa ta chcela spytat aj niekde pracujes?

vadimka
15. okt 2012

@sikea ja tiez padam mrtva uz o 9 ci 10, ale zato sa potom uz budim o plnoci ci druhej rana a ked pozriem na hodinky tak furt kazdu pol hodku som hore...potom nad ranom by som spala, najlepsiie od 6,45ked musim vstavat a chystat deti do skoly a utekat do robotky...
ty pracujes??

vadimka
15. okt 2012

SIKEA, ano pracujem od 8 do 15,30 nastastie teraz nenarocnu pracu, tak sa to da..inak by som asi sla na PN.