Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monca007
4. feb 2010

mangotree pokial mas nabeh na priberanie moze byt ale ani nemusi napriklad ja som pred depresiou mala 62kg a pocas depresie som schudla 7kg a zatial som vobec nepribrala ani tuk a to beriem Mirzaten a po nom riadne chuti jest stale som hladna to je jedno z neziaducich ucinkov zvisena chut do jedla ale nemusi to byt u kazdeho takze moja rada vykasli sa na to ci priberies alebo nie lepsie mat niake tie kylecka na vyse ale byt v pohode ako stihla a nestastna 🙂

kubaka
4. feb 2010

mango -jak píše monca - to já fakt nevím - ale není to tak, že "rozhází" metabolismu - spíš normalizují, člověk se uklidní. Je předčasné to takhle zkoumat - to poznáš časem - třeba se nebude dít nic 😉

maria62
4. feb 2010

Ahojte babenky, ja ked mám doma MM tak ani nestiham tu písať ale čítam a to mi tiež dobre padne.Vítam daľšie nové dievčatá, akosi nás stále pribúda no neviem prečo my ženy musíme takto trpieť, no čo už.
Hroška to s tým manželom máš naozaj také zlé to by som nechcela zažiť ten pocit že namiesto manžela vidíš svokru.Pekne sa drž si mladá tak sa nevzdávaj.
Filipal pekne tu držíš všetky dievčatá takisto aj Andy aj ked má veľa práce tak na nás myslí.
Mangotree ja tiež beriem seroxat 20 a celkom dobre už teraz akurát včera ked ste dievčatá počuli o tej poštovej doručovateľke no je to fakt hrozné dnes som mala riadny strach aj moje kolegyne.
Pozdravujem vás všetkých držte sa pa a pekný večer 🙂

filipal
4. feb 2010

Maria, ja som to videla vcera v spravach a myslela som na teba....bala som sa, ci to nie si ty, lebo si sa dlhsie neozvala... ☹ ☹
no strasne! ale taka bestialna vrazda, ze ju nechali pomaly zomierat zbitu do bezvedomia, na podchladenie!!! neuveritelne, tazko sa hlada vyraz na taku krutost... ☹

ale praveze, teraz som ja nedrzala diskusiu, to skor Hroske a Kubake patri podakovanie.
a dievcata sa tu podporuju navzajom. 😵

ja som seknuta a liecim sa... a vyzeram nahrbeno ako babicka... 😝 😀

hroska
4. feb 2010

Maria, ako pise Filipal aj ja som na Teba dnes myslela, ze fakt mate tazku pracu 😝 a este aj nebezpecnu 😲 , opatruj sa, nosis aspon nejaky sprej pri sebe 😨 😨 😨 ?

Filipal, babicka je z Teba 😕 😨 ...., aj MM mava tieto seknutia, on vzdy ide k lekarovi, ktory ho ponaprava 😝 🙄 , natriet si to nechce ani za nic, ale su kadejake dobre maste, aj protizapalove, tak urcite nejaku skus. Ja to mavam tak raz do roka, ja to ale nikdy nelieciim, som neporiadna, len to rozchodim 😝 😝 😝 😝 😝 , ale ide to. Tak prajem skore uzdravenie.

Magnotree, nieeeee sex ma nenudi, ale je to v tom ako pisala Kubaka, ta Ti to velmi pekne vysvetlila 😕 😵 , ale je to individualne, takze vobec nad tym neuvazuj a ani o ostatnych VP, prvorada nech Ti je liecba uzkosti, potom bude aj ostatne ...... aj kvalitny sex bude 😵 😵 😵 😵 . Takze ber liek ako Ti prikazal Dr., to je teraz to najdolezitejsie, co v tomto stadiu mozes pre seba urobit a necitaj uz pribalove informacie. Spominam, ze na 3. den uzivania Seroxatu som bola uplne mimo, hrozneeeee, to som ani nebola ja - bol to clovek na dne, ktory si prial co najskor umriet, aby sa uz jeho trapenie nepredlzovalo -ale to asi bola depresia a Ty ju nemas, aj ked uzkost je rovnako zla. 😝. A o tych obsesiach si mi nenapisla 😨 😨 😕

maria62
4. feb 2010

Ahojte Filipal samozrejme že to aj ty tu udržuješ a jasne že aj Hroška a Kubaka takže vdaka všetkým a Filipal skore uzdravenie nezávidím tu bolesť držte sa pa a dobrú noc. 🙂

mangotree
4. feb 2010

hroska- hm, tak ja mám tiež chuť umrieť. Teda nie, veľmi chcem žiť, ale nejde to a tak už uvažujem, že jediným východiskom z tohto trápenia môže byť smrť (nie, neplánujem sa zabiť). Skôr je to o tom, že rozmýšľam, že aká som mladá a koľko ma čaká ešte života ak by som rátala, že by som zomrela na starobu. Ked si rpedstavím, že by som sa už takto mala trápiť celý život. Závidím ľuďom čo žijú svoj život sami v sebe, ktorí sa necítia odcudzení sami sebe, tešia sa. Baby, ja nevládzem žiť, ja sa neviem tešiť z ničoho, z môjho úžasného vzťahu. Tu je aj zdroj mojich nutkavých myšlienok. Hanbím sa to napísať, ale je mi to jedno už- neustále "musím" uvažovať o tom, že by bolo lepšie keby som bolanjiekým iným, že by som bola muž, a tak by som sa možno menej trápila, možno by som takto bola šťastnejšia. Neustále sa mi to vracia. Ani nedokážem ucelene písať. Neviem či je to pochopiteľné. Ale so tak ďaleko, ďaleko od seba, neschopná prežívať to, čo mi bolo dané.

mangotree
4. feb 2010

mám pocit, že ma roztrhne z psychickej bolesti, nedokážem to už vydržať:(

tajga
4. feb 2010

mangotree, holka moja utekaj k psychiatričke , neboj dostane ta z toho teraz máš zlé obdobie ale to prejde a budeš ok

filipal
5. feb 2010

Mangontree, ty beries seroxat len 3 dni, to je strasne kratko, ved vies. 😉
teraz sa si citis najhorsie. ja som si tiez hovorila v akutnom stave, ze to snad nevydrzim, takto zit do staroby.
ale naozaj sa mi ulavilo. teraz sa citim skoro normalne. samozrejme, este strach obcas pocitujem, ale neda sa to porovnat!
takze, musis vydrzat, mesiac, dva.... 😉

hroska
5. feb 2010

Mango tu sa nemusis hanbit pisat svoje pocity.tieto stavy pozname vsetky.mozem ti povedat,ze to co si popisovala ti prejde.urcite! Ad ti pomozu a zvysok spravis ty tym,ked ich budes pravidelne uzivat a budes trpezliva.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mangotree
5. feb 2010

ste zlaté, ďakujem, vám.
keby ste vedeli ako sa ja hanbím za to, na čo myslím. ale neviem s tým bojovať, to nutkanie je silné, aj ie pocity.
Na noc som si dala Neurol, lebo to bolo strašné. Ešte som napísala priateľovi sms, že si želám byť s ním šťastná, tešiť sa z nášho vzťahu, no nedokážem to, ale že ho milujem. Trochu som sa bála čo mi napíše, a on zlatý mi napísal, ze sa z nášho vzťahu môžem tešiť, aj ked mi je úzko, hoci to nie je nadchýnajúca radosť ale je to krásna radosť.
Teraz len plačem a plačem.
Takže k tým myšlienkam, mňa už roky trápai pochybnosti o tom, či nie som inak orientovaná. Na začiatku puberty som bola normálna, normálne som sa zaľubovala do chlapcov, bola som vždy dievčenský typ, žiadne mužatkovské sklony, nič. úplné dievčatko. Potom sa udiali nejaké veci, už neviem ktorá predchádzala ktorej, ale ja som sa začala dostávať do hrozných psychických stavov, úzkostí, kamarátka ma oklamali, že starší brat nášho spolužiaka a jeho partia ma chcú odvliesť do lesa a tam znásilniť. Ja soms a tak zľakla, že soms a bála chodiť von, ocino ma odvážala do mesta, ked som niekam išla, lebo som sa báť, že tam niekde na mňa budú striehnúť a odvlečú ma.Povedala som si, že pôjdem do kláštora (mysliac si, že tak budem mať pokoj od mužov a tam sa ukryjem). Uzkosti pokračovali, týkalisa rôznych vecí, mala som výčitky preto, že mám nalakované nechty, lebo je to povrchné takto sa parádiť. Až raz, jedného dňa, ak si dobre pamätám, som vysávala (bežná činnosť) mi napadlo, len tak, mám pocit, že tomu nepredchádzal nejaký podnet, že čo ak som inak orientovaná. A potom už panika, že asi ozaj som, a začala som zisťovať, čo vo mne vzbudzujú ženy. No a ten strach rástol a rástol, a ja som už nemyslela na nič iné. Nič iné ma nezaujímalo. Len soms a budila a celý deň žila v tom, že to bude tak a že nebudem nikdy šťastná...

Nebola som nikdy zaľúbená do ženy (z výnimky v 7 ročníku, ked som si myslela, že som zaľúbená do učiteľky), potom, ked mi bolo psychicky lepšie, som sa zaľúbila ešte do pár chlapcov, do niektorých fakt bláznivo🙂, ale tie pochybnosti neprestali.
Tie nutkania-myslieť v hlave na to, či som alebo nie som inak orientovaná mám stále. Bojím sa byť medzi ľudmi, že to zistím, že sa mi bude páčiť žena, no a ked sa mi aj páči, tak si už hovorím, že je so mnou koniec.
Teraz v tomto mojom zlom psychickom stave, ked som som šťastná uvažujem o tom, že keby som bolamuž, tak by som bola šťastnejšia, že im je lepšie. Ale to sa netýkalo v minulosti len mužov, boli dievčatá, o ktorýc som si hovorila, že keby som bola na ich miste tak by som bola šťastnejšia. Jednoduchu, vždy bol niekto, na čiom mieste som si myslela, že ak by som boal, tak by mi bolo dobre. Tak soms a rozpísala. Hanbím sa za to všetko, ale čo už.

alika54
5. feb 2010

ahojte,,,filipal liec sa nech si uz fit 😉 ,,,akosi stale nestiham,,,dnes som presla uz na zvysenu davku 20mg tak snad skoro zaberu,,,uz chcem mat konecne pokoj 😅 ,,,,Mangotree chapem tvoje pocity a ver mi ze aj nam vseliake myslienky lietaju v hlave,,,,aj ja cakam kedy sa zas dostanem na normalnu hranicu a bude mi dobre a verim ze to pride 😉 ,,,ty beries lieky naozaj kratko a treba ich brat dlho ale zaberu naozaj 😉 a hambit sa nemas zaco,,,chodis teraz do prace? a vsetky ostatne zdravim,,dnes ma Viki karneval tak mame o program postarane 😅 , zajtra mi zacinaju uz prednasky tak vikend ako vysity 😝

inkinka
5. feb 2010

mangotree, vies, niekedy sa moze stat, ze dievcata po nejakej zlej skusenosti s druhym pohlavim sa mozu od neho odvratit a hladat na nejaky cas a v nejakej forme vztahy u toho svojho. Mas vztah s muzom a podla toho co hovoris, kvalitny, len mas nespracovanu traumu v sebe a s tym treba nieco robit. Myslim, ze to co prezivas, je prechodne. A nehanbi sa, za co ? Ze trpis? A je velmi dobre, ze mas takeho priatela 🙂

mangotree
5. feb 2010

alika- nechodím so práce, som ešte na výške, teraz mám skúškové, takže aj tak trochu voľno.

filipal
5. feb 2010

Stella, napis ako bolo 😉

Mangotree, no a co, tak sa ti budu pacit aj zeny! dopredu sa bojis. este ani nevies, ako to bude...
svet sa nezruti. ved to nie je nic zle. aspon rozsiris svoju lasku aj na muzov aj na zeny.
a nehanbi sa. 😉 😉
precitaj si temu "vibrator" v skupine tem - mama otec rodina, uvidis, co vsetko sem ludia popisu.
ved to je fajn, ze sa mozes vypisat....
aj tak si ale myslim, ze tie myslienky nejako suvisia s tou diagnozou....ten strach, tie nutkave myslienky...

Alika dik 🙂 a nech karneval dcerke dobre dopadne 😵

mangotree
5. feb 2010

filipa- lenže pre mňa je to také ponižujúce. Chcem byť pravá žena a nie takáto:(

filipal
5. feb 2010

prosim ta akto rozhoduje o tom aka je prava zena?
to by sa potom lesby museli vsetky zasamovrazdit!
ale, podla mna u teba nejde o opacnu orientaciu. skor o to, co pise Inka

mangotree
5. feb 2010

filipa- máš pravdu, neviem ako vnímajú svoju ženskosť lesby. ktovie, či sa cítia plnohodnotne žensky alebo nie.
Ja sa však v tomto svojom stave plnohodnotne necítim.
Nevšimla som si inkinu reakciu, až terau ked si o nej napísala🙂

inkinka- tak ja sa napríklad pri maznaní s priateľom viem vzrušiť. Ked som v takom plodnom stave, tak pomerne rýchlo. Stačí, že ma začne chvíľu bozkávať a som vzrušená a orgazmus dosiahnem, len ked sa o mňa trie.
Po týchto zážitkoch mi býva psychicky lepšie, a a ja sa cítim žensky. le potom to opäť príde, to pochybovanie o orientácii , o ženskostsi, o tom, či chcem byť ženou, že by mi bolo lepšie byť mužom, že nie som schopná prežívať, že závidím mužom,že oni prežívajú sexualitu lepšie a pod.

srdcko81
5. feb 2010

Ahojte baby-pri týchto poruchách nám vselico napadá.mne ked to zacalo a mala som na starosti neter-ktoru strasne lubim tak som sa bála s nou ostat sama ze aby som jej nieco nespravila-ked mi je tak zle-samo ze sa nikdyx nic nestalo-len som sa bála brat za nu zodpovednost-lebo naozaj len spadla v trave a ja som mala tep 200 a uz mi bolo na umretie-nikdy ma nenapadali myslienky ze umriet alebop tak-ja som chcela zit-ale strasne ma to zitie vtedy unavovalo-a az potom neskor ked som spoznala jednu babenku tu na MK ktorá má tie iste problemy ako ja a zacali sme sa stretávat a rozpravat sa o tom tak az ona mi vtedy povedala ako to citila a ja som swi uvedomila ze som mala presne ten istý pocit,,myslela som si ze sa z toho zbláznim"tak to bola tá veta ktoru uz teraz pouzivam.
Mám strasný naval roboty ani nestiham ale som nakukla a ze Vám cosi popisem.
mangotree-vela sil zase vyjde slnko.
No a k tomu sexu uz sme sa tu na tom kolko krat bavili-no moj manzel je chudak-lebo so mna sa stala chladná harpia- 😀 ale drzi sa a ja aj ked nemám chut tak sa premozem a podvolim aj ked je to len poloha na mrtvolu 😀 No ale co uz-on ma ale stale lubi a naopak to vsetko obracia na srandu,,ved pockaj ty raz budes chciet ale mne uz sa nebude dat" 😀 😀 Tak sa na tom spolu bavime-vzdy mi povie ze on si ma zobral pretože ma lubi a ze prisahal v dobrom aj vzlom v zravi aj v chorobe a ze bude pri mne stát-tak to ma vzdy nastartuje-on je fakt uper ako mi pomáha-podporuje ma v mojich konickoch-fakt mám z neho pocit ze by mi zniesol aj modre z neba len aby som bola stastna 🙂 Noale samo ako v kazdom vztahu aj my sa pohádame-ale uz vecer sa tuli-lebo vraj sa mu zle spí ked sme povadení 🙂
co sa týka toho sexu tak on je fakt chdak-lebo jeho to bavi-n by aj stále-no len ked má doma mrtvolu 😀 sa smial lebo doky ku ktoremu chodim je vlastne jeho strýko-tak vzdy hovori ze pojde so mnou a ked pojdem na kontrolu´a povie mu aby mi dal nejake lieky aj na libido 😀 😀 😀 Ale dufam ze raz ma to prejde a zase budem naruziá ako som bola predtým-ved baby mne sa ani to dieta nechce robit 😝 A inak mám dve kamosky a su uplne v poriadku a neberu ziadne lieky a tiez nemaju chut na sex-povedia vzdy ze staci raz za mesiac 😝 😝 😀 No tak to asi nebude len tými liekmi....

inkinka
5. feb 2010

Mangotree, no vidis, vsak su zeny, ktore nikdy orgazmus nemali ...tie myslienky a pochybnosti su asi z tej uzkosti. A preco si myslis, ze muzi prezivaju sexualitu lepsie? Oni su len inac nastaveni - vrchol maju v dvadsiatke, kym my zeny dozrievame, ty si este mlada, najlepsie obdobie Ta este len caka 😉 chod si precitat do temy co Ti poradila Filipa, tam nam to Kubaka vysvetlila 😀 😀 - vrchol okolo styridsiatky 😀 😀
Srdcko, aj Ty cakas na Huga - 1.aprila, aby bolo po danovej sezone? Znama co robi uctovnictvo ked cakala syna sa smiala, ze mu da meno Hugo, lebo to je pre nu najkrajsi den v roku 😉
Filipa, Tebe to este nepovolilo? Kolky den to uz mas, stvrty? To by uz malo. Mozno by Ti pomohlo napravit, ako pisala Hroska.

kubaka
5. feb 2010

mangotree - jsou to vážné myšlenky co v tobě hlodají, přidávám se k Inkince a Filipovi - měla bys vyhledat psychologa. Prožila jsi patrně silné trauma, navíc máš obsedantní myšlenky a pochybuješ o své identitě. Je to hodně hluboké a sama si s tím neporadíš. a´t ti doporučí psychiatr nějakého vhodného terapeuta.
Za trápení se nestyď, není proč, když jsi schopná o tom takto mluvit, tak si rozhodně zaloužíš nějakou účinnou pomoc.

jen mimochodem neškodí připomenout 😉
Člověka nedělají hodnotným nebo nehodnotným nějaké vnější znaky (orgasmus, homosexualita, obezita, rovné vlasy) ale to, jak sám sebe vidí, jak se cítí. I mrzák může mít vyrovnaný vztah sám k sobě a cítit se ve svém těle dobře.
I kdybys nááááhodou lesba byla (což to nevypadá) tak to na tvém člověčenství a ženství nic nemění. 🙂

filipal
5. feb 2010

Mangotree, naozaj dobry napad ist k psychologovi, asi by som si v tomto pripade vybrala zenu.
neviem preco, ale zda sa mi, ze ta bude viac chapat.
inac muzi absolutne neprezivaju sexualitu lepsie. len maju vacsinou castejsiu potrebu. ved pozri na ich orgazmus!
maju len jeden, hoci zena vacsinou viac za sebou. a este! chlapi su hned hotovi, kym zena sa nastartuje a potom je schopna prezivat akt dlhsie a intenzivnejsie...

Kubaka, uz davno som ti chcela napisat, ze ja som Filipa (to l tam mam nejako navyse, lebo ma nechcelo zaregistrovat) 😅 nieeee Filip 🙄 🙄 😅 ale vies, ze som zena, ze? 😀

Inkinka, uz mi to dnes praveze ovela viac povolilo. uz citim zlepsenie. do nedele som ako rybicka! 😵
ale oddychujem doma, nechodim po vonku...aj sa hanbim, lebo vcera som vyzerala ako opita, co sa ledva vlecie....
len som sa bala, aby som sa nesmykla na lade, lebo to by som sa uz nezozbierala. a este by okoloiduci do mna kopli, ze alkoholicka! 😝 😀

Srdcko, ale si sa rozpisala! 🙂

mangotree
5. feb 2010

dakujem vám, dakujem že mi píšete, pomáha mi to, potrebujem to, teraz, ked s tým nemôžem byť sama, a musím sa vypísať, lebo si neviem dať rady s týmito neznesiteľnými stavmi.

Ja mám aj psychiatra aj psychologa, práve svojmu psychologovi som včera povedala o tom zážitku z detstva, nevedel to, vravel, že si nepamätá, že by som mu to spomínala, pritom k nemu chodím už skoro 5 rokov. Ja si tiež nepamätám, či som mu to hovorila alebo nie, ale spomínam si, že som ešte nedávno uvažovala o tom, že som mu to zabudla povedať a že mu to nabudúce poviem. Tak to už teda vie a práve on mi vravel, že to mohlo spôsobiť takúto úzkosť, kvôli ktorej sa nemohla v pokoji rozvíjať moja ženská identita, vravel, že mám veľkú sexuálnu silu. ja som v tej dobe (ked ešte bolo všetko v poriadku) bola také dievča, ktoré som asi najintenzívnejšie zo svojich spolužikaov prežívala to zaľúbenie do nové spolužiaka. Páčil sa všetkým babám, ale ja som bila z neho taká paf, že som si založila prvý ľúbostný denník🙂, tam som si farebnými písmenami na prvé strany nalepila jeho meno, písala ľúbostné citáty a svoje pocity z neho. Dodnes ten denník mám a tak rada si to čítam, aká som ešte bola normálna, ako sa vo mne krásne rozvíjala ženskosť, sila, sexualita..
A potom bác a koniec:((
mrtve obdobie plné utrpenia.

inkinka: to sú tie myšlienky, ktoré mi hovoria že nie som šťastná a že všeličo iné čo by som mohla mať a nemám by ma urobila šťastnejším. Najprv to boli yyšlienky, e keby som vyzerala tak krásne ako moja spolužiačka, bola by som šťastná, potom sa to striedalo s tým, že vlastne keby som bola mužom, tak by som bola šťastná, ved žený sú krásne a iste je pre mužov radosť, ked ich môžu obdivovať, ked sa na nich môžu pozerať. Ja som donedávna bola taká, že som sa rada pekne obliekala, česala, upravovala, no zároveň som sa nevedela prijať, pripadala som si tučná, málo útla (lebo moja spolužiačka bola krajšia, zaujímavejšia, útlejšia a pod.), až som sa teraz dostala do stavu, že som zanevrela na tie trápenia, či som dosť zaujímavá žena a teraz myslím len na to, že byť mužom by bolo lepšie (v podstate ním nechcem byť, je to len takú ľútosť, taká závisť, že by mi tak bolo lepšie). Stále si hovorím, že by som tie ženy aspoň obdivovala ako muž, a z toho by som mala radosť. Ked už sama zo seba ako ženy radosť nemám, stále na sebe niečo nachádzam.

Je to tak trýznivé, ked si len ľahnem a v hlave samé myšlienky, keby si bola muž...keby si bola muž..isto by si bola šťastnejšia. Muži sa len kuknú na ženu a už sú celý bez seba. Oni sa ženy len dotknú a sú bez seba. A ja sa ho niekedy dotknem a necítim žiadne vzrušenie. Lenže teraz nie si nič. Ani poriadna žena, ani muž. A tak len prežívaš v krajine ničoho bez toho aby si vedela kto si, bez radosri a identity seba samej.

kubaka
5. feb 2010

filipal - já tě nechtěla urazit proboha - 😨 Netušila jsem, že jsi Filipa křestním jménem - špíš že máš syna Filipa a L k tomu. Ono Filipal se těžko skloňuje, což dělám. Málokdy používám přezdívky nesklonné. Ve větě je skoním - souhlasím s Filipalou, tedy pro příště.
hroška píše kubíčku , já hrošíku -je to moje (jak vidím nemístná) kreativiita, za což se omlouvám a polepším se 🤐

kubaka
5. feb 2010

... skloním - ne skoním 😅 , i když to taky vlastně 😖

filipal
5. feb 2010

Kubaka - s Filipou .... 😵 (to L si odmysli)
to nie je moje krstne meno samozrejme, ale chcela by som ho, tak mi ho doprajte aspon na koniku 😅

trosku som srandovala, este, aby som sa urazila!!!! co si???? 😒 😎

filipal
5. feb 2010

uuuuuuffff Mango! na teba by som potrebovala skolenie!
prve co mi napadlo - chod si vyvetrat hlavu. zabehaj si, alebo co, chod na vzduch. ty aj potrebujes prist na ine myslienky...ti poviem, keby sa okolo teba tmolili zo tri deti, tak by si nemala cas sa tolko sebou zaoberat....

nechcem zlahcovat tvoj problem....len sa mi zda, ze sa tocis stale dookola. 5 rokov chodis k jednemu psychologovi? a ako casto?
ak ti nepomaha, zmen ho! potrebujes asi inu terapiu.

dalej, na tej sebadovere musis pracovat. zmen si uces, saty, vyformuj si postavu, ked s nou nie si spokojna...
nic ine ti nepomoze, len sa prijat. musis sa naucit mat sa rada. aj o tejto teme su mnohe knihy a teorie.
"miluj sam seba" a pod.....

ale hlavne ti asi pomozu zatial tie lieky, budes sa pozerat na vsetko inac....

mangotree
5. feb 2010

filipa- ja viem, som ťažký prípad na pochopenie a na pomoc.
vetrať sa chodievam, snažím sa prechádzať, mať pohyb každý deň, aj cvičím, postavu mám dobrú, na tej už dlho pracujem, ale vieš, sú chvíle, ked som si na nej stále čosi našla, nejakú nedokonalosť.
Psycholog s ami snaží pomáhaťm ale čo už len má so mnou robiť? Nejaký čas ked od neho odídem je dobre, potom to znova príde. Bez neho by neviem čo bolo.