Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evagy
18. okt 2012

@sikea a ty ako?

evagy
18. okt 2012

@vadimka stáva sa mi to občasw málokedy vstanem a celý den sa mi točí hlava. skús na tie točáky sú lieky v lekárni, neviem či sú však na predpis. moja mama užívala a vraj to zaberalo. ja to mám tak 4xdo roka

pingu1
18. okt 2012

@vadimka mne sa hlava tocievala tak, ze ked som rano vstala z postele, tak som sa musela aj 3x vratit a dvihnut nohy, lebo by som odkvacla

vadimka
18. okt 2012

@pingu1 no mne je ale cudne ze ona sa mi toci a hrozne prave ked si lahnem a otocim hlavou...asi krcna chrbtica..ci co...

sikea
18. okt 2012

@evagy no ja sa mam tak striedavo oblacno raz lepsie raz horsie ale vecer mi je vzdy fajn uz .... neviem kedy tie AD zaberu uz naplno ale uz by pomaly aj mohli za chvilku bude mesiac co ich beriem

sikea
18. okt 2012

@evagy tak to je dobre ked sa mas doobeda super ja som mala rana najhorsie ale uz sa to zlepsuje a to teda pekne skoro vstavas to by aj mna nicilo ja milujem rano spat aspon do siedmej ked sa da a aj dlhsie ked som bola tehotna tak som spavala pomaly az do 11tej .... takze chces ist na marodku?ved hej len chod a drzim palce nech sa to babatko potom podary....a teda nech je aj tych praskov pomenej 😉

evagy
18. okt 2012

@sikea len pekne vydrž, hlavne že aspon ti je večer fajn, uvidíš bude dobre

sikea
18. okt 2012

@evagy ved hej ale teraz mi zacal menzes tak sa necitim bohvieako je mi tak vselijako neviem ci si mam dat neurol

evagy
18. okt 2012

@sikea no ved práve preto chcem na pn, kašlem na robotu, nebudem sa premáhať. oddýchnem si, pospím a možno ani tolko liekov nebude treba..

evagy
18. okt 2012

@sikea to ti robia hormony, aj mne bolo vždy v tie dni horšie. skús si kludne dať jednu neurol.. však zajtra si nedáš už..

sikea
18. okt 2012

@evagy ved hej ale zase ja sa tesim ked pojdem do prace medzi ludi lebo vzdy ma taketo stavy chytili ked som bola dlho doma ked som robila nikdy som to az tak nepocitovala...ale kazdy sme iny a ty hej ked cches babo potreebujes hlavne klud oddychovat

sikea
18. okt 2012

@evagy diky za radu ja sa snazim si davat len jednu denne ale mala som predpisanu dva krat denne len ja si dam radsej menej ako viacej

evagy
18. okt 2012

@sikea viem že mi bude dlho ale ide o to že som po robote už vyčerpaná a nevládzem a min. týžden aj psychi. o ničom bola, ale v pondelo som si hodila oxazepan na noc polku na ukludnenie a super som spala a ráno som mala perfekt. aj včera som dala polku a tiež super, tak sa spýtam dr. či je škodlivý a bysom ho ked tak obden polku užívala, a AD chcem ponížiť na 75mg denne

evagy
18. okt 2012

@sikea ja viem ale ked ti je o ničom, ináč ja som mala tiež neurol ale nejako mi nezaberal, ale napr. lexaurina a oxazepan sú fajn.

sikea
18. okt 2012

@evagy ten leuxarin nieje to iste co aj neurol?

sikea
18. okt 2012

@evagy ti verim ze si vycerpana aj ja som byvala ked som chodila do prace a bolo mi vzacne ked som mohla byt doma ale nie dlho len na chvilku lebo mne doma asi z toho vsetkeho potom sibe....no pekne teda ved uvidis co ti povie doky a je dobre ked to chces znizovat drzim palce

didi19
18. okt 2012

@vadimka Nie to som chcela povedať,že mne tak bolo zle ked som vypila viac ako znesiem,a ked neberieš lieky dlhodobo,tak potom to vážne môže byť s tlaku a hlavne s v takomto prech období.

esselte
18. okt 2012

@vadimka Mám panickú poruchu.Lieky užívam od novembra minulého roku.Mali už úplný záber, dokonca som veľmi málo na začiatku užívala neurol, fakt iba raz za dlhší čas a polovicu.nechápem, ale písala som aj inému lekárovi, a ten mi odpísal, že je to jesenná recidíva a je to normálny stav, potrebujem sa znova dostať do normálu. lieky vraj meniť netreba, tak uvidíme.

vadimka
18. okt 2012

@esselte a ake AD uzivas? a davku?

evagy
18. okt 2012

@sikea myslím to isté je to na ukludnenie.

evagy
18. okt 2012

@sikea no toho sa trochu obávam že mi bude šibať. ja potrebujem režím ale snád to zvládnem , mám robotu aj doma, aj účto vediem popri robote, síce len jednoho živnost. mám ale aj to ma zamestná a niečo sa vyskytne aj stroj na šitie som kúpila. tak roboty dosť.

evagy
18. okt 2012

baby kuknite zmes týchto kvapiek užívam ja to mám namiešané podla homeopatičky
http://www.bachovekvapky.sk
preštudujte si to celé

pingu1
18. okt 2012

@vadimka skus masaze, alebo jogu. aj ja mam hrozne nizky tlak, preto sa vyhybam cesnaku.

esselte
18. okt 2012

@vadimka Beriem ráno 150 mg a večer 150 mg venlafaxín actavis

evagy
18. okt 2012

@sikea
@vadimka
@pingu1
@esselte kuknite ja užívam zmes týchto kvapiek namiešane pre moj problém od homeopatičky
http://www.bachovekvapky.sk preštudujte to celé

pingu1
18. okt 2012

ahojte kocky. tak som doma od novej psychiatricky. uplne uzasna zena, aj mi caj uvarila.. hovorila, ze zle mi bolo, lebo mi menil lieky a to len podporuje depku ked sa to furt mixuje. zvysila mi davku 3. nasobne, tak som zvedava.

mamiedi
18. okt 2012

@sikea 0,25 3x denne.

sikea
18. okt 2012

@mamiedi hmm tak to mas slabe podla mna preto ti uz nezaberaju

vadimka
19. okt 2012

@evagy ahoj,
no uuuuplne cele som to neprestudovala 😝 ...ako dlho ich uz beries???? som zvedava ci ti teda zaberu,,,bodaj by sa to podarilo...ja osobne som voci bylinkam trosku skepticka..ale ktohovie. 😉

vadimka
19. okt 2012

@sikea ahoj moja...som ti odpovedala na poslednu spravu...ako sa mas dnes?