Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kiwi82
9. feb 2010

dadika ahoj, no ja ked som brala AD tak mi doktor povedal, ze kludne mozem otehotniet. ze mal pacientky, ktore nemohli otehotniet alebo potratili a ked im nasadil AD tak otehotneli aj porodili zdrave deticky. potom ale neviem, ci ich pri kojeni netreba vysadit.
ja som tiez tehu, sice uz neberiem Ad, som na pn ale tiez mam podobne pocity, mozno preto ze som 2 mesiace len kvoli nevolnostiam a vracaniu prelezala ale aj teraz som taka stale unavena, nic sa mi nechce, tiez by som len lezala.....Ja som brala Paretin. pre panicku poruchu.

andy.a
9. feb 2010

ahojte 😎 😎 😎

jablčko,zdravím 🙂 😵 😵 😵 myslela som,že nové ovocie do zbierky,ale ty si tu staronová 😉 🙂

Dadika,všetko čo sa pýtaš,sme tu NAOZAJ X-KRÁT rozoberali...píše sem veľa kočiek,ktoré užívali AD aj počas tehot...ja som ti na to myslím tiež odpisovala/alebo inej kočke/ cez víkend 😎 😎 😎
počas tehot.od ukonč.1.trimestra sa môže Wellbutrin aj niektoré SSRI 😉
ale to tu píšem dokola to isté,ostatné baby mi to určite potvrdia 😕 😲 😲 🤐 🤐 😝 😝
ty si písala aj o Hštovoch a ich dcér,apokiaľ si pamätám,nie ?? 😕 😅 😉

Mango,ty ako dnes ?? 😕 😉

Cibi,zdravím a vítam ťa 😉 🙂 žiaľ,kočky lúčim sa,MM mi ide dať preinštalovať veci z PC do notebooku 😝 😝 😝 😝 😝
ostatným napíšem neskôr 😎 😎 😎 🙂 🙂 🙂 😉 😉
konečneeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 budem mať svoj starý notebook 😝 😝 😝 😅 😅 😅 😅 😅

Papáčko 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

andy.a
9. feb 2010

sorry za preklepy,to tá blbá klávesnica na PC 🙄 🙄 🙄 😖 😖 😖 😠 😠

cibi1135
9. feb 2010

citronka diky na stokrat...
vies pytala si sa ma ci tu nieje niekto s kym by som sa stretavala je tu dost bab na MD aj manzel ma znamych su faj ale len ked sme spolu partia pretoze jedneho manzelka slovencine moc neda cize o com sa mam rozpravat jeto taky bludny kruh neman v umysle odcudzovat tychto ludi len proste ked mi nerozumeju ja fakt neviem tak by som potrebovala si s niekym pokecat si vies jak baba manzel je super snazi sa a obdivujem ho pretoze tie moje vykyvy nalad ja osobne by som ho poslala do dalekych lovist ale zasa si poviem ti si ma sem dal tak trp so mnou som sobec ja viem
s nim sa neda o vsetkom pokecat proste mi nenahradi kamosku
fakt este ze mam synov sicse je jeden pubetrak a ten druhy zasa nicomu nerozumie ale rozpravame sa
citrtonka a ty uz pracujes?dufam ze ti je lepsie
andy diky za privitanie

dadika1977
9. feb 2010

Andy je tu 157 stranok a da dost casu zabrat, kym sa tym preluskas len priblizne.
Chcela som sa skontaktovat s nejakou konkretnou maminou, aby sme si mohli konkretnejsie popisat. Zatial tu citam len take - ako baby uzivaju a pod. Nepisla som s nikym konkretnym, kto by s tym mal osobne skusenosti. A mne si na nic cez vikend neodpisovala, takze neviem, preco s tym mas problem, ze sa pytam. Ak ti to prekaza, nemusela si odpisovat, ze pises dokola to iste. Sorry, ale z tvojej reakcie mam jediny pocit a to taky, ze co zase otravujem s tym istym dokola.
A este nieco - ano, pisla som o Haštovcoch - a ??? Ja nepotrebujem momentlne radu psychiatra, ktory mi porozprava vsetky vysledky studii. Chcela som pisat s konkretnou osobou, ktora si tym presla sama. Preto som navstivila diskusne forum. Ani jeden psychiater si tym sam nepresiel, takze sa moze opriet akurat o studie.
Tak sorry, ze sa pytam.

dadika1977
9. feb 2010

A kiwi - dakujem za odpoved. 🙂

inkinka
9. feb 2010

dadika, nieee, Ty si to zle pochopila!
A to , ze - ani jeden psychiater si tym sam nepresiel - nie je pravda, lenze ziadny odbornik Ti nebude rozpravat ake problemy ma on, jeho uloha je Ta liecit a nie rozpravat svoje pocity. Urcite aspon jeden sa najde 😉

srdcko81
9. feb 2010

jablcko vitaj-konecne si tu moja-dufam ze prispejes aj castejsie 🙂 🙂 🙂
dadika77-v tomto Ti poradit neviem-pretoze tehotná nie som-ale myslim ze to nemusis brat tak na seba 🙂 Ja osobne Ti drzim palce-lebo Vy vsetky co ste tehotne a hlavne s panikou-ste mi vzorom-ze to dokázete a mna to posuva dopredu ze snad to raz aj ja dokázem. 🙂
A vsetky ostatne zdravim 🙂 🙂

alika54
9. feb 2010

ahojte zdravim vsetky baby aj stare a aj nove 😀 ,,,,aky ste mali den??? ja som sama s detmi ocka mame do stvrtku prec tak si sami bacujeme 😉 ,,,vidim ze zaciatky liecby kazda znasame inak,,,mne veru tiez bolo mooc blbo kym AD trochen nezabrali,,,a teraz tiez len cakam kym nebude uplne dobre,,,,,treba len vydrzat a urcite neodkladat navstevu lekara ktora moooc pomoze 😉

kubaka
9. feb 2010

dadika - klídek - andy je psychiatr s nebetyčnou trpělivostí a stačí když si načteš zpět tak 20 stran. Napsaly bychom ti to kterákoliv z nás, pokud by to Andy neudělala první. Chtěla ti odpovědět -. To je tím, že kromě stálého jádra se sem nabalují nové holky a ptají se zase na stále to samé. Když to čteš po padesáté, tak pak je logicky nejlepší říct: zalistuj dozadu a budeš vědět všechno.

Důležitější jsou snad studie a obecné výzkumy - jsou rozhodně průkaznější než subjektivní pocit jedné matky. Navíc taky neznáme nikoho, kdo by měl po AD postižené dítě. To by se AD nejspíš už nedovolovala v těhu užívat.
Mě doktor taky řekl, že od 14. týdne není problém se vrátit k SSRI - pak už poškození nehrozí a převažuje nutnost být jako matka v pohodě než být v depresi. Po porodu jsem se vrátila k lékům ihned a kojila jsem bez problémů
Všechno tohle jsem tu psaly. .

srdcko81
9. feb 2010

Inak mne dnes bolo akosi divoko-od rana sa mi kocka tocila-po obede uz som z toho mala nervy-tak som si sla premerat tlak-a jasne klasika ako vzdy 110/60 ale uz mi potom bolo fajn-asi to uz z toho mojho pracovneho tempa mi je tak divoko-tak som si dala pauzu a sla som si poliat moje kvietocka a kým popolievate 35 orchideí-tak aj zabudnete ze Vám nieco bolo.Ale asi viem aj druhý variant-mávam strasne bolestivu ovuláciu-a dnes bola.Ked ma to prvýkrat chytilo v 16 tak som sa ocitla az na vysetreniach ci nemá slepe crevo-lebo som vracala a mala závrate a nakoniec som z chirurgie putovala na zenske ze asi zápal vajecnikov a vyklula sa z toho ovulácia.No ale nic prijemne-clovek je rad ked sa vyciká a neciti nejaku extra bolest. 🙂

alika54
9. feb 2010

srdcko tak rusno si mala,,,,aauu potrapila si sa 😖 ,,,ako kazdy mesiac 😅 a ze chlapom nieje dobre 😝 😅

monca007
9. feb 2010

Ahojte Kocky dadika naozaj treba si len precitat par stran dozadu a Andy to nemyslela zle je zlata ze si najde cas na nas 🙂 aj ja ked som chcela vediet nieco viac musela som si precitat vsetky stranky nie naraz ale postupne a naozaj vsetko to tu kocky uz rozoberali 😉

srdcko81
9. feb 2010

alika54 uz som si aj zvykla za tie roky-nie kazdý mesiac je to tak strasne bolestive-ale je to sila ze podla toho aká silná je bolest pri ovulke tak uz viem ake budu silne kramy 😝
No a k tým chlapom-co im chyba?Uz ani na vojnu nemusia -proste zivot ala tuti-a my zenske sa furt trapime.
Ale clovek sa pri psychike naui aj lepsie znasat fyzicku bolest-som to uz strasne velakrat povedala-ze co je to bolest hlavy oproti bolesti duse......A v tomto mi asi kazdá dáte za pravdu.
Lucim sa kocky-ide sa pohrat so zajkom a potom haji........Dufam ze bude aj dobre haji-a zajtra zase makat od rana do vecera no ale co uz. 🙂

srdcko81
9. feb 2010

zase som zabudla pismenko naučí a nie naui

monca007
9. feb 2010

Srdcko to mas pravdu tym chlapom je raz len dobre ten moj ked ma len zvysenu teplotu uz umiera 😝 no a co potom keby mal depresiu no to by bolo pre neho konec sveta 😀 ozaj Kamilka uz sem nepise dufam ze je v poriadku

maria62
9. feb 2010

Ahojte dievčatá aj nové ovocníčky. 🙂
Tak nás tu je naozaj dosť a hlavne že si môžeme poradiť a pomáhať. Nové babenky, ktoré iba začínajú sAD tak sa snažte vydržať tie začiatky sú naozaj na zbláznenie ale po takých 3týždňoch nastane zlepšenie len treba chcieť a bude to.
Filipa už je lepšie a to je dobré len opatrnosť, pýtala si sa na môjho brata. On sa 6rokov lieči berie serlift a xanax mal problémy narodil sa mu syn s raštepom podnebia a potom mal aj manželské problémy tak to ho dosť zobralo. Teraz je to dobre ale stále je na liekoch asi už si na nich zvykol tak ich berie raz už ich prestal brať a potom začal znovu lebo sa mu to zase vrátilo.
Hroška ty ako to je naozaj také zlé v tej posteli? Vieš ja sa snažím to vydržať šak nemám manžela stále doma no ale dá sa tak uvidíme ale hlavne že sme zdravé a že fungujeme 🙂
Andy pozdravujem máš toho naozaj dosť to nezávidím ale dakujem že si tu medzi nami to je super. 🙂
Ta sa držte a pekný večer pa 😉

bubinko83
9. feb 2010

baby ja beriem AD iba od piatku a ktomu mi dala dokotorka lexaurin.Ale z toho lexaurinu som taka ospala a spomalena.Musim to uživat tak ako mi napisala alebo iba ked bude mi bude moc zle(mam na mylsi teraz len ten lexaurin).Viete ako mam male dieta a musim byt stale v pozore 😉

jablcko1
9. feb 2010

Ahojte, pekný večer prajem! Srdcko81 tak som sa sem konečne dostala a dúfam, že si nájdem viac času a budem sem prispievať a bojovať s vami. Teším sa.

kubaka
9. feb 2010

bubinko - nemusím pravidelně - jen podle potřeby. Je tam ale nějaké omezená denní dávka - tuším 3x denně maximum? to si už nepamatuju. Já na lexáči žila 4 měsíce a nakonec jsem dostala samozřejmě AD, která konečně něco vyřešila.

hroska
9. feb 2010

Ahojte 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 ,

Maria, len sme si tu cez vikend robili tosku prcu 😀 😀 😀 😀 a inak ja pri vtipoch vzdy zvelicujem 😅....... nie je to az take zle 😝 😀 😀 😀. Ako sa drzis, Frontin este musis, ci uz si zasa len na Seroxate?

Dadika 😨 😕 😨 😨 😨 😨 😨, myslim ze to boli trosku silne slova z Tvojej strany na Andy 😠 😠 , my sme radi, ze ju tu mame, ona cez tyzden pracuje, ma dve male deti a este nam tu aj radi a odpisuje aj na IP a to vsetko zadarmo (ked to musim tak sprosto povedat), ved by Ti tu kocky napisalii co sa plati za sedenie u psychiatra al. psychologa. 😝 . A okrem toho, ze Ti tam napisala, ze si mas nalistovat stranky dozadu, keby si pozorne citala, tak Ti tam aj napisala, ze AD mozu aj tehu po 1. trimestri a aj nazov tych AD. Prepac, ale ja som si Tvoju odpoved musela 2 krat precitat, lebo sa mi nechcelo verit, ako si reagovqala. 😝 😝 😝 . My vsetky sme tu, aby sme si pomahali, je to pre nas isty druh "liecby" a dovolim si povedat, ze tu mame korektne vztahy, takze bola by skoda nejakym sposobom ich narusit............... Myslim, ze som to zrozumitelne napisala, aby si to dokazala pochopit.......... 😉 😉 By the way, plne suhlasom s Kubakou - takze AD uz mozes v tomto stadiu tehotenstva nasadit, dietatu to neposkodi a svoje tehotenstvo budes prezivat kvalitnejsie. 😵 😵 😵

Bubi, bud ho ber podla potreby ako pise Kubaka alebo si daj 1/2 (prip. 3/4) z tej davky ktoru mas brat, ked ta tak moc oblbuje.... 😝

mangotree
9. feb 2010

ahojte kočky,
andy.a -dakujem za otazku na mna.🙂

Tak ja dnes pomerne fajne. Uzkosti je menej, ale myšlienky sú tu stále, čo ma otravujú a vnucujú sa. Ale tá úzkosť z nich teraz nie je taká na umretie ani ma neparalyzuje ako minulý týždeň.

Myslím, že nepociťujem ani vedľ. príznaky, a to som dnes začala druhý týždeň s tabletkami, a prvý deň s 20 mg. Akurát, neviem či je to z nich, ale cítim v hrdle akoby také zvláštne sťahovanie, také veľmi mierne krčovité. Aj v tele, ale to môže byť aj preto, že som dnes poriadne nejedla. Zvykne ma aj ťahať na spanie, ale to sa mi tiež stávalo aj predtým. Takže je veľmi ťažké povedať, čo sú lieky, čo je choroba a čo obyčajná premenlivosť v tele a duši🙂

Cítim sa ale taká "rozptýlená", neviem kto som, čo som, čo chcem, chcem všetko naraz a potom zas nič. Viem, čo chcem v hĺbke, ale moje emócie sú zbláznené, nejasné, neuchopiteľné:(

Chcela by som už čisto v duši a mysli, nech nie som taká zvrátená, nech sa necítim (a nie som) tak úchylne.

kubaka
9. feb 2010

mango tak to léky myslím hodně dobře snášíš - výborná zpráva. Obvykle se vše negativní objeví hned první dny po nasazení AD. A pak už jen ustupuje. Pokud ti druhý týden nic výrazného není, můžeš si gratulovat. 🙂 🙂
Možná trochu tuším to tvé stahování - mírně zatrnutí - není to? Je to celkem banální - jen jak si organismus zvyká. mě se to dělo když jsem naopak prudce vysadila z vyšších dávek. Přešlo to za pět dní přes noc - takže žádná tragédie 😵
To je bezva, zpráva - za chvíli to bude měsíc a zjistíš, že se nic divného ani nežádoucího neděje, tak dobrou 😵

baba77
9. feb 2010

baby dnes to uz asi nezacnem ale ja sa citim hrozne aked uz dam si neuroll,nieco lepsie lebo mislienky hrozne len na zle si myslim......normalne len strach....alen by lezala,a myslim to aj manzelatvo pocituje.....

filipal
10. feb 2010

dobre ranko 🙂 🙂 🙂

ahoj Baba, dlho si tu nebola! 😎 a isla si vtedy k tomu psychiatrovi? lebo len neurol ti asi nestaci.....
pamatas? Kubaka ti vysvetlila, ako mas toho lekara najst.

Maria, takze asi mate taku citlivost v rodine. lebo aj moja sestra ma sklony k uzkostiam. 😝 😅

Dadika a ty si doma, alebo robis? ja ti mozem zo skusenosti mojej sestry napisat, ze pri dojceni brala zoloft(sertralin), na vlastnu zodpovednost, lekarka jej to neodporucala. jej dcerka ma dnes 5 rokov, intelektualne je nadana, ale dlho mala nocne hystericke place (aj hodinu-dve vkuse) a podobne hysterie cez den.
ci je to jej povahova crta, alebo to mohli nejako sposobit lieky v materskom mlieku, tazko povedat.
asi nie, ale to by musel posudit nejaky odbornik. v tehotenstve lieky nebrala.

mercy
10. feb 2010

Filipal, vidíš a presne týmito otázkami som sa ja odmietala zaoberať. Trpela som ako kôň tri mesiace,lebo som odmietala kojiť na AD. A keď som si lieky nasadila, bolo to až po tom ako som si zastavila kojenie. Na moje veľké šťastie v obidvoch tehotenstvách som nebrala nič, Ad som vysadila hneď po pozitívnom teste a vždy som bol bez nich až do konca šestonedelia.potom začalo peklo, ale vydržala som, robila som to pre svoje deti.Môj otec je internistaa brat neurológ a obidvaja mi hovorili, nech to pri kojení neberiem.Dnes som šťastná, že som to neurobila,el to je preto, lebo ja sa poznám-pri každom prejave dieťaťa by som rozmýšľala , či to nie preto.takto mám čisté svedomie a žije sa mi ľahšie...

baba77
10. feb 2010

ahoj filipal ty si pametas,mam aj toho strah ako vysvetlym psyhiatrovy co mi je?najprv by som myslim si manzelstvo upravit mala,lebo tvrdi ked zacnem temu vo vsetkom buzeruje,jednoduho teraz som na to hrozne,aj dnes by som mala ist gynekologovy neslasom,co bude nevijem???

mercy
10. feb 2010

Lenže ak by som v tehotenstve mala také stavy, lieky by som si nasadila.Riadim sa otázkou menšieho zla. Ale keď už boli moje deti na svete a ja som sa na ne dívala, nedokázala som im dať k ústočkam prsník s AD mliekom. Ja viem, že sa tam dostáva minimum atď ale bolo to moje rozhodnutie.Mala som pocit, že ich sa moja choroba nesmie týkať, že majú svoj vlastný malý život...A inak môj psychiater má ten istý názor-v mojom prípade.Pozná ma už desať rokov a vedel, že ešte bez liekov vydržím a potiahnem, hoci mi bolo veľmi zle...Išla som na riziko,ale dnes je to dúfam za mnou, ďalšie tehotenstvo už určite nebude a mojim chlapcom sa vždy môžem pozrieť do očí.

mercy
10. feb 2010

baba, nie si prvá, psychiater ťa pochopí, na to je odborník, bude sa ťa pýtať na veci, ktoré mu pomôžu určiť diagnózu, nemaj strach

baba77
10. feb 2010

ale mercy ako sa teraz citim vobec nikoho ani vidiet nechcem,hrozne.....chaos mam v hlave....