Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
6. nov 2011

@marcela91 prepac, ale tolko nezmyslov od psychologa som uz dlho nepocula.....
pozor, nie kazdy, kto psychologiu vystuduje, psychologom skutocne je.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipal
6. nov 2011

@marcela91 asi si este vypocujes vela nazorov k tejto problematike a narazis na roznych odbornikov.... treba sa obrnit.🙂
dotycna pani, (ani neverim, ze psychologicka) nema pravdu, pretoze nie kazdy ma depresiu ako celozivotnu diagnozu. niekomu sa spusti iba jedna epizoda a po prelieceni sa uz nikdy nezopakuje.
zalezi aj od toho, ci je depresia sposobena nejakym stresujucim zazitkom, alebo ci je to vysledok nerovnovahy biochemie mozgu.....atd.
ako sucast terapie sa naopak cvicenie (cize aj jogove cvicenia, relaxacia a pod) odporucaju. samozrejme mali by sa aspon do zaliecenia prevadzat s dozorom, s terapeutom, cvicitelom a pod.....

anait
6. nov 2011

@slunickoseznam.cz ďakujem za odpoveď...to s tým otcom ma mrzí, časom to prebolí a verím, že bude zase fajn...to je ale veľmi pozitívna správa, že si tehotenstvo takto ukážkovo zvládla 🙂
@marcela91 to akááá krava bola? celkom určite nebola psychologička, maximálne sa tak u nejakej lieči...no comment...

anait
6. nov 2011

Vo mne názor tej dotyčnej "psychologičky" nevyvolal hnev...ved nech si vraví kto chce, čo chce...

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anait
6. nov 2011

@marcela91 lubovník sa nesmie užívať s antidepresívami...nemôže to byť preto?

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka001
6. nov 2011

@slunickoseznam.cz Já se toho argofanu bojím,mám v anamneze epilepsii.Neberu na to leky,jsem už nejaky rok bez záchvatu.V přib.letáku píšou že by ho epileptici ani pokud maji epil.v rodine neměly brát.Tak já nevim,bojim se aby mi nevyvolal záchvaty

daniela1974
7. nov 2011

@anait ale ziijem 🙂 vsak to pisal nejaky dilino co mal utkvelu prestavu ze je otraveny. Teda mozno bol ale tusim tomu venoval cely svoj zivot.
No nic. nechcem pisat ze vsetko OK lebo to ZAKRIKNEM. Vikend bol ok, bola som cvicit a v saune.
Vela som varila a piekla a sila som obrazok pre Emku a vrecko na plienky. Proste robim co mozem aby som si zamestnala mozog.

daniela1974
7. nov 2011

@marcela91 jezisu to co za debila ta psychologicka. Takze dnes ocakavam nejaky ten epilepticky a urcite sa nezlaknem ked v meste stretnem moju mrtvu pratetu a budem pocut satana ako mi kaze skocit z mosta. To akoze sa mi pridruzi aj nejaka ta schyzofrenia.
Tieto cvicenia ako joga a autogenny - mna nutili do toho ked som mala 15 rokov. Pamatam, ze som chodila na Kramare ku psychiatricke 2 x do tyzdna a ona tam somnou autogenny cvicila.
Ale odobornikov poznam aj ja - napr moj muz si mysli, ze depku mozem rozchodit. 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

daniela1974
7. nov 2011

@marcela91 co hovorim na tie stroje??? Ak je to za peniaze a za vela penazi tak tomu neverim. je to akurat take nehumanne vytahovanie penazi z chorych co sa slamky chytaju.
Ja mam toto pocasie aj tmu rada. Den odchadza, vsetko uticha, rusne hodiny koncia, deti sa doucia, malu okupem a sadam ku knihe ci k stroju ci pred telku. Den nejako pretrpim 😖. Najhorsie pre mna je medzi druhou a piatou.
Ja neuzivam ziadne vitaminy, kedysi som uzivala jablcny ocot ale inak nikdy nic.
Nepijem ani caje, akurat sa mi strasne paci to s tymi levandulami co si pisala a celkovo sa mi paci co a ako pises a je mi dobre ked si to citam. Fakt. Uz som Ti to minule chcela napisat, ze sa mi pacis 🙂 🙂

maminka001
7. nov 2011

Holky jaké mate obecně zkušenosti s antidepresivy?

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anait
7. nov 2011

@marcela91 ja mám skvelú doktorku...asi pred dvoma rokmi som vymenila tú, ktorú som si vybrala ako prvú a prišla som k tejto..no neskutočné...dovolám sa jej hocikedy a je ochotná mi odpovedať na akékoľvek otázky, je vždy upravená, sympatická, príjemná, milá, vypočuje, no proste nemôžem krivé slovo na nu povedať...

to ma mrzí, že máš taký ťažký deň...aspoň nemusíš do práce, či? ja od rána ešte v posteli a hodlám tak zotrvať až kým malý príde zo škôlky...zápal priedušiek mám, nič moc a dnes po 10 dňoch na očeerke pre zmenu na peenke sama so sebou... tak výplata v decembri bude skvelá, ale čo už...aspon si užívam to ticho a samotu 🙂

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anait
7. nov 2011

@marcela91 áno, občas mávam také pocity, že ma rozdrapí od nervozity aj ja 🙂

slniecnica
7. nov 2011

ja mám zlú skúsenosť s depresiou po pôrode,už 5 rokov som chorá a stále sa liečim...:(...už som aj na ivalidnom dôchodku,pokial som nebola tehotná,bola som žena plná života,smiechu 🙂

maminka001
7. nov 2011

Já naopak v těhotenstvi byla plná síly a energie a po porodu taková depka

bubinko83
7. nov 2011

@slniecnica a ako sa u teba prejavuju depky? Maš deti ako sa k nim vtedy spravaš?

slniecnica
7. nov 2011

@bubinko83 je mi na nič,neviem sa z ničoho tešiť,plačem,nespím vôbec po nociach...velmi som schudla...mala som 80 kg,teraz mám 50 kg niečo strašné je to...neviem sa zasmiať ani nad vtipom,no čo ti poviem ☹ ..ten kto to nikdy nezažil...nepochopí...mám chlapčeka 5 ročného..celý deň je v školke,on je veľmi vnímavý,vie že som chorá,sám sa oblieka,upratuje všetko,obaluje rezne,vysáva...no proste od malička bol k tomu vedení lebo už mám depky od roku 2006...stále sa pekne hraje po tichu,nebudí ma ak spím...som šťastná aspoň tomu,že ho mám... 🙂

anait
7. nov 2011

@slniecnica uuuuuf...a berieš lieky? žiadne ti nesadli, ani trochu to nezlepšili? to sa mi nechce veriť....

slniecnica
7. nov 2011

jasne,že beriem lieky,bez nich už neviem byť...sú ako drogy návykové,ak nezoberiem celá sa začnem trias a je mi na odpadnutei,už som toľko liekov vybrala ,že koniec...polepšilo sa mi na 9 mesiacov a teraz už vyše roka som dole ☹

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecnica
7. nov 2011

to máš pravdu...neskúšala som liečiteľov a nič iné,,,ved mám dôchodok 126 eur a som slododná matka... ☹

slniecnica
7. nov 2011

@marcela91 preto aj začala som predávať teraz veci,nikdy som to nerobila,aby som nazbierala peniaze pre malého ide o rok do školya aj vianoce sa blížia...mne nerteba nič na seba hoci mám staré veci ale mne to stačí,hlavne nech ma malý...len to chcem 🙂

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko83
7. nov 2011

@slniecnica a nepomohlo byt ti ist do nejakej prace ked len na 4 hodiny,myslim aj psychicky sa dostat medzi ludi .Snad by si sa do toho dostala.To ako preboha žiješ z 126 eur? Neviem si to predstavit. Byvaš sama so synčekom?

slniecnica
7. nov 2011

s mamou a otec alkoholik...mama robí 7 dní v týždni,aby nás uživila...a preto som začala aj veci predávať,a privyrobým si nejaké eurá...tak som rada,ked niekto niečo kúpi,sa veľmi teším 🙂 ...mám strach s ľudí,nedobre sa cítim ...ja len doma mi je najlepšie. 🙂